Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 18:44   #261
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ja zapravo vjerujem da, u slučaju roditelja i djece, postoji bezuvjetna ljubav.
Ali ne postoji ljubav koja se podrazumijeva.
Čak i kad bi se podrazumijevala, to onda ne bi bila ljubav.
Svašta si ti ovdje napisala.

Vidi, problem je u različitim kapacitetima za ljubav, i u tome što ljudi svašta nazivaju ljubavlju. Neki misle kako su batine dobre za dijete, neki misle kako znaju što bi njihova djeca trebala željeti, pa su nametljivi, posesivni, neki svoje sjebanosti, potpuno nesvjesno, prenose na djecu, i još misle kako im čine dobro; postoje baš svakakvi roditelji, baš onako kako postoje svakavi ljudi.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 19:44   #262
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
Svašta si ti ovdje napisala.

Vidi, problem je u različitim kapacitetima za ljubav, i u tome što ljudi svašta nazivaju ljubavlju. Neki misle kako su batine dobre za dijete, neki misle kako znaju što bi njihova djeca trebala željeti, pa su nametljivi, posesivni, neki svoje sjebanosti, potpuno nesvjesno, prenose na djecu, i još misle kako im čine dobro; postoje baš svakakvi roditelji, baš onako kako postoje svakavi ljudi.
Ne, nije problem samo u tome što si napisala.
Neki roditelji stvarno ne vole svoju djecu.

Ne znam zašto je nekim ljudima još uvijek šokantno to čuti. To je već odavno poznata činjenica.
Pa nedavno je bila neka emisija na tv -u.
Tema je bila neka obiteljska, nemam pojma.
I telefonom se javila gledateljica i počela: 'Svaka majka voli svoje dijete...', na što ju je voditeljica grubo prekinula i rekla: 'Ne, gospođo, to uopće nije istina. To da svaka majka, samo zato što je rodila, voli svoje dijete, to je najobičnija bedastoća!'

Eto, točno tako joj je rekla. U emisiji su bili i stručnjaci i to potvrdili.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 19:59   #263
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ne, nije problem samo u tome što si napisala.
Neki roditelji stvarno ne vole svoju djecu.
@nicole2007, ajde još jednom pročitaj što sam napisala. Gdje sam spomenula voli li baš svaki roditelj svoje dijete i bezuvjetnu roditeljsku ljubav?

Govorim ti o tome kako će i roditelji koji nemaju kapacitet za ljubav biti uvjereni da vole svoju djecu. I kako je to razlog za mnoge nesporazume u svezi roditeljske ljubavi.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 20:13   #264
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
@nicole2007, ajde još jednom pročitaj što sam napisala. Gdje sam spomenula voli li baš svaki roditelj svoje dijete i bezuvjetnu roditeljsku ljubav?

Govorim ti o tome kako će i roditelji koji nemaju kapacitet za ljubav biti uvjereni da vole svoju djecu. I kako je to razlog za mnoge nesporazume u svezi roditeljske ljubavi.
Aha, kužim.
Znam da si ljudi svašta umišljaju i opravdavaju.
Ali veliki je problem kad takve predrasude prevladavaju kod ljudi kojima je rad sa roditeljima i djecom struka.
Jednostavno, od krive pretpostavke sve teče krivo.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 21:20   #265
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
U braku su tek 10 mjeseci i već trebaju bračnog terapeuta.
Vidiš koliko čitaš nepažljivo.
Ako je točna tvoja pretpostavka da je njena majka otrovni roditelj ti misliš da će se to riješiti muževom ljubavlju, da je to čarobni štapić i da će onda nakon par lijepih riječi i zagrljaja ona postati zdrava, sretna i samopouzdana? Naravno da ne.
Ali, svejedno ti je tabu da odu porazgovarati sa stručnjakom. Koji bi možda upravo njenu ovisnost o majci iznio kao problem kojeg ona možda i nije svjesna.

Sve mi je manje jasno koja je onda tvoja uloga na ovoj temi. Projiciranje vlastitih iskustava?

Inače, bračnog terapeuta se treba posjetiti tek kad netko nekog vara i kad su pred razvodom?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 22:43   #266
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vidiš koliko čitaš nepažljivo.
Ako je točna tvoja pretpostavka da je njena majka otrovni roditelj ti misliš da će se to riješiti muževom ljubavlju, da je to čarobni štapić i da će onda nakon par lijepih riječi i zagrljaja ona postati zdrava, sretna i samopouzdana? Naravno da ne.
Ali, svejedno ti je tabu da odu porazgovarati sa stručnjakom.
Ići razgovarati sa bračnim terapeutom o ovom problemu meni nije tabu , nego glupost. Zašto bi oni išli bračnom terapeutu zbog njezinog problema sa majkom? Ona mora ići svom terapeutu u vezi svog problema. A muž joj može i mora biti podrška. Zašto od zdravih ljudi radite pacijente koji moraju posjećivati terapeute?
A ako itko treba posjetiti terapeuta, to je njezina majka.
A to neće učiniti dok god siše život iz njih. Zato je rješenje njihovog problema - poslat ju u vražju mater i maknut se od nje.
Quote:
Koji bi možda upravo njenu ovisnost o majci iznio kao problem kojeg ona možda i nije svjesna.
A što ti misliš, što će njoj psihijatar reć'?
Pa prvo će joj reći - maknite se od nje.
Tek onda terapija ima smisla.
Pa nije psihijatar školovan i plaćen za to da se natječe sa njenom ludom materom.
Quote:
Sve mi je manje jasno koja je onda tvoja uloga na ovoj temi. Projiciranje vlastitih iskustava?
Ne, nemam osobnih iskustava ni sa posesivnom majkom ni sa posesivnom svekrvom.
Iz RL - a znam neke ljude koji su imali slične probleme i ama baš nikad nije uspjelo na lijep način.
Ili su se poklali ili su prestali komunicirat prije sto godina ili i dalje trpe.

