Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 18:27   #41
Evo, nije zgorega ponoviti. Statistika je neumoljiva.
Prvi brakovi se raspadaju u cca 48 do 50% slučajeva, drugi u preko 70%, a treći u preko 83%. Pa si ti vidi kako ljudi uče iz starih navodnih grešaka. Kao glavni razlog takve statistike se vodi činjenica da ljudi u novi odnos nose staroga samoga sebe i ponavljaju iste obrasce.
Ljudi se teško mijenjaju.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:29   #42
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
tema je općenita

ako je prva žena pokrenula razvod (u + 80% slučajeva žene pokrenu razvod), na temelju toga da nije na nju obraćao pažnju, nije razgovarao s njom, i sličan scenarij, izgubila se ta vrsta intimnosti. žena pokrene razvod tada i razvedu se

e sad me zanima

jel takav muškarac odradi posao na sebi, pa sljedeću suprugu sluša sve u 16 i daje joj dugoročno veliku pažnju, bude li on idealan (drugi) suprug?

vaša mišljenja?
Ima ljudi koji su se promijenili iz korijena i drugoj ženi pa neki i djeci bili skroz druge osobe. Iako, nerijetko je ključ bio ne toliko u njihovom sazrijevanju koliko u činjenici da su drugi put odabrali, hm, paa malo zajebaniju ženu. Ne nužno rospiju iako ima i toga, neki mogu biti dobri samo poremećenim rospijama, a drugoj će i zadnju kap krvi ispiti.

Ali ne mora biti to. Može biti i da se druga samo ne da zajebavati i postavi drukčije granice, drukčije postavi odnos, drukčije grade odnos, priča je druga.

Pogotovo kod jako mladih ljudi. Sigurno nećeš biti isti s 20 u prvom braku ili s 35 u drugom.
Nekad su te mlađe prve ljubavi nevinije i jače, intenzivnije, a druge normalnije, zrelije, građene više na poštivanju i razumijevanju nego bujici strasti. A nekad samo naiđu na jaču od sebe. Ružno je samo kad su djeca u priči. Jer se onda te razlike jako vide i osjete.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:45   #43
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
Našla sam članak, tu je:

https://www.psychologytoday.com/blog...-wife-syndrome

ali kao što rekoh, može se i bez članka diskutirati, s polaznom temom topika
Trebala si procitat clanak, mozda i dva tri puta.

Zena pise o tome da muskarci suoceni s razvodom koji se njima cini kao iz vedra neba., krenu raditi na sebi, krenu na terapiju, upisuju bracne radionice i tako dalje i tako dalje.
Medjutim, zenama u pitanju njihova promjena dolazi pre kasno, iako su ti muskarci kroz taj proces postali muzevi tocno onakvi kakve su te zene oduvijek zeljele i ipak se rastaju.
I taj fenomen spisateljica naziva ' walk away wife syndrome.

I nigdje u textu se ne spominje da su ti muskarci u drugim brakovima bolji muzevi.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:20   #44
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=586

Već se ovaj sindrom spomenuo na forumu, no onaj koji ga je spomenuo nije isto bio prepoznat od strane svoje odlazeće žene, unatoč svojoj transformaciji u posljednji čas.

Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
Našla sam članak, tu je:

https://www.psychologytoday.com/blog...-wife-syndrome

ali kao što rekoh, može se i bez članka diskutirati, s polaznom temom topika
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:43   #45
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Trebala si procitat clanak, mozda i dva tri puta.

Zena pise o tome da muskarci suoceni s razvodom koji se njima cini kao iz vedra neba., krenu raditi na sebi, krenu na terapiju, upisuju bracne radionice i tako dalje i tako dalje.
Medjutim, zenama u pitanju njihova promjena dolazi pre kasno, iako su ti muskarci kroz taj proces postali muzevi tocno onakvi kakve su te zene oduvijek zeljele i ipak se rastaju.
I taj fenomen spisateljica naziva ' walk away wife syndrome.

I nigdje u textu se ne spominje da su ti muskarci u drugim brakovima bolji muzevi.
Žena je najnormalnije pitala. Ne kužim što te tu toliko ljuti.

Dakle, čovjeku propadne brak, prođe kroz taj famozni proces, žena ipak ode.

E sad, budući da je taj proces ipak prošao, hoće li naučeno primijeniti u novom braku i hoće li prema drugoj ženi biti bolji?

