Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2010., 09:27   #61
Quote:
marijaklc kaže: Pogledaj post
živa istina!!one sekunde kad je malac počeo vući mlijeko ja sam taj tren morala popiti barem 3 dcl vode i još uvijek sam žedna za vrijeme svakog podoja, bočica sa vodom je stalno u blizini.
joj da, vode obavezno imaj. Ja sam imala i sokove, al su mi pasali jedino bistri, tipa jabuka, borovnica i ribizl.
I kao što marijaklc kaže, nakon podoja su mi usta suha i jedva čekam da popijem nešto. Stalno furam litrenku vode uz sebe

Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
e a kakvo su organizirane posjete rodiljama i dali se može vidjeti beba ako recimo dođu deda i baka vidjeti bebu,onak kroz staklo?
Nola ti je odgovorila. Stvarno su OK što se tiče posjeta. Ja i cimerica smo jedna drugoj pazile klince dok je jedna od nas s posjetama.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 11:40   #62
e..a sta se poroda tice, muz moze s tobom samo ako ste prosli tecaj zajedno, jel da??
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 12:43   #63
Quote:
iv7 kaže: Pogledaj post
e..a sta se poroda tice, muz moze s tobom samo ako ste prosli tecaj zajedno, jel da??
Ma to ti oni tak kažu, ali meni je rečeno da može biti muž na porodu i bez tečaja.
ali tečaj je ok, nije uopće loše ići na njega. svašta čuješ, pitaš što te zanima, pogledaš rađaonu i sobe
__________________
PRODAJA
LA SUKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 12:57   #64
Quote:
LA SUKI kaže: Pogledaj post
Ma to ti oni tak kažu, ali meni je rečeno da može biti muž na porodu i bez tečaja.
ali tečaj je ok, nije uopće loše ići na njega. svašta čuješ, pitaš što te zanima, pogledaš rađaonu i sobe

a planirala sam ic al svaki mjesec me nesto sprijecilo i sad je kasno stupid me al bit cu dobro valjda i bez toga..
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 13:38   #65
Quote:
iv7 kaže: Pogledaj post
a planirala sam ic al svaki mjesec me nesto sprijecilo i sad je kasno stupid me al bit cu dobro valjda i bez toga..
Mi smo prošli tečaj al nitko nas nije pitao u rađaoni za to tako da mislim da može i be tečaja muž biti s tobom!
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:56   #66
Quote:
LA SUKI kaže: Pogledaj post
Ma to ti oni tak kažu, ali meni je rečeno da može biti muž na porodu i bez tečaja.
ali tečaj je ok, nije uopće loše ići na njega. svašta čuješ, pitaš što te zanima, pogledaš rađaonu i sobe
i nama su na tečaju rekli da može muž i bez obzira na tečaj.

