Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2016., 20:21   #141
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Tako da se biraju samo kvalitetni kandidati i da svi saborski zastupnici o njima glasuju po vlastitoj savjesti (znam, znam, većina ih već odavno nema savjest), a ne po stranačkoj stezi. Nikakav međustranački dogovor ni o kojem kanditatu nije potreban.

Ako su Mostovci mogli podržati samo kvalitetnije kandidate, zašto nisu mogli i svi ostali? Onda ovi ostali ne bi dobili dovoljan broj glasova, što bi bilo kudikamo bolje od ovoga što sada imamo.
Najbolje je da pitaju tebe koga treba izabrati jer jedino ti znaš koji je pravi izbor, a oni su izabrali loše suce jer se tebi Bogom danoj oni ne sviđaju

Ti ne bi ingrid jer je "tupa i glupa", stvarno šteta što ti ne biraš suce.

To ti se u demokraciji rješava tako da ne glasaš za te političare koji tako glasaju

Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
To što ih biraju političari ne znači da su političko tijelo. Sabor isto tako bira i Glavnog državnog odvjetnika te predsjednika Vrhovnog suda, a DORH i VSRH su čista pravosudna tijela. Postoje samo određene razlike u modelu na koji se bira, a slične modifikacije bi se mogle napraviti i u slučaju Ustavnog suda tako da struka ima puno važniju ulogu i ograniči političare u tome što mogu a što ne mogu.
Nisam rekao da su političko tijelo jer ih biraju političari, nego sam samo rekao da su političko tijelo.

A političko su tijelo jer njihova uloga nije sudska vlast, nego su državno regulatorno tijelo koje se brine o provedbi pravnog sistema

Quote:
sagi kaže: Pogledaj post
Zato jer u SAD-u njihov Vrhovni sud pokriva područja koja kod nas pokrivaju Ustavni i Vrhovni sud.

I onda je upravo fenomenalno kako oni imaju 9 sudaca na 320 milje stanovnika, a mi 54 na 4.5.
A problemi su zašto nama treba toliko sudaca u ta dva suda i u tome gdje i kako naći 54 elitna pravnika koja bi trebala popunjavati ta mjesta.

A to nisu jedini problemi ta dva suda.
Dobro ajde, možda ih je previše, ali daj Bože da nam je to najveći problem
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 20:26   #142
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da su političko tijelo jer ih biraju političari, nego sam samo rekao da su političko tijelo.

A političko su tijelo jer njihova uloga nije sudska vlast, nego su državno regulatorno tijelo koje se brine o provedbi pravnog sistema
Kao što je Ustav pravnopolitički akt, tako je i Ustavni sud pravnopolitičko tijelo. Kao što sam ranije napisao, to je mješavina jednog i drugog i ne možeš na njih gledati isključivo kao na političko tijelo, a objasnio sam i zašto.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:37   #143
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Nauči razliku između opravdavanja i zadržavanja u stvarnosti.

Da, bilo bi najbolje da se predlože suci i onda svaki zastupnik im prouči životopis i karijeru i glasa za njih prema vlastitoj savjesti. Jedini problem je što nijedan sudac ne bi tako prošao jer se ne bi našla dvotrećinska većina, iz ideoloških razloga. SDP-ovac bi iskopao nekome odluke i izjave s kojima se ne slaže, HDZ-ovac isto za nekog drugog. I tako bi se glasalo i glasalo i glasalo i ne bi imali Ustavni sud.
Ma cuj ti taj argument, buahaha.
Zanimljivo da Hdzovci nisu iskopali nikakav argument protiv Ingrid, kao ni Sdpovci protiv Mlakara.
Ali u "stvarnosti" bi svaki zastupnik Sdpa i Hdza glasao prema savjesti...
" I tako bi se glasalo i glasalo"- ahahaha
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:08   #144
Dobro mogu li ja kao građanin tužiti Ustavni sud Ustavnom sudu ili nekom drugom sudu da se te ljude razriješi dužnosti ustavnih sudaca?!
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:04   #145
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
A na koji drugi nacin da se izaberu ustavni suci?
U biti, rješenje problema je vrlo jednostavno.

Kandidati za suce Ustavnog suda ne smiju biti članovi političke stranke.

Riješen problem.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:05   #146
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Dobro mogu li ja kao građanin tužiti Ustavni sud Ustavnom sudu ili nekom drugom sudu da se te ljude razriješi dužnosti ustavnih sudaca?!
Ne, ali možeš europskom sudu za ljudska prava tužit RH i ustavni RH da ti gaze osnovne političke i osobne slobode gaženjem ljudskih prava. Koja je izveo prošli saziv ustavnog suda pod političkim partonatom i prisilom bivše vlade. Mislim da je to čak i podneseno ali sam izgubio volju za praćenje događanja oko toga...
Za izbor ovih pacijenta (čast trojici koje bi izuzeo) koje smo dobili sad jedina opcija ti je odselit i maknut se čim dalje od budala...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:10   #147
Ingrid i Mlakar su zbilja dokaz da nas trolaju zajednicki HDZ i SDP.
Nije smijesno doduse, nego tragicno. Nekad se drzalo bar donekle do toga tko ce bit ustavni sudac ovo sad je raspasoj.
Trebali su naci desne i lijeve kandidate, ugledne suce, odvjetnike, profesore i od njih nekih sastavit ustavni sud.
Umjesto toga
http://postimg.org/image/bdwy3htkh/
http://postimg.org/image/yyrt9zze9/
Nije smijesno, tragicno je.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 21:28   #148
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
U biti, rješenje problema je vrlo jednostavno.