Statistike govore da im je drugi brak uglavnom još gori od prvog, a treći još gori od drugog.
Međutim, koliko ljudi koji nakon propalog braka npr. krenu na terapiju, poznaješ?

Ne mora biti terapija u pitanju, ali mora biti neki vid introspekcije, preuzimanja svog dijela odgovornosti...
Ako to izostane... Sa takvim stavom može samo očekivati još nekoliko razvoda zbog 'neslaganja karaktera'.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:47   #46
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
tema je općenita

ako je prva žena pokrenula razvod (u + 80% slučajeva žene pokrenu razvod), na temelju toga da nije na nju obraćao pažnju, nije razgovarao s njom, i sličan scenarij, izgubila se ta vrsta intimnosti. žena pokrene razvod tada i razvedu se

e sad me zanima

jel takav muškarac odradi posao na sebi, pa sljedeću suprugu sluša sve u 16 i daje joj dugoročno veliku pažnju, bude li on idealan (drugi) suprug?

vaša mišljenja?
Onaj koji uči, i tako pogriješi, naučio bi nakon prvog prekida veze, i popravio se. U idealnom slučaju, gdje je netko u 15-20 godina ljubavnog života imao 4-5-6 veza, i u svakoj nešto naučio, u braku bi bio savršen, a ne radio amaterske greške
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:36   #47
Biti će bolje kad muškarci budu ti koji će prvi pokretati razvode i reagirati na vrijeme.
I za njih same i za njihove žene.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:25   #48
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Biti će bolje kad muškarci budu ti koji će prvi pokretati razvode i reagirati na vrijeme.
I za njih same i za njihove žene.
Znas li kada muskarac pokrece razvod? Uglavnom samo ako nalete na zenu dok im nabija rogove.Sve drugo je nedovoljan razlog. Nema seksa- nema veze, nacice neku sa strane; prica mu da je nezadovoljna- isprogramirace se da njen glas mutira i da uz povremeno klimanje glavom prati film, utakmicu, what ever...
Moj jedan prijatelj se sad razvodi. Imaju klinca od dvije godine. Naravno, sve je pocelo puno prije. Kada me pitao za misljenje, rekla sam mu da ne pita mene nego nju,i da slusa sta mu ima reci. Sad, meni je rekao da je ne voli vise, ali se nece razvoditi jer se eto ne svadjaju, ona mu ne kvoca previse, klinac je mali... to sto se ne vole i sto imaju seks jednom u sto godina- nije neka frka. Naravno, dok ona nije poslozila sve kockice i fino mu rekla da hoce rastavu..
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:13   #49
budu isti i s drugom ženom pogotovo ako se radilo o porocima; alkohol, kocka, agresivno ponašanje, ganjanje žena i sl stvari.

ne možeš starog psa naučiti nove trikove.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:36   #50
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Trebala si procitat clanak, mozda i dva tri puta.

Zena pise o tome da muskarci suoceni s razvodom koji se njima cini kao iz vedra neba., krenu raditi na sebi, krenu na terapiju, upisuju bracne radionice i tako dalje i tako dalje.
Medjutim, zenama u pitanju njihova promjena dolazi pre kasno, iako su ti muskarci kroz taj proces postali muzevi tocno onakvi kakve su te zene oduvijek zeljele i ipak se rastaju.
I taj fenomen spisateljica naziva ' walk away wife syndrome.

