Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2011., 14:37   #3421
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
mame puzača i hodača
s kojim sredstvom perete podove?
mi smo sad preko ljeta maknuli tepihe,a parket održavam prontom...
međutim pitam se kaj sad kad se beba po podu vuče i liže
Ja u kantu s vodom ulijem samo ocat i par kapi eteričnog ulja.
Ako mi se ne da prati cijeli pod, onda samo zamuljani dio prebrišem vlažnim maramicama.
Gerta is offline  
Old 21.07.2011., 15:14   #3422
ja perem samo vodom
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 21.07.2011., 18:05   #3423
je li normalno da prednja fontanela pulsira?
bummby is offline  
Old 21.07.2011., 18:10   #3424
Quote:
bummby kaže: Pogledaj post
je li normalno da prednja fontanela pulsira?
je, normalno je. nemoj se bojati. ali biti će dana kad to pulsiranje nećeš osjetiti, a i to je normalno.
rossi79 is offline  
Old 21.07.2011., 18:30   #3425
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
je, normalno je. nemoj se bojati. ali biti će dana kad to pulsiranje nećeš osjetiti, a i to je normalno.
hvala ti na odgovoru baš sam se uspaničila jer do sada to nisam primjetila.
bummby is offline  
Old 22.07.2011., 14:08   #3426
bok iskusne mame, ja sam nova mama bebe koja je rođena kao nedonošće. sada je mjesec i pol korigirane dobi, a rođena 7 tjedana ranije. moje pitanje je koliko su vam ml jela djeca sa mjesec dana. moja djevojčica jede tek sada oko 90-100 ml, iako mi pedijatri govore da bi trebala više. super je primila na težini, udvostručila je kilažu (rođena da 2200 sada 4300). i još nešto, NE KAKA sama! ja ju stimuliram ili toplomjerom ili čepićem svaka 2 do 3 dana. ne volim joj to raditi ali kada pustim prođe i 5 dana da ne kaki. onda sam već na rubu. jela je svaka 3 sata (tj 2,5 dok popapa bočicu prođe i pola sata) a sada sam ju stavila na 4 (tj 3,5) pa barem više jede. probali smo 5 adaptiranih formula i sada smo nekoliko dana na Novalac ar i it. također mi jako bljucka i nakon dva sata od hranjenja iako dobro podrigne nekoliko puta. više ju ne stavljam na leđa, a sa strane ne želi. spava samo na stomačiču i sada ne bljucka toliko.

evo drage iskusne mame molim savjete

1. koliko ml treba jesti
2. kakanje
3. bljuckanje

unaprijed hvala!
marijeta.os is offline  
Old 22.07.2011., 14:25   #3427
normalno je kakaknje i 5 puta dnevno i jednom tjednom. mislim da nije pametno to što je stimuliraš jer će joj se crijeva ulijenit i neće više uopće sama kakat.
bummby is offline  
Old 22.07.2011., 14:30   #3428
Quote:
bummby kaže: Pogledaj post
normalno je kakaknje i 5 puta dnevno i jednom tjednom. mislim da nije pametno to što je stimuliraš jer će joj se crijeva ulijenit i neće više uopće sama kakat.
potpisujem. mislim da nema potrebe za stimuliranjem probave.
rossi79 is offline  
Old 22.07.2011., 15:29   #3429
sto se tice bljuckanja, i to je normalno. moj D je bljuckao na sve strane i u vecim kolicinama dok nije napunio 2.5-3 mjeseca, i onda je to prestalo. samo od sebe. sto se tice kolicine/volumena koje dijete pojede/popije i koliko nakon toga bljucne, bitno je da dijete napreduje. zato se nemoj brinut, ako tvoja curica napreduje i dobiva na tezini znaci da dovoljno hrane "ostane nakon bljuckanja". a za probavu bi isto rekla da nema potrebe stimulirat, pogotovo ako vidis da ju to ne muci, tj ako je zadovoljna i nista ju ne boli. ima djece kojoj je probava sporija.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 22.07.2011., 15:44   #3430
u 28sam tjednu. od početka me trudnoce s lijeve strane ispod rebara boli (valjda se želudac stisnuo), pogotovo navečer.
Zadnja 2 tjedna me pred večer na istom mjestu počne pržiti ispod kože. Jako nelagodan osjećaj. To traje dok ne zaspem Uglavnom kad ležim bočno me više prži nego dok sam na leđima.
I? jel imao tko sličnih (čitaj: čudnih) iskustava?
esperanza0905 is offline  
Old 22.07.2011., 20:37   #3431
Quote:
esperanza0905 kaže: Pogledaj post
u 28sam tjednu. od početka me trudnoce s lijeve strane ispod rebara boli (valjda se želudac stisnuo), pogotovo navečer.
Zadnja 2 tjedna me pred večer na istom mjestu počne pržiti ispod kože. Jako nelagodan osjećaj. To traje dok ne zaspem Uglavnom kad ležim bočno me više prži nego dok sam na leđima.
I? jel imao tko sličnih (čitaj: čudnih) iskustava?
to ti je zgaravica....
BoniZG is offline  
Old 22.07.2011., 20:38   #3432
Quote:
marijeta.os kaže: Pogledaj post
bok iskusne mame, ja sam nova mama bebe koja je rođena kao nedonošće. sada je mjesec i pol korigirane dobi, a rođena 7 tjedana ranije. moje pitanje je koliko su vam ml jela djeca sa mjesec dana. moja djevojčica jede tek sada oko 90-100 ml, iako mi pedijatri govore da bi trebala više. super je primila na težini, udvostručila je kilažu (rođena da 2200 sada 4300). i još nešto, NE KAKA sama! ja ju stimuliram ili toplomjerom ili čepićem svaka 2 do 3 dana. ne volim joj to raditi ali kada pustim prođe i 5 dana da ne kaki. onda sam već na rubu. jela je svaka 3 sata (tj 2,5 dok popapa bočicu prođe i pola sata) a sada sam ju stavila na 4 (tj 3,5) pa barem više jede. probali smo 5 adaptiranih formula i sada smo nekoliko dana na Novalac ar i it. također mi jako bljucka i nakon dva sata od hranjenja iako dobro podrigne nekoliko puta. više ju ne stavljam na leđa, a sa strane ne želi. spava samo na stomačiču i sada ne bljucka toliko.

