Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 09:22   #101
Quote:
zmarko kaže: Pogledaj post
Meni je dinamika odlicna. Samo pustim kocnicu i krene. Bolje nego na bilo kojem autu. Idealno za grad i medjugradske voznje. Ubrzam do zeljene brzine cca 50 -65 pustim malo gas, benzinac se ugasi i dalje lagano besumno plovim... pustim gas do kraja a on puni i puni bateriju dok se ne zaustavi.

Ubrzanje je fenomenalno, dodam gas a on ide kontinuirano do 130 bez ikakvog trzanja uz pomoc benzinca i elektrike. Kad se priblizi 130 cujem kako smanjuje broj okretaja benzinca. Benzinac na toj brzini radi konstantno ali balansira potrban moment sa el motorom jer stalno prebacuje iz baterije u motor i obrnuto.


Sent from my LG-K350 using Tapatalk
pustiti gas do kraja možeš jedino pred semaforom kad se auto i zaustavlja...

imao sam čast voziti iza jenog hybrid yarisa,vozi čovijek 40 di bi svi normalni 60 i radi gužvu...nemaš ga di preč jer je grad i puna linija...on i dalje gusla po svome ...neće vozit 50 da mu se ne upali benzinski motor...i vozi se kolona od km iza njega ...svi mu spominju rodbinu a on cvjeta jer ne troši benzu,na semaforu zelene ,al on ne moža stič na zeleno jer štedi i vozi 40 ...skuteri s blokadom idu brže od njega..a skoro i poneki biciklist

taj jaris ima smisla i uštedu samo u stani kreni gužvama do 50 na sat,sve ostalo je više manje loše

jesam li spomenuo možda da mu je domet na struju 2km

ovi iz toyote su stvarno mogli napucat malo više baterija i pošteno modernizirati taj auto,al s druge stran zašto i bi ,prodaje se ,zarada je dobra...
Mahun is offline  
Old 25.10.2016., 12:10   #102
Zanimljivo, svi kenjaju po hibridima a ja ih sve više vidim na zagrebačkim cestama.
Brojke po Europi također rastu tako da je trend vrlo vrlo jasan.
Kerefek76 is online now  
Old 25.10.2016., 14:00   #103
Sve više se sluša turbo folk, to znači da je to dobro?
jurrica is offline  
Old 25.10.2016., 14:17   #104
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
volt je nova tehnologija a toyota prodaje 20 i više godina staru tehnologiju koja ni onda nije bila baš nešto....e sad će skočiti branioci hybrid toyote da je prodana u miljun primjeraka svijetu,pa je prodana je ,a što je miljun primjeraka na cijeli svijet u roku od 20g ili koliko je već na tržištu....
Moraš shvatiti da hibrid nije isto što i električno vozilo.

Poruči malo tematiku cijelog toyotinog Synergy Drive-a, pogotovo kako su povezali planetarne zupčanike, dva elektromotora, i benzinski motor.

Ako uspiješ shvatiti kako sustav funkcionira, vidjeti češ da je sustav užasno jednostavan i efikasan, te puno pametniji nego klasičan automatski mjenjač.
Rimtu is offline  
Old 25.10.2016., 19:03   #105
Tehnologija koju koristi chevy volt nije nova tehnologija. Unapredjena varijanta dizel el .lokomotive dodan je stupanj akumulacij energije u baterijama. Pitam se kolika je tezina svega toga jer auto tegli za sobom benzisnski motor, generator iste snage, el. motore i baterije.?

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
zmarko is offline  
Old 25.10.2016., 19:30   #106
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
volt je nova tehnologija a toyota prodaje 20 i više godina staru tehnologiju koja ni onda nije bila baš nešto....e sad će skočiti branioci hybrid toyote da je prodana u miljun primjeraka svijetu,pa je prodana je ,a što je miljun primjeraka na cijeli svijet u roku od 20g ili koliko je već na tržištu....
Hmmm. Fan hybrida niti EV vozila nisam, ali Toyota je uradila jako mnogo po tom pitanju.

Kada pogledas unazad skoro 20 godina, nije to bika bezvezna tehnologija a i vremenom se usavrsavala.

Npr, navodno su Priusi sacuvali oko 12 miliona tona co2 koji bi u suprotnom zavrsio u vazduhu. Toyota ukupno nudi 9 zelenih vozila u USA.