Quote:
Inače, bračnog terapeuta se treba posjetiti tek kad netko nekog vara i kad su pred razvodom?
Ne, bračnog terapeuta treba posjetiti zbog problema u braku, a ne zbog problema sa ludom materom!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 22:46   #267
procitala sam uvodni post i nista drugo, tako ako budem totalno na krivom putu uputite me...

ja mislim da ti je supruga trenutno pod uticajem hormona i da nije bas sva svoja kao i mnoge trudnice...moguce je da se i uz sve to malo i prepala, ipak dijete i sve sto ide s tim je velika promjena u zivotu.

Budi joj podrska, pricaj joj o lijepi stvarima koje ce vam dijete donijeti, i kako ces joj pomagati i biti tu u svakom momentu samo za nju.

pokusa je odgovoriti od abortusa, jer mislim da ni sama nije svijestna sta radi.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 22:47   #268
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post

Ne, bračnog terapeuta treba posjetiti zbog problema u braku, a ne zbog problema sa ludom materom!
Ja sam mislila da je želja za pobačajem zajedničkog djeteta ipak njihov problem, a ne problem lude matere. Moguće da sam u krivu, sve je kriva stara vještica.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:00   #269
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je želja za pobačajem zajedničkog djeteta ipak njihov problem, a ne problem lude matere. Moguće da sam u krivu, sve je kriva stara vještica.
Nema tu nikakve 'želje za pobačajem'. Niti je je ikad bilo.
I da, sve je kriva 'stara vještica'.
Od odgoja kakav je ovdje već opisan do konstantnog miješanja i zakuhavanja - sve je jedna poremećena manipulacija.
Kao što sam već rekla, neću uopće ublažavati ni uljepšavati - žena je čisto zlo.

To je moje mišljenje.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:05   #270
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Nema tu nikakve 'želje za pobačajem'. Niti je je ikad bilo.
O čemu je onda tema? I zašto se tako krivo zove?


Quote:
I da, sve je kriva 'stara vještica'.
Od odgoja kakav je ovdje već opisan do konstantnog miješanja i zakuhavanja - sve je jedna poremećena manipulacija.
Kao što sam već rekla, neću uopće ublažavati ni uljepšavati - žena je čisto zlo.
Dakle, ti misliš da taj odgoj nije ostavio traga na ženi i da kad uklone vješticu iz života će sve biti super?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:17   #271
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
O čemu je onda tema? I zašto se tako krivo zove?
Zato što je to najnovija epizoda.

Quote:
Dakle, ti misliš da taj odgoj nije ostavio traga na ženi i da kad uklone vješticu iz života će sve biti super?
Ne, ja mislim da ženina terapija i slanje punice u vražju mater ne isključuju jedno drugo.
I da im bračna sreća ne smije ovisiti o punici. Nego moraju napraviti rez.
A ne od tog problema sa njom napraviti petogodišnju jebadu.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:27   #272
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ne, ja mislim da ženina terapija i slanje punice u vražju mater ne isključuju jedno drugo.
I da im bračna sreća ne smije ovisiti o punici. Nego moraju napraviti rez.
A ne od tog problema sa njom napraviti petogodišnju jebadu.
Ajd, tu se slažem.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:28   #273
Nisam čitala cijelu temu, ali odgovor na prvi post. i ja sam istih godina i sve je slično kako kod vas. jako sam jako željela dijete i bacili se mi radosno na posao. ipak kad je test pokazao pozitivno, smrzla sam se i prepala, iako ne u toj mjeri da bih pomišljala na pobačaj. hrpa pitanja i nedoumica u glavi, strah, obaveze, odgovornost, ne mogu ja to, nema povratka... ma svašta. ali stigao je moj mišić, evo ga ima godinu dana. mogu ja to :-) i ne bih se vraćala na staro ni za što na svijetu.
hoću reći, sve su to normalni strahovi i razmišljanja, a tvoja draga očito voli malo više dramatizirati, kao i oko vjenčanja, pa tako i sad. za godinu dana ćete se smijati ovoj temi i sami sebi i reći, mladost - ludost. i da, uživat ćete u bebi, najvećoj sreći koja će vas zadesiti u životu. jest da je teško, ali je nagrada puuuno veća. sretno!
-Mariposa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:39   #274
Quote:
-Mariposa- kaže: Pogledaj post
i da, uživat ćete u bebi, najvećoj sreći koja će vas zadesiti u životu.
Djeca nisu srećonoše po defaultu. Drago mi je da si ti sretna, no rođenje djeteta nije garancija za sreću i ljubav, niti rezanje pupčane vrpce svaki put prereže i sve strahove i nesreću.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 00:51   #275
Nisam bas sve citala,al znam da ne treba nikakav potpis oca za pobacaj nego samo njen pristanak do 18.tj. Trudnoce i do tog tj.njen interes je iznad interesa ploda. Poslije tog tjedna pobacaj je kazneno djelo. Studiram pravo i zakone RH pa mogu to rec sa sigurnoscu..

