Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 14:23   #21
Quote:
re_nata kaže: Pogledaj post
i ja imam te kontrakcije

jeli to nešto loše, alarmantno?
BH (Braxton-Hicks) kontrakcije
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:46   #22
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
meni to zvuči kao lažni trudovi, obzirom da ti prestane kad promjeniš položaj, hodaš itd. oni ne bi trebali jako boljeti, bar mene nisu, a javljali su mi se dosta često, baš onako, tupa bol. ali naravno, ako si zabrinuta, uvijek je bolje javiti se giniću. sretno
ako ce me jos boljeti, nazvat cu i provjerit .. hvala na rijecima utjehe
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:06   #23
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
drage forumasice,

u 31. sam tjednu. po noci su me uhvatili kao menstrualni grcevi, recimo svakih sat, sat i pol, ali lagani .. ujutro su mi bili malo jaci i onda stali. sad me boli recimo 10 cm ispod desnog i lijevog rebra isto svako malo, ovisno o tome kako se sjednem, dignem, pomaknem, a ponekad dodje i prodje samo od sebe (razlikujem tu bol od onoga kad se gura, drugacije je) ... da li mislite da je to ok ili? da sacekam malo i ne dizem paniku??
Dobro je da su bolovi stali, no zbog njih ti preporučam da se javiš svom ginekologu. Ovo što te boli ispod rebara mogu biti samo mišići koji se rastežu, posebno kako opisuješ da su ovisni o pokretima, no svakako i njih spomeni svom ginekologu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:21   #24
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Dobro je da su bolovi stali, no zbog njih ti preporučam da se javiš svom ginekologu. Ovo što te boli ispod rebara mogu biti samo mišići koji se rastežu, posebno kako opisuješ da su ovisni o pokretima, no svakako i njih spomeni svom ginekologu.
i'm worried
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:44   #25
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Dobro je da su bolovi stali, no zbog njih ti preporučam da se javiš svom ginekologu. Ovo što te boli ispod rebara mogu biti samo mišići koji se rastežu, posebno kako opisuješ da su ovisni o pokretima, no svakako i njih spomeni svom ginekologu.
sam da nadodam: moja urinoinfekcija je pocela sa laganim bolovima pod rebrima, sa desne strane. ne kontrakcije, nego bas ona lagana pa sve jaca i jaca bol. dosta visoko gore. otisla na hitnu u petrovu, napravili mi pretrage i ustanovili urinoinfekciju.
ako tko prepozna simptome, da znate. nije strasno, ali se mora lijeciti i na vrijeme reagirati. ja dobila antibiotike i sve je proslo, uz puno brusnice i vode.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:16   #26
napokon dobila dr.! kaze da trebam puuno vode piti (prisilim se dnevno popiti 1,5 l , no to znaci da sam doslovno svakih 15' na wc-u!), pazit na sukrvicu i otjecanje plodne vode, ali da se to mozda beba rasteze. bumo vidli, ako se ponovi, otici cu na hitnu. za sada je ok
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:56   #27
..help!
..danas mi je cijeli dan muka..14-ti sam tjedan..sva sam natečena, jučer sam primjetila da su mi se i tajice urezale u noge (a nisu mi male!)..ruke i noge su mi otečene, znaju trnuti..pijem vode, ne vrijedi..niskotlakaš sam..a u tjedan dana sam dobila 3 kg, nije od hrane sigurno, čak sam i manje jela nego inače..što se događa? Kad sam pitala dr o tome, ništa nije rekla..samo da se ne brinem i da je još rano za to..a par dana nakon pregleda se eto uspostavilo da nije rano..da idem opet kod nje? Ili?
Zrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 12:16   #28
pocetak trudnoce-trebam savjet,helllppp :)