Ovaj novi, tvrdi da se u gradu postize do 58mpg, i za ovo vrijeme u USA sam se uvjerio da su njihove deklarirane potrosnje u pravilu tacne, mozes varirati 1mpg u normalnoj voznji, vise ne. Sto ti govori da ce Prius potrositi oko 2x manje benzina u gradu nego slican kompakt sedan, sa benzinskim motorom.

Dizel moze trositi manje, ali ne koliko se laze po EU mjerenju. BMW 328d trosi 30mpg u gradu, a Prius do 58mpg.

Ne treba zaboraviti da nije glavni razlog usteda nego i smanjene zagadjenosti.

I dalje mi se najvise svidja koncept Chevy Volta, no on je oko 8000 dolara skuplji od Priusa, tako da ih nije fer porediti.

Vidjet cemo sta ce donijeti Toyota Mirai,miako je uzasno skupa.
El Mariachi is offline  
Old 17.06.2017., 19:19   #107
Pozdrav,
isplati li se dati 10k kuna više za Toyotu Yaris Hybrid od klasičnog benzinca Yaris također sa automatskim mjenjačem?
__________________
"Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh:NASTOJTE SVAKOME UGODITI!"
Herbert B. Swope
Linpus is offline  
Old 17.06.2017., 19:39   #108
Da, ako se vozis po gradu vecinom, i ako je ta razlika zaista 10k kn samo. Računaj da yaris hybrid po gradu ide sa 4.5-5 litara prosjek, a 1.33 benzinac sa automatikom nije ispod 7-7.5
Mairon is offline  
Old 17.06.2017., 19:52   #109
Da, razlika je 10k kn jer su trenutno hybridi na akciji cca 20k kn. Oba su 1.5 motor, hybrid ima ukupno 74kw, a obični 82kw. Problem je što otprilike imam omjer 50:50 vožnja unutar grada i vožnja izvan grada (uključujući brze ceste i autoceste).
__________________
"Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh:NASTOJTE SVAKOME UGODITI!"
Herbert B. Swope
Linpus is offline  
Old 17.06.2017., 21:24   #110
Pa na autoputu ti nece preko 8 u prosjeku po propisima, nebi ni taj 1.33 benzinac sa automatikom puno manje. Hibrid u gradu ima veliku prednost. Ipak 50 posto si u gradu, to je dovoljno. Najbolje je otic na probnu voznju recimo ako si okolica zg, u velikoj gorici je toyota isto, pa da se ode na obilaznicu isprobat dal ti pase to.
Mairon is offline  
Old 18.06.2017., 07:31   #111
Ako je sustav isti ili sličan kao kod Priusa, onda se po gradu isplati jako, ali ne isplati se uopće ukoliko su ti vožnje od uključivanja do gašenja kraće od oko 5 km. Na svakom novom uključivanju radi zagrijavanje i to poveća potrošnju na jako kratkim vožnjama. Sustav je tako složen da uvijek u prvim kilometrima radi benzinski motor i to poveća potrošnju prvih kilometar-dva. Znači, ne možeš računati da ćeš ako se voziš samo 2 km od kuće ta dva km prijeći samo na struju bez paljenja benzinskog motora.
S druge strane, kad se motor zagrije i kad si u gradu, voziš se (novim, stari su navodno nešto više trošili) Priusom čak i s manje od 3 l/100 km.

Što se autoceste tiče, nema neke velike razlike u odnosu na obični benzinski motor, osim što prvih nekoliko sekundi nakon davanja gasa zaista munjevito ubrza, no taj polet ne traje dugo. Potrošnja veća nego kod automobila s diesel motorom.

To se sve odnosi na Prius, a ne na auto za koji pitaš, javljam se, jer vidim da se ovdje javljaju sa svojim "iskustvima" ljudi koji nikad nisu vozili hibrid.

Da li bih dodao 10.000 za hibrid? Da, u ovom slučaju kad je pitanje isti auto sa ili bez.
Prius nisam kupio, jer sam za iste novce dobio C5 koji je dvije klase bolji auto.
Meni osobno bi bilo veće pitanje (jer i sam imam oko 50% vožnji izvan grada) da li bih uopće birao Yaris, ili bih se protegnuo do nečeg većeg, ali to je već druga tema i ne bih o tome.

E, da... provjeri da li je hibrid jednako visok od tla kao i obični! Nemoj pitati prodavača, jer će ti reći da su isti, nego usporedi na parkiralištu.

