Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 14:17   #5201
Carski nosi svoje rizike, a osim rizika razlozi za neizvodjenje su i lijecnicka odgovornost i lova naravno. Najvise problema u razvoju imaju bebe kod kojih se dugo ceka na porod. Moj, iako rodjen mjesec dana ranije carskim, imao je apgar 10/10 i nikad nikakvih problema. Ja sam se ekspresno oporavila ali sam imala problema netom poslije operacije, medjutim nitko ne garantira da ne bih imala i prirodnim putem. Dapace, da nije medicine vjerojatno bih bila ona koja je umrla ba porodu.

Moj malac je zasad odusevljen bracom i svako toliko ima provale. Cudi se sto je u trbuhu gol 😀

Skoro 34 tj. I dalje hodam, nosim, kopam, vucem, nis se kod mene ne dogadja, nemam nikakve kontrakcije, ni plan poroda ni beblje stvari Morat cu polako poceti s tim a i vratit se u zg. Ne da mi se
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:04   #5202
Super, imam jos vremena meni se carski cini laksi put iako znam da je to operacija. Jednostavno mi se cini lakse da ne ovise stvari o meni. Znam da je glupo al eto, hvata me panika
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:16   #5203
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
BlackBerry; nisam ni išla u smjeru " što trudnica želi u datom momentu " , već me baš zanimalo dali imaju neke propisane protokole, što čak i vjerujem da imaju, kao i za sve. Mora se poklopiti više faktora unutar određenog vremena očito.
naravno da postoje protokoli. ili kajjaznam.. smjernice.
Isto kao sto ti nitko nece diagnosticiratu anginu jer te samo grlo boli od jucer, tak te nece ni poslati na carski ako ne zadovoljavas nesto pokazatelja.
Sto ne znaci da se eto tak poklopilo pa je doc bio na drugom porodu pa te ostavio pol sata duze nego je mozda trebalo ili nisi dovoljno jasno izrazila koliko ti je stvarno tesko pa u njihovom svijetu te nisu svrstali u tu visu kategoriju.
A isto tako nije nemoguca ni cista obicna kriva procjena ali eto sve se ipak super poklopilo.

Naravno sve to pada u vodu uz dobru vezu i nofce jer budimo realni. Zivimo u HR i zdravstvo ima svojih boljki. Isto kak si mozete platiti "apartman" ili porod u privatnoj klinici, isto tak imate bolji ili recimo fleksibilniji tretman ak ste neciji. Pa je pitanje jeste li neciji i ciji ste.

Sto opet ne znaci da cete dobiti losiju skrb ako sam tak dodjete s ulice. Ima fala Bogu divnih lijecnika koji se drze nekih svojih standarda i naprave sve i maksimalno za svakog pacijenta bez obzira tko je.
A ima ih i manje savjesnih.
nNo nekako sam primijetila zadnjih godina da doktori koju su fakat super i postenii fer i zele sve i najbolje za svakog svog pacijenta, polako odlaze iz HR i /ili odlaze u privatnike jer ih jednostavno sustav gusi i onemogucava da stvarno i rade posao kak treba. Ak te u austrijskoj klinici pitaju s kojom vrstom konca ti je naj naj raditi, a u hr te upozore da bi bilo dobro da ustedis koji jer nova posiljka nije jos dosla i morate se stisnut s ovim jos par dana..
Kaj bi vi napravili....
No dosta horor prica. Najcesce sve na kraju bude ok i bez posljedica.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:16   #5204
Ja ću ovaj put na carski, vec mi je 7 doktora potvrdili. Pomirena sam s tim .Čekamo još stav rijeckog rodilišta.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Old Danas, 15:32   #5205
Trudnice zbor vol. 42

Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
2cofleka, ja 18 tjedana a nijedan simptom, suti i uzivaj.

Potpisujem!

Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
marta, znaš kako je to kad se pokušava - još malo ćemo pokušati, još malo, beba je dobro, mama je dobro, pa još malo. vrijeme prođe. teško je sada racionalizirati te pokušaje doktora da porode prirodno.

Slabo prirode ima uz drip.

Quote:
Jutro,

huhuhuuu, kleo, bilo je " veselo"

Jel nužno da je žena 14 sati u pokušajima da rodi vaginalno a tek onda carski?

