Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2013., 15:44   #1001
Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
edit: samo još malo da se dotaknem Ibe, niko ga ne spominje...lik mi dobro nosi ulogu koja mu je dodijeljena, inače volim malo udarati po sporednim, mada mi u ovoj seriji glavni zaista jesu glavni po glumi ( Kenan na prvom mjestu), i dragosti...završavam za sada..
E @Spadalo123 sve sam se mislila na koga me podsjeća Ibo sa svojom suvonjavom facom i sjetim se ovog stripa i ovih likova izAlana Forda, isti jeSir Oliver, samo nije tako pronicljiv, a i s druge strane zakona je Ja ga ne volim, kao i Nedždeta, ne vidim u njima ništa pozitivno, al' da su potrebni likovi - jesu.


Quote:
U m a kaže: Pogledaj post
Merhaba Kızlar

Pratim i ja seriju redovno, od emitovanja prve epizode, a pratim i vas na ovoj temi. Rado citam vase komentare. Divne ste!

Meni taj Mahirov san recimo aludira na to sto ce se uskoro desiti, to mu je predznak da kao advokat Salih Ipek, vise nece biti u mogucnosti da pomogne svom ocu. Njegov identitet ce biti otkriven, a od trenutka kad Feride cuje za to ( sve se bojim da to nece cuti iz Mahirovih usta, iako bih ja to jako volela, vec ce joj najverovatnije super-Turgutcim to servirat) ona iste sekunde udaljit Mahira iz zgrade suda i prekinut sve veze sa njim.
U snu su mu noge do kolena u betonu, tako da se ne moze pomeriti s mesta i spasiti oca sa vesala. Pretpostavljam da ce to biti sok nakon sto on postane svestan da njegov identitet nije vise tajna i trebace mu malo vremena da se sabere i pronadje drugi nacin na koji moze spasiti oca, ovog puta kao Mahir. Erdal ce mu svakako pomoci u tome, pa i Yasin, verujem.
Pozdravljam te @U m a, drago mi vidjeti poznat nick. Srele smo se na FSN

Uh, opet prosanjah Mahirov san , nadam se da će na dobro izaći. Kažu da kad sanjaš da neko umire, desiće se baš suprotno. Tim snom mu produžavaš život. Tako se kaže, pa se nadam da će tako biti i ovdje.
A šta sve Mahira čeka u nastavku, budući da su ova dvojica saznali ko je Salih, neće nam trebati san da pretpostavimo. Mogu misliti šta su smislili.

Quote:
Istrazit ce Mahir i onaj slucaj u vezi smrti Melihove zene.

Feride ce ga shvatiti cim ugleda prvi dokaz za prljave poslove svog oca, no to moze potrajati...
Jedva čekam, al ćemo se načekati...

Quote:
Prozivate Feride sto ne istrazi malo tog Saliha? Trazila ga je ona vec jednom na adresi koju je naveo u svom dosijeu, a to je bila neka napustena, stara kuca.

No, bez brige, tu nam je Bahar, ona meni dopunjava lik Feride. Ona je uzela stvar u svoje ruke i pocela je da strazuje Saliha. Na dobrom je putu i mislim da ce ona Feride otvoriti oci.

Necu da duzim, ali samo jos ovo: scene Mahira i njegove majke su jednistvene i srceparajuce!
Znam za tu straćaru i izmišljenu adresu, nego sam mislila, onako k'o svako žensko, što po cijeli dan razmišlja o svojoj ljubavi, da nekad krene za njim do kuće
A slatka Bahar je dobri anđeo serije. U svakoj epki ima po jedna-dvije značajne scene s njom. I meni se sviđa kombinacija Bahar-Melih.
Mahir i majka, dirljivo što se tiče Mahira. Što se tiče Nihan još uvijek me nije uvjerila u majčinstvo. Ima još šupljina koje treba popuniti da bih stvorila pravi utisak o toj ženi. Mnogo je pitanja, pa ću sačekati....
amibel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 18:52   #1002
Epizoda 28 Spojleri i Sazetak

Izgleda da nas ceka fantasticna epka

Spojleri:

U ovoj epizodi, mnogo ljudi ce saznati istinu.

