Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 21:04   #41
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Šta rade? Recimo svaki dan od 7-17h? Čitaju bibliju?
Ne znam, ali ne zelim niti zamisljati i (neosnovano?) nagadati sto ne znam. Ako se zeli optuzivati onda se prvo treba sa temom upoznati i raspitati
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:37   #42
Jeste li otkrili na kraju sta popi rade od 7-19 ili ce to nasem frustriranom autoru teme ostati vjecna misterija?



Ali isto mi nije jasno...pa pitanje za autora.
Ja taj poziv nebi zadnjem neprijatelju pozelija...ali.....sto ti mislis sto ti popi rade toliko zanimljivo i zabavno pa da je to za tebe odlican posao?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 24.05.2017. at 21:47.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:40   #43
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Jeste li otkrili na kraju sta popi rade od 7-19 ili ce to nasem frustriranom autoru teme ostati vjecna misterija?



Ali isto mi nije jasno...pa pitanje za autora.
Ja taj poziv nebi zadnjem neprijatelju pozelija...ali.....sto ti mislis sto ti popi rade toliko zanimljivo i zabavno pa da je to za tebe odlican posao?
Tko kaže da je to za mene odličan posao? To za mene nije ni posao, to je polusatni hobi u slobodno vrijeme..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:42   #44
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Tko kaže da je to za mene odličan posao? To za mene nije ni posao, to je polusatni hobi u slobodno vrijeme..
A zašto voliš raspravljati o stvarima o kojima nemaš pojma?

Poznajem puno svećenika i nijedan ne obiluje slobodnim vremenom niti se ikada dosađuje.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:55   #45
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A zašto voliš raspravljati o stvarima o kojima nemaš pojma?

Poznajem puno svećenika i nijedan ne obiluje slobodnim vremenom niti se ikada dosađuje.
Što rade? Što su tvoji prijatelji svećenici radili danas? Pa zato je tema da izneseš što znaš.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:10   #46
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Što rade? Što su tvoji prijatelji svećenici radili danas? Pa zato je tema da izneseš što znaš.
Što svećenici rade ??
Rade razne RITUALE i kontaktiraju svoje istomišljenike koji nisu profesionalci.
Normalno, za to dobijaju plaću od poreznih obveznika, onih koji vjeruju ili pak ne vjeruju u te rituale.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:17   #47
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Tko kaže da je to za mene odličan posao? To za mene nije ni posao, to je polusatni hobi u slobodno vrijeme..
Pokrenuo si jedno pitanje, gdje ti oćito jako fali znanja ili čak nekog iskustva. Mnogi ili barem ne tako rijedki katolički svečenici danas izgorjevaju ( burn out syndrome), oboljevaju i preranu umiru zboga previše rada, a ne nedostatka. Barem u nekim zapadnim zemljama ima dosta takvih primjera zbog nedostatka novih kleričkih zvanja. I u Sloveniji ima takvih slučajeva. Koprska biskupija npr. ima posebno u brdima na sjeveru veliki broj malih župa i neki kleriki trebaju brinuti za 4 ili 5 župa i stalno su u pogonu; sa mise na misu, vjeronauk tu, vjeronauk tamo. I puno drugih briga i obaveza. Mnogi katolički svečenici ne idu u penziju ne u 60. godini, ne idu ni u 80. godini. Evo, u mojoj rodnoj župi u Ljubljani je župnik-jezuit nedavno tek sa 85 godina odlučio, da ne može više. Ti očito pojma nemaš, koje su sve odgovornosti nekoga, koji preuzme vođenje jedne katoličke župe. Dakle moj dobronamjerni savjet, da ubuduče pišeš o nečemu, gdje si dobar.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:22   #48
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Pokrenuo si jedno pitanje, gdje ti oćito jako fali znanja ili čak nekog iskustva. Mnogi ili barem ne tako rijedki katolički svečenici danas izgorjevaju ( burn out syndrome), oboljevaju i preranu umiru zboga previše rada, a ne nedostatka. Barem u nekim zapadnim zemljama ima dosta takvih primjera zbog nedostatka novih kleričkih zvanja. I u Sloveniji ima takvih slučajeva. Koprska biskupija npr. ima posebno u brdima na sjeveru veliki broj malih župa i neki kleriki trebaju brinuti za 4 ili 5 župa i stalno su u pogonu; sa mise na misu, vjeronauk tu, vjeronauk tamo. I puno drugih briga i obaveza. Mnogi katolički svečenici ne idu u penziju ne u 60. godini, ne idu ni u 80. godini. Evo, u mojoj rodnoj župi u Ljubljani je župnik-jezuit nedavno tek sa 85 godina odlučio, da ne može više. Ti očito pojma nemaš, koje su sve odgovornosti nekoga, koji preuzme vođenje jedne katoličke župe. Dakle moj dobronamjerni savjet, da ubuduče pišeš o nečemu, gdje si dobar.
Pa možeš li konačno napisati koji je to posao konkretno koji je on recimo ovaj tjedan od 7-17h obavljao pon, uto, sri?

Kod nas u Hrvatskoj vjeronauk ne vode svećenici, već vjeroučitelji koji primaju plaću za nastavu, a mise se radnim danom ne drže, osim navečer pol sata.. što više dođe kao hobi, nego posao.


Ali vjerujem ti da izgore ljudi, živjeti u nejebici, samo od drkanja, odvojen od normalnog života, zatvoren u dvoru, s pol sata obaveze dnevno, pa tko ne bi poludio nakon samo par godina.. a ne 80 dočekati tako. Zašto ne idu među ljude, pomoći onima kojima treba, a i slušati i uputiti se? Zar nije to posao za koji su plaćeni?


