Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2017., 21:15   #1
Hodanje u štiklama

Bok cure

Nesto me zanima pa da vas pitam:

Znate li hodati u stiklama (mislim opcenito u petama ali pogotovo u onim visokim tanjim petama), onako lijepo, elegantno?

Ja to nikad nisam uspjela nauciti pa zato nikad ne nosim stikle, a rado bi. Uvijek imam uzasne bolove u stopalima cijelu vecer, makar ne obucem uopce toliko visoke pete, nego negdje oko 7-8 cm.
Najcesce mi se dogodilo da si istegnem tetive u stopalu od malo hodanja u petama, pa sljedeca dva dana trpim bolove i sva sam skocena.
Zakljucila sam jedino da vjerojatno imam jako zakocena stopala, nisu fleksibilna, pa otuda nemogucnost hodanja u petama.

Kako je kod vas stanje? Imate mozda kakav savjet? U cemu je tajna pravilnog (i bezbolnog ) hodanja u stiklama?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:51   #2
Za štikle većinom vrijedi koliko para toliko muzike. Jeftine cipele su često napravljene tako da noge ubrzo počnu patiti. Dobro napravljena cipela ima, većinom, nagib i visinu pete prilagođenu nozi i ne stvara probleme.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:02   #3
pa 7-8 cm je sasvim dosta, što će ti više, pogotovo ako ne znaš hodati u njima?
hodaj doma, hodaj negdje gdje nemaš osjećaj da svi gledaju, pogledaj kako si izgledaš u nekom ogledalu.
kad zaboraviš da hodaš u njima, na konju si

Cats ti dobro kaže, obrati pažnju na cipelu, na težište, na nagib i kako se sojećaš kad ju obuješ. sama visina nije problem ako je dobro odrađeno težište i ako je udobna. ne smije rezati i stiskati nigdje, ali nigdje, jer postat će ti samo gore ako provodiš u njima par sati ili više.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:34   #4
Rekla bih da je tajna udobnosti u kvalitetnim cipelama, a tajna lijepog hodanja u uspravnom držanju. Sve hrome kopitarke se drže pogrbljeno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:49   #5
Jesi li probala s nekakvim tutorialom.

Ako može onaj trener/bivši natjecatelj iz TLZPa, možeš i ti!
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:55   #6
u stiklama ces moci jedino lijepo hodati ako je velicina pete (i platforme) kao stvorena za tvoju kicmu.

Znaci, bas kada probas obuću na petu, mora ti odmah u docanu biti tip top, i lijepa i udobna. i da, i obuca na petu moze biti i lijepa i odobna i sa petom ca 10 cm i malom platformicom.


Tamaris ima poprilicno takve obuce... elegantne salonke a udobne 100% da mozes minimum 12 h u komadu u njima biti.

Testiraj. Spoji udobnost i ljepotu.....

Onda mačkasti hod dođe sam po sebi.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:39   #7
Ja sam imala priliku vrlo rano nauciti hodati u stiklama, jer mi je mama nosila pretezno visoke i tanke pete, a ima nogu 35, znaci, cim mi je noga narasla na njenu velicinu, jedva sam docekala da po stanu nosim njene cipele.

Nosila sam ih cesce u mladosti nego sada, ali to je kao voznja bicikla. Ne zaboravlja se.
Sad ih obucem za izlazak, ako je outfit takav, ali kak sam se odvikla, ipak me i u najkvalitetnijima hoce zabolit dio stopala ili dobijem vodeni zulj, pa ih nosim ako znam da necu puno hodati.

Ne znam nekoga posavjetovati, mimo ovoga kaj su cure vec rekle.
Vecina zena koje po gradu vidim u stiklama hoda neprirodno i napikava, pa mislim da ako netko u njima ne zna normalno hodati, mozda bolje da ih ne nosi. Ili bar dok ne savlada hodanje.

