Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2013., 22:22   #61
Hvala
__________________
Somewhere over the rainbow
beba0310 is offline  
Old 05.09.2013., 10:16   #62
anti candida dijeta, odlazak sa stresnog posla i maby baby.. slj mjesec +ić
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Old 17.09.2013., 20:59   #63
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
anti candida dijeta, odlazak sa stresnog posla i maby baby.. slj mjesec +ić
anti candida dijeta?? zašto?
ja se isto stalno borim sa kandidom ali mi je dr. rekao da ona ne smeta za začeće, dapače da kandida nastaje u lužnatoj okolini, a spermići vole kada je naša "okolina" lužnata i da kandida ne utječe na začeće?? pa mi sada nije jasno zašto si bila na anticandida dijeti i tko ti je to preporučio.

i da, čestitam na trudnoći
fiona 7 is offline  
Old 23.09.2013., 16:24   #64
Quote:
fiona 7 kaže: Pogledaj post
anti candida dijeta?? zašto?
ja se isto stalno borim sa kandidom ali mi je dr. rekao da ona ne smeta za začeće, dapače da kandida nastaje u lužnatoj okolini, a spermići vole kada je naša "okolina" lužnata i da kandida ne utječe na začeće?? pa mi sada nije jasno zašto si bila na anticandida dijeti i tko ti je to preporučio.

i da, čestitam na trudnoći
candida zna napravit svakakva st(r)anja u organizmu kad podivlja: od loše probave, problema sa tenom, do nakupljanja kila, vaginitisa, vulvitisa (koji utječu na ph tog područja ) itd itd..
a da ne bi podivljala najbolje je održavat dijetom. uostalom, ženama koje planiraju trudoću preporuča se smanjeni unos šećera, a to i je osnova ove dijete.

e, i preporučila mi je prijateljica koja je godinama ratovala sa candidom. škodit ne može, nije da će zbog ove dijete skroz nestat iz organizma, samo će se svest u normalu.
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...

Zadnje uređivanje chikijeva : 23.09.2013. at 16:30.
chikijeva is offline  
Old 23.09.2013., 20:47   #65
a što kaže ta dijeta? što smiješ a što ne smiješ?

čitala sam ovih dana jedan članak o promjeni prehrane i uspješnosti ivf-a, a naslov je manje ugljikohidrata (ŠEĆER,bijelo brašno, bijela riža...) , više bjelančevina!
nisam zapamtila brojke ali znam da je u grupi žena koje su se hranile po "njihovom mani-u" drastično skočila stopa uspješnosti začeća
i da, dobro je prehranu promjeniti i tako jesti i prije planiranja začeća (2,3 mjeseca) jer se bitno mijenja kvaliteta jajne stanice
fiona 7 is offline  
Old 24.09.2013., 05:04   #66
fiona, da se ubacim glede prehrane, mada ne znam kako izgleda anti candida dijeta.
ja sam od kraja rujna prosle godine do sijecnja promijenila ishranu i prebacila se vise na to da dijelim ugljikohidrate i proteine. s tim da sam srezala ugljikohidrate, a istovremeno sam gledala da unosim barem kojih 60g proteina na dan. s tim nacinom sam i smrsala 8kg, a postupak u sijecnju je bio uspjesan. necu reci da je to kljuc uspjeha, no sigurno nije stetilo..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 27.09.2013., 16:00   #67
i ja sam imala promjenu u prehrani. ne mogu tvrditi da je to pomoglo, ali činjenica je da smo pokušavali 3 godine i ništa, a sad kad nismo pokušavali, dogodilo se.
konkretno, ja sam gotovo izbacila meso, smanjila bijeli šećer i uvela puno svježeg voća i povrća
kim is offline  
Old 29.09.2013., 23:13   #68
ja sam isto uspjela onaj mjesec kada sam počela sa Dukanovom dijetom,jela meso i povrće bez uh
FIGICA is offline  
Old 03.10.2013., 15:50   #69
endometrioza, dvije laparaskopije, godine pokusaja i prijetila mi umjetna oplodnja.

