Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2010., 19:23   #21
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
Najlakše je reći sa 30 godina da samo tako iz vedra neba kaze svojima da je trudna, ali ako niste u toj situaciji, ne znate...
matea nema te 100 godina?!

ma gle, iako se čini da nema baš velike razlike, mislim da je jedno doći tati i mami "trudna sam" sa 17 a drugo kad dođeš sa 19 godina
iako vjerujem da ni jedno ni drugo nije lako

Quote:
anavi04 kaže: Pogledaj post
ma nemam se zašto ljutit, ja shvaćam, što mi govoriš....samo....moji se još uvjek ponašaju kao da je meni 15 godina....zato mi i je sve to teško, teško je kad neshvaćaju da nisam djete, i da ću imat svoje dijete.....
sad će shvatiti, milom ili silom
samo hrabro, nema ti druge
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:40   #22
ja sam neplanirano ostala trudna u 23 i onako sam nonšalantno to rekla mami i sestri koje su pukle od sreće a moj tata kad je došao doma ove moje babe nisu mogle držat jezik za zubima i vrisnule su da će bit nono ovaj je problijedio i šlagiralo ga skoro i nije ga dva dana bilo doma a onda se polako počeo privikavati i eto sad se veseli svakim danom sve više i više tako da ima nas svakakvih samo hrabro
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 22:36   #23
Ja sam ostala trudna s 18 godina i rodila s 19... nije mi bilo nimalo bed niti strah reći to mami... čim sam napravila test došla sam do mame i rekla: ''trudna sam''...

Kakav strah???
__________________
Moj Roko došao na svijet 15.3.2010. :))
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 01:49   #24
i ja ostala trudna i rodila s 19..
ne znam kakvi su tvoji, ja sam imala paljbu doma kad su saznali, mama mi je svašta svašta ružno rekla
ne daj se.. želim sreću vama troje, bit ćete malena mlada sretna obitelj

btw.. moja je sama pogodila da sam trudna tak da ti nemrem reć kak sam ja to napravila.. mislim da je najbolje da duboko uzdahneš i ispališ kak su ti cure rekle, i budi spremna da možda i ne budu pozitivno reagirali, al ne uzimaj si to k srcu jer buju se predomislili kad im dođe iz dupeta do mozga da će imati unuče
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:18   #25
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
i ja ostala trudna i rodila s 19..
ne znam kakvi su tvoji, ja sam imala paljbu doma kad su saznali, mama mi je svašta svašta ružno rekla
ne daj se.. želim sreću vama troje, bit ćete malena mlada sretna obitelj

btw.. moja je sama pogodila da sam trudna tak da ti nemrem reć kak sam ja to napravila.. mislim da je najbolje da duboko uzdahneš i ispališ kak su ti cure rekle, i budi spremna da možda i ne budu pozitivno reagirali, al ne uzimaj si to k srcu jer buju se predomislili kad im dođe iz dupeta do mozga da će imati unuče
meni se čini da će tako i joj biti. Kad si tako mlada, najčešća reakcija roditelja je ovako burna, ali posli to dođe na svoje. samo hrabro
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:01   #26
Evo dobila si puno savjeta i sve mislimo isto,podršku imaš od strane dečka i njegovih roditelja pa mislim da će i tvoji prihvatiti činjenicu da njihova princeza više nije mala djevojčica već odrasla djevojka i da će dobiti unuku/a.Našu podršku već imaš
Magda09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:14   #27
Hvala vam svima, sad mi je puno lakše, kad vidim da me netko shvaća.... cijelu noć nisam spavala, stalno mi to u glavi ... woodlands mislim da ću prvo tebe poslušat heh i naglasit svojima da je to DOBRA vijest hehe u svakom slučaju hvala vam, svi ste mi puno pomogli
__________________
...I love my baby :) ...
anavi04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:21   #28
Quote:
anavi04 kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima, sad mi je puno lakše, kad vidim da me netko shvaća.... cijelu noć nisam spavala, stalno mi to u glavi ... woodlands mislim da ću prvo tebe poslušat heh i naglasit svojima da je to DOBRA vijest hehe u svakom slučaju hvala vam, svi ste mi puno pomogli
svakako nam javi kak je prošlo!
sretno!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 16:21   #29
Ajde, bit će sve u redu, samo hrabro.
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 16:59   #30
.. rekla sam sestrčni koja mi je kao sestra, u nadi da če me bar ona shvatiti ... izgrdila me tužna sam jako ....
__________________
...I love my baby :) ...
anavi04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:18   #31
Quote:
anavi04 kaže: Pogledaj post
.. rekla sam sestrčni koja mi je kao sestra, u nadi da če me bar ona shvatiti ... izgrdila me tužna sam jako ....
tako je reagirala jer se zaštitnički odnosi prema tebi, i vjerojatno će ti i roditelji tako reagirati, ali će već za 7 mjeseci stajati nad bebom i divit joj se...Nitko nije otporan na male bebe, vidjela sam kako se ljudi smekšavaju nekoliko puta !

