Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 06:55   #1941
Nicki..downtown,blizu casina. A ne znam..nekak mi nije sjelo tu ništa. U calgaryu sam se osjećala sigurnije.ovdje je situacija sa narkomanima i beskućnicima izvan kontrole. Znam da ima toga i u calgaryu ali se nisam susretala s tim svaki dan kao tu. A i bolje nam je na minus 30 i sunce nego ova kiša i malo toplo malo hladno.
__________________
... strawberry lipstick state of mind..
Merida-hrabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:16   #1942
Ma ja kao sto sam pisao nisam opterecen gdje biti, idem radi love vise
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 17:22   #1943
Quote:
Merida-hrabra kaže: Pogledaj post
Nicki..downtown,blizu casina. A ne znam..nekak mi nije sjelo tu ništa. U calgaryu sam se osjećala sigurnije.ovdje je situacija sa narkomanima i beskućnicima izvan kontrole. Znam da ima toga i u calgaryu ali se nisam susretala s tim svaki dan kao tu. A i bolje nam je na minus 30 i sunce nego ova kiša i malo toplo malo hladno.

Sad razumijem. Langley downtown je leglo beskucnika, no iako se cine bezopasni grdo ih je vidjeti. Tamo su im otprilike sve sluzbe od kojih traze pomoc pa je zato tu meka.

Meni je zao da si bas tu i da ti je to prvi dodir sa bc-ijem. Da si u bilo kojem drugom dijelu Langleyja bilo bi ti ljepse. Ili Vancouvera. Calgary - istina ima osjecaj vece sigurnosti i prije nekoliko godina kad sam ja zivjela tamo, osjecaj da se ima puno vise novaca. Mislim da je to djelomicno vezano za klimu.
Ovdje je toplije pa je i lakse zivjeti vani ili biti beskucnik.

Meni u Calgaryju nije problem zima, iako minus 30 je problem sam po sebi, meni je bio problem duzina zime. Od devetog mjeseca do petog. Sve aktivnosti se dogadjaju unutra, setnja je nemoguca, plus ta osamljena naselja novih kucetina, zivot kao da je poceo prekjucer. Prerija, sve prazno, osim te prirode okolo koja je kad vidis jednu rijeku, dva kanjona i jednu planinu, identicna.
Dosta mi je prirode dok sam ziva.

Da se mozete maknuti iz downtown Langlyja mozda bi dozivjeli BC malo drugacije. Cini mi se da sam jednom procitala da imas djecu ili djete... kako su se oni snasli?
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 19:27   #1944
Nicki. Upravo tako. Ti si isto u bc? Meni je bc super za ljude koji nemaju klince i rade od po do petka i onda vikendom idu zujati na planine i okolo. Mi imamo 3 klinaca tak da to baš i nije opcija oni su se snašli..idu u škole i imaju frendove a i oni se ne zamaraju ovim stvarima kao mi odrasli. Pričali smo s njima i nije im bed vratiti se u calgaryu jer im je i tamo bilo ok. Gledamo da se preselimo negdje drugdje u langleyu ali mi bedasto mijenjati im škole,ali možda se maknemo bar iz ove zgrade. Ali u boljim zgradama su stanovi (manji) čak skuplji nego u calgaryu.
__________________
... strawberry lipstick state of mind..
Merida-hrabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 19:53   #1945
Da. Isto BC. Znam, housing problem u Vancouveru i okolici. Tesko se uopce skrasiti i jednom kad se kao skrasis tesko se seliti. Pogotovo zato jer je sve sto ti treba za svakodnevan zivot daleko na neki nacin. Ako ces u Costco moras voziti, skole moras voziti, save on food moras voziti, farmers market, vrtic, cesto posao i tako. Ako se moze naci stan/kuca u blizni bilo cega od ovog nabrojanog odmah je covjeku lakse. Ako je skola blizu, ajde dobro je bar skola. Ili posao. Ili ducani.
Ali Kanada je to. Arhitektura gradova ili 'gradova' je drugacija i vrlo tesko je sve na jednom mjestu. A ako i je kosta doslovno milijone.
Nisu bez veze male oaze kao Fort Langley uzasno skupe, jer svi hoce tamo. Ima se osjecaj nekog urbanog gradica sa centrom i nekakvim znacenjem ( iako ja pronalazim urenebesnim da Indijacni zive u rezervatu samo zeru dalje od Utvrde gdje su ih spickali). I jos onaj prvi red kuca cini mi se tamo do rijeke je maslinasto zeleni, pa ih ja malo onako pikam da im je to ostalo u krvi, ono vojna boja i to.