Ovdje (mozda malo prenaglaseno) pokazuje razliku izmedju napikavanja i uspravnog hoda.
https://youtu.be/OKXQ4fTyDOw

Ne znam...znas da hodas ok, kad imas osjecaj da ne razmisljas, ne mucis se, nego samo normalno hodas. Kao da si u bilo kojoj drugoj obuci.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:58   #8
Ja obožavam salonke od nekih 5-6 cm, sa onom trokutastom petom, gore deblja dolje tanka skroz, ali nikako da pogodim broj, iz 38 mi ispada noga, a u 37 me uvijek neki vrag žulja, obično mi se prsti guraju. Voljela bih investirati u neke Geox ili Tamaris, ali nisam dosad našla zadovoljavajuć model, ove su mi super iako nije trokutasta peta, ali čekam sniženje.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 00:11   #9
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Ja obožavam salonke od nekih 5-6 cm, sa onom trokutastom petom, gore deblja dolje tanka skroz, ali nikako da pogodim broj, iz 38 mi ispada noga, a u 37 me uvijek neki vrag žulja, obično mi se prsti guraju. Voljela bih investirati u neke Geox ili Tamaris, ali nisam dosad našla zadovoljavajuć model, ove su mi super iako nije trokutasta peta, ali čekam sniženje.
Lijepe su, a bile bi mi jos ljepse da je peta kozna.
Ali, je, lijepe su i jako upotrebljive, a visina je taman dovoljno niska da ne spada u visoke pete, tj. u nesto u cemu bi nekome bio napor hodati.

Meni su u tom tipu dobre, a i jako jako udobne i jako je lako u njima hodati, ove.
http://www.humanic.net/de/Damen/Schu...brand&index=70
Imam ove sa 6 cm petom, jedne sa 7 i jedne sa 9 i bas su nekako ugodne.
One sa 7 su mi najdraze, jer je dovoljno nisko da je ugodno, a dovoljno visoko da super izgleda na haljinu.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 00:17   #10
u Massu sam neki dan vidjela Tamaris štikle na 30tak %off.
imam par tamarisovih parova obuće, svi su odlični, udobni, meki, divni.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 08:36   #11
Nosim štikle. S tim da za mene nisu štikle samo one od 12 cm na dalje. 8 cm je sasvim ok i maximum za moj broj noge i moju visinu.
Da, stvar je u kvalitetnim cipelama ali prvenstveno!!!! u prilagođavanju visine pete svojoj visini i broju koji nosiš. Nije isto peta od 12 cm na nozi 39-40-41 i 36-37 pobogu osim ako hoćeš hodat smiješno jer se moraš trudit da ne zapikiraš na nos.
Nagib se može ublažit platformom sprijeda, ali to koči pokretljivost stopala pa bude neudobno i ukočeno i opet ispada smiješan hod.
Za početak ja bi preporučila neke fine kožne mekane, najviše 7-8 cm cipele. Možda čak i manje da se noga navikne, pa onda postepeno probati više pete.
Nemam pojma kak sam naučila hodat u štiklama. Ne sjećam se da je to bila neka posebna akcija. Možda je tajna u tome kaj sam ih počela nosit krajem 80tih kad su to bile sasvim male petice pa sam postepeno vježbala.
I ne nasjedati na "joj kožne su izvana, nisu unutra ali to nema veze ili jesu unutra a nisu izvana, to vam nema veze". Sve ima veze. Uzeti fine mekane kožne all over.
Sad je moderna blok peta. Meni se sviđa...mislim, meni se sve sviđa. To su stabilne pete, isto zgodne za vježbanje.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:44   #12
Pete nosi vrlo rijetko jer se ne osjećam u njima opušteno. Obujem ih doma i hodam najnormalnije kao da sam u tenisicama, a onda izađem van i onda se počnem opterećivati kako hodam. Kao neki pubertet na štiklama.
I nije mi fora kad postanem viša.
A hrpa kombinacija je nednostavno uništena ravnim cipelama, ali na kraju odlučim da mi je važnije da nisam kao neka šepava roda u petama pa obujem ravne cipele.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:10   #13
Volim salonkice tanke pete 6,7 cm. U nečem višem od toga djelujem kao roda.

Što se tiče udobnosti, stvar se drastično popravlja postavljanjem silikonskog uloška pod prednji dio stopala, ali to zahtjeva kupnju pola broja veće cipele, pa prema tome kupit uložak i s njim u kupnju cipela. Broj sam 38,5 pa mi je to rješenje za višestruke probleme.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:15   #14
.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:16   #15
Nisam nikad imala stikle, pa valjda ni ne znam hodat u njima.
Na meni stikle izgledaju bezveze, na suknje i haljine nosim ravne visoke cizme, gleznjerice, balerinke ili ravne sandale. Moze i visoke tenisice.

