Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2015., 12:51   #1
Analar ve Anneler

Mislim da serija "Analar ve Anneler" (Mame i majke) zavrijeđuje topic, čini mi se da nije uobičajena ljubavna priča jednog para, nego baš teška drama po ukusu turske publike. Radnja je smještena u 70'te godine. Sinoć (22.10. četvrtak) je imala premijeru na kanalu ATV.

U seriji ima dosta nama poznatih lica. Sinem Kobal iz filmova "Romantik Komedi", Hazar Ergüçlü je dvije sezone glumila u "MedCezir", baš kao i Metin Akdülger, a ona je prije toga bila i u "Kuzey Güney". Burak Tamdoğan je odradio izvrsnu ulogu Hüseyina u netom završenoj seriji "Kara Para Aşk", baš kao i njegov kolega Ahmet Tansu Taşanlar (Arda). Okan Yalabık kojeg se publika uželjela nakon perfektne uloge İbrahim Paşe u "Muhteşem Yüzyıl". Ulaş Tuna Astepe kojeg znamo kao Orhana Karu iz "Karadayı". Nazan Kesal nam je najpoznatija iz "Bugünün Saraylısı" i "Aşk ve Ceza". Lista je podugačka i zaista obećavajuća. Jedini promašaj vidim u castingu Hakana Kurtaşa koji se ulogom Kerema u "A.Ş.K." uopće nije proslavio, dapače. Samo se nadam da će njegova pojava biti ograničene minutaže. Redatelj Mehmet A. Öztekin je radio na "Kuzey Güney" i "Racon", ono što sam vidjela je bilo dobro. Berkun Oya potpisuje "İntikam" i sjajan "SON".


Sadržaj: (hvala Pozorištance/Amazonke)

Početkom sedamdesetih godina prošlog veka u jednom malom selu živi Kader (Hazar Ergüçlü). Ona je siroče. Jedan od njenih snova je da se uda za Mustafu, čoveka koga voli. S druge strane, Mustafa ni ne sanja da još neko voli Kader. Jedne večeri njih dvoje odluče da pobegnu i venčaju se. Ali, usput ih zadesi nesreća. Kader nema drugi izbor sem da ćuti o svemu. Sama odlazi iz sela i upućuje se u Istanbul kako bi živela kod jedinog živog rođaka( rođake). ... Zeliha (Sinem Kobal) je ćerka poznatog advokata iz Istanbula. Odrasla je imajući sve. Počinje da pohađa fakultet, kad se nađe uhvaćena u zamku ljubavi. Sem što je zaljubljena, nju ponese i politička atmosfera tog doba. Udaje se za Murata, momka koga je upoznala na fakultetu i koji je izuzetno ambiciozan. Njemu su na prvom mestu njegove vrednosti i ideje, a sve ostalo, pa i voljena Zeliha dolaze na drugo mesto. On se strasno bori za ono u šta veruje. Zbog njega će Zeliha početi da živi poput političkog prognanika. Što je još gore, tokom trudnoće Zeliha postaje udovica. ... Devet meseci posle ovih događaja, Zeliha i Kader se sreću. Ni jedna od njih dve ne zna da će promeniti sudbinu one druge. Ovo je priča o dve žene, koje su prisiljene da se bore za isto dete.



Godina: 2015.
Kanal: Atv
Producent: Kerem Çatay/Ay yapim
Redatelj: Mehmet Ada Öztekin
Scenarij: Berkun Oya
Glumci:
Sinem Kobal (ZELIHA), Hazar Ergüçlü (KADER), Burak Tamdoğan (SALIH Ağa), Okan Yalabık (AYHAN), Binnur Kaya (NERIMAN), Ulaş Tuna Astepe (MUSTAFA), Metin Akdülger (TAHSIN), Nazan Kesal (MUAZZEZ), Hakan Kurtaş (MURAT), Ahmet Tansu Taşanlar, Erhan Alpay, Mert Aygün, Sitare Akbaş...