Novi Prius je na papirima jednako visok od tla kao i Auris, ali očito mjereno na najnižoj točki koja je tko zna gdje. Pragovi su toliko nisko od tla da ne znam kako bi to išlo na malo više rinzole.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 28.06.2017., 11:13   #112
rav4 hibrid

Zdravo.

jel netko ima ovo cudo?

Supruga i ja gledamo SUVove i vozili smo se malo u RAV 4 hibridu. Po spritmonitoru prosjecno trosi 6,77 L, sto mi je super brojka. Ono sto nas je malo negtivno iznenadilo je zvuk benzinca kada se stisne gas. Dosta se cuje i to kao da je u crvenom. Navodno ubrzava 8,6, no nekako mi se cini trom. Vozio sam ga 10tak minuta, tako da je to malo za procijeniti, ali kada stisnem gas, treba mu pola sekunde da pocne ubrzavati uz urlik motora.

Jel netko vozio/posjeduje da cujem komentare

Hvala
karatas_os is offline  
Old 28.06.2017., 12:09   #113
to ti je prokletstvo CVT mjenjaca! ubija svaki pojam sportske voznje, digne okretaje jako kad stisnes gas da naglo ubrza, a onda mu treba dugo da ubrza i trosi!

hyundai/kia su napravili isto novi hibridni sklop ali sa DCT mjenjacem sa 6 stunjeva i dvije spojke! i nema pizdarija kao kod toyote da ga moras prebacivati u B polozaj i sl.. ide super i trosi isto kao toyota..

imas hyundai ioniq :

http://hyundai.hr/ioniqhybrid/

kia niro, odlican SUV, broj manji od toyote rav4:

https://www.kia.hr/niro


http://www.njuskalo.hr/auti/kia-niro..


niro bi bio moj izbor!
tvrda stina is offline  
Old 28.06.2017., 14:31   #114
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
to ti je prokletstvo CVT mjenjaca! ubija svaki pojam sportske voznje, digne okretaje jako kad stisnes gas da naglo ubrza, a onda mu treba dugo da ubrza i trosi!

hyundai/kia su napravili isto novi hibridni sklop ali sa DCT mjenjacem sa 6 stunjeva i dvije spojke! i nema pizdarija kao kod toyote da ga moras prebacivati u B polozaj i sl.. ide super i trosi isto kao toyota..

imas hyundai ioniq :

http://hyundai.hr/ioniqhybrid/

kia niro, odlican SUV, broj manji od toyote rav4:

https://www.kia.hr/niro


http://www.njuskalo.hr/auti/kia-niro..


niro bi bio moj izbor!
ajd jos bih oprostio nedostatak sportskog osjecaja voznje, ali kada tako jako digne obrtaje, dosta je glasan i, onda, vjerojatno vise trosi. ajd da je onda zvuk neki lijepi, nego je dosta iritantan. vjerojatno bih se navikao, a i pitanje je kada stiskas do kraja, ali za tu lovu.....

gledao sam nira, izgleda dosta ok, puno manje trosi (5,25L), no cijenom je dosta blizu toyote.

a ioniq mi se dosta svidja preko slike otici cu vidjeti malo kako to izgleda u zivo. full electric u njemackoj je 190 000 kn, a kod nas 270 000 kn.
karatas_os is offline  
Old 28.06.2017., 20:50   #115
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Zdravo.

jel netko ima ovo cudo?

Supruga i ja gledamo SUVove i vozili smo se malo u RAV 4 hibridu. Po spritmonitoru prosjecno trosi 6,77 L, sto mi je super brojka. Ono sto nas je malo negtivno iznenadilo je zvuk benzinca kada se stisne gas. Dosta se cuje i to kao da je u crvenom. Navodno ubrzava 8,6, no nekako mi se cini trom. Vozio sam ga 10tak minuta, tako da je to malo za procijeniti, ali kada stisnem gas, treba mu pola sekunde da pocne ubrzavati uz urlik motora.

