Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 23:58   #121
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pasmater više u Intersparu nemaju kakao svoju robnu marku
što da kupim, sve što sam probao je jedno loše od drugoga?
2a3

muller??
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:53   #122
Podravka Dolcela, porijeklo proiz Nizozemska. nije uopće loš kakao. dobar, jak okus.

nezgodno je jedino što nam neko vrijeme stoji doma, tek sad smo ga otvorili, pa ne znam reći ima li ga još u dućanima. kupljen je u Intersparu, mislim. ili možda superK Radnička/ avVuk
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:37   #123
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja sam uzela ovaj, dobar mi je.
Hvala
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:46   #124
Postoji Cacao i onda Cocoa ..

Zbog čega kod nas ne pišu tu razliku na proizvodima, zar ne postoji riječ u HR za njih?
No kod nas je sve kakao, iako vrlo često je cocoa, npr. Kraša "kakao" je ustvari cocoa a ne cacao.
Jer cacao je goraka a cocoa je sladak.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:22   #125
cini mi se da je taj drugi nizozemski procesuirani, ono sto se donedavo moglo kupiti u Lidlu a jos prije u ex-Mercatoru
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 21:55   #126
Idem pon u muler pa me zanima što je najbolje za uzet?Dal je bolje uzet onaj gorki kakao i pomješat sa šećerom ili ovaj običan?Ja osobno više volim konzumirat gorki jer ovaj obični mi je nekako jako sladak nije mi to to.Kad radim gorki u 1,5dcl mlijeka stavim 3 male žlice gorkog i jednu šećera baš fino ispadne.
mazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 23:52   #127
Quote:
thecopycat kaže: Pogledaj post
Postoji Cacao i onda Cocoa ..

Zbog čega kod nas ne pišu tu razliku na proizvodima, zar ne postoji riječ u HR za njih?
No kod nas je sve kakao, iako vrlo često je cocoa, npr. Kraša "kakao" je ustvari cocoa a ne cacao.
Jer cacao je goraka a cocoa je sladak.
Kakao je kakao, gorak i bez šećera. Takav je i Krašev. Slatka je čokolada u prahu i druge mješavine kakaa i šećera.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 02:13   #128
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Idem pon u muler pa me zanima što je najbolje za uzet?Dal je bolje uzet onaj gorki kakao i pomješat sa šećerom ili ovaj običan?Ja osobno više volim konzumirat gorki jer ovaj obični mi je nekako jako sladak nije mi to to.Kad radim gorki u 1,5dcl mlijeka stavim 3 male žlice gorkog i jednu šećera baš fino ispadne.
Uvijek "gorki"
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:00   #129
a koji je to "obični"?

samo je jedan kakao i taj je gorki
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:11   #130
kak izgleda taj gorki kakao u Mulleru? ja znam tamo samo za nesquik i kaba (kakao moje mladosti)
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:12   #131
To nije kakao, to su instant čokoladni napitci.

Kakao bude u prahu, nema nadodanih aroma, šećera i ostalih stvari unutra. I kakao se kuha, ove instant samo streseš u mijeko.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:49   #132
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
To nije kakao, to su instant čokoladni napitci.

Kakao bude u prahu, nema nadodanih aroma, šećera i ostalih stvari unutra. I kakao se kuha, ove instant samo streseš u mijeko.
pa ok, ali kak izgleda pakiranje ovog kakaa da znam kad idem u Muller da znam kupiti
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:51   #133
ima više proizvođača kakaa na tržištu, pa tako i po dućanima, a u mulleru stoje na različitim mjestima. čitaj deklaracije, pa buš skužio. obično piše kakao prah sa toliko i toliko kakao maslaca.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:17   #134
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa ok, ali kak izgleda pakiranje ovog kakaa da znam kad idem u Muller da znam kupiti
Pa piše na njima kakao u prahu. Sad kako izgleda pakiranje, ovisi od proizvođača do proizvođača.

https://www.google.hr/search?client=....0.Je4d8rpcNsU

Ja sam uzela iz Tvornice zdrave hrane neki sirovi kakao u prahu i zadovoljna sam. Za kolače koristim neki od ovih sa linkova, tu mi nije previše bitno jel super kvalitetan jer ionako ne radim kolače na dnevnoj bazi i još se peče na visokim temperaturama po pol sata i duže tak da pola tih tvari koje valjaju u kakau se unište.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:05   #135
Dva zadnja mala (žuta, kvadar ambal.) Kraševa su bila tamnija i mirisnija nego ona prije.
Vidit ćemo, ovo je bilo ok
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 23:22   #136
hvala vam
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:50   #137
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kak izgleda pakiranje ovog kakaa da znam kad idem u Muller da znam kupiti
pazi kad ideš u Muller, kad sam ja išao po kakao naivno sam povjerovao da će biti na prehrambenom odjelu pored čajeva i čokolada, naravno nisam ga našao
na kraju su mi ovdje napisali da treba ići na kat gdje su bio proizvodi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:50   #138
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pazi kad ideš u Muller, kad sam ja išao po kakao naivno sam povjerovao da će biti na prehrambenom odjelu pored čajeva i čokolada, naravno nisam ga našao
na kraju su mi ovdje napisali da treba ići na kat gdje su bio proizvodi
o ti mater!!! hvala na info!!!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:08   #139
Ako mislite na Muller na Trgu (Zg)... Mozda ne bi bilo lose pregledati citav taj gore bio dio jer sam primjetila da prozivodi nisu nuzno svi grupirani na istom mjestu. Ne sjecam se vise sto sam trazila.
U Mulleru u mom gradu recimo ne stoji sav kruh na jednom mjestu.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:09   #140
napisala sam gore da im u mulleru ne stoji sve na jednom mjestu. većinom je grupirano prema proizvođaču tak da se treba šetati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.