Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 10:36   #21
i mi smo ko klinci hodali po kućama za maškare

pozvoniš,otvore,otpjevaš svoju pjesmicu i dobiješ krafne,jaja,naranče,jabuke ili slatkiše
novci se u to vrijeme nisu djelili.
rođena sam '86.

i išli smo samo vikend prije maškara,a ne ovako po mjesec dana ranije

danas ne otvaram klincima.
em se uopće ne potrude oko maski,em nemaju nikakvu pjesmicu spremnu. samo metnu na sebe neku masku iz konzuma,pozvone i očekuju novce. ma da nebi



a običaj nije iz SAD-a.

još su i moji deda i baka na selu imali nešto jako slično.

na same maškare su išle veće grupe ljudi (većinom odrasli,vrlo malo djece) po kućama u selu. bili su zamaškarani,sa instrumentima pa su kod svakoga pjevali,plesali i svirali
onda ih domaćini ponude pripremljenim kolačima i sokovima i to je to. maškare idu dalje
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 11:09   #22
definitivno nije obicaj iz usa, to se radilo i kad sma ja bila mala (davno :zubo)
ja ne mogu ne otvoriti, male zgrade, naselje, susjedi, svi znaju da smo doma
nije mi bed kupit dve velke vrece bonkasa u lidlu istresti ih u zdjelu i saku zagrabiti svima koji zvone.
kad potrosimo, velim nema vise i to je to
ako oce lovu, nek idu drugdje (i nek meni jave di se to lova dijeli)
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:34   #23
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
u lidlu ima velikih vrecica jeftinih mix bombona
inace, dajem samo na maskare, ovih mjesec dana prije otvorim vrata i kazem da jos nisu maskare.

btw, kad su maskare?
Mislim da su 04.03. (ako sam dobro izračunala )
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:40   #24
je je, ja u medjuvremenu pitala kolegicu kaj se kuzi u te datume
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 15:44   #25
kod nas se ide "po kućama" zadnji dan maškara tj. dan prije korizme.
e taj dan je obično neko događanje u gradu pa mi dočekamo samo 2-3 grupe maškara pa i sami odemo u grad.
ja pripremim sitne kune pomiješane s bombonima.
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 19:19   #26
danas je zadnji dan maškara...Ja ih jako volim. Kvart u kojem smo živjeli do prije pola godine je živio u tom duhu. Djeca su stalno dolazila, a ja sam uvijek imala pripremljenu veliku zdjelu slatkiša za maškare. Nitko nije otišao praznih ruku i nitko nije tražio novce. Ove godine smo se dobro pripremili. Maske i kostime smo nabavili u Veneciji i veselili se maškarama. Onda su klinci počeli dogovarati odlazak s klincima iz razreda i svi su ih odbili. Jedva su izašli van sami u prekrasnim maskama, da bi se vratili nakon sat vremena jadni i razočarani. Ljudi ili im nisu otvorili ili su im zalupili vrata pred nosom. Što je to s ljudima? Svi smo u problemima, svima je teško, ali zar je toliko teško nasmijati se djetetu i dati mu jedan bombon za trud? I ja sam uvijek na vi sa novcima, ali uvijek kupim veliku vreću bombona, uvijek netko nešto donese, i da se klincima. Možda i ja živim u nekom paralelnom svemiru i svoju djecu guram u propast, kad čak i moj zakoniti ne razumije zašto bi se nešto dalo maškarama i da je sve to sranje.. Možda, ali sljedeće godine ćemo sigurno otići tamo gdje se dobre maske cijene:-)
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.