Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 19:17   #221
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
apsolutno.

...

najgore mi je zamisljati da sam u nekoj pripizdini i da mi crkne auto
Baš sam danas vozila kroz par pripizdina. Neću imenovati da se netko ne uvrijedi.
Recimo samo da mi se kosa digne kad uđem u "grad" koji od ponude ima jednu birtijetinu, 2 pekare od koje ne znaš koja ima jače suh slanac, Dm, Erste banku i pizzeriju.


Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
kužim. ovisi o stilu života. I ja sam odrasla na 15 minuta pješke od centra većeg hrvatskog grada ali sve što mi treba većinu dana u mjesecu ima taj jedan manji gradićak na kojeg ciljam. Uključujući i škole i vrtiće za buduću djecu, mini šoping centar, placu, cestu za trčanje ili rolanje...
S prijateljima se ionako ne nalazim 3 puta tjedno da bi zato morala vozit u grad Jedva se uskladimo 2 puta mjesečno od svih obaveza.
Sad si me podsjetila na još par stvari- random šetnje po dućanima kad upecaš neke stvari na dobroj akciji, i što se tiče špeceraja i što se tiče odjeće.
Toga nema ako planirano autom ideš kupiti nešto od robe jer ti treba.

Nije da ja sad pljujem po selu, jednostavno sama sebe isto preispitujem da li bih mogla živjeti tako negdje jer svako proljeće kad se sve zazeleni i vidim ljude u vrtovima kako guštaju opet se iznova pitam je li to za mene.

A ovo boldano: ne uvijek s istim prijateljima, naravno, a i kad odem s dečkom popiti neku cugu računam pod ta tri puta tjedno

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post

Taj sam problem riješio tako što sam napravio svoje craft pivo.
Dodatni bonus je to što umjesto odlaska u birtiju, prijatelje možeš pozvati doma i uštedjet ćete bar 80% novca.
Svaka čast, dobar fofovski prijedlog
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:24   #222
Meni se sve više čini da unatoč primamljivosti morskih gradića ili brdskih zaseoka, meni treba grad. Rednovno sam u prirodi i imam naviku navraćanja u gradsko zelenilo, ali i grad koristim. I za rekreaciju i za zabavu, kulturu, a valjda i edukaciju, volim dobre kafiće, u restorane baš i ne idem, ali recimo volim i šetnje gradom. O vožnjama da ne pričam.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:33   #223
Rođena u malom gradu, nekoliko godina tijekom studija živjela u Zagrebu, još nekoliko godina ostala raditi tamo i onda se vratila u rodni grad.

Iskreno, nemam namjeru promijeniti mjesto stanovanja, ne dugoročno, odgovara mi ova sredina. Od centra grada i svih važnijih sadržaja udaljena sam maksimalno 10-20 min pješke, živim u kući s dvorištem, iskreno ne mogu se baš zamisliti dugoročno u stanu limitirana na kretanje u maksimalno 2-3 sobe. Glede susjeda, vidim da se spominje ovdje da postoji problem mentaliteta manjih sredina... osobno, nisam primijetila da se netko posebno bavi sa mnom ili pak ja s nekim. Uljudno se pozdravimo, eventualno popričamo kratko, više - manje iz kurtoazije, i to je to. Ne opterećujem se.

Glede velikih gradova, da, obožavam otputovati, vidjeti i vratiti se doma

Zagreb jako, jako volim i eto, autoputom do Zagreba dođem brže nego neki ljudi s jednog kraja Zg u drugi. Pravi mi je gušt sjesti na kavu u Bogovićevoj i promatrati ljude, prošvrljati po Gornjem gradu, kupiti ako mi se nekaj svidi. Nažalost, to prakticiram daleko rjeđe nego bih voljela
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:44   #224
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Što se tiče kazališnih i restorantskih ponuda, iskreno, evo ja živim već dosta vremena u zagrebu, i sad kad imam najbolju plaću (dosad), imam najmanje vremena i prilike trošit ju na kazališta i restorane.
uz ovakav tempo života, kad na kave s drugima idem planski i zaista nije često, i onda odemo pogledati nešto (muzej, kazalište) i pojest nešto i popit, mogla bih živjet na Cresu i uspijevala bih doć jednako redovito na to u zagrebu.

svjesna sam da netko s mojim uvjetima živi i troši drugačije, i da, čak i meni paše kad mi se hoće, da odem i mogu birat gdje sjest, jest, pogledat, bez plana, ali to je zaista jako, jako rijetko.