****

Službena www stranica
Instagram nalog
YouTube channel
Facebook nalog
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:57   #2
Preveden fragi za ep. 1. Hvala Amazonkama.
Premijera sinoć sasvim solidna sa %4,81, vidjet ćemo hoće li rasti.

***

Analar ve Anneler 2. Bölüm Fragmanı
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 21:58   #3
Ova serija mi je najbolja serija koju su Turci uradili u zadnjih par godina, tacnije od OBGZK/FGSN. ( )

Ugl. prica prati Zelihu i Kader. Zeliha je kcerka od advokata. Udala se protiv volje oca za Murata koji je anarhista. Nakon protesta Murat ubija nekoga, a njegov ujak Ayhan (komesar-Okan Yalabik) ubija njega. Inace u Zelihu zaljubljeni su i Ayhan i Tasin (Metin A). Zeliha bjezi sa Tasinom. Pripremaju se da bjeze za Svicarsku. Zeliha je trudna, pred porod, odlucuje da ode i posjeti Neriman, majku od Murata (Neriman inace nije prohvatala Zelihu).

Kader radi na polju i zivisa bolesnom tetkom. Zaljubljena je u Mustafu, sina Salih age. No, i sam Salih aga je zaljubljen u Kader i to opsesivno. Mustafa zeli sa ocem da odu da zaprose Kader ali otac odbija. Jedne veceri tetki od Kader pozli igrom slucaja Salih se tu nađe. Te noci Salih siluje Kader. ( ). Kader, trudna, bjezi kod rodbine u IST, ali rodbina je istjera iz kuce. Kader se odluci ubiti, ali je Neriman (majka od Murata) spasava i odvodi u bolnocu. U toj bolnici je i Zeliha. Obje se pocnu porađati. Kaderin sin umire, Zelihin se rađa. Neriman govori Zelihi da joj je sin umro. Ayhan dolazi po Zelihu ali ona opet bjezi sa Tasinom. Zeliha odustaje od puta jer sumnja da joj je sin ziv. Neriman dovodi Kader kuci i povjerava joj unuks, ubjeđujuci je da je Zeliha odustala od djeteta.

Sve u svemu super serija.

Hakan Kurtas je glunio Murata. Umro je vise ga nema.

Rejting im je dobar pogotovo u AB. Vidjet cemo kako ce ici u cetvrtak. Ipak su sada imali tekmu kao konkurenta.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 16:28   #4
Vozdrica

Dakle, déjà-vu x 2!

Malo "Karagül", malo "Kaderimin Yazildigi Gün", malo "Paramparça"!
Prva rodi dijete, druga joj ga oduzme, treća ga odgaja...
Déjà-vu!

U narednim epizodama slijedi...
Sürpriz!
Kad će prva saznati da ju je druga slagala ( za smrt djeteta ) i uzela živo dijete i dala ga trećoj...
Déjà-vu!

Jarboli u more pali: ništa nova, ništa nova...
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 17:03   #5
Buduci da sam gledala Karagul i da gledam KYG i Paramparcu primijetila bih slicnosti tih serija sa ovom.

Nicije dijete nije podvaljeno drugome (Karagul Ebruino dijete dato drugoj zeni da ga se zavede kao njeno)

Bebe nisu zamjenjene. (Paramparca)

Nicije jajne stanice nisu ukradene. (KYG)

Kader od pocetka zna da Murat (tako se dijete zove) nije njen sin. Ona je dovedena kao dadilja. Kader od pocetka sumnja u Nerimanine rijeci, sta vise istrazuje to. Kader ne misli da je majka tom djetetu. Ona zna da tom djetetu nije ama bas nista.
Isto tako Zeliha sumnja da je dijete zivo. Znaci nije povjetovala poput Ebru da je dijete umrlo.

Drugo serija se bavi 70tim godinama i akcenat je stavljen na desavanja u tin godinama. Beba je samo jedan dio price.

Copy/pastove ne volim. Zato nisam voljela KPA ( ). Da mi se cini da je c/p ne bih hvalila seriju.

Enivej, meni je divna serija. Ima sve elemente koji me mogu privuci da gledam seriju.

