Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Andrija Hebrang ulicu u Zagrebu?
Da. 51 34.23%
Ne. 98 65.77%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 13:36   #761
Tito je bio svjetski političar za kojeg je znao svaki namibijac i hondurašanin.

Svi u svijetu odaju počast Titu osim Hrvata i Njemaca
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:06   #762
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tito je bio svjetski političar za kojeg je znao svaki namibijac i hondurašanin.

Svi u svijetu odaju počast Titu osim Hrvata i Njemaca
I za Hitlera znaju u svim zemljama svijeta, pa mu zato ne odaju počast.
(Ovime NE uspoređujem Tita s Hitlerom, samo kažem da nečija poznatost nije nužno povezana s time zaslužuje li počast ili ne.)

Tito jest bio značajan političar, ali to ne znači da zaslužuje počast. Treba odvagati sve njegove zasluge i sve ono što je loše napravljeno, te vidjeti što preteže. To je ono oko čega se ne slažemo.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:23   #763
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Treba odvagati sve njegove zasluge i sve ono što je loše napravljeno, te vidjeti što preteže.
Zaključak kojeg bi donijela bi bio relativan odnosno subjektivan.
Sve ovisi koja je garnitura na vlasti i za koga radi kampanju.

Recimo Franjo Tuđman je izuzetno pozitivna i izuzetno negativna osoba ali ga se prikazuje isključvio u dobrom svijetlu jer je takva politička klima u hrvatskoj.
I Franjo Tuđman ima trg u zagrebu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:55   #764
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---481291.html
E Peđa, Peđa! samo kamenom stvaraš probleme. Kako će sada složiti ekipu?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:58   #765
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---481291.html
E Peđa, Peđa! samo kamenom stvaraš probleme. Kako će sada složiti ekipu?
Tko uopće stanuje na TMT?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:07   #766
kakogod, šerif može sutra doći s jednom rukom u džepu i razdrljenom košuljom i reći da s obzirom da on ima preko 60 godina života i gradonačelnik je u šestom mandatu, smatra da ima ovlasti da bezvezno ime ilica preimenuje u ulicu njegove mame blagice za koju su svi čuli i koja je dala najvećeg gradonačelnika, a za ilicu se i tako do danas nisu dogovorili što bi moglo značiti.

a momci iz njegovog sela će onda doći s čekićem, skinuti tablu 'ilica' i baciti je u smeće.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:47   #767
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I za Hitlera znaju u svim zemljama svijeta, pa mu zato ne odaju počast.
(Ovime NE uspoređujem Tita s Hitlerom, samo kažem da nečija poznatost nije nužno povezana s time zaslužuje li počast ili ne.)

Tito jest bio značajan političar, ali to ne znači da zaslužuje počast. Treba odvagati sve njegove zasluge i sve ono što je loše napravljeno, te vidjeti što preteže. To je ono oko čega se ne slažemo.
Okej, ajdemo ovako. koliko bi onda ulica i trgova trebalo mijenjati u Zagrebu? Npr. jedna od ulica u centru, ona baruna Trenka, svakako je za mijenjati. Ima takvihh još. Ali reci, tko je značajniji za našu povijest (ajmo o zaslugama) od njih dvojice?
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:08   #768
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Okej, ajdemo ovako. koliko bi onda ulica i trgova trebalo mijenjati u Zagrebu? Npr. jedna od ulica u centru, ona baruna Trenka, svakako je za mijenjati. Ima takvihh još. Ali reci, tko je značajniji za našu povijest (ajmo o zaslugama) od njih dvojice?
Za koliko je ubojstava kriv barun Trenk? Iskreno priznajem da nemam pojma, ali sam sigurna da je broj neusporedivo manji od onoga Titovoga.
Tito jest značajniji za našu povijest, ali je masovni zločinac, a takvi NE zaslužuju počast. Bar IMHO ili IMNSHO.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:49   #769
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zaključak kojeg bi donijela bi bio relativan odnosno subjektivan.
Sve ovisi koja je garnitura na vlasti i za koga radi kampanju.

Recimo Franjo Tuđman je izuzetno pozitivna i izuzetno negativna osoba ali ga se prikazuje isključvio u dobrom svijetlu jer je takva politička klima u hrvatskoj.
I Franjo Tuđman ima trg u zagrebu
Tito i Tuđman su jedini hrvatski državnici u povijesti. Sve ostalo je udvornička bagra i snishodljivci, jadnici i lopovi. Ova dvojica su velikani.

Nažalost, obojica imaju iza sebe i jako puno negativnog.

Tito više od Tuđmana (odnosno: ozbiljnije), ali je s druge strane bio i veći državnik i jedini svjetski državnik.

