Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 07:03   #4681
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas pomognite ako mi neka od vas ima neko pozitivno iskustvo za prenijeti! Jučer mi je postavljena dijagnoza GD, na uobičajenom testu krvi i urina našli su goukozu od 5,1. To je stvarno granično, Dr kaže da ne brinem, smanjim slatko, bla bla bla.... OGTT tek za mjesec i pol. A sad nađem da je kod trudnica s GD nađenim prije 24 tjedna 10 puta veća šansa za prijevremeni porod! Da ne spominjem prirođene malformacije i svašta nešto, u totalnoj sam panici, jer sam tek na 12 + 4 tko znašto mi je s bebicom... :'( neka pozitivna iskustva?
Evo, ja sam, buduci da me raspizdila prica od vlovrec, isla detaljno citati po netu i po strucnim publikacijama vezano za secer i raznorazne komplikacije. Ono sto sam nasla je da NEMA DOKAZA za apsolutno NISTA. Sve je to "circumstantial" - moglo bi bit, ali i ne mora.
Ta sva masovna histerija oko dijabetesa dolazi iz naravno SAD-a, gdje je svaka treca zena debela i ima dijabetes (i to sam malo rekla, svaka druga), a ako ga nema, razvije ga u trudnoci (i tu mislim na pravi dijabetes, a ne ovih pisljivih 5.1 glukoze na taste).
Naravno da su kod takvih zena (bolesno debelih) moguce kojekakve komplikacije, od privremenih poroda do malformacija ploda, ali sve to nije dovedeno u direktnu vezu sa secerom tj. s ovim vrijednostima koje se tu smatraju alarmantnima, bolesnim i ne znam kaj.....
Zato - polako sa izgladnjivanjem i panicarenjem. Mislim da vise steti sav taj stres oko toga nego sam secer na 5.1 vrijednosti...
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:27   #4682
Nalaz guk profila: nataste 3.5, nakon dorucka 5.7, nakon rucka 4.3, nakon vecere nedovoljno uzorka
Sad sam dobila vise lanceta. Ove 3 prve takodjer nisam napunila do crtice, ali eto uspjelo je.
Koja je granica za guk 2 sata nakon jela kod vadjenja iz prsta? 6 i nesto?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:47   #4683
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Nalaz guk profila: nataste 3.5, nakon dorucka 5.7, nakon rucka 4.3, nakon vecere nedovoljno uzorka
Sad sam dobila vise lanceta. Ove 3 prve takodjer nisam napunila do crtice, ali eto uspjelo je.
Koja je granica za guk 2 sata nakon jela kod vadjenja iz prsta? 6 i nesto?
6,4 kod nas
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:47   #4684
6,4 ili 6,5 nisam sigurna
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:57   #4685
Hvala cure
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:19   #4686
Dixx nalaz ti je predobar i ja ču žicat još epruvetica za iduči put, al ne nadam se dobrom nalazu sad.
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:52   #4687
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Dixx nalaz ti je predobar i ja ču žicat još epruvetica za iduči put, al ne nadam se dobrom nalazu sad.

Ma bas sam taj dan jela ribu za rucak. Nije da se bas strogo drzim te prehrane, ne jedem slatko. Recimo tad za dorucak sam pojela snitu i pol kruha, neku purecu salamu i pola case mlijeka (punomasnog, znam da bi trebalo ono 1.5, ali ja pijem svjeze). Taj je 5.6, znaci cak blize gornjoj granici.
Danas sam za rucak jela pire, pohani pileci file i salatu. Bas me zanima koliko bi bilo nakon toga.. Sad se zapravo veselim sljedecem vadjenju , ok mi je da to kontroliram.