Kandidati za suce Ustavnog suda ne smiju biti članovi političke stranke.

Riješen problem.
A nes ti , ni prredsjednik nije clan stranke pa sta s tim?
Ono, samo stave clanstvo u mirovanje i forma je zadovoljena.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 13:15   #149
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
A nes ti , ni prredsjednik nije clan stranke pa sta s tim?
Ono, samo stave clanstvo u mirovanje i forma je zadovoljena.
Ad. U posljednjih 10 godina od trenutka kandidature, nisu smijeli biti članovi bilo koje stranke.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 19:31   #150
Svakako pročitati ovo..

/pouka-slucaja-mlakar-na-izborima-ne-dati-glas-ni-hdz-u-ni-sdp-u/4422045/

Malo zdravog razuma..Za balans..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 19:58   #151
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Svakako pročitati ovo..

/pouka-slucaja-mlakar-na-izborima-ne-dati-glas-ni-hdz-u-ni-sdp-u/4422045/

Malo zdravog razuma..Za balans..
taman htjela postati link
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 00:46   #152
Zanimljivo. Dva ustavna suca, i teški su po 1 mio jura.
http://www.seebiz.eu/strogo-povjerlj...upe/ar-137459/

Sad, kakve su presude, takvi su nam ustavni suci. Sjebani.
buzzin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 10:48   #153
Exclamation

Rasprava o tajnim računima
https://www.forum.hr/showthread.php?t=952111
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:14   #154
Danas počeli razgovori s kandidatima.

Ovaj gospodin s briljantnim CV-jem opet se prijavio za Ustavni sud i opet, bojimo se, nema puno šanse
Podsjećamo na veliki Telegramov intervju s Goranom Selancem
http://www.telegram.hr/politika-krim...e-da-ga-prime/


Tekst o tome s kime će sve Odbor za ustav razgovarati

Počeli su razgovori s kandidatima za Ustavne suce koje bi Sabor uskoro trebao odabrati. Napravili smo vodič
Odbor za Ustav danas je započeo razgovore s jedanaest kandidata

http://www.telegram.hr/politika-krim...ili-smo-vodic/


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:08   #155
Lijevo i desno krilo Komunističke partije su se dogovorili, postojeća tri suca, po jedan iz lijevog, i dva iz desnog krila, dobit će još jedan mandat. Sve se već zna, ovo je samo predstava.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:46   #156
i onda kazu sudstvo neovisno, a politicari biraju ustavne suce
kakva je tek situacija na opcinskoj i zupanijskoj razini?
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:23   #157
Quote:
SEYOboy kaže: Pogledaj post
i onda kazu sudstvo neovisno, a politicari biraju ustavne suce
kakva je tek situacija na opcinskoj i zupanijskoj razini?
Koliko je meni poznato, Ustavni sud nije dio sudbene vlasti.

Ono što je kod biranja ustavnih sudaca pogrešno jest to što se zbog dvotrećinske većine dvije najznačajnije stranke (HDZ i SDP) moraju usuglasiti, ali to čine ne tako da se usuglase oko najkvalitetnijih kandidata, nego HDZ pristane na loše SDPove kandidate, a SDP na loše HDZove kandidate.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:31   #158
Op op Mato Arlovic nije SDP-ov izbor za ustavnog suca
Šta im se dogodilo?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-suda/6335806/
__________________
moje tijelo moj izbor podržavam u svakom slučaju nisam licemjer poput jednih ili drugih koji to podržavaju samo onda kad im to odgovara
Bismarck13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:27   #159
Quote:
Bismarck13 kaže: Pogledaj post
Op op Mato Arlovic nije SDP-ov izbor za ustavnog suca
Šta im se dogodilo?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-suda/6335806/
SDPu se nije svidjela nedavno objavljena knjiga Mate Arlovića. Ne vjerujem da su je uopće pročitali, ali im se a priori nije svidjela jer u njoj Arlović brani politiku Franje Tuđmana prema Herceg-Bosni i osporava, na temelju dokumenata, tezu Vesne Pusić da je RH bila agresor u BiH.

Bilo bi fora da ga HDZ podrži, iako ne vjerujem da hoće.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:47   #160
Quote:
Bismarck13 kaže: Pogledaj post
Op op Mato Arlovic nije SDP-ov izbor za ustavnog suca
Šta im se dogodilo?
Dogodilo se da Selanec jest
Arloviću je 65, neka odmori malo, zaslužio je


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.