Jel netko vozio/posjeduje da cujem komentare

Hvala
Probao sam testni hybrid i licno sam odusevljen. 200 ks s potrošnjom koliko sam uspio imati 5.5 l/100 km je fantasticno za grad. Ubrzanje od 8.3 s do 100 km/h je sve samo ne sportski za taj tip vozila. Buka koju stvara CVT-i, dakle nije obicni CVT je drugačija ali nije bucniji od ostalih SUVova vec je i tisi i nekome mozda treba malo vremena da se navikne. Buka u kabini od 68 db je tise auto od mnogih drugih slabijih verzija ostalih proizvodjaca. Dodatno je neobicno kad se u gradu vozis na bateriji sve tiho i onda kad stisnes gas upada ICE pa se cini bucan. Fino udeseno oslanjanje, nenapadno vozilo i udobno, mislim da se dosta km moze preci do osjecaja prvog zamora.
Ovdje u Bosni ne nude nikakve subvencije za hybride ali kad to jednom bude ja sam musterija 100% ... :-)

Ps. Ukljuci SPORT mod pa stisni gas ... :-)
Tefter is offline  
Old 29.06.2017., 07:26   #116
Quote:
Tefter kaže: Pogledaj post
Probao sam testni hybrid i licno sam odusevljen. 200 ks s potrošnjom koliko sam uspio imati 5.5 l/100 km je fantasticno za grad. Ubrzanje od 8.3 s do 100 km/h je sve samo ne sportski za taj tip vozila. Buka koju stvara CVT-i, dakle nije obicni CVT je drugačija ali nije bucniji od ostalih SUVova vec je i tisi i nekome mozda treba malo vremena da se navikne. Buka u kabini od 68 db je tise auto od mnogih drugih slabijih verzija ostalih proizvodjaca. Dodatno je neobicno kad se u gradu vozis na bateriji sve tiho i onda kad stisnes gas upada ICE pa se cini bucan. Fino udeseno oslanjanje, nenapadno vozilo i udobno, mislim da se dosta km moze preci do osjecaja prvog zamora.
Ovdje u Bosni ne nude nikakve subvencije za hybride ali kad to jednom bude ja sam musterija 100% ... :-)

Ps. Ukljuci SPORT mod pa stisni gas ... :-)
Koliko dugo si ga vozio i imao potrosnju od 5.5L? Jel ti to racunalo izracunalo ili ste tankali?

Testna voznja je super fora, ali 10-tak minuta za procijeniti auto je malo bilo bi super da ga mogu voziti 2-3 dana, nekom svojom standardnom rutom i vidjeti kako se ponasa. Moguce je da mi se motor cini bucan nakon iznimno tihog rada u normalnim okolnostima. Bas sam danas razmisljao koliko cesto stiscem gas do poda i ostao sam iznenadjen da se to u stvari vrlo rijetko dogadja...

Jos da njemci pocnu prodavati polovne s ozbiljnim snizenjem...

Vozio sam, doduse dizel, Mazdin CX-5 i mogu ti reci da mi se cini , kada se stisne gas do daske, da je motor tisi nego kod RAV-a. Mozda je subjektivna stvar, jer se ne radi o istoj frekvenciji. RAV kao da vristi, a CX-5 kao da brunda ))
karatas_os is offline  
Old 29.06.2017., 19:01   #117
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Koliko dugo si ga vozio i imao potrosnju od 5.5L? Jel ti to racunalo izracunalo ili ste tankali?

Testna voznja je super fora, ali 10-tak minuta za procijeniti auto je malo bilo bi super da ga mogu voziti 2-3 dana, nekom svojom standardnom rutom i vidjeti kako se ponasa. Moguce je da mi se motor cini bucan nakon iznimno tihog rada u normalnim okolnostima. Bas sam danas razmisljao koliko cesto stiscem gas do poda i ostao sam iznenadjen da se to u stvari vrlo rijetko dogadja...

Jos da njemci pocnu prodavati polovne s ozbiljnim snizenjem...