veća je prednost zagreba gomila besplatnih, zanimljivih stvari ne koje možeš naletiti u hodu, šetnji.
prednost je ponuda, puno veća, apsolutno svega, od frizera, liječnika, bolnica, prijevoza, dućana, masaža, kino dvorana, filmova, do birceva i klubova i evenata.
prednost je veća prilagođenost građanstvu, pa je više biciklističkih traka, parkova za pse, dječjih različitih igrališta (pogledajte one penjačke na Bundeku, odlična su!), prilagođenost invalidskim kolicima, vegetarijanski restorani itd.
Slazem se s tobom, no dvije sitnice:

Iz moje perspektive se cini da ponuda besplatnih sadrzaja korelira s ponudom sadrzaja koji se placaju. Netko te dogadjaje treba organizirati, dobiti novce, itd., a to nekako, opet iz moje perspektive, bolje funkcinora u gradovima koji imaju dovoljno novca za to i koji privlace ljude tih interesa, a privlace ih jer tu mogu realizirati svoje (iste ili druge) interese da zarade placu. Nerijetko to besplatno izadje kao produkt necijeg slobodnog vremena ili ideje i iskustva u sektoru u kojem je zaradjivao za kruh.

Druga stvar je osjecaj da mozes ako hoces. To je ono sto mi je falilo u manjim mjestima. Mogu proci tjedni da ne odem u kazaliste, muzej, galeriju, na veceru. No, drugacije je kad sam negdje gdje znam koliko su mi opcije ograncene ako pozelim. Ideja da ces s Cresa otici u subotu u Zg na rucak i u kazaliste funkcionira u teoriji, no u praksi ide teze. Jer u subotu ujutro bi se trebalo odvesti u drugu zupaniju, cijeli dan biti podalje od kuce, ne mozes se vratiti lakocom s kojom mozes kad pijes kavu u svom boravistu, plus umor na kraju dana, vikenda, tjedna. Ja se osjecam umorno kad na 1 ili 2 dana za vikend odem u drugi grad.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:51   #225
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ja se osjecam umorno kad na 1 ili 2 dana za vikend odem u drugi grad.
E ja bez ovoga ne mogu. Tako sam navikla od rođenja, da imam barem 2 mjesta i da se svaki vikend vozim lijevo desno. Trenutno sam "razapeta" na tri adrese, imam tri spavaće sobe, tri ormara i samo se vozikam amo tamo kako mi zapaše.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:01   #226
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Slazem se s tobom, no dvije sitnice:

Iz moje perspektive se cini da ponuda besplatnih sadrzaja korelira s ponudom sadrzaja koji se placaju. Netko te dogadjaje treba organizirati, dobiti novce, itd., a to nekako, opet iz moje perspektive, bolje funkcinora u gradovima koji imaju dovoljno novca za to i koji privlace ljude tih interesa, a privlace ih jer tu mogu realizirati svoje (iste ili druge) interese da zarade placu. Nerijetko to besplatno izadje kao produkt necijeg slobodnog vremena ili ideje i iskustva u sektoru u kojem je zaradjivao za kruh.

Druga stvar je osjecaj da mozes ako hoces. To je ono sto mi je falilo u manjim mjestima. Mogu proci tjedni da ne odem u kazaliste, muzej, galeriju, na veceru. No, drugacije je kad sam negdje gdje znam koliko su mi opcije ograncene ako pozelim. Ideja da ces s Cresa otici u subotu u Zg na rucak i u kazaliste funkcionira u teoriji, no u praksi ide teze. Jer u subotu ujutro bi se trebalo odvesti u drugu zupaniju, cijeli dan biti podalje od kuce, ne mozes se vratiti lakocom s kojom mozes kad pijes kavu u svom boravistu, plus umor na kraju dana, vikenda, tjedna. Ja se osjecam umorno kad na 1 ili 2 dana za vikend odem u drugi grad.
a ne znam, da si isplaniram put s Cresa u Zagreb na vikend, mislim da bih se vratila puna dojmova i dobre volje i raspoložena, jer bih ciljano išla posjetiti svašta i probat kupiti nešto i podružit se s dragim ljudima.

ja sam sebi negdje putem priznala da mi kazališta i restorani jednostavno nisu pri vrhu argumenata jer koliko god da je to lijepo za imati i posjetiti, jako rijetko idem. toliko rijetko, da mi zaista nije potrebno ovo moje prebivalište u zagrebu koje imam.
predstave idu u posjete po gradovima, drugi gradovi imaju svoje predstave, zagreb nije na kraju svijeta za zaletiti se, i znam ljude koji dolaze u zg ciljano zbog kulture i nije im bed to činiti.
meni se, eto, iz nekih razloga ne da.
jer si jednako umoran živio u zagrebu, karlovcu, đakovu ili barceloni.
i jednako trebaš ponekad ležat i ne raditi ništa, ma kolika ponuda bila u tvom gradu.

slažem se s tobom za ovo da je dobra stvar da možeš, ako hoćeš.

