Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2010., 12:39   #41
U danasnjem TV prilogu Vecernjaka ima kratka crtica o Buscemiju i pise da ima glavnu ulogu u novoj seriji HBO-a pod nazivom CARSTVO POROKA, sto ce reci da smo izgleda dobili hrvatski prijevod za Boardwalk Empire. Kak vam se cini?
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:17   #42
pa carstvo je još ok, al kad boardwalk ubacim u google trasltor ne izbaci mi porok tako da ne razumijem baš
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 15:18   #43


nije los prijevod, dobar mamac za gledanje
__________________
“There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we can say to Death: ‘Not today.’”
NorthGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 15:41   #44
Da, boardwalk u najsirem i najcescem smislu znaci setaliste uz more-plazu-rivu, u ovom slucaju je to setaliste uz more na obali atlantskog oceana u Atlantic Cityu, ali u kombinaciji sa Empire nema lakog nacina da se to prevede a da zadrzi izvorni smisao...tak da smo jos dobro i prosli sa prijevodom
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 18:17   #45
Quote:
dante101 kaže: Pogledaj post
Da, boardwalk u najsirem i najcescem smislu znaci setaliste uz more-plazu-rivu, u ovom slucaju je to setaliste uz more na obali atlantskog oceana u Atlantic Cityu, ali u kombinaciji sa Empire nema lakog nacina da se to prevede a da zadrzi izvorni smisao...tak da smo jos dobro i prosli sa prijevodom
sve je dobro dok hrt ne otkupi seriju i s famoznim prevoditeljima titla dijalog: "...u Atlantskom gradu je sve moguće...".
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:35   #46
meni je ova serija jednostavno genijalna

nucky tj. steve je odlican

‎"I'm making a statement.." - Al Capone
__________________
“There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we can say to Death: ‘Not today.’”
NorthGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:50   #47
Druga epizoda kvalitetom na razini prve, fenomenalno i EPIC
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:23   #48
Očekivano dobra serija.
Buscemi je car.
Nego, da li je još nekome bio čudan susret Jimmy-a i njegove majke
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:03   #49
Hmmm, da čudan? Isprva sam mislio da mu je neka ''zamjenska'' žena ili otkačena sestra (iako bi to isto bilo čudno kao i to da mu je majka), ali kad ju je oslovio s ''ma'' izbeljio sam oči.
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:04   #50
izvrsno, iako mi fali Marty. Osim sekvence "I'm making a statement" i onog detalja sa šibicom pri posjetu inspektora udovici sve je bilo onak, prilično školski.

I dalje izvrsno, ali ja bi malo živopisniju režiju.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:07   #51
Quote:
Chosma kaže: Pogledaj post
Hmmm, da čudan? Isprva sam mislio da mu je neka ''zamjenska'' žena ili otkačena sestra (iako bi to isto bilo čudno kao i to da mu je majka), ali kad ju je oslovio s ''ma'' izbeljio sam oči.
osim podatka da mu je majka, u vezi s njom imaš još jedan jedini podatak, koji scenaristički potpuno opravdava prvotno čuđenje u dobnoj razilici.

Zadnje uređivanje Pacificist : 28.09.2010. at 16:28.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 21:12   #52
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
s jedne strane vjerojatno je Marty imao svoje prste i u castingu, jer je jedan od izvršnih producenata i na BE je od njegovog samog početka, a kako znamo za njegov post00 fetiš na slatke dječačiće a la di caprio, Michael Pitt (Cobain iz Van Santovih "Last days") ne čudi.
s druge strane, hej, on i jest moderan lik, dečko čije vrijeme tek dolazi.
Nemam ja ništa protiv dečka al na malome se vidi da je fino hranjen mekhamburgerima i pizzama cijeli život a ne da je doživio glad i neimaštinu tijekom odrastanja kao što je to bio i običaj onda. Da bar izgleda malo više anoreksično bio bi uvjerljiviji. Pokoji podočnjak i upalo lice bi samo još dodatno pojačali dojam da se on bori za život na sve moguće načine.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 01:46   #53
Konačno sam pogledala 2. epizodu. Puno bolja od prve.