evo drage iskusne mame molim savjete

1. koliko ml treba jesti
2. kakanje
3. bljuckanje

unaprijed hvala!
kupi bio gaia kapi i neka jede koliko hoce...nemoj bebu sopati...sad ima 3 mj...koliko dugo ti ne kaka redovito?
BoniZG is offline  
Old 23.07.2011., 09:06   #3433
drage mame, da li neko zna mail preko kojeg bebicu mogu naručit za pregled , konkretno za dječiju oftamološku ambulantu na sv. duhu. zovem ih telefonski već nekoliko dana niko se nejavlja,
__________________
nije priša ubila miša već vrebanje i dugo čekanje
bettyboop333 is offline  
Old 23.07.2011., 11:30   #3434
Quote:
bettyboop333 kaže: Pogledaj post
drage mame, da li neko zna mail preko kojeg bebicu mogu naručit za pregled , konkretno za dječiju oftamološku ambulantu na sv. duhu. zovem ih telefonski već nekoliko dana niko se nejavlja,
Na telefon ti se neće nitko ni javiti. Ja sam se uvijek naručivala faxom i oni te nakon par dana zovu i jave ti termin. Sad radim i nemem broj faxa, ako ti nije kasno pošaljem ti sutra.
danijela m. is offline  
Old 23.07.2011., 14:42   #3435
Bebica (20 dana) mi zadnja 2 dana ima problema sa stolicom tj. istiskivanjem iste
Do tada je kakala prosječno 5-6 puta dnevno (gotovo svaki podoj slijedi i kakač-zlatno žute boje i mrvičaste konzistencije),međutim od prekjučer se jako pati,grči i svako malo pokušava tiskati ali ne ide-eventualno prducne i to je to,od muke plače i samo traži utjehu na sisi koju drži u ustima satima i povremeno malo povuče. U ova 2 dana kakala je ukupno 4 puta i to uz puno muke i naprezanja.
Stolica je iste konzistencije i boje kao i prije,ja je isključivo dojim i nisam jela ništa što su mi rekli da ne smijem (grah,grašak,mahune,kelj,citrusi).
Masiram joj trbuščić i mijenjam položaje da joj olakšam ali baš i ne pomaže-što još mogu napraviti i zbog čega se ovo događa?Jel' to početak grčeva ili se crijeva privikavaju na rad
Hvala!
Merry Gentry is offline  
Old 23.07.2011., 17:14   #3436

drage mame, stigli smo iz rodilišta prije 4 dana i isti taj dan je našem bebaču počeo curiti nos. već je u rodilištu kihao (pičila je klima), ali nije ovako šmrcao.
ne curi mu stalno ali uhvati ga neki period od 15-30min kad jedva diše i loše ga je slušati kapala sam mu fiziološku i to mu malo olakša ali zanima me koliko je normalno da traje takva prehlada s obzirom da ima tek 10 dana?
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Old 23.07.2011., 17:46   #3437
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post

drage mame, stigli smo iz rodilišta prije 4 dana i isti taj dan je našem bebaču počeo curiti nos. već je u rodilištu kihao (pičila je klima), ali nije ovako šmrcao.
ne curi mu stalno ali uhvati ga neki period od 15-30min kad jedva diše i loše ga je slušati kapala sam mu fiziološku i to mu malo olakša ali zanima me koliko je normalno da traje takva prehlada s obzirom da ima tek 10 dana?
mi smo od rođenja počeli koristiti aspirator za nos ariana i to je bilo super jer se nos očistio i odmah je lakše disao.
ali s obzirom da je beba stara 4 dana ja bih u ponedjeljak odabrala pedijatra i pravac tamo.
rossi79 is offline  
Old 23.07.2011., 17:57   #3438
Mery, jel nosić baš curi ili je zaštopan? moja malena je u rodilištu a i prvih tjedan doma imala začepljen nosić (hvatala sam bale dok je disala ). u rodilištu su mi rekli da se to beba čisti od plodne vode
u svakom slučaju je prošlo bez intervencije
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Old 23.07.2011., 18:09   #3439
Mamice, jel se vasim bebama uvodjenjem dohrane prominila tekstura stolice?
ivana0906 is offline  
Old 23.07.2011., 18:31   #3440
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Mamice, jel se vasim bebama uvodjenjem dohrane prominila tekstura stolice?
naravno, sad kaka ko ovčica, doslovno a smrdi uff
__________________
nije priša ubila miša već vrebanje i dugo čekanje
bettyboop333 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.