inače, nije mi problem otić na kavu i ručak u drugu županiju, i znam to raditi. s ljudima s kojima se i inače lako dogovaram i lijepo mi je, čujemo za nešto i odemo.
ne putuju svi samo u zagreb (znam da znaš)

ovo je zbilja moje privatno razmišljanje, nema veze sa svima.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:11   #227
Ma znam. Samo hocu rec da to nerijetko ispadne Zagreb mi je na sat vremena ako hocu, pa ljudi nikad ili vrlo rijetko odu.
Kuzim totalno ovaj dio da ti kazaliste i restorani nisu argument. I sama idem u tom smjeru da mi je ponuda sve manje bitna, a vrijeme, interijer u kojem zivim i hobiji sa samom sobom sve vise bitni.

(Neki dan sam putovala oko 3 sata u svakom smjeru radi popodnevnog rostilja )
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:23   #228
ma da, zagreb ima masu prednosti. prometno je povezan s ostatkom države, od toplica u zagorju i kleti i restorana i dvoraca i brega, do planina i nacionalnih parkova posvuda, do mora, od sjevera do juga, pa do slavonije i baranje.
lakše iz zagreba dođeš nekamo, nego iz nekog drugog mjesta. ima dovoljno dućana, ima masa, masa stvari koje su meni trenutno zanimljive i bitne.
naravno da je lakše meni nakon posla dogovoriti se i otić u neki šoping centar na šetnju po dućanima i klopu, nego nekome tko je 180 km dalje.

samo kužim na sebi da mi je sve manje bitno svašta što se ističe kao bit zagreba, jer ne uživam u tim stvarima svaki dan, a kao i ti, veseli me, oduvijek, stajat na travi i gledat kako priroda ide kroz svoje cikluse.
i, na primjer, hodat u tišini kroz livade, šume, vidjet po noći zvijezde.
volim sebe kakva sam u tim situacijama, volim mir koji osjećam.

ne znam kakva bih bila, i bih li bila baš tako mirna, da živim za stalno tako ali probala sam život izvan velikog grada i na otoku i ne želim reći da sam preživjela, jer nije u tome stvar, nego sam vidjela da je život sasvim oke.
za većinu mjesta mislim da di me stave, tu ću rasti.
do aviona se dođe od bilokuda, internet je posvuda.

barem danas, barem meni, internet veza mi čini svaku lokaciju domskijom
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:29   #229
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
barem danas, barem meni, internet veza mi čini svaku lokaciju domskijom
Apsolutno
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:33   #230
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Apsolutno
+1. I tapatalk. World in my pocket. 😀
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:16   #231
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
+1. I tapatalk. World in my pocket. ��
5% autorski sadržaj posta
95% reklama.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:38   #232
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
da sutra možete birati, biste li se radije teleportirali u new york ili pušću bistru (gdje je to uopće)?
Bi, u Zivot pod suncem Toskane. Veliko imanje nedaleko od grada, ljudi ciji jezik razumijes dovoljno da kupujes na njemu i ne razumijes dovoljno da zapazis kada te ogovaraju. Plodna okolina prepuna plodova prirode koje domaci prerade u delicije. More. Sunce. Popravci na kuci.

Stari ljudi koji podozrivo zure kada prolazis, susjedi koji znatizeljno vire kroz prozor.

Grad na desetak kilometara od kuce gdje ides piti kavu, kupiti kruh i na pijacu. Gdje si sebi svoj a drugima uvijek pomalo stranac.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:44   #233
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Bi, u Zivot pod suncem Toskane. Veliko imanje nedaleko od grada, ljudi ciji jezik razumijes dovoljno da kupujes na njemu i ne razumijes dovoljno da zapazis kada te ogovaraju. Plodna okolina prepuna plodova prirode koje domaci prerade u delicije. More. Sunce. Popravci na kuci.

Stari ljudi koji podozrivo zure kada prolazis, susjedi koji znatizeljno vire kroz prozor.

Grad na desetak kilometara od kuce gdje ides piti kavu, kupiti kruh i na pijacu. Gdje si sebi svoj a drugima uvijek pomalo stranac.
joj, taj film
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:05   #234
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Bi, u Zivot pod suncem Toskane. Veliko imanje nedaleko od grada, ljudi ciji jezik razumijes dovoljno da kupujes na njemu i ne razumijes dovoljno da zapazis kada te ogovaraju. Plodna okolina prepuna plodova prirode koje domaci prerade u delicije. More. Sunce. Popravci na kuci.

Stari ljudi koji podozrivo zure kada prolazis, susjedi koji znatizeljno vire kroz prozor.