Mahir postaje sumnjicav kada pocne sretati cesto Necdeta. Trazi od Yasina da on istrazi sve o Necdetu.
Necdet pocinje upetljavati Orhana u prljave poslove. Cini se da Orhan nema nikakvih problema s tim.

Feridina znatizelja o tome ko je Salih kreira tenzije medju njima. Konacno, Feride napusta kucu i odlazi u hotel.

Mahir: Mikada nisam pognuo glavu ni pred kim u zivotu. Ali da mi ti oprostis, spreman sam ti pasti pod noge. Dao bih svoj ponos za svoju ljubav.

Turgut ima plan kako da kaze Feride istinu. Mehmet Saim je ukljucen u plan.
MS: Ja zelim da je moja kcer sretna, bas kao i svaki otac. Iako je tvoj nacin bio pogresan, ja se predajem. Bilo kakvu odluku da Feride donese, ja sam suglasan.

Nakon sto primi poziv sa suda da mora doci na sudjenje ocu, Mahir dolazi do kraja svog puta. Ostala je jos samo jedna stvar. Da kaze Feride istinu.

M: Ovo je prsten moje majke. Ona mi je davno rekla: “Ako jednog dana zaista zavolis neku zenu, ja cu ga staviti na njenu ruku. Donijeo je srecu tvome ocu i meni. Neka njegova magija predje na tvoju ljubav.”
F: Ti mene…

Sazetak:

Necdet shvata da je Salih Mahir i trci obavijestiti Turguta. Turgut ima specijalni plan kako da otkrije svima Salihov identitet. Mahir ce pomoci Yasinu u akciji protiv kriminalaca i posiljke ilegalnog oruzja, ali dogadja se nesto neocekicano. Mahir vidi Turguta negdje i postaje sumnjicav. Mahir je vrlo blizu da otkrije Turgutovu tamnu stranu. Mahir donosi odluku da je najbolje da otkrije Feridi svoj pravi identitet, ne zeli da ju povredjuje vise. Ali, prvo ce ju zaprositi!
Turgut pocinje akciju otkrivanja Salihovoh identiteta..
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 19:39   #1003
http://www.youtube.com/watch?v=cPlyB_P-V_A&sns

Meni tacno nije dobro od ovog fragmanija.

Jedino dobro je sto je Mahir poceo da sumnja u Turguta.
A ovo priznanje verovatno na kraju 28.
biljanap is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 20:24   #1004
Quote:
biljanap kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=cPlyB_P-V_A&sns

Meni tacno nije dobro od ovog fragmanija.

Mislim da nikome ne može biti dobro, kad god plače Kenan plačem i ja
u svakoj seriji u kojoj sam ga gledala je tako
Ne mogu se odlučiti koga mi je više žao od njih dvoje, sada počinju dani depresije i za njih i za mene

Zadnje uređivanje Bhea : 19.04.2013. at 12:44. Reason: [/QUOTE]
jenny 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 22:06   #1005
Quote:
biljanap kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=cPlyB_P-V_A&sns

Meni tacno nije dobro od ovog fragmanija.
Quote:
jenny 28 kaže: Pogledaj post
Mislim da nikome ne može biti dobro, kad god plače Kenan plačem i ja
u svakoj seriji u kojoj sam ga gledala je tako
Ne mogu se odlučiti koga mi je više žao od njih dvoje, sada počinju dani depresije i za njih i za mene
nikom nije dobro ,
je li priznao da je Mahir...Feride mi izgleda zgranuta
ja mrvicu više žalim njega, bori se za očev život, za ljubav...protiv sebe ima toliko zločestih ljudi, ona samo treba vremena da pobijedi ljutnju i dopusti sebi da upozna pravog Mahira..

