Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 11:05   #21
Sve ovo me podsjetilo na jedan članak. Mrvu je dulji, ali garantiram da ćete se nasmijati.
http://www.dubrovackidnevnik.rtl.hr/...ti-preko-maila
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 10:55   #22
Meni su u vise navrata stizale poruke ...prodajem na njuskalu neki namjestaj....
Ista stvar ,trazi paypal racun....ja rekao da ne može preko paypal,samo preko deviznog uplata.....pristala je..bas me sad zanima .kad joj pošsaljem broj hoće uplatiti novce......

Mislim da ako joj recimo pošaljem devizni racun za uplatu,da ne bi trebalo biti problema..ako je stvarni kupac.

Ima netko iskustva preko osobnih računa,ne preko paypal...jel može biti nekih prevara.?

Zadnje uređivanje karlito : 19.11.2016. at 11:10.
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 11:26   #23
Teško da je ista stvar. Mislin da se u tvon slučaju kupac želi zaštitit.
Šta kad ti ona uplati novac, kako ona zna da nisi neki prevarant koji će joj poslat ciglu u paketu?

To je problem Njuškala i zato ljudi žele plaćat priko PayPala jer su bar nekako zaštićeni, a postoji i vidljivi trag novca u slučaju prevare.
Nema šanse da ti ja pošaljen 100,200,300... eura i onda da strepin šta će mi doć u paketu.

Njuškalo koristite kad osobno možete pregledat i preuzet robu ili ako vas nije briga za eventualni gubitak novca.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 14:15   #24
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Teško da je ista stvar. Mislin da se u tvon slučaju kupac želi zaštitit.
Šta kad ti ona uplati novac, kako ona zna da nisi neki prevarant koji će joj poslat ciglu u paketu?

To je problem Njuškala i zato ljudi žele plaćat priko PayPala jer su bar nekako zaštićeni, a postoji i vidljivi trag novca u slučaju prevare.
Nema šanse da ti ja pošaljen 100,200,300... eura i onda da strepin šta će mi doć u paketu.

Njuškalo koristite kad osobno možete pregledat i preuzet robu ili ako vas nije briga za eventualni gubitak novca.
Bas to sto kazes,i ja se pitam kako zna da nisam prevarant?Jer radi se o par tisuca dolara.....Kažes da se ona želi zastiti..kako se ona zastitila,ako meni uplačuje na devizni osobni račun,ne preko paypal.....?To mi nije jasno,da bi toliko riskirala,ja nebi tako uplatio ni lipe....
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 19:45   #25
krenuo je novi val muljanja s kupovinom preko njuskala, kolega s posla i ja dobili apsolutno iste poruke s istog e-maila...
ugl. mail s kojeg se salju poruke [email protected]
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:27   #26
Pripazite i na ovaj [email protected] lik kupuje sve zivo, ali ovog puta pored PayPala ide i bank account.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:53   #27
Prodajem djecija kolica i danas dobijem poruku na engleskom kao zainteresirana,nije pregovarala o cijeni ni nista nego odmah daj paypal i ja ti posaljem svog agenta...odmah mi je bilo sumnjivo pa sam prvo na google i nasla dosta prevara. Zove se sandra akim
emma1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:14   #28
još jedna, [email protected], kupnja vjenčanice.
pay pal + njuškalo

al mislim da ću malo se zabaviti i zavlačiti
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:58   #29
Sa istog maila, dakle danycareun itd. a broj moba je iz IRANA,došao je upit za kupnju motocikla kojeg imam oglašenog, ma bio sam 99% ziher da je neka muljaža i idem pregledati ovaj topic i evo, isti email, dakle, sve jasno.

Mogao bi se i ja malo zaigrati sa "Irancem"
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:34   #30
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Mogao bi se i ja malo zaigrati sa "Irancem"
Zašto ne? Ja sam se svojedobno dopisivao s izvjesnim nigerijskim generalom i fino ga zavlačio par dana, ono kao zainteresiran sam ali ne preentuzijastičan da ne budem sumnjiv. I sve je išlo ok dok mu nisam spomenuo da je meni račun trenutno blokiran pa ako mi može pay palom ili poštom poslati 200 dolara i ja mu se onda javim s brojevima i šiframa čim to riješim pa prebacujemo milijune. Poslije toga se naglo prestao javljati.

