Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2014., 14:16   #741
Ok cure,sta bi onda preporucile zeni koja se sprema za trudnocu a nema mutacija(bar misli da nema)? Koju folnu u tom slucaju uzeti? Ja sam recimo pila od nature's plusa folic 800mcg
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:45   #742
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post

Iako mislim da imaš krivo



Moj me doktor iznenadio kad je znao sve ovo o metilaciji
Ali on je jedan...
šokirala si me da ijedan doktor zna o ovome

a za grupu
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:25   #743
Pozdrav ŽENE
imam doma folnu od Twinlaba koja je otvorena 2 godine, mogu li je piti ili da kupim drugu? preporučate li koju? HVALA
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:37   #744
Pozdrav,

iza mene je jedna trudnoća sa sretnim završetkom i druga sa nesretnim jer je u drugom tromjesečju beba umrla u meni. Do sada je nađena jedna mutacija - Pai-1 heterozigot 4g/5g.
Jedan dr. mi je preporučio prije sljedeće trudnoće uzimati Elevit, kada do trudnoće dođe uz njega još i Folacin te od samog početka injekcije heparina.
Elevit sam i ovaj put uzimala ali ne prije trudnoće nego čim sam za nju saznala. Gledam malo sastojke i čini mi se ok, ali gledam i ove sa iherb.com, pa ne znam šta da radim. Da li da si uzimam Elevit koji ima uz folnu i razne vitamine i minerale, ili da uzmem ove sa neta koje ste i vi spominjale? Ne znam, jer u ovima na netu nema svega toga već je samo čista folna kiselina odnoso b12 i b6 se posebno kupuju. Nekako si mislim dok bi kupila svaki vitamin posebno ili pak pakiranje multivitamina/minerala da bi došla skoro na isto kao da sam ovdje kupila Elevit? Voljela bi naravno, da sve potrebe za nutrijentima budu zadovoljene.
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:13   #745
Bok cure,
ima i ja pitanje. Imala sam spontani u 7+1 tt, nakon toga bila na pregledu, dr. dao zeleno svijetlo za dalje uz preporuku uzimanja folne kiseline 600 mcg. Popila sam Solgarovu od prethodne trudnoće i od nje mi je bilo mučno, nakon toga sam kupila dietpharmovu, misleći da je problem u Solgaru, i opet mi je mučno. Ne znam više dal da pijem tu folnu, da ne pijem uopće nego više povrća sa folnom.
Dal je netko imao slična iskustva? Savjeti?
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 21:04   #746
Quote:
Torresita kaže: Pogledaj post
Bok cure,
ima i ja pitanje. Imala sam spontani u 7+1 tt, nakon toga bila na pregledu, dr. dao zeleno svijetlo za dalje uz preporuku uzimanja folne kiseline 600 mcg. Popila sam Solgarovu od prethodne trudnoće i od nje mi je bilo mučno, nakon toga sam kupila dietpharmovu, misleći da je problem u Solgaru, i opet mi je mučno. Ne znam više dal da pijem tu folnu, da ne pijem uopće nego više povrća sa folnom.
Dal je netko imao slična iskustva? Savjeti?
Misliš na Solgarov Prenatal ili čistu folnu?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:41   #747
i ja sam bombardirana sa svih strana upravo tim info o folatima i mthylcobalaminu i sve ostalo što ide s tim...onda sam s druge strane naišla na drugačije studije...nekako sam zagovornik alopatske zapadnjačke provjerene medicine, a naturopati mi nisu uvijek dragi jer su pomodni. ipak, za osobe s mutacijama je druga priča...
ja nemam s tim mutacijama problem (koliko znam) i pijem folacin po preporuci dr. i naravno prenatal, Kal-ov vita mom.
Iherb me zaintrigirao i zamalo sam sve te b vitamine i folate i rainbow prenatal naručila, i d vitamin i magnezij i omege...ali sam ipak odustala. nadam se da nisam pogriješila.
ponavljam odbila me od nauma studija jedne liječnice gdje vrlo argumentirano pobija naturopatske ideje samo sam izgubila link...

off topic:e da grupa na fb...ak je to ona u vezi sa štitnjačom - uh...mene izbacili jer sam imala šta za reći o Duphastonima...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 16:28   #748
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Misliš na Solgarov Prenatal ili čistu folnu?
Cista folna u oba slucaja. Kad ne pijem mi je dobro, cim pocnem piti kroz dva tri dana mucnine, akne i slicne nuspojave
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 17:53   #749
Uzrok mučnine?