Zadnje uređivanje Bhea : 19.04.2013. at 12:49. Reason: [QUOTE=jenny 28;44680460][/QUOTE]
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 22:33   #1006
Joj, kad već mora, da joj hoće on priznati istinu prije Turguta. Možda je baš ova zadnja scena saznanje.

E budući da je otkriven Mahirov identitet, on će biti kriv za krivotvorenje dokumenata i lažno predstavljanje....za šta može biti vrlo brzo kažnjen i zatvoren... To bi mi bilo mnogo teže, nego bilo kakva Feridina reakcija. Ona se može malo ljutiti i naravno biti povrijeđena, ali vjerujem da se to neće odugovlačiti, ali ako on ode u zatvor, teško da će brzo izaći.

Sad se pitam u šta ga je to Yasin uvukao, kakvi su to poslovi, može li mu on dati neki "imunitet" da na neki način naknadno bude neka vrsta tajnog agenta, lupam, da radi na rješavanju tog nekog zadatka...pa da ga ipak ne mogu zatvoriti. Nisam to baš shvatila oko Yasina...

Inače, fantastične scene, dirljive, efektne, njih dvoje puni emocija...do vrha...majko mila, prvi put ne mogu dočekati ponedjeljak.




edit: Ja skroz zaboravila da su oni u Istambulu. Sad vidim Bospor.

Zadnje uređivanje amibel : 18.04.2013. at 22:40.
amibel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 22:41   #1007
Ja svaki put ne mogu docekati ponedeljak, ali ovo sto nas ceka je najuzbudljivije do sad.
Sva sam se najezila zbog ovih scena iz fragija.
Razmisljam da li ce joj stvarno reci: Ja sam Mahir Kara.
ili samo da nije tajni agent.
To za zatvor sam pomislila jos u 6.epizoda i vrlo je moguce da mu Turgut smesti da ode u zatvor. Taj ce ga pokopati.
biljanap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 00:21   #1008
Jedva dočekala 2. fragmani da me malo utješi, a ono.............
Sve mi se čini da ću ja ovu epizodu proplakat, iako drago mi je da F otkriva identitet (valjda će joj reć u ovoj, poludjet ću ako će to biti zadnja scena)
Natjerat će me da mrzim sve dane između ponedjeljaka
odakusa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 09:45   #1009
Quote:
biljanap kaže: Pogledaj post
Ja svaki put ne mogu docekati ponedeljak, ali ovo sto nas ceka je najuzbudljivije do sad.
Sva sam se najezila zbog ovih scena iz fragija.
Razmisljam da li ce joj stvarno reci: Ja sam Mahir Kara.
ili samo da nije tajni agent.
To za zatvor sam pomislila jos u 6.epizoda i vrlo je moguce da mu Turgut smesti da ode u zatvor. Taj ce ga pokopati.

Istina, vidiš da ga zove na sud kao Nazifovog svjedoka. Turgut to hoće da izvede teatralno. Nakon svjedočenja i ispitivanja Mahira će sigurno policija izvesti iz sudnice, a ujedno će i njegovo svjedočenje biti upitno, u smislu, kako neko ko je u stanju da vara cijelo sudstvo može sad za oca govoriti istinu? I opet će se Turgut iskesiti i likovati. To će naštetiti i Nazifu... Joj, sva sam negativna...
Zato ja nisam bila sad za otkrivanje njegovog identiteta.