Baš šteta, a mogli smo se obojica obogatit.
Lowryder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 02:01   #31
Ma fora je kaj je frend nedavno dobro utopio staru Hondu XL 750 iz 80'-ih. Slučajno je trampio svoj bivši motor za taj s nekim likom iz Karlovca, a ispalo da se radi o nekakvoj ekstraspecijalnoj i rijetkoj seriji, i fakat, zdilao nekakvom Britancu motor za trostruko od vrijednosti trampe. No, s mojim i nije takav slučaj i znam za sve prevare i muljaže, tak da mi se odmah lampica upalila
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:09   #32
novi upit za vjenčanicu, uz želju da se odg pošalje na [email protected]
ovaj put poruka na hrvatskom, uz manje gramatičke greške i zanimljivim pozdravom na kraju: Bog vas blagoslovio
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:56   #33
Ista poruka za moj "bicikl" i bog me naravno blagoslovio...

Koji smijeh
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:36   #34
Dragi moji, evo da i ja ispričam svoju naivnu priču, nadam se da možda nekome pomoć svojim iskustvom.

Stavila sam dslr fotoaparat na prodaju (4000kn) i nakon 2 dana jedna mlada cura mi pošalje poruku (kako znam da je mlada?jer joj vidim sliku na gmailu). I ona mene na hrvatskom ispituje kakvo je stanje fotoaparata, da bi ona to kupila prijatelju za rođendan...ono, sve jako lijepo i simpatično napisano..nikad nebi nitko pomislio na muljažu. i ja je pitam dal želi da se nađemo da vidi fotić,bla bla..i onda ona počinje odgovarat na engleski. kako u biti nezna dobro hrvatski, da mi vjeruje da je fotić u dobrom stanju i govori mi da će provjerit poštarinu koliko bi joj to došlo i onda da ce mi preko paypala uplatiti. I javi se ona drugi dan kako je uplatila i paypal mi se javi kako trebam poslat tracking number (da je paket poslan) i tek onda da ce mi novci stić na račun. i ja si mislim, pa vajda je to sve ok, paypal je siguran način..iako mi je bilo sve malo čudno jer je adresa dostave bila Nigerija! E sad, lako je sad reć, a bas si naivna, pa naravno da je prijevara! Ja, naivna, prava poštenjačina pomislila sam o nekoj razmjeni studenata (pošto sam i ja to prošla) i raznim prijateljstvima (imam i ja frendicu u Indiji) pa rekoh, vjerojatno je to to! I pošaljem ja paket!
Paypalu sam poslala tracking number i oni meni odgovore kako im je potrebno do 72sata da mi novci sjednu na račun. I prođu 3 dana i ja idem tražit po netu di je problem i naiđem na razne prijevare i shvatim da sam i ja upala u jednu od njih! Odmah sam curi dala do znanja da znam da je prijevara, ali ona je i dalje simpatično tvrdila da nije i da će ona odmah kontaktirat paypal da vidi gdje je zablokiralo. Uglavnom, PAZITE SE!! Ukradu profil s fejsa neke mlade cure, ime prezime, sliku sve..i onda šalju takve poruke da ne skužis odmah da je prijevara (pogotovo ako si ti osoba koja nikad nije u stanju nekog prevarit i misliš da je cijeli svijet pošten). POLICIJA vam nece pomoć, meni su se čak i lagano smijali kako sam naivna. tako da stvar preuzmete u svoje ruke i pronađete mailove pošte i raznih uprava, ministarstva zemlje u koju ste poslali paket (u mom slučaju Nigerija) i ukoliko ste dovoljno brzi i objasnite im za prijevaru, paket nece isporučiti vec ce vam biti vraćen. Evo, moj fotić je na putu kući! Sad se smijem od sreće, ali kada sam shvatila da su me zeznuli plakala sam cijelu noc!

i da, frajerica mi se kasnije javila i rekla kak je doslo do problema s paypalom i kako bi joj trebala uplatiti 150 Eura pa će paypal meni sve to vratiti...samo sam joj odgovorila "go fuck yourself!" i bio je to kraj priče!
Helena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:49   #35
PayPal Njuškalo prevara

Quote:
Helena66 kaže: Pogledaj post
Dragi moji, evo da i ja ispričam svoju naivnu priču, nadam se da možda nekome pomoć svojim iskustvom.