A što se tiče današnjih "ležernih" nabacivanja terminima, Tito je "masovni zločinac" posve jednako koliko su "masovni zločinci" Churchill i Truman. Ne kažem zapravo ni da jesu ni da nisu, ali lamatanje o '45. i obračunu s najvećim zlom u povijesti čovječanstva iz udobne fotelje 2017. je u najmanju ruku smiješno.

Osobno, da kažem sasvim otvoreno, nemam ništa protiv da se mijenja ime Titovom trgu pod uvjetom da živimo u zemlji u kojoj je jasan ponos na našu antifašističku prošlost, na našu POBJEDU u Drugom svjetskom ratu i u kojoj nema apsolutno nikakve relativizacije izdajničkog i genocidnog zla zvanog NDH.
Nažalost, to nije slučaj pa je i pitanje Tita dodatno opterećeno time. Kao i, naravno, neumjerenim napuhavanjem i zločina i kasnije diktature u stilu najboljih velikosrpskih i četničkih uzora.

Šteta da Franjo nije poživio, pa i po cijenu da imamo novog "maršala". Nije bio idealan, ali da je živ danas bi pičkice poput Jandrokovića pričale kako je Tito bio veliki hrvatski antifašistički borac, a Hasanbegović bi se družio s Bujancem u nekoj opskurnoj birtiji.

Tito, Tuđman i hrpa jada i bijede, to je hrvatska povijest, barem ova novija (eventualno još Starčević ali on nikada nije bio u poziciji da nešto napravi).
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:55   #770
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Da je Bandić antifašist kako za sebe govori, onda je lako mogao začepiti usta desnici tako što bi Trg maršala Tita preimenovao u Trg antifašizma, pa da vidimo tko bi imao šta prigovoriti za antifašizam.
Zg vec ima Trg zrtava fasizma ("Dzamija") u strogom centru
Kazalisni trg je najprikladniji naziv.

Ovo da su Tito i FT jedini hrv drzavnici a ostali su gamad .
Ne pocinje hrv povijest od 20.st.
Ponoviti povijest.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:08   #771
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
A što se tiče današnjih "ležernih" nabacivanja terminima, Tito je "masovni zločinac" posve jednako koliko su "masovni zločinci" Churchill i Truman. Ne kažem zapravo ni da jesu ni da nisu, ali lamatanje o '45. i obračunu s najvećim zlom u povijesti čovječanstva iz udobne fotelje 2017. je u najmanju ruku smiješno.
Ovo ja ljudima objašnjavam zadnjih tjedan dana i nikako da shvate.

U ratu ugibaju ljudi, to je činjenica, to je tako.
Antititoisti bi htjeli neki korektan rat gdje se pazi što se radi.
Rat nije partija odbojke gdje imamo dvije strane koje se nađu, odigraju i onda popiju pivu.

Kad im kažeš da su u domovinskom ratu učinjeni zločini u medačkom džepu, pakračkoj poljani i gruborima odmah im navre pjena od uzbuđenja da kako ja to mogu uspoređivati, hrvati su ubijali jako malo civila pa to nije tako strašno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:15   #772
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ovo ja ljudima objašnjavam zadnjih tjedan dana i nikako da shvate.

U ratu ugibaju ljudi, to je činjenica, to je tako.
Antitiosit bi htjeli neki korektan rat gdje se pazi što se radi.
Rat nije partija odbojke gdje imamo dvije strane koje se nađu, odigraju i onda popiju pivu.

Kad im kažeš da su u domovinskom ratu učinjeni zločini u medačkom džepu, pakračkoj poljani i gruborima odmah im navre pjena od uzbuđenja da kako ja to mogu uspoređivati, hrvati su ubijali jako malo civila pa to nije tako strašno
tko zna kako će njihovi unuci za 20-30 godina preimenovati trg franje tuđmana.
zato se ne nerviram, sve to ide pod šešir samodestruktivnog hrvatskog mentaliteta. mislim, nerviram se nad našom glupošću, ali nije da se nešto čudim.

možda bi bilo najpametnije da imamo slova i brojeve, kao u new yorku.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:19   #773
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zg vec ima Trg zrtava fasizma ("Dzamija") u strogom centru
Kazalisni trg je najprikladniji naziv.