i onda odem k svojoj doktorici koja mi je izmijenila rezim prehrane, znači bez suvisnih ugljikohidrata, zdrava prehrana, povrce je baza, i meso, riba..inačica LCHF prehrane
+ tekuci probiotik, i jos neki preparati za crijeva

i korijen MAKE ...a to mi je i moj dr na svetom duhu preporucio...nevjerojatan ucinak

uglavnom, za 2 tjedna mi je termin

sto je presudilo, koja je to kombinacija koja je dovela do oplodnje, ne mogu sa sigurnoscu tvrditi...ali uspjelo je
delicatessen is offline  
Old 03.10.2013., 20:31   #70
Quote:
delicatessen kaže: Pogledaj post

i korijen MAKE ...a to mi je i moj dr na svetom duhu preporucio...nevjerojatan ucinak

je li to isto što i Maca (u prahu npr?). u kojem obliku i kako si je ti uzimala? bila sam se raspitivala, pa odustala od nje jer sam pročitala da nije za oboljele od štitnjače. I ja prolazim sličan scenarij, endometrioza, laparoskopija. I čestitam ti
Dunjocka is offline  
Old 03.10.2013., 23:04   #71
Quote:
Dunjocka kaže: Pogledaj post
je li to isto što i Maca (u prahu npr?). u kojem obliku i kako si je ti uzimala? bila sam se raspitivala, pa odustala od nje jer sam pročitala da nije za oboljele od štitnjače. I ja prolazim sličan scenarij, endometrioza, laparoskopija. I čestitam ti
hvala bio nam je nevjerojatan shok kad smo shvatili da sam trudna..uvijek se covjek nada, ali zbilja nas je iznenadili da, to je to..napisala sam sa 'k' da ne bi maca ispala raspitaj se kod svog lijecnika, ali ja ti mogu reci da moja frendica boluje od stitnjace, tablete pije, ali pila je maca u prahu u isto vrijeme kad i ja..termini nam u 4 dana njena doktorica je rekla da smije, ali pitaj ti svoju. ja sam znaci u prahu, i ja i decec.zlicu dnevno u vodi razmutila. moram reci da mi je to najodvratniji okus koji sam probala fuj drzim fige da i tebi uspije
delicatessen is offline  
Old 04.10.2013., 13:02   #72
delicatessen, hvala ti , malo ću se još raspitati i konzultirati doktora. Ozbiljno razmišljam i o promjeni prehrane, za moje boljke bi to bilo jako korisno, ali vidjet ćemo hoću li biti karakter. hvala ti i sretno dalje
Dunjocka is offline  
Old 17.10.2013., 18:01   #73
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Otvaram temu u smislu da pomognemo jedni drugima u 'mukotrpnoj' borbi za bebu.
Mnogi parovi se trude par mjeseci, neki i više godina. Žene vrlo često imaju problema s neredovitim ciklusima, PCO, cistama, miomima, endometriozom i ostalim bolestima. Vidim u zadnje vrijeme da su i muškarci pogođeni dijagnozama tipa oligoastheno, asthenozoospermia..itd.
Isto tako se nekad dese čuda i neke znaju zatrudniti unatoč lošem spermiogramu partnera ili ginekološkim boljkama.

Što vam je pomoglo pri zatrudnjivanju (ili barem mislite da vam je pomoglo)?
- (osim seksa)
- cajevi
- vitamini
- ostali preparati
- terapije
- ostalo...