kao što kaže Aya, nikad nitko za tečaj nije pitao.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 13:23   #67
evo muž i ja smo uspješno "odradili" tečaj na Švarči ... moram priznati da mi se svidio, upoznali smo divne ljude i vidjeli smo mjesto gdje ću rađati. iskreno, super je kad se možeš unaprijed upoznati s rodilištem - osobljem, sobama... sve mi je sad poznatije i prisnije i zaista nemam nikakav strah. čak je mm pitao da li sam počela pakirati torbu - reko još je rano, ali kad se i pogleda... bolje da je pri ruci sestre su navele zaista malo toga što je potrebno za odlazak u bolnicu... mislim da ću gledati u malecku cijelo vrijeme kad se rodi i da mi neće trebati baš ništa osim nje!
enter@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 13:29   #68
Quote:
enter@ kaže: Pogledaj post
evo muž i ja smo uspješno "odradili" tečaj na Švarči ... moram priznati da mi se svidio, upoznali smo divne ljude i vidjeli smo mjesto gdje ću rađati. iskreno, super je kad se možeš unaprijed upoznati s rodilištem - osobljem, sobama... sve mi je sad poznatije i prisnije i zaista nemam nikakav strah. čak je mm pitao da li sam počela pakirati torbu - reko još je rano, ali kad se i pogleda... bolje da je pri ruci sestre su navele zaista malo toga što je potrebno za odlazak u bolnicu... mislim da ću gledati u malecku cijelo vrijeme kad se rodi i da mi neće trebati baš ništa osim nje!
Istina! ja sam na kraju uglavnom samo uloške, jednokratne gaćice, vlažne maramice i gel za tuširanje koristila uz one stvarčice što ti treba za osobnu higijenu!hrpu stvari sam ponijela a pola tog nisam koristila.
kućnu haljinu recimo nisam oblačila, PREVRUĆE JE u rodilištu!a one spavaćice njihove!fino pajsanje u njima, hhehehehehe!
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:47   #69
uf...danas sam isla na taj famozni ctg...
tolko su me izmucili da vise nemam volje ni za sta!!! prvo na onaj ctg na 1. katu... pa im tamo nestane PAPIRA... onda me OPET salju na ctg al dolje u rodiliste... i pametni doktor toliku strku stvorio i samo me bzvz splasio...
i sad opet popodne na treci ctg danas!!
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 13:05   #70
e a kako stoje sa epiduralnom gore?? jel daju ili moras molit??
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:22   #71
pa nisam ja čula da oni daju epiduralnu?kaj da?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:28   #72
a kolko se sjecam frendica sta je rodila tam rekla je da te cak pitaju dal zelis..ALI NISAM SIGURNA i to me muci...a nismo u kontaktu da ju pitam..

pa se nadam da ce se neko smilovat i informirat nas..
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 15:06   #73
epiduralne nema,nama rekli na tečaju
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 00:47   #74
pa eto kako kažu karlovačka bolnica ima samo jednog anesteziologa jer je još jedan već dugo na bolovanju
tako da mi trudnice nismo prioritet
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 01:00   #75
btw,nije skroz na suho porod
dobiješ apaurin( za opuštanje) i dolantin(protiv bolova)
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 19:31   #76
Quote:
ollie25 kaže: Pogledaj post
btw,nije skroz na suho porod
dobiješ apaurin( za opuštanje) i dolantin(protiv bolova)
Sori curke kaj upadam, ali moram se osvrnut na Dolantin - to je mocna droga, opijat, primila sam ga na proslom porodu i mogu vam rec slijedece: mene je skroz obesvijestio, tako da doslovce nisam znala za sebe i imam amneziju - zadnjih se 4 sata poroda uopce nicega ne sjecam, nego sto je jos bitnije, imao je grozni ucinak na bebu. Malena mi je bila drogirana 3 dana nakon poroda, nije htjela nista jesti, pala je na tezini vise nego sto je ocekivano.. Nismo je mogli uopce probuditi, ja sam plakala od straha i muke nad njom, bilo je zbilja uzasno.

Nema na svakoga takav ucinak i bitan je tajming kad se daje, ali cula sam za jos slucajeva poput mog. Druga su krajnost cure kojima uopce nije ublazio bolove.. ima ovdje topic, pa procitajte.

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewt...p?f=36&t=39454
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:58   #77
ja sam prije 2 mjeseca rodila i dobila drip, nemam pojma kaj je sve u njemu bilo, ali znam da smo i bebač i ja bili dobro, mali imao apgar 10/10 i volio papati od početka.rijetko koja žena rodi bez dripa, posebno prvorotka, to bi stvarno moglo trajat jako dugo. u globalu uopće nije bilo strašno, imala sam jače napadaje migrene u životu nego što me porod bolio, bole trudovi, al oni dođu i produ pa se ima vremena za predahnut, a samo tiskanje i izlazak nisu dugo trajali. uglavnom istina je da se sve zaboravi kad beba zaplače, samo ti je da je vidiš i maziš.
a muž definitivno puno znači kad je blizu
__________________
Not my circus,not my monkeys.

