Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 16:10   #9461
Jel imala koja problema sa oksidiranjem Chanelovog Vitalumiere Aqua?

Kupila danas B20, u dućanu mi je po nanošenju super izgledao, dođem kući i imam filing da sam malo narančasta. (btw. u Douglasu je 369 kn, a u Mulleru 352 kn)

Ne znam da li da idem zamijeniti za B10, bojim se da ću s njim biti presvijetla.

Imam osjećaj da sam neka nijansa između najsvjetlije i iduće tamnije.

Npr. MAC Pro Longwear NC15 - užas, bijela ko duh, ne mogu ga uopće koristiti (iako sam zapravo "detektirana" kao N18, ali nisu ga imali i kupim na nagovor prodavačice ovaj, da ne kažem da me je i za teksturu zeznula jer uopće nisam tražila tako težak puder), dok mi je Face & Body C1 savršen.

Bourjois Healthy Mix 52 mi je užasno oksidirao na licu prije nekoliko godina, sad mi 51 odgovara (ali mislim i da je ovo nova formula).

Zapravo bih po svim parametrima trebala uzimati najsvjetliju nijansu, ali zbunio me ovaj MAC NC15 jer sam nezdravo izgledala s njim.

Znam da je glupo pitanje i da mi to nitko ne može reći, ali jel itko slične nijanse kao ja po ovome što sam navela pa da mi predloži da li da zamijenim ovaj Chanel za svijetliji jer ga nisam još otvorila?

Inače, puder je divan, ne osjetim ga na licu, što mi je nabitnija stavka jer mrzim maske (Pro Longwear, I'm looking at you! ). Face and Body mi je do sad bio najdraži, ali jedini razlog zbog kojeg ga mijenjam je što mi je malo ljepljiv i kao da mi se ne sljubi savršeno sa kožom, vjerojatno zato što sam mješovita. Ovaj je baš lijepo sjeo, malkice je gušći i više mat od F&B, a lagan, taman što sam tražila. Samo da još nijasnu pogodim.
elise is offline  
Old 16.06.2017., 23:07   #9462
Quote:
elise kaže: Pogledaj post
Jel imala koja problema sa oksidiranjem Chanelovog Vitalumiere Aqua?

Kupila danas B20, u dućanu mi je po nanošenju super izgledao, dođem kući i imam filing da sam malo narančasta. (btw. u Douglasu je 369 kn, a u Mulleru 352 kn)

Ne znam da li da idem zamijeniti za B10, bojim se da ću s njim biti presvijetla.

Imam osjećaj da sam neka nijansa između najsvjetlije i iduće tamnije.

Npr. MAC Pro Longwear NC15 - užas, bijela ko duh, ne mogu ga uopće koristiti (iako sam zapravo "detektirana" kao N18, ali nisu ga imali i kupim na nagovor prodavačice ovaj, da ne kažem da me je i za teksturu zeznula jer uopće nisam tražila tako težak puder), dok mi je Face & Body C1 savršen.

Bourjois Healthy Mix 52 mi je užasno oksidirao na licu prije nekoliko godina, sad mi 51 odgovara (ali mislim i da je ovo nova formula).

Zapravo bih po svim parametrima trebala uzimati najsvjetliju nijansu, ali zbunio me ovaj MAC NC15 jer sam nezdravo izgledala s njim.

Znam da je glupo pitanje i da mi to nitko ne može reći, ali jel itko slične nijanse kao ja po ovome što sam navela pa da mi predloži da li da zamijenim ovaj Chanel za svijetliji jer ga nisam još otvorila?

Inače, puder je divan, ne osjetim ga na licu, što mi je nabitnija stavka jer mrzim maske (Pro Longwear, I'm looking at you! ). Face and Body mi je do sad bio najdraži, ali jedini razlog zbog kojeg ga mijenjam je što mi je malo ljepljiv i kao da mi se ne sljubi savršeno sa kožom, vjerojatno zato što sam mješovita. Ovaj je baš lijepo sjeo, malkice je gušći i više mat od F&B, a lagan, taman što sam tražila. Samo da još nijasnu pogodim.
Ja na tvom mjestu nebih mijenjala, dolazi ti ljeto. Sigurno ćeš potamniti. Ja sam u VA 20, ljeti 30ka a po macu sam nc20,25..Presvijetla ćeš biti sa 10..
Jel netko zna kad točno u srpnju dolazi novi estee lauder double wear nude water fresh? U douglasu naravno ne znaju niti su čuli za njega
silver777 is offline  
Old 17.06.2017., 12:13   #9463
Quote:
elise kaže: Pogledaj post
Jel imala koja problema sa oksidiranjem Chanelovog Vitalumiere Aqua?