Sjajna glumacka postava. Sjajna gluma Okana Yalabika, Binur Kaye, Metina A, Ulasa, Hazar E. Minus je Kobalka.

Sjajno napisani likovi. Pogotovo likovi komesara Ayhana i Neriman.
Tako to bude kada Berkun Oya pise likove, a ne...

Lijepo naglasen razlika izmedju dva svijete.

Lijepo prikazana deavanja u tim godinama.

Rezija također dobra. Jedino da malo porade na lokacijama, da budu vise autenticne za te 70te godine. I da promijene filtere. Uzmu ko u Karadayiju one.

Svakako, o seriji (niti jednoj), sud ne donosim citajuci sinopsis. Sinopsis mi se moze svidjeti ili ne, ali konacan sud donesem gledajuci. A mene je ovaj dizi oborio sa nogu. Kome se ne sviđa, Boze moj, ukusi su drugaciji. Ne moze svima sve isto da se sviđa.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 12:02   #6
Nisam gledala nabrojane serije ali mogu da vidim da tamo ne glumi Okan Yalabık i scenario ne piše Berkun Oya, i nisu iz Ay yapim produkcije. Prva dvojica su razlog mog gledanja i garant kvaliteta, a produkcija je garant da će to sve lepo da se upakuje ... Meni to pravi razliku u odnosu na te dizije...

Još uvek je rano za neku ocenu ali prva epizoda je bila dobra, ako bude i druga na tom nivou mislim da je vrlo moguće da će biti viskoko kotirana serija od strane kritike, pa i publike
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 13:03   #7
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Nisam gledala nabrojane serije ali mogu da vidim da tamo ne glumi Okan Yalabık i scenario ne piše Berkun Oya, i nisu iz Ay yapim produkcije. Prva dvojica su razlog mog gledanja i garant kvaliteta, a produkcija je garant da će to sve lepo da se upakuje ... Meni to pravi razliku u odnosu na te dizije...

Još uvek je rano za neku ocenu ali prva epizoda je bila dobra, ako bude i druga na tom nivou mislim da je vrlo moguće da će biti viskoko kotirana serija od strane kritike, pa i publike
Ma dobre su to serije. Ugl u Karagulu glavnoj likici muz uzima dijete i govori da je umrlo. U Paramparci u bolnici medicinska sestrica zbog slicnih prezimena zamjeni bebice. U KYG glavni lik uzima tu likicu kao surogat majku, ali je prevari i uzne jajne stanice. Veze nemaju plotovi sa ovin dizijem.

Ja ne volim c/p bilo kakve vrste, ali mi je gore kada neko c/p sam sebe. To je znak da je neko "pregorio" i da treba na duziii odmor. Koja je korist da gledam dva dizija, od dvije iste persone, sa razlicitim glumcima, u isto vrijeme?

Zato su za mene u TR najbolji scenaristicki duo ikada Bahadir i Raci. Ljudi su 13 godina radili dizi i na prste jedne ruke mogu prebrojati kada su se ponovili. Nakon toga sljedi Berkun, koji je rođen i stvara u pogresnij zemlji jer njegove serije nemaju turski senzibilitet. Ova ima. Zato me i cudilo da je radi on.

Ima slicnosti Murat-Zeliha situacija sa Ahmet-Berin (OBGZK), ali u to vrijeme skoro sva turska omladina je bila anarhisticna. Dakle nista kopirano.

Okan Yalabik nema neku zavidnu fiziku (cak mi se cini da je deblji nego ikada), al' sam mu povjerovala da je komesar. S druge strane Enginu, kojeg volim, u dvije cijele sezone nisam povjerovala da je komesar.