Samo hrabro i sretno!
gracya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:22   #32
nadam se da će s roditeljima biti bolje....iako sumnjam ....znam da će kasnije biti sve super, samo sada, kada bih baš trebala biti mirna i ne uzrujavati se ja radim suprotno
__________________
...I love my baby :) ...
anavi04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:33   #33
mislim da ti je bolje da previse ne odugovlacis...
ovako se samo bez veze zivciras...
reagirat ce kako ce reagirati...
merip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:46   #34
Hej... ma nemoj komplicirati... lijepo dođi i reci.. Dragi mama i tata, postati će te mladi baka i djed, ja sam trudna... i jako sam sretna i nadam se da ćemo zajedno uživati u mojoj trudnoći.

Pa da vidiš kako će se rastopiti ... SRETNO DRAGA i javi nam kako su reagirali. I obavi to ćim prije da se ne mućiš.

A slučajno ako poćnu paljbu, samo im reci da ti voliš svoju bebicu i da bi htjela s njima podijeliti tu radost... nemoj vikati, i onda će sigurno shvatiti
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 19:55   #35
Čujte cure, niti su svi roditelji isti, niti su sva djeca ista.
Neke su obitelji pune razumijevanja neke nisu.
Neki se drže principa, prvo škola, fax, posao pa tek onda dečki, svatovi djeca.
Neki su manje kruti.

Poanta je da i jedni i drugi vole svoju djecu i žele im najbolje, a nekakvim "redosljedom" u životu rođenje djeteta nekako nejde odmah nakon škole.
Takav nam je većini odgoj i "društveno" uređenje.

Tako da nikada nije jednostavno reći, ja sam trudna i izvolite mi biti podrška.

Ja osobno imam divnu obitelj, roditelje koji su mi i autoritet i prijatelji istovremeno, najveći oslonac u životu i od njih sam dobila u životu puno. I previše.
Prekrasno se slažemo, puno smo zajedno itd...

Ali da sam sa 19 rekla da sam trudna nisam sigurna da bi popadali od oduševljenja.
Ne bi sigurno. NJima i meni je bio prioritet školovanje, pa dalje po želji. I zahvalna sam im na tome, jer ja sam hedonist i lako bi krenula drugim putem , ako me razumijete.
Na žalost, moram reći da bih čak najvjerojatnije u to vrijeme i pobacila jer sam JA u tim godinama bila užasno nesamostalna, nezrela i zanimale su me potpuno druge stvari u životu a ne djeca. To bih učinila bez njihova znanja ali uz potporu nekog bliskog.

Danas bi mi bilo žao, ali eto, takav mi je odgoj, postoji vrijeme za neke stvari, a to tada nije bilo.

ovo sam sve ispričala samo da vam približim da ima roditelja koji ne bi nužno skakali od oduševljenja da im kćer "u krivo vrijeme" priopći trudnoću, barem ne na prvu loptu, što ne znači da to ne bi s vremenom prihvatili.

Danas, da imam te godine i ovu pamet, ne bih pobacila, nego bi im rekla da sam trudna i da želim bebu (ukoliko želim) i da bi mi puno značilo ukoliko bi me podržali u mojoj odluci i pomogli mi.
Isto tako poslušala bi njihov savjet jer smatram da ipak bolje znaju što je život od mene a i tada sam potpuno financijski ovisila o njima...

Poanta je jasna.
Razgovaraj s roditeljima, reci im da ti je želja zadržati bebu i da bi ti puno značilo da te podrže i da ti financijski pomognu.
Pripremi se na šok na njihovim licima, na nekoliko dana promišljanja i šutnje i sigurna sam da ćete zajedno kao obitelj donijeti najbolju moguću odluku, a to je nadam se ono što ti želiš.