Kupila danas B20, u dućanu mi je po nanošenju super izgledao, dođem kući i imam filing da sam malo narančasta. (btw. u Douglasu je 369 kn, a u Mulleru 352 kn)

Ne znam da li da idem zamijeniti za B10, bojim se da ću s njim biti presvijetla.

Imam osjećaj da sam neka nijansa između najsvjetlije i iduće tamnije.

Npr. MAC Pro Longwear NC15 - užas, bijela ko duh, ne mogu ga uopće koristiti (iako sam zapravo "detektirana" kao N18, ali nisu ga imali i kupim na nagovor prodavačice ovaj, da ne kažem da me je i za teksturu zeznula jer uopće nisam tražila tako težak puder), dok mi je Face & Body C1 savršen.

Bourjois Healthy Mix 52 mi je užasno oksidirao na licu prije nekoliko godina, sad mi 51 odgovara (ali mislim i da je ovo nova formula).

Zapravo bih po svim parametrima trebala uzimati najsvjetliju nijansu, ali zbunio me ovaj MAC NC15 jer sam nezdravo izgledala s njim.

Znam da je glupo pitanje i da mi to nitko ne može reći, ali jel itko slične nijanse kao ja po ovome što sam navela pa da mi predloži da li da zamijenim ovaj Chanel za svijetliji jer ga nisam još otvorila?

Inače, puder je divan, ne osjetim ga na licu, što mi je nabitnija stavka jer mrzim maske (Pro Longwear, I'm looking at you! ). Face and Body mi je do sad bio najdraži, ali jedini razlog zbog kojeg ga mijenjam je što mi je malo ljepljiv i kao da mi se ne sljubi savršeno sa kožom, vjerojatno zato što sam mješovita. Ovaj je baš lijepo sjeo, malkice je gušći i više mat od F&B, a lagan, taman što sam tražila. Samo da još nijasnu pogodim.
Ako voliš face and body od maca jesi probala njihov next to nothnig?
polkagaist is offline  
Old 17.06.2017., 21:49   #9464
elise, evo ja isto imam f&b C1 i mada mi odgovara nijansa, s njim nakon pola sata izgledam nekako plošno i beživotno. Godinama miješam vitalumier aqua B10 i B20 i svi me pitaju koji puder imam i jako sam zadovoljna. B20 mi je malčice pretaman, a B10 presvjetao.
Znam preskupo ali traje.-
Iceblue9 is offline  
Old 26.06.2017., 08:52   #9465
Ponavljam pitanje:Jel netko zna kad točno u srpnju dolazi novi estee lauder double wear nude water fresh?
silver777 is offline  
Old 27.06.2017., 00:26   #9466
Evo, cure, samo da vam se zahvalim na sugestijama - jučer sam išla probati B10 i skužila da mi je presvijetao, tako da sam ostavila B20 jer sam ipak već malo potamnila. Jutros ga nanijela za posao po prvi put, prstima i u manjoj količini nego što mi je nanijela teta u Mulleru (tako sam nanosila i F&B), i super je sjeo i nije mi potamnio tijekom dana.

Za sad sam jako zadovoljna, drži dulje od F&B i manje sam se zasjajila tijekom dana, a jednako je lagan, baš sve što sam tražila.