Vozio sam, doduse dizel, Mazdin CX-5 i mogu ti reci da mi se cini , kada se stisne gas do daske, da je motor tisi nego kod RAV-a. Mozda je subjektivna stvar, jer se ne radi o istoj frekvenciji. RAV kao da vristi, a CX-5 kao da brunda ))
vozio sam ~50 km, a potrošnja je po board-u koji sam resetovao prije kretanja. .. meni se čini, čak šta više, da se motor od 2400 cm3 čini tihim pogotovo što se i ne osjeti kada "upada". S obzirom da sam prije vozio i Skodu Otaviju 1.9 PD TDI, ovaj RAV4 (usporedbe radi) je puno tiši a o uglađenosti i lakoći vožnje da ne govorim, sasvim drugačije i pozitivno iskustvo.
Kod kretanja sam se pomalo zbunio s obzirom da se ništa ne čuje, imao sam osjećaj da me neko straga gura ... ko pravi papak ... ... ne sviđa mi se ručica mjenjača, onako je baš toyotaški napravljena .. :-) .. al' oprostio bih ... :-)
Nisam istraživao cijene ali mislim da bi i Mazda CX5 s tom opremom i dizel motorom blizu 200ks (ako imaju takav) s cijenom došla do hybrida RAV4 i to bez subvencije istog. S tim da, kakvo je antidizel ludilo nastupilo, ne bi me čudilo da nabiju posebne takse i na autocestama i dodatno na registraciju, da ne pominjem zabrane ulaska u središji dio gradova.
Ne znam, meni je automobil super, u toj klasi i u toj cijeni ostali proizvođači nemaju takav model. ... :-)
Tefter is offline  
Old 30.06.2017., 08:24   #118
Quote:
Tefter kaže: Pogledaj post
vozio sam ~50 km, a potrošnja je po board-u koji sam resetovao prije kretanja. .. meni se čini, čak šta više, da se motor od 2400 cm3 čini tihim pogotovo što se i ne osjeti kada "upada". S obzirom da sam prije vozio i Skodu Otaviju 1.9 PD TDI, ovaj RAV4 (usporedbe radi) je puno tiši a o uglađenosti i lakoći vožnje da ne govorim, sasvim drugačije i pozitivno iskustvo.
Kod kretanja sam se pomalo zbunio s obzirom da se ništa ne čuje, imao sam osjećaj da me neko straga gura ... ko pravi papak ... ... ne sviđa mi se ručica mjenjača, onako je baš toyotaški napravljena .. :-) .. al' oprostio bih ... :-)
Nisam istraživao cijene ali mislim da bi i Mazda CX5 s tom opremom i dizel motorom blizu 200ks (ako imaju takav) s cijenom došla do hybrida RAV4 i to bez subvencije istog. S tim da, kakvo je antidizel ludilo nastupilo, ne bi me čudilo da nabiju posebne takse i na autocestama i dodatno na registraciju, da ne pominjem zabrane ulaska u središji dio gradova.
Ne znam, meni je automobil super, u toj klasi i u toj cijeni ostali proizvođači nemaju takav model. ... :-)
da i ja sam se totalno cudno osjecao kada sam kretao. ono nista se ne cuje. jako dobar osjecaj, brzo sam se navikao morao bih ga jos koji puta izvesti na voznju i vidjeti kako se ponasa. znam da sam ga stisnuo na obilaznici i da smo na 130 km/h normalno razgovarali, buka minimalna, sto mi se jako svidjelo

cx-5. vozili smo dizel, jer nemaju testnog benzinca. Prodavac kaze da cx-5 95% prodaju dizele. a mi bi benzinca. i benzinac sa 165 KS i srednjim paketom opreme koji bi bio tu negdje s toyotom je 240 k kn. ako gledamo cjenovno, onda je toyota bolja kupnja, jer nudi vise za tu lovu.

sto se tice subvencija, kazu u toyoti da se ni ne govori o subvencijama, tako da je pitanja kada i koliko ce biti, te da, po proslim uvjetima subvencija rav ne bi upadao, jer ima vise od 100 gr co2.
karatas_os is offline  
Old 30.06.2017., 09:22   #119
Ja sam u USA u rentacaru dobio Pirus; i to je drek za voziti u usporedbi sa bilo kojim drugim standardnim rentalom tamo. A da je neka razlika u ustedi u gorivu - nije. Za kod nas kada baterije pocnu rikavati biti ce veselo vs nase place. Usteda goriva i nije bas nesto da to anulira a i pitanje da li ce vrsni mehanicari znati to popravljati kao i CVT mjenjac. Nedavno sam u toyota novosel u kovinskoj pitao yaris obicni koji je to tip mjenjaca kaj zovu multidrive s? pa svi serviseri nisu znali nista reci - jel cvt kao na vecim toyotama, jel robotizirani rucni kao na prvim yarisima ili sto? nemaju blage dume serviseri i voditelj servisa. tako da eto o toyoti u hrvata.
europe2seoul is offline  
Old 30.06.2017., 10:13   #120
jel nije garancija na bateriju kod toyote nekih 9-10god.

inače susjed iznad mene vozi kao taxi prius 1.5 na plin koji ima sad na satu oko 340.000km i još uvijek ista baterija, a auto je čini mi se 2008 god.
kaže nikad nikakvih većih kvarova osim što odlaze žarulje i balans štangice na godišnjoj razini
homosapiens is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.