Grad na desetak kilometara od kuce gdje ides piti kavu, kupiti kruh i na pijacu. Gdje si sebi svoj a drugima uvijek pomalo stranac.
Pa to je otprilike ovdje gdje zivim.

Starosjedioci - to je 'kasta' u koju nikad necu upasti. (Kad sam bila u lokalnoj poljoapoteci tip je samnom razgovarao kao s vanzemaljcem. Egzotican izgled + naglasak + nepoznavanje poljoprivrednih termina - skroz se smotao. Jer valjda stranci nikad ne zalaze tamo, kojikurac )

Sa starosjediocima se manje vise sve svodi na uljudjen pozdrav i par kurtoaznih pitanja. Vise ni ne trebam. Bili su na novogodisnjoj zdravici. Svi jako znatizeljni kako smo promijenili kucu i okolis, jer ocito SVE radimo drugacije. I upada u oci. No kurcobolja je krasna stvar...

S lijeve strane zive 2 para koji su isto frisko doseljeni. Manje vise stalno smo u kontaktu, trampimo stvari, cuvamo si djecu/cucke/kuce/zalijevamo vrt i uskacemo po potrebi. I to mi je sasvim dovoljno za (korisno i smisleno) druzenje. Ne trebamo se stalno cuti i vidjeti, sve se organizira i lijepi na app.

S desne strane su 2 sestre blizanke, u godinama, koje su cijeli zivot provele i rodjene 2 km dalje. A u ovoj ulici su jednaki dotepenci kao i ja.

Te dvije zenske su zakon. Ptica ne proleti, da ne znaju. Ko oni od mamekice: Otkad kraj njih zivimo alarm se palio nije. Sve vide i cuju. SVE. Ali su otvorene i postene i sva medjusobna zajebancija i posebnosti ide u lice, a ne iza ledja. I takve ljude volim. Osim toga su ziva enciklopedija sto, kako i gdje. Kad god mi treba savijet kako rijesiti neki problem - tu su bez pogovora. I obratno. You name it - they have it! Priceless!

Najveci strah mi je bio hoce li me ostatak sela proglasiti ćaknutom zbog bavljenja zivotinjama. Medjutim iste te dvije zemske imaju 'palacu' od supe u kojoj se nalazi nekih 15 najruznijih zeceva koje uopce mozete zamisliti. One skupljsju nogirane zeceve Tako da mi je skroz pao kamen sa srca, jer ocito ima i 'ludjih' od mene

Kad smo se doselili od 'blizanki' smo dobili paket sa lokalnim specijalitetima, cestitku i cvijece. Cijela ulica je skupjala po 10€ i skupilo de nekih 400ak € za nas, u kuvertu, a mi smo zauzvrst radili festu za upoznavanje.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:53   #235
Ja živim u gradu koji "živi".
Dakle, ima sav sadržaj koji ima Zagreb.

I moram priznati da sam se puno bolje našla ovdje nego u Zagrebu.
Mnogokoji moj prijatelj zaostao u Zagrebu mi je govorio da je to samo faza i da ću doći natrag.

Zagreb mi je uvijek "drugi dom" jer sam ipak dugo tamo bila, ali ne vidim se tamo opet. Ubi, brate, promet, daljina, buka, ne da mi se.

Ne fali mi ovdje ništa, nemam ni realne potrebe za Zagrebom.

A ne volim metropoletine ni za šta drugo nego za posjet.

Iako nisam zemljoradnik, najradije bih živjela u vikendici usred šume. Pa se vi svi jebite.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:59   #236
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Baš sam danas vozila kroz par pripizdina. Neću imenovati da se netko ne uvrijedi.
Recimo samo da mi se kosa digne kad uđem u "grad" koji od ponude ima jednu birtijetinu, 2 pekare od koje ne znaš koja ima jače suh slanac, Dm, Erste banku i pizzeriju.
Onda se nisi vozila kroz moju pripizdinu. Mi nemamo DM. 😀
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:12   #237
Nakon 12 godina više nisam mogla podnijeti Zagreb, otišla, ostala, putujem na posao 50 km u svakom smjeru HAŽEOM(!!!!) i ne pada mi na tzv um da se ikad vratim. Ok, u mojoj selendri radi dostava i vlada neka alergija na žmigavce, ali svejedno. Jedino što odbijam kupovat u Hipo pa svaki tjedan šaljem mail DMu da kad će otvorit nešto u LJC, makar samoposlužni kiosk

Poslano sa mog X6pro koristeći Tapatalk
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:07   #238
šta je hipo? htjela sam napisati da imaš bipu, pa nešto mislim jel te autocorrect prebacio?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:21   #239
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Pa to je otprilike ovdje gdje zivim.
...
Kako prekrasno
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:23   #240
Je

Poslano sa mog X6pro koristeći Tapatalk
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.