Al odgovaraj je od tog. Patnja ce bit neizbjezna.
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 00:52   #276
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ajd, tu se slažem.
Pa to ti ja pričam.
Ne smije se bračni par opterećivati trećom osobom godinama.
Njihov brak je njihov život i ne smije se vrtjeti oko nje , nego oko njih.
Ovo prvo je upravo ono čime se otrovni roditelji, emocionalni vampiri (i slična ekipa) hrane.

A i kad pogledaš cijelu sliku, time (slanjem u vražju mater) bi zapravo i njoj učinili uslugu.
Žena bi naprosto morala naći neko drugo ispunjenje.
Recimo da je to zdrava 50 - 60-godišnjakinja. Kćer joj se udala, situirana je...
Može tu slobodu iskoristiti na bezbroj načina: hobi, prijatelji, putovanja...
Žena je bila samohrana majka, možda i donekle povučena i nedruštvena.
I to njezino 'vampiraštvo' je, jednim dijelom, i navika.
Sad kad se kćer udala, žena zapravo nema svoj život.
Niti polje na kojem je osjećala da ima moć i utjecaj.
Trebaju joj ta vrata zatvoriti da bi ona sama potražila i otvorila druga.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:04   #277
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Djeca nisu srećonoše po defaultu. Drago mi je da si ti sretna, no rođenje djeteta nije garancija za sreću i ljubav, niti rezanje pupčane vrpce svaki put prereže i sve strahove i nesreću.
Da, djeca mogu ljude usrećiti, ali nisu tu da 'krpaju' stvari.
Dosta dugo se vjerovalo da djeca održavaju brak.
Puno žena je pokušavalo sa djecom popraviti muža, brak...
No, kako je netko rekao: Djeca samo potenciraju stvari. Tamo gdje je dobro, bit će još bolje, a tamo gdje je loše, bit će još teže.
Zato ljudi trebaju rješavati svoje probleme (i osobne i bračne), a ne očekivati od djece da će sve riješiti/nadoknaditi. Jer na kraju najgore ispaštaju baš djeca.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:15   #278
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Da, djeca mogu ljude usrećiti, ali nisu tu da 'krpaju' stvari.
Dosta dugo se vjerovalo da djeca održavaju brak.
Puno žena je pokušavalo sa djecom popraviti muža, brak...
No, kako je netko rekao: Djeca samo potenciraju stvari. Tamo gdje je dobro, bit će još bolje, a tamo gdje je loše, bit će još teže.
Zato ljudi trebaju rješavati svoje probleme (i osobne i bračne), a ne očekivati od djece da će sve riješiti/nadoknaditi. Jer na kraju najgore ispaštaju baš djeca.
Točno... Zbilja, znam dosta roditelja koji su vodili "rat" preko leđa svoje djece. I to je jako teško iskustvo. Takva djeca zbilja nose traume do kraja života. Nekim ljudima ni Bog ne bi bio dovoljan za sreću, ali sigurno, djeca su ipak izvor radosti.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:28   #279
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Djeca nisu srećonoše po defaultu. Drago mi je da si ti sretna, no rođenje djeteta nije garancija za sreću i ljubav, niti rezanje pupčane vrpce svaki put prereže i sve strahove i nesreću.
vidis da svi jedva cekaju da zatrudne i svaki mjesec sa zebnjom cekaju one dane.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:30   #280
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Točno... Zbilja, znam dosta roditelja koji su vodili "rat" preko leđa svoje djece. I to je jako teško iskustvo. Takva djeca zbilja nose traume do kraja života. Nekim ljudima ni Bog ne bi bio dovoljan za sreću, ali sigurno, djeca su ipak izvor radosti.
Ma strašno je što neki ljudi rade djeci.
Sjećam se da sam jednom ne Rastavama čitala da je sad uobičajeno da djeca razvedenih roditelja imaju duplu proslavu rođendana (jednu kod mame i drugu god tate) zato da se roditelji ne moraju gledati.
Pa mislim, stvarno...
I onda kad je jedna forumašica rekla da je to strašno, uvjeravali su je da je to normalno.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.