Ovo da su Tito i FT jedini hrv drzavnici a ostali su gamad .
Ne pocinje hrv povijest od 20.st.
Ponoviti povijest.
Nije potrebno. To možete vi koji mislite da se netko u 10., 15. ili 18. stoljeću borio za Hrvatsku ili hrvatski narod, a ne za svoje posjede
Tko? Nikola Šubić Zrinski? Kojeg Mađari jednako pa i više od nas slave kao svog heroja? (i jednako su blesavi u tome naravno)
Sakcinski koji je malo bio Hrvat pa onda kad je zagustilo bečki podrepnik?
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:22   #774
nikola šubić zrinski pao je braneći svoju domovinu austro-ugarsku.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:25   #775
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
tko zna kako će njihovi unuci za 20-30 godina preimenovati trg franje tuđmana.
zato se ne nerviram, sve to ide pod šešir samodestruktivnog hrvatskog mentaliteta. mislim, nerviram se nad našom glupošću, ali nije da se nešto čudim.

možda bi bilo najpametnije da imamo slova i brojeve, kao u new yorku.
Problem je što neoustaše neće stati ne titu, nego idu dalje.
Evo Hasan hoće biti gradski pročelnik za kulturu tako da preodgaja naciju u svom smjeru.

Za 10 godina će pop na satovima biologije predavati kreacionizam, a za 15 godina će homoseksualci ići u zatvor.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:34   #776
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Za 10 godina će pop na satovima biologije predavati kreacionizam,
ako će još imati kome predavati.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:34   #777
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
hrvati su ubijali jako malo civila pa to nije tako strašno
To je zapravo najveće licemjerje od svih

Meni je Oluja veličanstvena hrvatska pobjeda nad fašizmom jednako kako je 1945. ostvarena veličanstvena hrvatska pobjeda nad fašizmom.

Zločine treba osuditi uvijek i svugdje.

Ali najlicemjernije je to "pa oke, ali nismo mi baš tak puno ljudi ubili, 100, 500 ili 1000 nevinih ljudi pobit nije tak strašno, to još može proć".

Sve ima svoje razne strane. Istina, u Domovinskom ratu su neki naši zločinci i osuđeni, za zločine partizana nije odgovarao nitko. Ali isto tako je ono bila prebrutalna i nerazumna ratna osveta u kojoj su stradali i nevini, dok je u DR bilo onih koji su ubijali ljude samo i jedino zato jer su Srbi što je ipak puno gore u ljudskom smislu (Gospić, Sisak, Osijek...).

Pa i dalje nema spora tko je bio prava strana u ratu. Mi.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:54   #778
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Problem je što neoustaše neće stati ne titu, nego idu dalje.
Evo Hasan hoće biti gradski pročelnik za kulturu tako da preodgaja naciju u svom smjeru.

Za 10 godina će pop na satovima biologije predavati kreacionizam, a za 15 godina će homoseksualci ići u zatvor.
Misliš kao u vrijeme Tita?
Da, Tito je bio veliki državnik, isto tako vođenjem antifašističkog pokreta zadužio je Hrvatsku za dugo vremena, također je prvi dao ženama pravo glasa što je važna stvar.

Ali, osobno, protjerivanje nacionalnih manjina (Talijana i Nijemaca) mi je stvar preko koje ne mogu preći, i zbog toga, iz moje perspektive, Tito ipak ne bi trebao imati trg.
Tvrditi da je Tito (ili Tuđman) jednostrana ličnost je apsurdno i nema veze sa zdravim razumom.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:00   #779
Quote:
Svi u svijetu odaju počast Titu osim Hrvata i Njemaca
ko to 'svi'?

cinjenica ostaje da on je yugu 'prilijepio' sa van-europskim zemljama i de facto najsiromasnijih zemljama svijeta, mislim u onom ekonomskom smislu, i to su mu bili politicki saveznici tzv Nesvrstani. jedini saveznici.


btw koga zanima i tko razumije engleski...procitajte mozda knjige stranih povijesnicara o Brozu- ima ih par. ja sam citala jednu davno jos u skoli i pala na guzicu na info sto je taj britanski povijesnicar pisao o njemu i dapace - njegovom identitetu.

tako da, netko ce reci.... lako za urbane legende na 'brdovitom Balkanu' jer treba neke stvari valjda gledati sa emotivnim odmakom i objektivno. pogotovo povijest ili bitna povijesna razdoblja.

po meni: JBT nije bio ni toliko grozan, kao sto neki govore, a ni neki mega velikan jer nije. zna se tko su velikani i zasto.

.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 29.06.2017. at 19:12.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:05   #780
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Misliš kao u vrijeme Tita?
S ostalim što si napisao se najvećim dijelom i slažem, al ne znam kak vam nije dojadilo ovo trolanje?

Nije "u vrijeme Tita", nego u "vrijeme", točka.

Kao prvo, nisu ih baš hapsili ni prije, a kao drugo homoseksualnost je u (SR) Hrvatskoj legalna od 1977, kad npr. nije bila legalna u većem dijelu Velike Britanije, Španjolskoj, Portugalu, Australiji....a tek par godina prije je postala legalna u Austriji, Njemačkoj, Švedskoj, Finskoj, Norveškoj itd.

Uglavnom, poanta je jasna. Odnos prema homoseksualcima nije imao nikakve veze s Titom i komunistima.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.