Kanadjani, stari ili novi, zapravo vise zive jedni pored drugih nego jedni s drugima i to je ono sto nama fali i uvijek ce faliti. To je isto i u Calgaryju i u Lanlglyju.

Moj dojam je ( bar je bio) da Calgary ima vise novaca i samim time manje ovih crack headsa. Ovdje su se sjatili jer je kako rekoh toplije i kao imaju neki sadrzaj.

Ovo pentranje vikenidma je ok neko vrijeme dok si zeljan neceg novog i neceg sto nisi radio prije, no onda shvatis da se pentraju i uzivaju u tome jer su dio grupe, necega sto u privatnom zivotu nemaju uopce, a potrebno im je. Ja bi radje sto puta sa susjedom pila kavu, jela kolace i pretresala lokalne traceve nego se pentrala po brdima, ali jebiga nema ni susjede ni kave ni kolaca, nego kruti raspored sto se i kad radi ako hoces imati socijalni zivot.

Jeste gledali za basament suite negdje u blizini a da vozi skoliski bus? Mozda je to bolja opcija, iako i to treba traziti svijecom.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:09   #1946
Mi smo ti u zgradi di ima dosta naših i koliko je do ok za kavice i to..toliko i nije..sve ima svoje mane i vrline i samo ovisi šta čovjek-obitelj želi.
U basement ne bi išli jer naći nešto što nam pase i da je financijski ok je teško.
Ovo sad ispada ko da samo kukam ali nije tako..nama je u kanadi super i osim familije u hr nam ništa ne fali.
Di si ti u bc-u?
__________________
... strawberry lipstick state of mind..
Merida-hrabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:23   #1947
Ja sam malo dalje od tebe. Znam, nekad se potrefi da si u blizni nasih, no ti 'nasi' su moguce od svukud, iste imigranantske price i meni to ne odgovara. Tesko mi se povezivati s ljudima samo na osnovu jezika i slicnih ekonomskih situacija. No, u pravu si, ovisi od osobnih preferencija.

Znam, nije kukanje, cisto onako cakulanje o onim segmentima koji nedostaju. Zivot u Kanadi je po mnogim drugim aspektima nemjerljiv sa zivotom u mnogim drugim drustvima ukljucujuci i hrvatsko. Uredjen politicki i ekonomski sistem za pocetak, a to je osnova za sve drugo.

Taj socijalni aspekt je nesto na sto se ja vrlo cesto osvrcem, to je ono sto pronalazim problematicnim ne samo za nas nego i za same Kanadjane. Usamljenost je, ne po meni, vec po statistikama, socijalni problem broj jedan ovdje.

Za djecu ovako drustvo vjerujem, je puno zdravije, no to je opet jedna druga opsirna tema.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:47   #1948
Slažem se skroz sa svime. Malo sam bolesna..po stoti put..pa nisam od pisanja previše nego,ako si blizu..slobodno dodjes na kavu,tursku ,ne ove njihove vodice iz aparata
__________________
... strawberry lipstick state of mind..
Merida-hrabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:52   #1949
Ovaj Brantford je žešći shit od grada.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:23   #1950
Bok Kanađani,
tu sam jer me interesira nešto vezano za Kanadu,jel ima tko da vozi kamion u Kanadi ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me vozačka za kamion jel moram nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u Kanadu,ako bi dobio radnu dozvolu,neznam dal moram prije nać poslodavca,i kako da opće krenem za vizom?
koja provincija je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?Jel bolje vozit i živjet u USA ili Kanada?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima
nenno77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 03:16   #1951
imaš na pdf emigracija, baš nešto pisali

da, moraš tu položiti, test i nije preskup, a poslodavca je bolje imati jer ti treba i vozilo za polaganje
http://www.icbc.com/driver-licensing...and-types.aspx
evo pogledaj što te zanima pod komericijalnim klasama, ima par opcija

ja ti mogu reći da za class 4 imaš test ( ako je kao test za 5 ne bi trebao biti prekompliciran, dobio sam i knjigu od njih besplatno,a ima je i na netu )
uglavnom dođeš tamo, platiš i odradiš test