Evo, nama je pomoglo to što je ovulacija kasnila 2 tjedna i što smo mi mislili da će menga svaki čas pa smo kao sigurni
Nismo ništa planirali još kojih pol godine, ali eto, dobili poklon p.s. Mislim da i ljubav pomaže

Znam, ništa pametno nisam reko, ali ta vijest mi je najsretnija u zadnjih par godina pa ne mogu sakrit oduševljenje.

p.s. Od mog starog cura radi nekakav zeleni sok za plodnost navodno-pitat ću je kako ga radi pa ću javit.
__________________
Love changes everything

Zadnje uređivanje joker-smoker : 17.10.2013. at 18:08.
joker-smoker is offline  
Old 01.12.2013., 12:20   #74
mi 2 godine pokusavamo,moji nalazi uredni,njegovi asthenozoospermia,unazad 2 mjeseca pije turu bioastina i havajske spiruline pa bumo vidili oce li bit rezultata..a u isčekivanju istih ,mislim da gubim razum
onalie is offline  
Old 03.12.2013., 08:59   #75
Quote:
onalie kaže: Pogledaj post
mi 2 godine pokusavamo,moji nalazi uredni,njegovi asthenozoospermia,unazad 2 mjeseca pije turu bioastina i havajske spiruline pa bumo vidili oce li bit rezultata..a u isčekivanju istih ,mislim da gubim razum
Ako gubiš razum u iščekivanju bebe, dođi k nama na temu wannabe i uklopit ćeš se odmah

Sretno!
petra3005 is offline  
Old 04.12.2013., 19:03   #76
Nova sam ovdje. U braku sam 2,5 godine. Zadnjih godinu radili smo na djetetu i ništa. Odlazak kod ginekologa, sa mnom sve u redu, a od supruga loš spermiogram oligoasthenozoospermia. Odlazak u petrovu i naravno MPO. MM ponavlja spermiogram i nalaz nešto bolji: asthenozoospermia. Termin MPO u trećem mjesecu. Ovaj mjesec menstr. i neki smeđi iscjedak 3-4 dana. Sve je meni nešto to čudno. Napravim ja test, a ono pozitivan. Sva u šoku,kako? Sad čekam pregled kod ginića i u nadi za pozitivnim odgovorom. Imala sam potrebu se javiti, jer sam pročitala hrpu i hrpu foruma. Pokušavali sve i svašta. Pozdravljam sve forumaše.
cvjetić100 is offline  
Old 04.12.2013., 19:10   #77
Čestitam! Ja sam evo baš danas, na 20. DC dobila smedji iscjedak, imam PCOS i ovo je bilo baš lijepo pročitati! Nek bude sve u redu
petra3005 is offline  
Old 04.12.2013., 19:17   #78
Zaboravila sam napisati da sam 22-24 DC imala neki rozenkasto krvavi iscjedak. Sve ću znati u ponedjeljak. Imam neki dobar osjećaj. Sretno i tebi.
cvjetić100 is offline  
Old 16.01.2014., 13:16   #79
Quote:
Ivan_opatija kaže: Pogledaj post
Sastav Fertilup:

http://www.fertilup-hrvatska.com/fer...uskarce-1.html

Nama je pomogao. Nakon tri mjeseca uzimanja napravio sam ponovno spermogram i očita je crno na bijelo pozitivna razlika.
Izgleda da stvarno djeluje jer sam napravio novi spermiogram nakon tri mjeseca uzimanja i pozitivan pomak se vidi. Nastaviti ću ga uzimati jer se nadam da ću još bolje rezultate imati nakon dužeg uzimanja fertilup kapsula. Supruga je pre sretna, a i meni je malo lakše ali vidit ćemo dalje pa se javim. Da li je netko uzimao fertilup duže od 3 mjeseca?
Ludibik444 is offline  
Old 16.01.2014., 16:51   #80
Drage cure,zene,lijepo vas pozdravljam! neznam jesam li pogodila pravu temu,nova sam ovdije i prvi puta! U braku sam 6 mjeseci i toliko se trudimo na bebi ali svaki mjesec razocaranje,pratim plodne dane od pocetka kada smo se odlucili na bebu,kupila sam preko neta lh trakice za pracenje ovulacije,par puta bila mi je pozitivna i tada smo imali odnose ali nista,nikako ne uspijevamo.mozda je malo rano za paniku..zanimaju me vasa misljenja kako ste uspijele,koliko ste se trudile.hvala na odgovorima nadam se da cemo se lijepo druziti i razmijeniti puno dobrih iskustva:*
MELANIJE is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.