I nigdje u textu se ne spominje da su ti muskarci u drugim brakovima bolji muzevi.
Mi smo sada u ovoj fazi. Poslije godina mojih pokusaja da se on, ne promjeni, nego vrati na stari mod,postala sam poprilicno hladna sto se tice emotivnog dijela. Vise se jednostavno ne trudim toliko. Ne pokusavam mu ukazati na to sto cini od svog, naseg zivota.. Sve sam ispricala, isprintala,slala...sada cutim. Naravno, rekla sam mu da nema sta ocekivati od mene i da je sto se mene tice nas brak samo fiktivno postojeci.
Wow, sve sto sam moljakala i pricala godinama- odjednom dolazi,ma kakvi kroz maglu- tu je kristalno cisto, svjeze oprano i crno na bijelo. Vade se brojevi psihoterapeuta, sada se ima vremena i za djecu, cak i pice nije numero uno u njegovom zivotu...Ali i ja isto mislim kao vecina drugih zena- to su samo kozmeticki tretmani. Ne vjerujem nista, jer svaki put kada sam pomislila: " Osvjestio se, stalo mu je do mene, nas..." sam bila iznevjerena i onda sam se osjecala jos gore. Tako da- vise ne vjerujem.
Licno se nadam da ce nesto nauciti(zbog klinaca) i bar se sutra nekoj novoj zeni posvetiti i biti joj sve sto nije mogao biti nama.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:42   #51
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mi smo sada u ovoj fazi. Poslije godina mojih pokusaja da se on, ne promjeni, nego vrati na stari mod,postala sam poprilicno hladna sto se tice emotivnog dijela. Vise se jednostavno ne trudim toliko. Ne pokusavam mu ukazati na to sto cini od svog, naseg zivota.. Sve sam ispricala, isprintala,slala...sada cutim. Naravno, rekla sam mu da nema sta ocekivati od mene i da je sto se mene tice nas brak samo fiktivno postojeci.
Wow, sve sto sam moljakala i pricala godinama- odjednom dolazi,ma kakvi kroz maglu- tu je kristalno cisto, svjeze oprano i crno na bijelo. Vade se brojevi psihoterapeuta, sada se ima vremena i za djecu, cak i pice nije numero uno u njegovom zivotu...Ali i ja isto mislim kao vecina drugih zena- to su samo kozmeticki tretmani. Ne vjerujem nista, jer svaki put kada sam pomislila: " Osvjestio se, stalo mu je do mene, nas..." sam bila iznevjerena i onda sam se osjecala jos gore. Tako da- vise ne vjerujem.
Licno se nadam da ce nesto nauciti(zbog klinaca) i bar se sutra nekoj novoj zeni posvetiti i biti joj sve sto nije mogao biti nama.
Stari mod? Veza kakva je bia prije braka ili u braku prije djece?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:02   #52
Iluzija je da se muškarac može promjeniti, a još je veća da može žena..
Rad na sebi traje godinama..
Popravlja se nešto drugo, a to je prisnost u braku. Ona je baš ono varijabilna kategorija, fluktirajuća s vremenom jer je plod naših emocija..
Vuk dlaku mijenja ali ćud nikada, a promijenit se ne možeš ako ti netko konstantno i pozitivno ne ukazuje na problem i pokaže alternativu. Tvoja žena te ne može natjerati na promjenu, kako bi kad samo žuga i iritira te. Stoga lijepo sjedneš kod psihijatra i on ti ukaže na pogreške, i onda se korigiraš godinama..
Žena te nema strpljenja čekati, ona je već mjesecima unatrag odlučila presuditi braku, nije otišla jer nije mogla naći bolje.. Prije će ići ća nego ti dati novu priliku, ljudi baš i ne daju nove prilike kada podvuku crtu, time gaze sami sebe a to nitko ne voli...
Zbog toga mnogi muškarci ( a i žene) prcaju partnera u zdrav mozak, nadanjima, praznim obećanjima, kupovanjem ljubavi, trošenjem, krpanjem i tako.. da se stvori iluzija promjene i priguši požar i tako u ciklusima. Nada je kurva, u tom nadanju prođu godine, odgoje se djeca i doživi starost. Kad žena dobije bore tada je game over, stariji parovi se obično ne razvode, svatko živi na svom kraju stana u svom svijetu i tako to...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:08   #53
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Iluzija je da se muškarac može promjeniti, a još je veća da može žena..
Tocno.
Da se razumijemo, kompromisa mora biti.

Ali zanima me koji stari mod? Koji je to novi mod?
Da li ona misle da je ostala u starom modu dok muskarci prelaze u neki 'novi' mod?