Isto mene traže iz hr potvrdu o kaznama i bodovima, to vjerojatno ide i za ove klase koje tebe zanimaju,da uzmeš i pripremiš se )
mislim da je pismeni uvijek 15 dolara, za clasu 5 je vožnja ispit 50$, za 4 - 40$ ( mislim da je i 2 i 3 moram potražiti papirić )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:24   #1952
Ovisi o provnciji. Kod mene je pismeni 10$ a class 5 road test 30$ za class 1 je vise plus mora poloziti i air break.
Treba mu poslodavac koji ima LMIA za long haul
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:37   #1953
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Ovisi o provnciji. Kod mene je pismeni 10$ a class 5 road test 30$ za class 1 je vise plus mora poloziti i air break.
Treba mu poslodavac koji ima LMIA za long haul

da, i za class 4 bez restrikcija u BC treba air break položiti isto (vjerojatno i drugdje )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:57   #1954
Quote:
Merida-hrabra kaže: Pogledaj post
Nama već tj dana u pnp profilu piše decision finalized a još nema emaila sa potvrdom. Lagano već zivci rade...valjda su prezauzeti da bi stisnuli send.
I btw bc je ok..sve je to divno krasno ali nama više paše calgary i jedva čekamo da mozemo nazad..ali to sve ovisi od osobe do osobe.
dobili ste PR ili?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:25   #1955
Question Toronto area

Bok,

ja cu biti sa curom od 13.06.-16.06. u Torontu i okolici. Zanima me da li mi moze netko dati preporuku gdje je najbolje izici medu nase i opcenito u tom vreijemenu?
Ima li mozda kakva nasa proslava tada?

Na internetu nisam mogao naci nikakav hrvatski kafic, jedino poneki restoran. Ima dosta nasih zupa ali posto necemo biti za vikend tamo nemislim da ce biti mise ili nekakvih piknika.

Hvala unaprijed
dragonheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:51   #1956
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
dobili ste PR ili?

Neeeeee,tek nominaciju. Aplicirali smo ZA pr I sad cekamo.
__________________
... strawberry lipstick state of mind..
Merida-hrabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:56   #1957
Quote:
dragonheart kaže: Pogledaj post
Bok,

ja cu biti sa curom od 13.06.-16.06. u Torontu i okolici. Zanima me da li mi moze netko dati preporuku gdje je najbolje izici medu nase i opcenito u tom vreijemenu?
Ima li mozda kakva nasa proslava tada?

Na internetu nisam mogao naci nikakav hrvatski kafic, jedino poneki restoran. Ima dosta nasih zupa ali posto necemo biti za vikend tamo nemislim da ce biti mise ili nekakvih piknika.

Hvala unaprijed
Pođite u Niagara Falls u restoran Copacabana, brazilski "all you can eat" steakhouse. Tamo možeš pričati po naški, a hrana je božanstvena. Ako dođeš sa šajkačom i kokardom, imaš popust.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 13:05   #1958
Što mislite o vašem premijeru?

Body Language: Justin Trudeau

https://www.youtube.com/watch?v=LJbLTkdcaFA
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:23   #1959
zaboli me za njega, ali recimo ovih par kanađana koje sam upozna ga nešto ne vole
dinastija,bezličan,ovo ono
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:51   #1960
Quote:
dragonheart kaže: Pogledaj post
Bok,

ja cu biti sa curom od 13.06.-16.06. u Torontu i okolici. Zanima me da li mi moze netko dati preporuku gdje je najbolje izici medu nase i opcenito u tom vreijemenu?
Ima li mozda kakva nasa proslava tada?

Na internetu nisam mogao naci nikakav hrvatski kafic, jedino poneki restoran. Ima dosta nasih zupa ali posto necemo biti za vikend tamo nemislim da ce biti mise ili nekakvih piknika.

Hvala unaprijed
Frendu, u Torontu i okolici imas etnickih restorana nacija koje nisi niti znao da postoje, a ti iz Hrvatske dodjes u Kanadu jesti cevape :-)
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.