Kad ti je gotov nalaz?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:04   #4688
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam, buduci da me raspizdila prica od vlovrec, isla detaljno citati po netu i po strucnim publikacijama vezano za secer i raznorazne komplikacije. Ono sto sam nasla je da NEMA DOKAZA za apsolutno NISTA. Sve je to "circumstantial" - moglo bi bit, ali i ne mora.
Ta sva masovna histerija oko dijabetesa dolazi iz naravno SAD-a, gdje je svaka treca zena debela i ima dijabetes (i to sam malo rekla, svaka druga), a ako ga nema, razvije ga u trudnoci (i tu mislim na pravi dijabetes, a ne ovih pisljivih 5.1 glukoze na taste).
Naravno da su kod takvih zena (bolesno debelih) moguce kojekakve komplikacije, od privremenih poroda do malformacija ploda, ali sve to nije dovedeno u direktnu vezu sa secerom tj. s ovim vrijednostima koje se tu smatraju alarmantnima, bolesnim i ne znam kaj.....
Zato - polako sa izgladnjivanjem i panicarenjem. Mislim da vise steti sav taj stres oko toga nego sam secer na 5.1 vrijednosti...
Potpisujem

A ona sirota grizli i njena priča tamo na temi "trudnice i mamice koliko ste se udebljale?"
Čisti horor, jadna žena

Normalni nalaz GUK-a natašte je 4,4-6,4 mmol/L, a na GUK od 5,1 oni prepisuju gd dijete bez OGTT-a?
Kriteriji za dijagnozu dijabetesa su simptomi dijabetesa, nivo glukoze natašte ≥ 7 mmol/L ili za vrijeme OGTT-a nivo glukoze nakon dva sata ≥ 11,1 mmol/L.