@jenny 28, mala pomoć za tebe
https://www.forum.hr/showthread.php?t=544411
https://www.forum.hr/showpost.php?p=26389169&postcount=6

Zadnje uređivanje amibel : 19.04.2013. at 09:52.
amibel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 11:36   #1010
Hvala amibel


Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Mahir: Nikada nisam pognuo glavu ni pred kim u zivotu. Ali da mi ti oprostis, spreman sam ti pasti pod noge. Dao bih svoj ponos za svoju ljubav.
Nemam riječi

Zadnje uređivanje Bhea : 23.04.2013. at 01:44. Reason: merg, [QUOTE]
jenny 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:46   #1011
u očekivanju 28.


očekujemo uzbudljivu 28., već unaprijed spremne da će naši ljubimci patiti i mi zajedno sa njima, nadam se samo da neće potrajati do kraja prve sezone..
glavni likovi za , sporedni ne zaostaju, koliko god mrzili Turguta moram fiktivnom liku i glumcu odati priznanje, malo mi je skakala po džigerici Ajten sa onim svojim ulagivanjem i prenemaganjem, ali probavljiva mi je...
Anne Nihan, glumica mi se na prvu nije svidjela, nekako mi je pojavno nespojiva sa Mahirom, Safija mi je više majčinski tip
Do sada nisam imala velikih zamjerki, likovima, radnji...ali mi upade u oko ono Mahirovo spavanje u odjeći u kojoj provodi cijeli dan, ma prvu noć sam malo i zažmirila, nisu bili spremni, nisu ponijeli stvari, ona obukla noćnu opravicu od rahmetli teze, njemu valjda ništa nije pasalo (mislim premalene majice...), ali drugu noćžena donijela svoj kufer,a opet u tezinoj spavaćici, krivo mi ko psu što je ne obukoše u neku lijepu spavaćicu, nije da se nema, pa vidjeli smo cijelu kolekciju kaputa, kostima, šalova...a on opet skide samo prsluk i leže u košulji i hlačama , ...a sutradan friško obučen u drugo odijelo, košulja, kravata, sav ulickan...pa ne mogu da se ne zapitam kad obukoše Turguta u onu svilu od piđžame + ogrtač, mogli su Mahiru barem neku pamučnu majicu nabaciti, ako je svila rezervirana za dobrostojeće državne službenike...
gdje sam otišla, imam problema sa povratnom kartom...
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:45   #1012
Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
Do sada nisam imala velikih zamjerki, likovima, radnji...ali mi upade u oko ono Mahirovo spavanje u odjeći u kojoj provodi cijeli dan, ma prvu noć sam malo i zažmirila, nisu bili spremni, nisu ponijeli stvari, ona obukla noćnu opravicu od rahmetli teze, njemu valjda ništa nije pasalo (mislim premalene majice...), ali drugu noćžena donijela svoj kufer,a opet u tezinoj spavaćici, krivo mi ko psu što je ne obukoše u neku lijepu spavaćicu, nije da se nema, pa vidjeli smo cijelu kolekciju kaputa, kostima, šalova...a on opet skide samo prsluk i leže u košulji i hlačama : 504:, ...a sutradan friško obučen u drugo odijelo, košulja, kravata, sav ulickan...pa ne mogu da se ne zapitam : confused: kad obukoše Turguta u onu svilu od piđžame + ogrtač, mogli su Mahiru barem neku pamučnu majicu nabaciti, ako je svila rezervirana za dobrostojeće državne službenike...
gdje sam otišla, imam problema sa povratnom kartom...:lo l:
ayallah spadalo...oplakah od ove svile i kadife ....ja se nisam toliko morila s tim...ono kad neko prespava na kaucu bez posteljine, it's OK....jedino da su isli sad u neke spavace sobe, zasmetalo bi mi....ovak ovo mi sve privremeno. Mahira smo vec vidjeli u pidzami i pamucnoj majici i nisam se nesto trznula , eh jedino da se skin'o u tapiseriju, to bi bila druga stvar

Sto se tice danasnje epizode, obrni okreni, kako god skontam, zadnja scena je 100% njih dvoje na klupi....