Zadnje uređivanje Tashi : 09.09.2011. at 23:55.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:45   #78
evo mene sa iskustvom

na kraju sam ipak dobila dolantin ali figu je pomogo... trudovi bi i dalje isto boljeli a između njih sam prakticki bila uspavana.. recimo da je dobar samo jer sam se uspjela malo odmorit između trudova
inace, vikala sam da su me i na 4. kat sigurno culi ali tako je bilo lakse posto nije bilo muza

nego...odmah cim sam otisla u boks sestra mi dala nest, a nije rekla kaj, samo je prvi trud nakon toga pakleno zabolio, u otpusnom pismu mi pise da nisam isla na drip pa sam sad zbunjena kaj je to bilo..

kaj se tice samog rodilista..sobe su super..bebice su stalno sa vama osim ako ih nose pod foto, to je obicno po 4 sata(koja jako dobro dođu da se malo odmorite)
jedino bi sestre defiitivno trebale bit ljubaznije!!! pogotovo ove starije
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:56   #79
Quote:
iv7 kaže: Pogledaj post
evo mene sa iskustvom

na kraju sam ipak dobila dolantin ali figu je pomogo... trudovi bi i dalje isto boljeli a između njih sam prakticki bila uspavana.. recimo da je dobar samo jer sam se uspjela malo odmorit između trudova
inace, vikala sam da su me i na 4. kat sigurno culi ali tako je bilo lakse posto nije bilo muza

nego...odmah cim sam otisla u boks sestra mi dala nest, a nije rekla kaj, samo je prvi trud nakon toga pakleno zabolio, u otpusnom pismu mi pise da nisam isla na drip pa sam sad zbunjena kaj je to bilo..

kaj se tice samog rodilista..sobe su super..bebice su stalno sa vama osim ako ih nose pod foto, to je obicno po 4 sata(koja jako dobro dođu da se malo odmorite)
jedino bi sestre defiitivno trebale bit ljubaznije!!! pogotovo ove starije
prije svega ti čestitam!!!!

hm, ne znam kako ih spriječiti da ti daju bilo šta a da te ni ne pitaju, odnosno obavijeste o tome.... jesu te rezali? koliko ti je trajao porod? kako je biti u boxu - ja se nadam da će mm ipak biti uz mene - nekako ni ne pokušavam zamisliti porod bez njega.

jel ti trebalo išta u boxu od tvojih stvari? ......

sorry na ovoliko pitanja - imam ih ja još - ali stvarno me zanima kako je tamo sad sam u fazi pripremanja i ne dozvoljavam si nikakvo paničarenje niti frku...
enter@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:22   #80
Quote:
enter@ kaže: Pogledaj post
prije svega ti čestitam!!!!

hm, ne znam kako ih spriječiti da ti daju bilo šta a da te ni ne pitaju, odnosno obavijeste o tome.... jesu te rezali? koliko ti je trajao porod? kako je biti u boxu - ja se nadam da će mm ipak biti uz mene - nekako ni ne pokušavam zamisliti porod bez njega.

jel ti trebalo išta u boxu od tvojih stvari? ......

sorry na ovoliko pitanja - imam ih ja još - ali stvarno me zanima kako je tamo sad sam u fazi pripremanja i ne dozvoljavam si nikakvo paničarenje niti frku...
hvala.. i to je napokon gotovo

ma samo ti pitaj
jesu (mada sam ja imala osjecaj kao da sam pukla, al dobro, to je valjda tako) imam 5 vidljivih savova, sad ne znam kolko je ovih unutarnjih..zenska je dosta kopola po meni...
u boks sam otisla oko 10, ne znam tocno, i rodila u 13:44 al to vrijeme je proslo dosta brzo..
a u boksu je ...zanimljivo... lezis, vices, svako malo neko prolazi pokraj tebe al niko se ne obazire bas, tako da ce tebi bit punoooo lakse ako muz ide s tobom, imat ces s kim pricat i jadat se.. oni se pocnu obazirat tek kad vec budes trebala tiskat (ja sam tu tolko vikala da su sve doktorice i sve sestre zavrsile oko mene.. )
u boks ides SAMO u onoj njihovoj fuj spavacici

ako imas jos pitanja pucaj
iv7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.