Prije dvije godine u trudnoći sam imala GUK 5,3 i nitko mi nije ni spomenuo gd ili OGTT.
Ovaj puta na 5,1 panika i odmah uputnica za OGTT jer imam "povišen šećer". Pitam ja kakav je to povišen šećer ispod 6, a oni meni, pa znate i nije, ali nema vam to zapravo veze, moramo sada sve slati na pretrage čim je GUK 5,1 i više.
Takvo je novo pravilo.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:14   #4689
Dixx sutra idem po nalaz pa ču znat. A uskoro ču dobit i aparatić od bake (ona ima viška) pa ču si moč provjerit što mi diže šečer. A mislim da neče bit dobri rezultati jer sam par dana prije pojela komad torte
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:19   #4690
ma nema veze to, razradi se do tad. Jesi napunila sve epruvete? Moja nijedna nije bila do crte a u zadnjoj valjda jedna kap. Ali super sto su uspjeli obraditi ove 3. Sljedeci put cu to bolje izvesti.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:24   #4691
Dvije su samo bile punije, ostale onako premalo Jednom sam jedva iscjedila sa dvije lancete. Prsti me bole, sva sam se ispikala
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:53   #4692
Meni je recimo GUK profil super. S tim da mjerenje doma na aparaticu daje vise vrijednosti od njihovog laboratorijskog.
Ujutro za dorucak bas moram pazit i vagat UH ker mi inace nakon 1h bide povisen secer.
Nakon 2h je uvijek normalan. A popodne je i ovaj nakon 1h super. Zasad mi nista posebno ne povisuje, osim za dorucak
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:09   #4693
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam, buduci da me raspizdila prica od vlovrec, isla detaljno citati po netu i po strucnim publikacijama vezano za secer i raznorazne komplikacije. Ono sto sam nasla je da NEMA DOKAZA za apsolutno NISTA. Sve je to "circumstantial" - moglo bi bit, ali i ne mora.
Ta sva masovna histerija oko dijabetesa dolazi iz naravno SAD-a, gdje je svaka treca zena debela i ima dijabetes (i to sam malo rekla, svaka druga), a ako ga nema, razvije ga u trudnoci (i tu mislim na pravi dijabetes, a ne ovih pisljivih 5.1 glukoze na taste).
Naravno da su kod takvih zena (bolesno debelih) moguce kojekakve komplikacije, od privremenih poroda do malformacija ploda, ali sve to nije dovedeno u direktnu vezu sa secerom tj. s ovim vrijednostima koje se tu smatraju alarmantnima, bolesnim i ne znam kaj.....
Zato - polako sa izgladnjivanjem i panicarenjem. Mislim da vise steti sav taj stres oko toga nego sam secer na 5.1 vrijednosti...
Hvala ti Tempion! Svako malo nešto, pa se previše zbediram i sjetim prošlog spontanog... Makar sam to nekako dobro probavila, sad me sve previše plaši... hvala puno! )))
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:32   #4694
Ficus mene je isto bila ulovila panika jer sam relativno kasno saznala za GD (31tt). Srednja vrijednost povisena. Imace kak mi je tata dijabeticar provjeravala sam si kod njega al uvijek ili prije ili 2h nakon jela, nikad 1h nakon obroka.
Objasnjenje: dugorocno nekontrolirane visoke vrijednosti u ranoj trudnoci tijekom organogeneze mogu uzrokovati probleme kod razvoja ili deformacije.
Ovi koji se pojave kasnije mogu uzrokovati vecinom makrosomiju ili rjedje zastoj u razvoju. Al to se vidi na vrijeme na UZV. Mene to umirilo.
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:43   #4695
Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Ficus mene je isto bila ulovila panika jer sam relativno kasno saznala za GD (31tt). Srednja vrijednost povisena. Imace kak mi je tata dijabeticar provjeravala sam si kod njega al uvijek ili prije ili 2h nakon jela, nikad 1h nakon obroka.
Objasnjenje: dugorocno nekontrolirane visoke vrijednosti u ranoj trudnoci tijekom organogeneze mogu uzrokovati probleme kod razvoja ili deformacije.
Ovi koji se pojave kasnije mogu uzrokovati vecinom makrosomiju ili rjedje zastoj u razvoju. Al to se vidi na vrijeme na UZV. Mene to umirilo.
Kako zastoj u razvoju, zar ne izaziva gd pretjerani rast bebe?
Inače imam identičnu priču ko ti, tata dijabetičar (tip 2), saznala u 30tt, srednja vrijednost 10.6
sad sam 35 tt, pa si nekak mislim da sam na čistom, da se sad nemre više oko bebe neš poremetit, presla je 2 kg.
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:56   #4696
Zastoj u razvoju jer oslabi/ostari posteljica ranije te zbog visokog secera moze doc do manjeg prolaska kisika kroz pupkovinu sto rezultira i zastojem u rastu. Tako nekako
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:53   #4697
Curke,nemojte panicariti... Ja sam sa dvadeset cetiri ili sest tt saznala na OGTT da imam jaaako povisen secer. Nakon dva tjedna GUK profil je isto bio katastrofa. Vtijednosti na plafonu valjda. Dali su mi jos dva tri tjedna da se skockam i dovedem u red sa dijetom i hvala bogu uspjela sam. Do kraja sam drzala secer u granicama normale i rodila zdravu djevojcicu sa 38 + 2, 2700g i potpuno zdrava. Sretno i drzim vam fige svima :-) I tko god moze doci do aparatica nek si ga nabavi, puno je lakse pikati se i odmah znas tko ili sto ti je digao secer.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:49   #4698
Btw. Jeste li isle na OGTT poslije poroda? Ja nisam a trebala sam. Ne stignem i ne da mi se.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:42   #4699
Ja danas dobila nalaz ogtt-a i dobar je

natašte 4,7
60 min 6,5
120 min 6,3

piše da trebam ponovit u 26 tt jer sam sad došla prerano u 15 tt. A moja me poslala zbog glukoze 5,2.
E sad kak to da sam u domu zdravlja imala 5,2 a tri dana ranije mi rekla gin da ništa slatko ne pijem i ne jedem, sve dijetno. A sad nisam pazila osim kaj dan ranije nisam pretjerivala, al nit inače ne jedem puno slatkog.

Sve u svemu bar sam sad mirna

Sretno svima do kraja i da sve bude ok.

pozdrav
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:05   #4700
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Btw. Jeste li isle na OGTT poslije poroda? Ja nisam a trebala sam. Ne stignem i ne da mi se.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
kod nas ne ides na ogtt nego na normalan pregled kod dijabetologa, a dan ranije napravis sam doma guk profil. mislim daje meni rekla negdje 4 mjeseca iza poroda.

kod nas svaka trudnica sa dijagnozom gd-a dobije aparatic za mjerenje secera u trajno vlasnistvo. iglice i trakice sama kupujes.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.