Puno sreće
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 20:11   #36
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
Čujte cure, niti su svi roditelji isti, niti su sva djeca ista.
Neke su obitelji pune razumijevanja neke nisu.
Neki se drže principa, prvo škola, fax, posao pa tek onda dečki, svatovi djeca.
Neki su manje kruti.

Poanta je da i jedni i drugi vole svoju djecu i žele im najbolje, a nekakvim "redosljedom" u životu rođenje djeteta nekako nejde odmah nakon škole.
Takav nam je većini odgoj i "društveno" uređenje.

Tako da nikada nije jednostavno reći, ja sam trudna i izvolite mi biti podrška.

Ja osobno imam divnu obitelj, roditelje koji su mi i autoritet i prijatelji istovremeno, najveći oslonac u životu i od njih sam dobila u životu puno. I previše.
Prekrasno se slažemo, puno smo zajedno itd...

Ali da sam sa 19 rekla da sam trudna nisam sigurna da bi popadali od oduševljenja.
Ne bi sigurno. NJima i meni je bio prioritet školovanje, pa dalje po želji. I zahvalna sam im na tome, jer ja sam hedonist i lako bi krenula drugim putem , ako me razumijete.
Na žalost, moram reći da bih čak najvjerojatnije u to vrijeme i pobacila jer sam JA u tim godinama bila užasno nesamostalna, nezrela i zanimale su me potpuno druge stvari u životu a ne djeca. To bih učinila bez njihova znanja ali uz potporu nekog bliskog.

Danas bi mi bilo žao, ali eto, takav mi je odgoj, postoji vrijeme za neke stvari, a to tada nije bilo.

ovo sam sve ispričala samo da vam približim da ima roditelja koji ne bi nužno skakali od oduševljenja da im kćer "u krivo vrijeme" priopći trudnoću, barem ne na prvu loptu, što ne znači da to ne bi s vremenom prihvatili.

Danas, da imam te godine i ovu pamet, ne bih pobacila, nego bi im rekla da sam trudna i da želim bebu (ukoliko želim) i da bi mi puno značilo ukoliko bi me podržali u mojoj odluci i pomogli mi.
Isto tako poslušala bi njihov savjet jer smatram da ipak bolje znaju što je život od mene a i tada sam potpuno financijski ovisila o njima...

Poanta je jasna.
Razgovaraj s roditeljima, reci im da ti je želja zadržati bebu i da bi ti puno značilo da te podrže i da ti financijski pomognu.
Pripremi se na šok na njihovim licima, na nekoliko dana promišljanja i šutnje i sigurna sam da ćete zajedno kao obitelj donijeti najbolju moguću odluku, a to je nadam se ono što ti želiš.

Puno sreće

Stvar je u tome što čak i da nisam trudna, ja bih se automatski bez razmišljanja udala za svog dečka .... iiiiii da budem iskrena nismo baš pazili, i nismo bili baš jako iznenađeni trudnoćom jer smo to na neki način,,,,,hm planirali.....ali niti u jednom trenutku nisam mislila da će mi biti ovoliko teško to reći roditeljima.....jer znam da me još uvjek gledaju kao djete, možda sam ja kriva za to, možda bih trebala biti "neposlušnija" .... pobogu ja imam 19 godina i još uvjek se osječam dužnom javiti kad idem van .... neznam, jako sam zbunjena
__________________
...I love my baby :) ...
anavi04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:14   #37
Kao što su ti već rekli, ne reagiraju svi ljudi jednako, ali obično poslije sve bude ok. Moj stari nije bio baš presretan kad sam mu rekla mada sam bila u dugogodišnjoj vezi, završila školu, faks, sve po ps-u. Danas su on i moj 7 godišnji sin zaljubljeni jedan u drugog, i ne smije proći dan da se ne vide Kad sam mu objavila da sam opet trudna nije mi vjerovao, mislio je da ga zezam. A princezu obožava
Nemam recept kako da im kažeš, ali čak i ako to loše prime, obično se promijeni kad stigne bebica
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:52   #38
Quote:
anavi04 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što čak i da nisam trudna, ja bih se automatski bez razmišljanja udala za svog dečka .... iiiiii da budem iskrena nismo baš pazili, i nismo bili baš jako iznenađeni trudnoćom jer smo to na neki način,,,,,hm planirali.....ali niti u jednom trenutku nisam mislila da će mi biti ovoliko teško to reći roditeljima.....jer znam da me još uvjek gledaju kao djete, možda sam ja kriva za to, možda bih trebala biti "neposlušnija" .... pobogu ja imam 19 godina i još uvjek se osječam dužnom javiti kad idem van .... neznam, jako sam zbunjena
draga, ja sam planirala trudnoću i pokušavali smo dugo i kad sam napokon uspjela reakcija mi je bila: isuse, kaj sad?!
To je normalno.
To kaj imaš 19 godina ne čini te niti odraslom niti neovisnom ne zavaravaj se.
Shvatit ćeš to kada ćeš imati 31 kao ja danas .