Pocela sam ponovo piti prenatal vitamine koji sadrže i folnu no izazuvaju mi mucnine i povracanje. Pretpostavljam da vitamini nisu ti koji me nadrazuju vec folna, jeli moguce?
Firecracker5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 13:06   #750
Ja pijem Elevit od početka; povremeno sam prije znala roknut koji B-kompleks bogatiji folnom, ali to je sve... Budući da sam na Elevitu, ginić mi je rekao da nema potrebe za daljnjim dodacima folne kiseline, tako da pri tome i ostajem. Mučnine ili pak neke druge smetnje opčenito nemam, tako da nisam sigurna da li je to samo "lucky coincidence" nevezano za Elevit...Ja bi ga svakako preporučila!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 20:57   #751
Mislim da je najbolje prije konzultirati se sa ginekologom. Ja sam ispocetka pila folnu, magnezij i zeljezo i kad sam bila na pregledu pitala sam ginekologicu za to , na sto mi je ona rekla da sve to izbacim a ostavim samo folnu i da pijem 800 mcg dnevno.
Ako bude bilo potrebe, da ce mi ubacivati i druge vitamine i minerale.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:13   #752
Ja uskoro idem na FET i naručila sam Metilfolat 400 od Solgara sa iHerb-a, a imam dvije mutacije- MTHFR heterozigot i PAI-1 4G/4G homozigot. Da li onda mi sa mutacijama smijemo piti i prenatale koji sadrže običnu folnu koja nam uopšte ne koristi (tačnije, samo nam zagađuje organizam jer je ne možemo razgraditi)?
mr2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:56   #753
uz mutaciju mthfr, zaboravi na prenatale koji se kupuju kod nas, puni su sintetičke folne kiseline i cijancobalamina koji će se gomilati u tijelu neiskkorišteni. methilfolat uz methilcobalamin i aktivni oblik b6 (p5p) će biti dovoljni na početku, magnezij je dobar za grčeve, i kasnije je obično potrebno željezo.
i posavjetuj se sa doktorom ali aspirin 100 je isto dobar na početku kao dodatna zaštita od ugrušaka.
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:00   #754
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
uz mutaciju mthfr, zaboravi na prenatale koji se kupuju kod nas, puni su sintetičke folne kiseline i cijancobalamina koji će se gomilati u tijelu neiskkorišteni. methilfolat uz methilcobalamin i aktivni oblik b6 (p5p) će biti dovoljni na početku, magnezij je dobar za grčeve, i kasnije je obično potrebno željezo.
i posavjetuj se sa doktorom ali aspirin 100 je isto dobar na početku kao dodatna zaštita od ugrušaka.
Hvala puno na odgovoru. Aspirin sam pocela piti, na preporuku doktorice.
mr2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 08:39   #755
KOLIKU DOZU DA UZIMAM ?....

Djevojke, molim vas pomoć. Naime, poručila sam sa iHerb-a Methylfolat 400 mcg i to mi je stiglo, ali nisam ga htjela početi uzimati bez Methylcobalmina i P-5-P. Poručila sam Methylcobalmin od 1000mcg i P-5-P od 50mg- nisam našla manje doze. Međutim, gdje god sam čitala piše da je doza od 50mg prejaka i terapijska. Molim vas ako neko zna da mi kaže koliko trebam uzimati Methylcobalmina i P-5-P uz 400mcg Methylfolata dnevno?
Da li se pilule smiju prepoloviti? I koliko dugo mi sa mutacijama treba da uzimamo ovu kombinaciju (imajući u vidu da je u planu vantjelesna)?

Unapred hvala na odgovorima,
Pozdrav
mr2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 08:41   #756
daj ti to sve lijepo pitaj svog doktora.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 12:36   #757
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
daj ti to sve lijepo pitaj svog doktora.
Zbilja? To znam i sama, ali pitam za iskustva, nisam tražila recept ni od koga, već preporuku ili mišljenje (ako neko ima).
mr2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:29   #758
ja imam kombinaciju mthfr (hetero, ali dvije vrste 1298 i 677) i pai 1 hetero mutacije.
Imala sam tri trudnoće i tri pobačaja.
svi doktori su mi preporučivali folne kiseli ne , prenatale elevite i slične stvari.
kad sam to koristila trudnoća mi nije prošla 9-ti tjedan (2 puta)
U zadnjoj trudnoći sam koristila kombinaciju methilfolat 800mcg, methilcobalamin 1000mcg i p-5-p 50mg, i normalno sam prošla kritični 12-ti tjedan, beba je bila potpuno zdrava.
zeznula me nažalost infekcija u 20-tom tjednu (ali to nije imalo nikakve veze sa mutacijama ili vitaminima koje sam pila)
evo , ako će nekome moje iskustvo pomoći...
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:30   #759
inače u slučaju mthfr mutacija i učestalih pobačaja i je potrebna terapijska doza.
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 14:37   #760
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
ja imam kombinaciju mthfr (hetero, ali dvije vrste 1298 i 677) i pai 1 hetero mutacije.
Imala sam tri trudnoće i tri pobačaja.
svi doktori su mi preporučivali folne kiseli ne , prenatale elevite i slične stvari.
kad sam to koristila trudnoća mi nije prošla 9-ti tjedan (2 puta)
U zadnjoj trudnoći sam koristila kombinaciju methilfolat 800mcg, methilcobalamin 1000mcg i p-5-p 50mg, i normalno sam prošla kritični 12-ti tjedan, beba je bila potpuno zdrava.
zeznula me nažalost infekcija u 20-tom tjednu (ali to nije imalo nikakve veze sa mutacijama ili vitaminima koje sam pila)
evo , ako će nekome moje iskustvo pomoći...
Puno ti hvala hooray! Ja sam MTHFR677 hetero i PAI1 4G/4G homo. Puno mi znači što si napisala svoje iskustvo jer sam nabavila vitamine, a doze me zbunjuju.
mr2014 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.