Mislim da jedino neke vrsta haljina stilom bas traze stikle, a takve haljine onda ne biram.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:31   #16
nosim vise pete od valjda 15 godine, za svecanije ili sredjenije prigode. za svaki dan nosim najvesce 0-5 cm.
ne volim nista iznad 10 cm i to je visina koja mi je lijepa za klasicnu tanku petu za svecane prigode. osim toga, kako ja sama nisam visoka, sve iznad 10 cm mi izgleda neproporcionalno i bedasto. 6-8 cm mi je lijepo i udobno za sredjene poslovne/dnevne potrebe. 3-5 cm mi je lijepo i udobno za ne potpuno casual kombinacije. mislim da hodam lijepo, brzo i lako u elegantnim cipelama. ako imaju remencic preko rista ili glaznja (T-bar strap ili mary-jane) puno su jedostavnije za hodanje. osim toga, stabilnija (punija, sira) peta i manje spicasta cipela su takodjer bitni doprinosioci stabilnosti i udobnosti, pogotovo za cipele za posao ili kad znas da ces provesti dosta vremena na nogama. mislim da treba isprobavati razne modele i naci onaj koji je tvom stopalu najudobniji, i vjezbati postepeno: kad vise ne osjecas da ulazes "trud" u 5cm onda probas sa 7-8 cm itd.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:51   #17
Pokušaj, za početak, s nekom wedge petom pristojne visine, prema mom iskustvu, one su dosta stabilne. Ima onih Hilfiger, u stilu espadrila, koje su stvarno jako udobne. Pa onda s vremenom kreneš prema većim visinama i zahtjevnijim oblicima potpetica, kao što ti je već savjetovano.

Ja sam se jako mučila u srednjoj, sve dok nisam shvatila koliko je značajna ta magična kombinacija kvalitetne cipele i visine potpetice prilagođene veličini stopala. Nosim broj 36 i naravno da mogu samo sanjati o peti od 11 ili 12 cm. Nažalost, toj spoznaji je prethodilo jako puno mučenja, žuljeva, bolnih stopala, nevještog hodanja i svega tome srodnog.
__________________
Girl, you'll be a woman soon...
MrsWallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 21:54   #18
Obozavam tanke pete od 8 cm. Te su mi linepe, a opet za cijelosnevno nosenje. Hodam u njima ko u japankama, uspravna. I da, osjecam se u njima uvijek seksi. Ak se ujutro tak ne osjecam, obucem niske cipele.
Nego, kod mene je stvar nagiba ali ne samo tabanice nego pete. U nekima, sta ja velim nasadjenim na sam rub cipele, najudaljenije od vrha cipele- u takvima od 6 cm napikavam ko kokos. Naprosto mi ne pasu. Takav tip su uglavnom zarine. Ali cim je stikla malo zakrivljena...to je to.
Nije nuzno da su udobne i skupe. Trenutno su mi najdraze mangove, imam iste al u bojama. 250-270kn. One iz karle od 2000 stoje i sam ih gledam jer su prekrasne al nestabilne.
Mislim da je samo stvar naci model pete koji odgovara. I da, plasticne izbjegavati.
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:11   #19
Da, ali što je štikla ljepša, to je dizajnom nestabilnija. Meni je i obična salonka dosadna sve dok ta petica ne postane ultra tanka, kad je toliko rezan otvor da pri samom dnu gdje je pregib skoro pa i nema kože.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:01   #20
Sorry cure, al meni su bezveze te s malom peticom sto ste stavljale linkove gore njih ni ne dozivljavam kao stikle Ili cu nositi one visoke ili uopce necu.

Ma meni je problem hodati u svima od nekih 6 cm pa nadalje, uvijek mi se nekako ukoci stopalo i istegnem ga. jednom sam sepala nekoliko dana nakon nosenja stikli.
nije da one mene natiskuju ili zuljaju (makar znam dobiti i zuljeve al nije bed ), nego taj nagib kao da mi je neprirodan. I onda zbog toga nabadam u njima.
A ne kuzim kako kad gledam zenske na ulici dosta njih bas dobro hoda i u duplo visim petama nego sto ja nosim. Ljubomorna sam
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.