Ako se nastavi ovako dobro ponašati, za zimu ću uzeti B10 i miješati, kao što je Iceblue9 predložila.

polkagaist, nisam probala Next to Nothing jer sam stekla dojam da je to samo još lakša verzija F&B-a i da će mi pobjeći s face, a i htjela sam ići u smjeru mrvicu jačeg prekrivanja, a ne još slabijeg. No, sestra mi se nabrijala na njega, ona isto voli F&B, a ima normalnu do malo suhu kožu i sa gotovo ništa nepravilnosti, pa mislim da je taj puder pogodniji za nju. Ako kupi, svakako ću ga testirati na sebi, lagani puderi me uvijek zanimaju.
elise is offline  
Old 28.06.2017., 02:00   #9467
Quote:
elise kaže: Pogledaj post
Evo, cure, samo da vam se zahvalim na sugestijama - jučer sam išla probati B10 i skužila da mi je presvijetao, tako da sam ostavila B20 jer sam ipak već malo potamnila. Jutros ga nanijela za posao po prvi put, prstima i u manjoj količini nego što mi je nanijela teta u Mulleru (tako sam nanosila i F&B), i super je sjeo i nije mi potamnio tijekom dana.

Za sad sam jako zadovoljna, drži dulje od F&B i manje sam se zasjajila tijekom dana, a jednako je lagan, baš sve što sam tražila.

Ako se nastavi ovako dobro ponašati, za zimu ću uzeti B10 i miješati, kao što je Iceblue9 predložila.
Meni je to bio super puder, jedan od najboljih.
Nije mi oksidirao.
Solitary is offline  
Old 29.06.2017., 10:56   #9468
Trebam novi puder pa bi iskoristila još danas popust u Douglasu. Mješoviti tip kože, upravo ulazim u 40. dakle borice oko očiju, nemam nekih grdih užasa na licu, ali volim pudere koji imaju srednje prema jačem prekrivanju.
Ne volim mat pudere jer me postaraju. Dakle nešto što daje lijepi glow, solidno prekriva, dugo traje i prodaje se u Douglasu... Razmišljam o YSL Touche Eclat i YSL Youth Liberator... Imate li kakvih prijedloga, sugestija, iskustava? Zahvaljujem unaprijed!

Koristila sam Lancome Teint Idole 24 ali mi je postao malo pretežak.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Old 29.06.2017., 15:21   #9469
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Trebam novi puder pa bi iskoristila još danas popust u Douglasu. Mješoviti tip kože, upravo ulazim u 40. dakle borice oko očiju, nemam nekih grdih užasa na licu, ali volim pudere koji imaju srednje prema jačem prekrivanju.
Ne volim mat pudere jer me postaraju. Dakle nešto što daje lijepi glow, solidno prekriva, dugo traje i prodaje se u Douglasu... Razmišljam o YSL Touche Eclat i YSL Youth Liberator... Imate li kakvih prijedloga, sugestija, iskustava? Zahvaljujem unaprijed!

Koristila sam Lancome Teint Idole 24 ali mi je postao malo pretežak.
Ysl touche eclat daje predivan finish licu, i divan je prvih par sati. Nakon toga počinje izbijati sjaj i nestaje sa pojedinih mjesta. Nije među postojanijim puderima. Ja volim da mi stoji od ujutro do kraja smjene, a ne da na kraju izgledam ko da ništa nisam ni stavila. Jedino iz tog razloga ga nebi ponovno kupila, mislim da su i ostale cure to komentirale. Ja i dalje čekam novi EL jer će biti laganiji.
silver777 is offline  
Old 30.06.2017., 08:40   #9470
Da, i moje iskustvo sa tim puderom je bilo isto ali sam imala staru verziju. Nadala sam se da je ova nova formulacija bolja što se postojanosti tiče. :/

A kakva su vam iskustva sa Armani Lasting Silk? Nisam još imala njihove pudere nikad.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Old 30.06.2017., 09:17   #9471
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Da, i moje iskustvo sa tim puderom je bilo isto ali sam imala staru verziju. Nadala sam se da je ova nova formulacija bolja što se postojanosti tiče. :/

A kakva su vam iskustva sa Armani Lasting Silk? Nisam još imala njihove pudere nikad.
Meni najdraži. A volim slično kao što si ti opisala... Samo, on nije baš iz te priče skroz. Prekrivanje je lagano do srednje. Trajnost 4-5 sati ali uz primer ili fiksiranje izdrži duplo.
Ali najbolji finiš na licu od svih koje sam koristila (ne samo probala) (samo prošle godine: ysl touche eclat, lancome teint idole ultra 24h, chanel vitalumiere acqua, bobbi brown neki lasting u kutijici kremasti, By Terry cover expert, Guerlain bb krema, Clinique Stay matte,...)
leonidas27 is offline  
Old 30.06.2017., 09:41   #9472
Zbilja si si dala truda sa isprobavanjem!