Radical, ne pitam tebe ova pitanja jer me zanima zensko misljenje.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:14   #54
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Stari mod? Veza kakva je bia prije braka ili u braku prije djece?
James, ne, ja ne očekujem brak sa obilježjima veze sa početka, gugutanje i ostalo. Očekivala bih nekog ko ne pjeva ode ljubavi i ne znam ti ja kako se brine o malim rođacima, za sve ima vremena, voli kuhati i često to radi. A ne ono što je bukvalno za par mjeseci zajedničkog života (uz pogoršanje sa brakom te dolaskom djece )- neko ko nema želju da se uključi u odgoj djece, ma skoro nikakvu brigu, skoro sve prebacuje na mene, od kupovine, kuhanja, čišćenja. ...I još uz sve kritikuje, ne pruža nikakvu podršku, usvaja neke obrasce ponašanja i nazore da ti dođe paranoično tražiti skrivene kamere.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:36   #55
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
James, ne, ja ne očekujem brak sa obilježjima veze sa početka, gugutanje i ostalo. Očekivala bih nekog ko ne pjeva ode ljubavi i ne znam ti ja kako se brine o malim rođacima, za sve ima vremena, voli kuhati i često to radi. A ne ono što je bukvalno za par mjeseci zajedničkog života (uz pogoršanje sa brakom te dolaskom djece )- neko ko nema želju da se uključi u odgoj djece, ma skoro nikakvu brigu, skoro sve prebacuje na mene, od kupovine, kuhanja, čišćenja. ...I još uz sve kritikuje, ne pruža nikakvu podršku, usvaja neke obrasce ponašanja i nazore da ti dođe paranoično tražiti skrivene kamere.
Da li mislis da bi postavljanjem nekih pravila zivota od pocetka uticalo na njega? U smislu, da ste od prvog dana braka djelili sve te obaveze?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:55   #56
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Da li mislis da bi postavljanjem nekih pravila zivota od pocetka uticalo na njega? U smislu, da ste od prvog dana braka djelili sve te obaveze?
Ubacujem se iako si pitao Ertrinken, jer je moj slučaj bio sličan.

Mislim da bi život bio jadan da se uvađaju pravila. Jer ako ne vidiš sam, i ne sudjeluješ u braku, kako će te netko uvjeriti da nešto moraš.

Činjenica je da se muškarci često opuste, i onda od divnog dečka, muža, dobiješ nekoga tko će sve sutra, ustvari nikada...i lakše ti je da sve napraviš sama.

Što znači moliti nekoga da dijete odvede u park jer si umorna, kada je on umorniji i mora malo odrijemati.

Onda uvidiš da ti je lakše samoj, i imaš jednoga manje na brizi
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 19:33   #57
Cemu toliko filozofiranja oko prvog, drugog, treceg braka..? danas se ionako nitko vise ne zeli zeniti, nije to vise in, cak i veze sve manje, sad su in raznorazni ff odnosi jedino se zene valjda u nekim pripizdinama tamo negdje..
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:31   #58
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Cemu toliko filozofiranja oko prvog, drugog, treceg braka..? danas se ionako nitko vise ne zeli zeniti, nije to vise in, cak i veze sve manje, sad su in raznorazni ff odnosi jedino se zene valjda u nekim pripizdinama tamo negdje..
Pa kako ne, jeli ti čuješ svake subote to trubljenje po gradu? I govorim o Zagrebu, ne o nekim pripizdinama. Tamo se žene čim završe srednju.
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:54   #59
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Pa kako ne, jeli ti čuješ svake subote to trubljenje po gradu? I govorim o Zagrebu, ne o nekim pripizdinama. Tamo se žene čim završe srednju.
Pa bas i ne iskreno Do prije mozda 4-5 sjecam se da su svako malo bili neki svatovi, to se orilo po cijelom kvartu . sad vec dugo nista, ne sjecamse kad je zadnji put bilo.. nemoguce da su se svi pozenili, sad su na redu i ovi mladji koji su po vezama vec

i da, u Zagrebu sam isto

Ali znam da svako malo slusam i vidim oko sebe muske vec u 30-ima koji ne zele ni cuti za brak

Edit: sad mi je tek sinulo da me mozda zaje...as pa nisam skuzila od prve, ali ja ozbiljno govorim, ljudima ocito vise nije napeta ideja braka
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 23:01   #60
Wink

Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pa bas i ne iskreno Do prije mozda 4-5 sjecam se da su svako malo bili neki svatovi, to se orilo po cijelom kvartu . sad vec dugo nista, ne sjecamse kad je zadnji put bilo.. nemoguce da su se svi pozenili, sad su na redu i ovi mladji koji su po vezama vec

i da, u Zagrebu sam isto

Ali znam da svako malo slusam i vidim oko sebe muske vec u 30-ima koji ne zele ni cuti za brak

Edit: sad mi je tek sinulo da me mozda zaje...as pa nisam skuzila od prve, ali ja ozbiljno govorim, ljudima ocito vise nije napeta ideja braka
Ne zajebavam, stalno neke svadbe. A ovi što im nije do toga sa 30, nije mi to čudno. Čudni su mi ovi od 18-19 što srljaju u brak. ima jedna poslovica: što se prije udaš, prije ćeš se razvest
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.