Vidljivo je da im izolacija štetno djeluje na propovjedi. Jednostavno su isključeni iz društva i ne mogu kvalitetno obavljati svoju zamišljenu funkciju.

Zadnje uređivanje aaaaaaaa : 25.05.2017. at 00:38.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 06:28   #49
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Po kojoj logici su oni zakaceni inicijativom? Jedini koji su "zakaceni" su valjda oni koje zanima ta vrsta suradnje...one koje ne zanima nisu.

To je kao da se ispred mene na svedski stol stavi dvadeset vrsta jela ali i bob kojeg mrzim i ja i 80% ljudi.. I sada se mi bunimo da sto oni imaju stavljati Bob na svedski stol.


glede "kurikuluma" gle...mozda smo se krivo razumjeli uglavnom moje "zaboli me kurikulum" nema veze sa reformama a ni kurikulumom!! vec vise sa poezijom!!
Ili semantikom...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:37   #50
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Pa možeš li konačno napisati koji je to posao konkretno koji je on recimo ovaj tjedan od 7-17h obavljao pon, uto, sri?

Kod nas u Hrvatskoj vjeronauk ne vode svećenici, već vjeroučitelji koji primaju plaću za nastavu, a mise se radnim danom ne drže, osim navečer pol sata.. što više dođe kao hobi, nego posao.


Ali vjerujem ti da izgore ljudi, živjeti u nejebici, samo od drkanja, odvojen od normalnog života, zatvoren u dvoru, s pol sata obaveze dnevno, pa tko ne bi poludio nakon samo par godina.. a ne 80 dočekati tako. Zašto ne idu među ljude, pomoći onima kojima treba, a i slušati i uputiti se? Zar nije to posao za koji su plaćeni?


Vidljivo je da im izolacija štetno djeluje na propovjedi. Jednostavno su isključeni iz društva i ne mogu kvalitetno obavljati svoju zamišljenu funkciju.
Ja bi rekao da je to idealan posao za tebe!!! Nista ne radis, samo lezis i drkas hajde..tu i tamo palamudis........i jos primas placu za to!!!


Odi zaredi se...sto cekas?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:47   #51
Ja znam da određeni redovi prave sireve(Trapist) i prave odličnu pivu(također red Trapista) i vina. Dakle čak su i tržišno konkurentni.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:24   #52
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ja znam da određeni redovi prave sireve(Trapist) i prave odličnu pivu(također red Trapista) i vina. Dakle čak su i tržišno konkurentni.
vani sudjeluju u gay pridovima, samo ne na Balkanu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:26   #53
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
vani sudjeluju u gay pridovima, samo ne na Balkanu
Valjda zato sto na Balkanu svecenici jos uvijek vjeruju u Boga.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:33   #54
S obzirom da popovi imaju viška slobodnog vremena koje sudeći po njihovom izražavanju sigurno ne troše na čitanje ili nešto drugo korisno, sigurno bi bilo svrsishodnije da obrađuju vrtove (zemlje im ne fali ) i nakon mise plasiraju proizvode, sami se na taj način financiraju i ujedno postavljaju primjer pastvi.
Ali jbg, lakše je sraćkati o komunistima nego štihati i plijeviti vrt
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:20   #55
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Valjda zato sto na Balkanu svecenici jos uvijek vjeruju u Boga.
A vjera u Boga i sudjelovanje na gay prideu su povezani... kako?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:48   #56
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
A vjera u Boga i sudjelovanje na gay prideu su povezani... kako?
Zavisi u kojeg Boga vjerujes...nije svaki Bog isti.
Pretpostavljam ako vjerujes u Jupitera da bas i nema neke poveznice.

Ali ako vjerujes u onog Biblijskog....Biblija je tu poprilicno jasna!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:02   #57
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Zavisi u kojeg Boga vjerujes...nije svaki Bog isti.
Pretpostavljam ako vjerujes u Jupitera da bas i nema neke poveznice.

Ali ako vjerujes u onog Biblijskog....Biblija je tu poprilicno jasna!!
Da? Možeš me malo uputiti?
Hoćeš reći da onaj koji sudjeluje na takvoj manifestaciji ne vjeruje u Boga? Vjera jedne osobe koja sudjeluje na gay prideu u našeg Boga tom istom Bogu ne znači ništa?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:25   #58
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Da? Možeš me malo uputiti?
Hoćeš reći da onaj koji sudjeluje na takvoj manifestaciji ne vjeruje u Boga? Vjera jedne osobe koja sudjeluje na gay prideu u našeg Boga tom istom Bogu ne znači ništa?
Gle...imas na interenetu gomilu rasprava na tu temu..i to od ljudi koji su doktorirali takve stvari. Ako te zanima imas sve razjasnjeno do razine starogrcke gramatike.

Ukratko hocu reci da onaj koji sudjeluje na takvoj manifestaciji ne vjeruje u biblijskog Boga.
Tj...mozda i vjeruju ali rade protiv njegovih zelja i zapovjedi.


Sory..don't kill the messanger...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:28   #59
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Gle...imas na interenetu gomilu rasprava na tu temu..i to od ljudi koji su doktorirali takve stvari. Ako te zanima imas sve razjasnjeno do razine starogrcke gramatike.

Ukratko hocu reci da onaj koji sudjeluje na takvoj manifestaciji ne vjeruje u biblijskog Boga.
A u kojega vjeruju svećenici koji napastuju djecu po župama ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:30   #60
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
A u kojega vjeruju svećenici koji napastuju djecu po župama ?
Musku djecu? Ili zensku?...cisto pitam da znam pod koji "izme" spadaju.



Pitanje ti je zapravo glupo kada malo razmislis o njemu...jer to sto je netko svecenik ne znaci da nemoze pociniti protuprirodan blud...ili grijeh opcenito.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.