Ne znam, nisam više pametna na šta da se orjentiram - trajnost ili prirodan finiš, bez krečastog izgleda.
Nemam naviku koristiti primere ni puder u prahu. Onda nekako imam osjećaj da zbilja imam fasadu na licu.
A Power fabric? Taj navodno bolje prekriva?
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Old 30.06.2017., 10:01   #9473
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Zbilja si si dala truda sa isprobavanjem!

Ne znam, nisam više pametna na šta da se orjentiram - trajnost ili prirodan finiš, bez krečastog izgleda.
Nemam naviku koristiti primere ni puder u prahu. Onda nekako imam osjećaj da zbilja imam fasadu na licu.
A Power fabric? Taj navodno bolje prekriva?
ove godine ne isprobavam ni pudere ni maskare
evo šta kaže naša Calande o power fabric (a koristila je "n" više pudera od mene)

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9445
leonidas27 is offline  
Old 30.06.2017., 10:03   #9474
Dammit... Hvala ti na trudu!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Old 30.06.2017., 10:24   #9475
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Mješoviti tip kože, upravo ulazim u 40. dakle borice oko očiju, nemam nekih grdih užasa na licu, ali volim pudere koji imaju srednje prema jačem prekrivanju.
Ne volim mat pudere jer me postaraju. Dakle nešto što daje lijepi glow, solidno prekriva, dugo traje i prodaje se u Douglasu... Razmišljam o YSL Touche Eclat i YSL Youth Liberator... Imate li kakvih prijedloga, sugestija, iskustava? Zahvaljujem unaprijed!

Koristila sam Lancome Teint Idole 24 ali mi je postao malo pretežak.
Slične godine, stanje kože, i zahtjevi... s tim da je moja još sklona isušivanju...
Uglavnom, javi ako nađeš nešto super

Ja sam nakon puno isprobavanja zaustavila se na Lancome teint idol, nisam još probala novi ultra. Oni mi je za jače prekrivanje, ali istina, malo je težak.
Za laganije prekrivanje koristim Lancome Teinte Miricale, ne prekriva jako, ali fino ujednači ten. I još bez SPFa koristim Nars All Day Luminus, on ima dobro prekrivanje, nije težak, ali problem je izbor nijansi, i da se ipak na nosu malo zasjajim.

Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
A kakva su vam iskustva sa Armani Lasting Silk? Nisam još imala njihove pudere nikad.
Meni su od ovog izbijali prištići Giorgio Armani Louminus Silk mi je bio preslabog prekrivanja, prosječan dnevni puder, nikakav super dojam o kakvom mnogi pričaju. Bolji mi je bio stari Bourjois HM. Novi nisam probala.

Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Zbilja si si dala truda sa isprobavanjem!
Ne znam, nisam više pametna na šta da se orjentiram - trajnost ili prirodan finiš, bez krečastog izgleda.
Nemam naviku koristiti primere ni puder u prahu. Onda nekako imam osjećaj da zbilja imam fasadu na licu.
Ni ja ne volim primere, ne koriste mi ničemu, ili zaguše kožu. Puderi u prahu me postaraju, naglase isušenost i bore. Koji god sam probala, odustala sam od njih potpuno.

Ne volim žbuku na licu, pudere koji isušuju, ali ni prerijetke poput Chanel Vitalumiere Aqua ili MAC face and body.

MUFE ultra HD mi isto nije bio ni po čemu poseban, Urban Decay Naked Skin Liquid Foundation ima preslabo prekrivanje, a nisam ni boju mogla naći da mi odgovara.

Meni je jedno vrijeme super bio By Terrybly Densiliss Foundation, fino prekrivanje, baršunast finiš, pogođena boja... ali mi je nakon pola boce postao brašnjast i loše izgledao na licu. Druga dva By Terry (cover i sheer) su mi bila bezvezna.