Pozdrav drage majke i buduce majke,
saznala sam prije 5 dana da sam trudna 5 sedmica. Doktorica je rekla da je sad sve u redu i da dodjem na novu kontrolu za 3 sedmice. Medjutim, ponekad imam bolove u predjelu stomaka kao bolovi koji se javljaju pred menstruaciju i ponekad me zaboli i zaziga desni jajnik iz kojeg je bila ovulacija. ti bolovi nisu jaki i nisu konstantni ali se znaju javiti u toku dana. zanima me da li je to normalno i da li se i vama desavalo? svako iskustvo mi je dobrodoslo.
Pozz
Lekica1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 12:34   #29
Quote:
Lekica1608 kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage majke i buduce majke,
saznala sam prije 5 dana da sam trudna 5 sedmica. Doktorica je rekla da je sad sve u redu i da dodjem na novu kontrolu za 3 sedmice. Medjutim, ponekad imam bolove u predjelu stomaka kao bolovi koji se javljaju pred menstruaciju i ponekad me zaboli i zaziga desni jajnik iz kojeg je bila ovulacija. ti bolovi nisu jaki i nisu konstantni ali se znaju javiti u toku dana. zanima me da li je to normalno i da li se i vama desavalo? svako iskustvo mi je dobrodoslo.
Pozz
Mene ti je početkom trudnoće znao zaboljeti trbuh, ali na kratko, ne svakodnevno ili mnogo puta u danu i nije jako boljelo (ne znam je li to kao pred menstruaciju, jer me menstruacije ne bole) i zažigati jajnik iz kojeg je bila ovulacija (to je još mjesecima znalo žignuti s vremena na vrijeme). Ako nisi sigurna za bolove, najbolje ti je zvati ginekologicu pa joj točno opisati što i kako boli. Za žiganje jajnika ti mogu reći da je nešto posve normalno jer mi je to ginekolog rekao, a rekao je i da su mali, ne česti bolovi koji brzo prođu isto u redu.
Kate+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 12:42   #30
Quote:
Lekica1608 kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage majke i buduce majke,
saznala sam prije 5 dana da sam trudna 5 sedmica. Doktorica je rekla da je sad sve u redu i da dodjem na novu kontrolu za 3 sedmice. Medjutim, ponekad imam bolove u predjelu stomaka kao bolovi koji se javljaju pred menstruaciju i ponekad me zaboli i zaziga desni jajnik iz kojeg je bila ovulacija. ti bolovi nisu jaki i nisu konstantni ali se znaju javiti u toku dana. zanima me da li je to normalno i da li se i vama desavalo? svako iskustvo mi je dobrodoslo.
Pozz
Uobicajeno je, budu kao bolovi za vrijeme menstruacije, kao i bolovi jajnika gdje je ovulacija bila, mislim da se radi o zutom tijelu, pa zato jajnik boli.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 11:18   #31
Quote:
Lekica1608 kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage majke i buduce majke,
saznala sam prije 5 dana da sam trudna 5 sedmica. Doktorica je rekla da je sad sve u redu i da dodjem na novu kontrolu za 3 sedmice. Medjutim, ponekad imam bolove u predjelu stomaka kao bolovi koji se javljaju pred menstruaciju i ponekad me zaboli i zaziga desni jajnik iz kojeg je bila ovulacija. ti bolovi nisu jaki i nisu konstantni ali se znaju javiti u toku dana. zanima me da li je to normalno i da li se i vama desavalo? svako iskustvo mi je dobrodoslo.
Pozz
Ja sam trudna 10 tjedana. Isto sam u pocetku trudnoce imala bolove kao pred menstruaciju.sada su ti bolovi prestali,ali mi se dogodi da kod naglog ustajanja ili kad se okrecem u noci u snu,presjece me nesto dolje u trbuhu. dosta je jaka bol,ali traje par sek.i dogodi mi se to mozda jednom na dan. dokt.mi je rekao da je to normalno. da se to samo maternica rasteze. buduci da nemam nikakve druge probleme, vjerujem mu.
mala230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 11:51   #32
Quote:
Lekica1608 kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage majke i buduce majke,
saznala sam prije 5 dana da sam trudna 5 sedmica. Doktorica je rekla da je sad sve u redu i da dodjem na novu kontrolu za 3 sedmice. Medjutim, ponekad imam bolove u predjelu stomaka kao bolovi koji se javljaju pred menstruaciju i ponekad me zaboli i zaziga desni jajnik iz kojeg je bila ovulacija. ti bolovi nisu jaki i nisu konstantni ali se znaju javiti u toku dana. zanima me da li je to normalno i da li se i vama desavalo? svako iskustvo mi je dobrodoslo.
Pozz