M: "Ben Mahir Kara"
F:
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 18:33   #1013
Quote:
Sto se tice danasnje epizode, obrni okreni, kako god skontam, zadnja scena je 100% njih dvoje na klupi....

M: "Ben Mahir Kara"
F:

Jedva čekam da vidim šta će da bude
jenny 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 19:36   #1014
Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
Do sada nisam imala velikih zamjerki, likovima, radnji...ali mi upade u oko ono Mahirovo spavanje u odjeći u kojoj provodi cijeli dan, ma prvu noć sam malo i zažmirila, nisu bili spremni, nisu ponijeli stvari, ona obukla noćnu opravicu od rahmetli teze, njemu valjda ništa nije pasalo (mislim premalene majice...), ali drugu noć
Draga @spadalo, u ovo turskih serija što odgledah, odlazak u krevet potpuno odjeven je skoro pa pravilo, fakat me iznenadilo gledanje što muških što ženskih likova kako se ujutro bude sve u debelom džemperu, čarapama i sl.

Ja epizodu čekam s grčem u želudcu
Što se ljubavne patnje tiče bit će pretpostavljam pregolema, a što se posla tiče pitam se hoće li F nakon saznanja o M identitetu dati ostavku ili će biti prisiljena na nju, da li će se na suđenju ispostaviti da se Mahiru namješta (recimo da F zna da je M bio s njom, a oni mu nešto stavljaju na teret, pa je to potakne da pređe preko njihovih intimnih problema i svejedno pomogne Mahiru......)
Uglavnom, nikako dočekati epizodu, mjerim minute čovječe

Zadnje uređivanje Bhea : 23.04.2013. at 01:46. Reason: [/QUOTE]
odakusa is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 19:47   #1015
Ja ko da sam cula u onom fragmanu da Mahir upozori Feride na Turguta
smatram da Jasin moze sad pomoci Feride ukoliko se ne desi ono sto je rekla odakusa da Feride bude udalena od slucaja zbog Mahir-Salih.
Brojim i ja minute
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:22   #1016
I ja cekam vecerasnju epizodu i spremam se na Feridinu ljutu na Mahira bude zanimljivo i uzbudljivo gledati sljedece epizode samo da su malo cesce a ne svaki ponedjeljak....
anuska2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:29   #1017
Ovom Orhanu smeta glava na ramenima
sta radi
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 23:44   #1018
Pa oni nas hoće da izlude, poslije ovakvog kraja, daju nam još ovaj fragmani http://www.youtube.com/watch?v=M-JAiVdoiMU

Za ovaj kraj epizode Kenanu

još uvijek sam pod utiscima....predobra epizoda.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 23:45   #1019
Feride !... Mahir Kara benim !

Konacno je priznao! Bravo Mahire !

Istovremeno se radujem i tuzna sam zbog njegovog priznanja. Mada, kada bolje razmislim, ipak se vise radujem! Takodje mi je drago da joj je on sam to priznao i da nije saznala od nekog drugog.

Edit: Tek sada pogledah fragmani, posto sam sigurna da ce Mahir preziveti, ma koliko cudno zvucalo, dobro je da je ranjen, jer ce se njegovim ranjavanjem poceti odmotavati klupko koje vodi do Turguta i ostalih.

@ amibel : Jedan veliki pozdrav za tebe!
__________________
„Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar.“Antoine de Saint-Exupéry
U m a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 23:57   #1020
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Pa oni nas hoće da izlude, poslije ovakvog kraja, daju nam još ovaj fragmani http://www.youtube.com/watch?v=M-JAiVdoiMU

Za ovaj kraj epizode Kenanu

još uvijek sam pod utiscima....predobra epizoda.
Da, Mahir gleda kako Feride (mislim da je ona) odlazi, okrece se i neko puca
Mahir u seriji raznovrstan i kondurbey, avukatbey, danas memurbey ,moze li mu to pomoci Jasin ga pohvalio pred onim (sta bese) agentom.
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.