Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 16:11   #1
Seat Ibiza 1.4 TDI ventilator kilera/klime

Još po zimi sam skužio da mi se ventilator nikad ne pali. Mislio sam možda zbog zime.
Sad kad je zatoplilo kad god se vozim, otvorim haubu, stoji. Temepratura i kad ga ganjam i kad sam po gradu u gužvi je ili ravno 90 ili manja (između 70 i 90), pretpostavljam da se kiler hladi zrakom kad se vozim.

Isto tako i kad klimu upalim, hladi ko blesava, čujem i osjetim da se kompresor upalio, a ventilator nikada ne radi. To je ona verzija sa jednim ventom za klimu i kiler. Mislim auto se ne žali, nikad se nije pregrijao, ali ne znam kaj mu je i jel trebam nešto napraviti.
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:20   #2
Ak ne kuha, nema se sto paliti.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:52   #3
[QUOTE=energyman;64449503]Još po zimi sam skužio da mi se ventilator nikad ne pali. /QUOTE]

Taj ventilator bi se trebao upaliti kad se digne temperatura motora, ili kad kompresor klime postigne dovoljan pritisak u tlačnom dijelu sistema.
U vožnji najčešće ne radi, no kad po ljeti staneš sa zagrijanim autom trebao bi se upaliti nakon 2-3 minute ili ako upališ klimu, kod nekih auta odmah, kod nekih par sekundi do pola minute kasnije.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:12   #4
E pa ovaj se ne pali, sta god da mu radim. Oznacio sam sa markerom crtu - dio na ventu a dio na plastičnom nosaću, uvijek je na istom mjestu.
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:07   #5
Tu nešto ne štima. Provjeri to prije nego grune kompresor klime ili zakuha auto u nekoj koloni.

Problem je što neke klime ODMAH pale 1. brzinu a neke čekaju da tlak u sistemu naraste (presostat) i tek onda pale ventilator tako da ne možeš biti siguran jel mora radit od početka ili ne. Ali ako ti se do sad NIKAD nije upalio ... nešto tu ne štima.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:45   #6
Da, to sam skontao,. Neki automobilima non stop radi ventilator s klimom, dok se ja ne sjecam kad sam cuo kod sebe da se upalio
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:33   #7
Tak je mene stari A6 splašil, nika da upali ventilator, klima radi, sve štima.... Dok jednom dok su i vrane padale u letu ga konačno nije upalio. Jednostavno je cijeli auto bil jebeni tenk.... Šteta da ga vrijeme pregazilo...

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:43   #8
Ma kad auto stoji i ima upaljenu klimu a vani je 30+ °C upalit će on ventilatore prije nego kasnije. Treba toplinu iz kabine na neki način odvest van ... a ako se prometalo ne giba MORAJU roradit ventilator(i).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:39   #9
Znam.... Al ja nisam jedan od onih koji hlade aute na mjestu.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.