Da si zbunjena mi je jasno, ali isto tako se meni čini da poštuješ roditelje i da su ti neke vrijednosti ipak usadili čim toliko strepiš.
Pokušaj ovako kako sam ti rekla.
Najpoštenije je prići im otvoreno, ali sa jasnom predodžbom o tvojim željama.

Ma hajde, riješit ćete to. Nisi ni prva ni zadnja.
Da te utješim, moja baka je u sred 2 svjetskog rata ostala trudna i to vanbračno. Zamisli to . Osuđivali su je svi, prošla je svašta, ali je bebicu zadržala i na kraju živila krasan život .

Sretno

EDIT: Ajde pokušaj nešto. Ali onako iskreno, najiskrenije. Nikom ne moraš reći, pokušaj to za sebe i u sebi. Najbolje poznaš svoju obitelj, vaše vrijednosti, odgoj, međusobne odnose i trenutnu situaciju. Razmisli kao bi ti reagirala da ti 19 godišnja kćer dođe i kaže da je trudna. Ali nemoj subjektivno projicirati odgovor na sebe i reći, ja bi sve shvatila... Pošteno, postavi se u situaciju svoje npr majke i sama sebi priznaj, kako bi ti reagirala da si na njezinom mjestu. Znaš kakva vam je financijska situacija, ima li realnih mogućnosti za normalan život itd. koliko god srce govori jedno, u životu se ponekad treba ipak voditi razumom.. Vjeruj da bi te podržali roditelji ukoliko postoji zaista realnih uvjeta da to dijete zajedno podignete u ljubavi i slozi.
Eto, nadam se da ćemo ti barem malo pomoći.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3

Zadnje uređivanje twisted.x.siste : 10.06.2010. at 22:01.
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 12:37   #39
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
draga, ja sam planirala trudnoću i pokušavali smo dugo i kad sam napokon uspjela reakcija mi je bila: isuse, kaj sad?!
To je normalno.
To kaj imaš 19 godina ne čini te niti odraslom niti neovisnom ne zavaravaj se.
Shvatit ćeš to kada ćeš imati 31 kao ja danas .
Tek sam završila srednju školu, živim s roditeljima, ne radim, na faks neću ići .... što je dovoljan pokazatelj da nisam niti malo samostalna ... to znam ... ali ne znači da ja to ne bih mogla biti ...nikada dosad nisam bila u situaciji da se moram sama snaći oko nečega ... najčešće novca, kad god bih tražila dobila bih, iako nekad nezasluženo ... razmažena nisam, i na tome sam danas jako zahvalna svojim roditeljima ... samo mislim da bih ja to mogla ....odgojiti djete, i biti dobra majka , e sad kad bih još svojima to mogla lijepo reči
__________________
...I love my baby :) ...
anavi04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 12:46   #40
Quote:
anavi04 kaže: Pogledaj post
Tek sam završila srednju školu, živim s roditeljima, ne radim, na faks neću ići .... što je dovoljan pokazatelj da nisam niti malo samostalna ... to znam ... ali ne znači da ja to ne bih mogla biti ...nikada dosad nisam bila u situaciji da se moram sama snaći oko nečega ... najčešće novca, kad god bih tražila dobila bih, iako nekad nezasluženo ... razmažena nisam, i na tome sam danas jako zahvalna svojim roditeljima ... samo mislim da bih ja to mogla ....odgojiti djete, i biti dobra majka , e sad kad bih još svojima to mogla lijepo reči
Možeš ti to, koliko god bilo teško...sve smo uz tebe
gracya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.