Pozdrav! Evo ja trenutno trudna 22 tjedna i kad se prisjetim početka svoje trudnoće, ja sam imala iste takve bolove.. Naravno, odmah sam otišla ginekologu koji mi je rekao da je sve u redu i da su takvi bolovi sasvim normalni u trudnoći! Naravno, ako primjetim krv da odmah dođem.. No, srećom, do toga nije došlo. Moj savjet ti je da (iako smatram da je sve u redu) odeš ginekologu. Vjeruj mi, zaista ćeš se bolje osjećati kada ti ginekolog veli da je sve u redu i da nemaš razloga za brigu. Ovako se samo nerviraš što nije dobro niti za tebe niti za bebu! Sretno i uživaj u trudnoći
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 17:30   #33
Molim vas, jel netko imao proljev pred kraj trudnoce? Meni je danas 40 tj. Zadnjih 5-6 dana imam proljev, svaki dan 2-3 puta dnevno. Isto tako u tih 5-6 dana imam neke trudove. Ak me stisne na wc to mora bit odmah ni sekunde kasnije!
DVBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 16:54   #34
Ne brini! Vjerojatno ono tzv. "ciscenje" pred porod... Ali mozda netko zna vise!

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 17:49   #35
To što ideš češće na wc je sasvim normalno. Prirodno se tijelo čisti prije poroda - možda klistir izbjegneš
Ronja Rubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 11:11   #36
da se osvrnem na svoju rijetku dijagnozu-kolestazu.znači normalan je svrbež trbuha jer se širi, ali nije normalan jak svrbež cijelog tijela,a naročito stopala i dlanova,koji se pogoršava noću.ako osjetite navedeni svrbež posjeite ginekologa.meni su svi govorili da je normalno što me sve svrbi al nije normalno da SVE svrbi,a naročito tabani i dlanovi!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 11:40   #37
I ja sam imala kolestazu.
Svrbez dlanova,zglobova,nogu,po noci pogotovo. To nije normalno. Bolest jetre,opasno za bebu.
Obicno se javlja u 3.tromjesjecju.
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 07:30   #38
Pojacano mokrenje na pocetku trudnoce

Pozdrav, da li je normalno pojacano mokriti a tek sam u 7.tjednu trudnoce? Nocu se ustajem svaki 2 sata jer mi mjehur bude pun, ni ne čini mi se da toliko popijem vode dnevno. U prvoj trudnoci sam mokrila pojacano ali tek u zadnjem trimestru kad je plod pritiskao mjehur a sad nema sto da pritiska jer je ovaj plod tek 2 mm. Nemam dijabetis, secer je u normali i nisam otekla. Ima li razloga za brigu? Ili je samo svaka trudnoca razlicita?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:16   #39
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li je normalno pojacano mokriti a tek sam u 7.tjednu trudnoce? Nocu se ustajem svaki 2 sata jer mi mjehur bude pun, ni ne čini mi se da toliko popijem vode dnevno. U prvoj trudnoci sam mokrila pojacano ali tek u zadnjem trimestru kad je plod pritiskao mjehur a sad nema sto da pritiska jer je ovaj plod tek 2 mm. Nemam dijabetis, secer je u normali i nisam otekla. Ima li razloga za brigu? Ili je samo svaka trudnoca razlicita?
Mislim da nije normalno. Ja u 7. tjednu nisam nijednom morala ustajati nocu, sto nista ne znaci (ako je svaka trudnoca drugacija), ali me i doktor na svakom pregledu pitao da li moram ustajati zbog mokrenja.
Jesi radila urinokulturu?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:25   #40
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li je normalno pojacano mokriti a tek sam u 7.tjednu trudnoce? Nocu se ustajem svaki 2 sata jer mi mjehur bude pun, ni ne čini mi se da toliko popijem vode dnevno. U prvoj trudnoci sam mokrila pojacano ali tek u zadnjem trimestru kad je plod pritiskao mjehur a sad nema sto da pritiska jer je ovaj plod tek 2 mm. Nemam dijabetis, secer je u normali i nisam otekla. Ima li razloga za brigu? Ili je samo svaka trudnoca razlicita?
Ne znam hoće li te to utješiti,ali ja sam nenormalno mokrila na početku trudnoće.
Tih prvih 10-tak tjedana mi se svodilo na mokrenje i spavanje.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.