Ima li neko propisano vrijeme kada se pristupa carskom ako nejde vaginalno?

Sizdrzacu se od komentara. Reci cu samo da nije jedino vazno da se dobro završilo. Vazno je i kako je bilo. I dok to ne osvestimo, nece biti drugacije. :tužni:

Quote:
Cvexter, nemam ti ni ja bas back up od familije, moji su u Zg a njegova mama radi u bolnici i ne oslanjam se na nju jer je zena premorena od ludih smjena i posla. A i nekako se najbolje pouzdam u sebe. Sobra orga izacija cuda cini. I sreca je sto zivim u manjem gradu gdje je sve na 10min autom max. Da sam ostala u Zg nema sanse da bi sve stigla, kad ti promet pojede dnevno bar sat i pol, ovdje sam to vrijeme svaki dan u parku, setnji ili na olazi s klincima.

Fakin galebovi su me probudili. Popila kavu i idem odradit jogu.

Jogiras se od ranije? Pratiš neki tutorijale ili sama radis? Daj preporuku za nesto s neta ako imas.
Pocela sam malo pre trudnoće, pa pauzirala jer mi nije prijalo. Sad bih rado nastavila ali ne postoji program za trudnice a koliko sam čitala, sve je na iskustvu trenera. U našem malom mestu se ne uzdam previše u to. I sve odlažem da prestanem plaćati jer se nadam da krenem ponovo al nema puno smisla.

Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
Cvex, meni duze traje kakanje svaki 4.dan u ovoj tnego tvoji porodi

Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Cure kojima je ovo trece dijete, s koliko ste rodile prvo? Ja bi htjela troje pa me zanima jesam prekasno pocela naravno, cekanje da kolko tolko izgradim karijeru i slicne stvari koje se cine jako bitne nakon zavrsetka faksa..

34, 36 i 38 ongoing. Nisam nesto poranila. Pred prvo sam vec bila u fazonu, pa ok je i jedno.

Kleo, čestitam! Brzo se oporavite i neka svo uživanje izbriše losa sjećanja.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:41   #5206
SHelena ; bome zanimljiv raspon godina u porodima kod tebe. Zanimljiv i start s obzirom da je sada treće na putu.....

Imali ste u nekom planu troje djece ili ? Ako da, kako to da niste ranije krenuli?

Nadam se da ne postavljam predirektna intimna pitanja
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:33   #5207
Evo nas s prvog pregleda u bolnici. Potvrdjen carski.
Otvorena jedan prst do glavice i ovoja.
Mislim da pocinje frka lagano...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:52   #5208
Djeca odvjezbala dobrih sat joge vodjene s tva, za nagradu im napravila sladoled od smrznutih banana, sirovog kakaa i bademovog mlijeka. Ostatak dana proglasavam hladovinu
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:07   #5209
Quote:
cjepidlaka kaže: Pogledaj post
Evo nas s prvog pregleda u bolnici. Potvrdjen carski.
Otvorena jedan prst do glavice i ovoja.
Mislim da pocinje frka lagano...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Zaboravila sam, zadak je li?
Ja bila prosli pon.lako prohodna za prst do glavice i ovoja da bi na iduca 2 pregleda bila normalno zatvorena
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:36   #5210
Quote:
SHelena ; bome zanimljiv raspon godina u porodima kod tebe. Zanimljiv i start s obzirom da je sada treće na putu.....

Imali ste u nekom planu troje djece ili ? Ako da, kako to da niste ranije krenuli?

Nadam se da ne postavljam predirektna intimna pitanja

Bila sam divlja i razuzdana do 30. Lol.
31 sam imala kad smo se upoznali. Oduvek sam (kao klinka) zamišljala da imam troje do 30. Kako sam s 30 bila debelo single, matematika se malo promenila, ali eto. Krenuli smo s jednim bez planova. Tako nam se život posložio.

Quote:
Djeca odvjezbala dobrih sat joge vodjene s tva, za nagradu im napravila sladoled od smrznutih banana, sirovog kakaa i bademovog mlijeka. Ostatak dana proglasavam hladovinu

Je l' taj čemu i ako stoji u dubokom ili samo svezi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.