Dior Star mi je bio presuh na licu.
rosa_salvaje is offline  
Old 30.06.2017., 10:34   #9476
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Giorgio Armani Louminus Silk mi je bio preslabog prekrivanja, prosječan dnevni puder, nikakav super dojam o kakvom mnogi pričaju.
Vidim i ti si se predano posvetila traženju.

Lumionous Silk nisam ni uzimala u obzir kad sam vidjela da je najlakši od ova tri. Gledam sad malo po tjubu, opće oduševljenje prekrivanjem i finišem za Power Fabric. Sad me skroz vuče da ga isprobam.

E da, za Diorov Forever & Ever wear primer sam čitala hvalospjeve. Anyone?
https://www.dior.com/beauty/en_gb/fr...keup-base.html
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Old 30.06.2017., 10:59   #9477
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Vidim i ti si se predano posvetila traženju.

Lumionous Silk nisam ni uzimala u obzir kad sam vidjela da je najlakši od ova tri. Gledam sad malo po tjubu, opće oduševljenje prekrivanjem i finišem za Power Fabric. Sad me skroz vuče da ga isprobam.

E da, za Diorov Forever & Ever wear primer sam čitala hvalospjeve. Anyone?
https://www.dior.com/beauty/en_gb/fr...keup-base.html
Bome sam tražila

Ja sam prije cca 5-6 god imala užasno suhu kožu, i sve pretražila, ništa nisam dobro našla, prebacila se na azijske bb kreme i spasila to je za suhu kožu sklonu pigmetaciji bio genijalan potez.

Onda prije cca 3 god koža se unormalila pa sam odlučila naći dobar puder, i onda dvije godine tražila Htjela sam naći nešto da je postojanije od BB krema, kad mi treba duže trajanje. I htjela sam naći nešto bez SPF da imam za posebne prilike.

Tako da sam zadnje dvi tri godine baš puno probavala, ostalih se ni ne sjećam. Završila sam na Lancome i NARS.
rosa_salvaje is offline  
Old 30.06.2017., 11:16   #9478
Ja sam uglavnom koristila teže pudere uvijek iako zapravo nemam previše problematičan ten. Crvenilo, kapilare, tu i tamo neki prištić ali generalno ništa što bi trebalo žbuku. Valjda je to stvar navike, ne znam. Vjerojatno je i stvar nanošenja, nisam baš neki mag za šminkanje zato ne koristim primere i slično. Puderi u prahu su mi žešći užas.

Imala sam Forever par puta, Guerlain Tenue de Perfection, Estee Lauder DW i Light verziju prije sto godina i s tim sam puderima bila zadovoljna. Sve drugo što sam probala, a probala sam ; sam brzo proslijedila jer su mi bili prelagani u odnosiu na ove na koje sam navikla. Sad sam već dugo na ovom Lancome 24 h ali to je zbilja težak puder.

Mislim da sam konačno došla dotle da zamijenim dosadašnju praksu lakšim i manje žbukastim puderima jer sve to što bude teško i mat doda koju godinu. A to nikako nećemo...
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Old 30.06.2017., 11:50   #9479
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Ja sam uglavnom koristila teže pudere uvijek iako zapravo nemam previše problematičan ten. Crvenilo, kapilare, tu i tamo neki prištić ali generalno ništa što bi trebalo žbuku. Valjda je to stvar navike, ne znam. Vjerojatno je i stvar nanošenja, nisam baš neki mag za šminkanje zato ne koristim primere i slično. Puderi u prahu su mi žešći užas.

Imala sam Forever par puta, Guerlain Tenue de Perfection, Estee Lauder DW i Light verziju prije sto godina i s tim sam puderima bila zadovoljna. Sve drugo što sam probala, a probala sam ; sam brzo proslijedila jer su mi bili prelagani u odnosiu na ove na koje sam navikla. Sad sam već dugo na ovom Lancome 24 h ali to je zbilja težak puder.

Mislim da sam konačno došla dotle da zamijenim dosadašnju praksu lakšim i manje žbukastim puderima jer sve to što bude teško i mat doda koju godinu. A to nikako nećemo...
nakon ovih betonara, da se ne bi šokirala sa nekom vodicom, kao prijelaznu fazu preporučujem chanel perfection lumiere velvet
leonidas27 is offline  
Old 30.06.2017., 12:03   #9480
Do tell! Nije li on mat?
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.