Mene zanima kako ce ici dalje dizi. Nece to biti borba za dijete vec borba da dijete prezivi u tom vremenu. Zelihu trazi policija. Spas joj je ili da pobjegne za Svicarsku ili da se skriva i da ceka proglasenje pomilivanja svim anarhistima. Za to vrijeme Kader je slobodna. Dakle, to je borba dvije majke, jedne koja je rodila dijete i druge kija ga odgaja, da dijete prezivi.
Potom me zanima Thasin-Zeliha-Ayhan trougao. Hoce li Zeliha poceti ista osjecati prema Tashinu? Dokle ce ici Ayhanova ljubav prema Zelihi?
Sta ce biti sa Neriman jer je Binur konuk oyuncu?
Hoce li Mustafa saznati istinu? Da li ce krenuti da nađe Kader?
Na sta je sve spreman Salih da zataska istinu?
Dokle ce ici Salihova opsesija sa Kader?
Da li ce Zeliha saznati istinu o rahmetli muzicu?
Cok, cok zanimljivo.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 14:01   #8
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post

Okan Yalabik nema neku zavidnu fiziku (cak mi se cini da je deblji nego ikada)
izgleda katastrofa ali još bolje, da je frajer počela bih da navijam za njega a pošto je žešći manijak to ne bi bilo lepo


Quote:
Nece to biti borba za dijete vec borba da dijete prezivi u tom vremenu. Zelihu trazi policija. Spas joj je ili da pobjegne za Svicarsku ili da se skriva i da ceka proglasenje pomilivanja svim anarhistima. Za to vrijeme Kader je slobodna. Dakle, to je borba dvije majke, jedne koja je rodila dijete i druge kija ga odgaja, da dijete prezivi.
Hmm nije isključeno da Zeliha i popusti zbog toga, odluči da je trenutno za dete bolje da bude kod Kader( koja je inače sva talična pravi srećković )


Quote:
Dokle ce ici Ayhanova ljubav prema Zelihi?
Do kraja nadam se , sve da pršti
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 15:31   #9
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
izgleda katastrofa ali još bolje, da je frajer počela bih da navijam za njega a pošto je žešći manijak to ne bi bilo lepo.
A je, izgleda flop. Ali mislim da su tako htjeli da naglase tromost i raspad njegovog karakter. Ayhanova prica tek pocinje. Dali su nagovjestaj u onom posebnom tanitimu (Znas li kakav sam ja covjek?-Ja sam jedan nesretnik. )
gdje prica o ocu i psovkama koje je slusao, i ocevom odlasku, o majci o kojij se brinuo, a ona ga smatrala nedovoljnim.

Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Hmm nije isključeno da Zeliha i popusti zbog toga, odluči da je trenutno za dete bolje da bude kod Kader( koja je inače sva talična pravi srećković )
Kader je sva talicna Zeliha nema druge nego da tako uradi. A sada je najgore jer u fragiju za 2 epku Ayhan govori Neriman: Ako saznam da je to Zelihino dijete gotova si. Binur ima vec drugi projekat mozda je Ayhan ukoka kako bi uzeo dijete jer dijete moze biti karta do Zelihe. A mozda Kader zbrise sa djetetom.


Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post

Do kraja nadam se , sve da pršti
Mene zanima zasto se on zaljubio u Zelihu.
Sta je vidio u njoj?
Nije to ljubav kao Salihova prema Kader.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 19:27   #10
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
...Ayhanova prica tek pocinje. Dali su nagovjestaj u onom posebnom tanitimu (Znas li kakav sam ja covjek?-Ja sam jedan nesretnik. )
gdje prica o ocu i psovkama koje je slusao, i ocevom odlasku, o majci o kojij se brinuo, a ona ga smatrala nedovoljnim.
to se čeka , odličan je taj tantim


Quote:
...mozda je Ayhan ukoka kako bi uzeo dijete jer dijete moze biti karta do Zelihe. A mozda Kader zbrise sa djetetom.
Vrlo moguće, sviđa mi se taj zaplet ...Logično je da Kader zbriše u toj frci ...i odvede bebu u prijateljsko okruženje njenog sela



Quote:
Mene zanima zasto se on zaljubio u Zelihu.
Sta je vidio u njoj?
Nije to ljubav kao Salihova prema Kader.
E to već ne znam ...nama to Murat otkrije "misliš da ne vidim kako mi gledaš ženu" ali kako se je do toga došlo i koliko dugo traje ne reče . Nije stigao Lepota ti nije pala na pamet?!

__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.