Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 16:56   #21
Quote:
Luna Lovegood kaže: Pogledaj post
oprosti, ali prema ovo tvom postu ti ni ja gramatiku ne bi dala dobro. ili možda na eseju nisi ima grešaka poput boldanih
Ovo sam pisao kad sam se probudio pa možda ima par grešaka ali na njih ne obraćam pozornost,nemoj tražiti dlaku u jajetu
bluelions1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:56   #22
Quote:
bluelions1986 kaže: Pogledaj post
Ovo sam pisao kad sam se probudio pa možda ima par grešaka ali na njih ne obraćam pozornost,nemoj tražiti dlaku u jajetu
Gle, dobio si očito previše za svoj esej. Kao da pravilno pisanje barem osnova gramatike i pravopisa zahtijeva neki posebni intelektualni napor. Smiješno.
Ne znaš ije/je te sastavljeno i rastavljeno pisanje riječi, a ti se žališ što nisi dobio više. 60% samo pokazuje koliko je matura zapravo jedna smijurija - od provedbe pa sve do ocjenjivanja.
Binx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:25   #23
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Meni se osobno nije ovo dogodilo (imao sam preko 90 posto što je više od koliko sam uobičajeno dobivao) ali ima ljudi kojima se baš ovo dogodilo. zato pustite lijepi stil, živo i neživo i ukratko (ali ne da bude manje od predviđenog broja riječi), jednostavnim proširenim rečenicama, precizno opišite bit. Ne valja ić previše u širinu a pogotovo ne prepričavat sadržaj. Mi smo prošle godine imali usporedni esej i dosta ljudi je imalo npr 700 riječi od čega je pola prepričavanje oba djela što stvarno nema smisla. Ne kažem ja da je ovakvo ocjenjivanje pošteno ali kad si u Rimu radi što Rimljani rade
Uf, ma pod ''svim živim i neživim'' nisam mislila na to da sam napisala nešto preopširno ili pretjerano detaljno, nego da sam napisala ama baš sve što se tražilo u smjernicama. Napisala sam valjda 20 probnih eseja prije pisanja mature, ali eto... Nije da mi je stalo, ja sam svoje riješila i srećom sam bila zadnja generacija bez državne (ili nesrećom budući da sad ne mogu upisati još jedan faks). Samo sam htjela iskazati svoju podršku maturantima
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:18   #24
Quote:
Binx kaže: Pogledaj post
Gle, dobio si očito previše za svoj esej. Kao da pravilno pisanje barem osnova gramatike i pravopisa zahtijeva neki posebni intelektualni napor. Smiješno.
Ne znaš ije/je te sastavljeno i rastavljeno pisanje riječi, a ti se žališ što nisi dobio više. 60% samo pokazuje koliko je matura zapravo jedna smijurija - od provedbe pa sve do ocjenjivanja.
meni se nije dalo odgovarat, al svaka čast

meni je isto razlika na nekim mistima velika; npr. jedan mi je da za nešto 3, a drugi 6. drago mi je da sam dobila ove veće bodove
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 01:15   #25
Quote:
bluelions1986 kaže: Pogledaj post
Svaka čast na temi Naime moj esej je ocijenjen sa 60% ali mi fali 2,7 centila da konkuriram na željeni faks.Pogledao sam ocijene ocjenjivača i imao sam kaj za vidjeti OC1:je dao na većinu kriterija velik broj bodova,OC2:je dao duplo manje od OC1 a OC3: je dao aritmetičku sredinu OC1 i OC2.Žalio sam se na takvo ne pravedno ocijenjivanje i žalba mi je nakon 10 minuta odkad je poslana odmah odbijena ali sam dobio odgovor da je u mom eseju razlika 8 Bodova i da ide 3.ocjenjivaču koji će "odlučiti" o mojoj sudbini s time da su mi iz NCVVO rekli da mi ocijena sad može biti i manja dok sam u školi razgovarao sa profesoricom koja je prošle godine ispravljala eseje na DM i ona tvrdi da mi nitko ne može smanjiti ocijenu nego ili ostaje ista ili ide na više...

I još jedan kriterij koji me najviše razljutio je gramatička točnost na kojoj mi OC1 daje 5 bodova,OC2 daje 2 boda a OC3 4 boda,po čemu je očito da sam za OC1 i OC3 pismen a za OC2 ne pismen...
jab reko da su oc1 i oc3 preko kurca to ocjenjivali, a oc2 jedini obavio svoj posao kako treba

Quote:
bluelions1986 kaže: Pogledaj post
Ovo sam pisao kad sam se probudio pa možda ima par grešaka ali na njih ne obraćam pozornost,nemoj tražiti dlaku u jajetu
kako kaže bobo u svojoj pjesmi, to nje dlakenjko to šuma

inače, luna, loše si to ispravljala. ima tamo još ohoho toga...
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...

Zadnje uređivanje Markeca : 12.07.2013. at 01:21.
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 12:46   #26
Quote:
Markeca kaže: Pogledaj post
jab reko da su oc1 i oc3 preko kurca to ocjenjivali, a oc2 jedini obavio svoj posao kako treba



kako kaže bobo u svojoj pjesmi, to nje dlakenjko to šuma

inače, luna, loše si to ispravljala. ima tamo još ohoho toga...
znaaam, al vidiš da je i ovo previše

neki ljudi nisu čuli za zareze
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.