Detektiv je totalno creepy, pogotovo u onoj sceni s mašnom. Uvjerena sam da mu je žena mrtva.
Maja32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 09:39   #54
Nucky Thompson je moj idol (zezam se, al lik mi je odlican, odlican ) - scena kad mu ovaj vrati 3000 dolara i stavi ih na kocku izgubi i ne trepne i jos nest sarkasticno dobaci - gotta love him
Tako savrsena serija - joj sta obozavam ovo s pocetka proslog stoljeca - i sam naziv atlantic city zvuci tako
treca epka je bila savrsena - bas me zanima di jimmy sad ode
i ne znam zasto, al nije mi jasno zasto nucky onoj schroederovoj toliko pomaze ?
jedva cekam novu epizodu
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:08   #55
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
i sam naziv atlantic city zvuci tako
Atlantic City je stvaran grad i stvarno je bio grad kocke i sličnih stvari nekad davno, samo ova serija ima izmišljene događaje ali u tom stilu.
Atlantic City

A Nucky pomaže ženskoj jer mu se sviđa.

Prestali su snimati maloga pod punim svjetlom, samo pod prigušenim pa mu bijedni podočnjaci malčice dolaze do izražaja...što je dobro. Izgleda da su i oni primjetili da mu se baby faca ne uklapa u seriju.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:48   #56
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Atlantic City je stvaran grad i stvarno je bio grad kocke i sličnih stvari nekad davno, samo ova serija ima izmišljene događaje ali u tom stilu.
Atlantic City

A Nucky pomaže ženskoj jer mu se sviđa.

Prestali su snimati maloga pod punim svjetlom, samo pod prigušenim pa mu bijedni podočnjaci malčice dolaze do izražaja...što je dobro. Izgleda da su i oni primjetili da mu se baby faca ne uklapa u seriju.
đizs, znam da je a.c. grad i kazem bas mi se uklapa u štih ove serije - je da sam plava, al nisam bas tak glupa ( doduse nisam znala da je grad kocke, tak da fala na info )
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:52   #57
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
i ne znam zasto, al nije mi jasno zasto nucky onoj schroederovoj toliko pomaze ?
to i još par stvar ukazuju na mogućnost kako je Jimmy Nuckyjev sin. Ništa nije eksplicitno rečeno niti sam čitao ikakve novinarske spoilere, ali par stvari ide tome na ruku.

i dalje izvrsna serija, nešto manje suptilnija od MM ali savršena u svom, a la "Sopranos", stilu.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:56   #58
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
to i još par stvar ukazuju na mogućnost kako je Jimmy Nuckyjev sin. Ništa nije eksplicitno rečeno niti sam čitao ikakve novinarske spoilere, ali par stvari ide tome na ruku.

i dalje izvrsna serija, nešto manje suptilnija od MM ali savršena u svom, a la "Sopranos", stilu.
ajde da nisam jedina kojoj je to palo na pamet, i ja sam spoilerfree od ove serije tak da nagađam - al tocno nakon zadnje epke sam stekla dojam da bi mogao jimmy biti nuckyjev sin

al ne kuzim kako na to upucuje to sto pomaze ovoj schroederovoj

serija je besprijekorna - tako ima sve taj štih da je to strašno, od cigara koje puše do načina na koji se opijaju, svi oni kasini - savrsenstvo ( da nisu tak daleko se vratili u proslost nea sanse da bi bilo tako dobro, bar ja imam taj dojam)
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:34   #59
jos jedna dobra epka

"don't you have pie in germany?"
"we have strudel"

predobra muzika, bas je dobar stimung
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:59   #60
These here are my daddy tools..
- What are you going to do with them?
Well I sure ain't making no bookcases..


Omar jebe mame i u ovoj seriji
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.