Stavila sam dslr fotoaparat na prodaju (4000kn) i nakon 2 dana jedna mlada cura mi pošalje poruku (kako znam da je mlada?jer joj vidim sliku na gmailu). I ona mene na hrvatskom ispituje kakvo je stanje fotoaparata, da bi ona to kupila prijatelju za rođendan...ono, sve jako lijepo i simpatično napisano..nikad nebi nitko pomislio na muljažu. i ja je pitam dal želi da se nađemo da vidi fotić,bla bla..i onda ona počinje odgovarat na engleski. kako u biti nezna dobro hrvatski, da mi vjeruje da je fotić u dobrom stanju i govori mi da će provjerit poštarinu koliko bi joj to došlo i onda da ce mi preko paypala uplatiti. I javi se ona drugi dan kako je uplatila i paypal mi se javi kako trebam poslat tracking number (da je paket poslan) i tek onda da ce mi novci stić na račun. i ja si mislim, pa vajda je to sve ok, paypal je siguran način..iako mi je bilo sve malo čudno jer je adresa dostave bila Nigerija! E sad, lako je sad reć, a bas si naivna, pa naravno da je prijevara! Ja, naivna, prava poštenjačina pomislila sam o nekoj razmjeni studenata (pošto sam i ja to prošla) i raznim prijateljstvima (imam i ja frendicu u Indiji) pa rekoh, vjerojatno je to to! I pošaljem ja paket!
Paypalu sam poslala tracking number i oni meni odgovore kako im je potrebno do 72sata da mi novci sjednu na račun. I prođu 3 dana i ja idem tražit po netu di je problem i naiđem na razne prijevare i shvatim da sam i ja upala u jednu od njih! Odmah sam curi dala do znanja da znam da je prijevara, ali ona je i dalje simpatično tvrdila da nije i da će ona odmah kontaktirat paypal da vidi gdje je zablokiralo. Uglavnom, PAZITE SE!! Ukradu profil s fejsa neke mlade cure, ime prezime, sliku sve..i onda šalju takve poruke da ne skužis odmah da je prijevara (pogotovo ako si ti osoba koja nikad nije u stanju nekog prevarit i misliš da je cijeli svijet pošten). POLICIJA vam nece pomoć, meni su se čak i lagano smijali kako sam naivna. tako da stvar preuzmete u svoje ruke i pronađete mailove pošte i raznih uprava, ministarstva zemlje u koju ste poslali paket (u mom slučaju Nigerija) i ukoliko ste dovoljno brzi i objasnite im za prijevaru, paket nece isporučiti vec ce vam biti vraćen. Evo, moj fotić je na putu kući! Sad se smijem od sreće, ali kada sam shvatila da su me zeznuli plakala sam cijelu noc!

i da, frajerica mi se kasnije javila i rekla kak je doslo do problema s paypalom i kako bi joj trebala uplatiti 150 Eura pa će paypal meni sve to vratiti...samo sam joj odgovorila "go fuck yourself!" i bio je to kraj priče!

Evo danas dotični Richard Burns, e-mail: [email protected], pokušava me prevariti na već gore opisan način. Stavio sam ga u blokadu
grinccaffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:32   #36
Još jedan kupac koji se prvo javlja SMS bez mogućnosti odgovora na mob i odgovor traži na (gordanaspan43(@)gmail.com).
Prvi SMS ide na lošem hrvatskom a dalje se konvezacija nastavlja via e-mail na engleskom.
Malo sam se igrao i čekao uplatu 4 dana a onda bye bye s moje strane. A igrao sam se i čekao jer sam nedugo prije toga prodao stvar u Švicarsku isto preko Njuškala pa rekoh sam sebi ajde ništa te ne košta osim gubitka vremena.
Ako se dotična slučajno javi i uplati javiti ću ovdje iako ne vjerujem da je ozbiljan kupac u pitanju.
fudo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:10   #37
prijevara

Eto, i nas je pokušao prevariti [email protected]
Na njuškalu moj tast prodaje maltezere i dobio je poruku na engleskom u kojoj je pisalo da čovjek želi kupiti psa. Pod pošiljatelj je pisalo webde. I da li je moguća kupnja preko paypala. Mi smo napisali da može, dali punu mail adresu i ime korisnika na paypalu. Da bi čovjek Gert Werner (tako je u mailu pisalo), tražio da mu se prvo uplati 380 eura preko Western Uniona, i o onda nama na račun sjeda 580 eura (200 za psa). To nam je bilo veoma sumnjivo i odustali smo od daljenjeg kontakta, no stižu mailovi s krivotvorene pay pal domene ([email protected]>) koji nam prijete tužbom ako za 48 sati ne uplatimo taj iznos. Želimo i druge upozoriti da ne nasijedaju na takve prijevare.
marija0709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:19   #38
Ja sam prodavao mob i dobio poruku na SMS na lošem hrvatskom tj google translate. Ignorirao sam.

Moraš biti totalno glup da to popušiš.

ps e-mail tokg lika : [email protected]
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:41   #39
daj 5, ta očito ima viška vremena :klap:
fudo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 19:09   #40
pozz

samo da updejtam, i meni se javio doticni Richard Burnes
e-mail: [email protected]
na engleskom pise, zanima se za iPhone sto prodajem. danas cu ga izvozat pa ako bude sta pametno podjelit cu s vama.
takodjer je bio prije koji mj.
Desmond Phillips koji je isto samo na engleskom pisao, ja sam bio ne azuran pa nije se vise javljao.
email:[email protected]

cuvajte se pozz svima
balishag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.