Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 04:56   #81
Ja bih nekako rekla da muž možda još uvijek ima problem s kockom..
Podsjeća me ovo sve mrvicu na jednu vezu koju je jedna od mojih prijateljica imala prije nekoliko godina .. upoznali se njih dvoje u kafiću (ja bila prisutna) ...tip onako malo slatkorječiv - meni to inače uvijek nekako sumnjivo...rekoh ja to njoj, ali njoj se svidio i počeli oni izlaziti i krenulo to dalje... jednom prilikom išao on kod svojih u Bosnu i ne javlja se...e, sad je i njoj počelo biti sumnjivo...ali izmislio je on neku priču koju je ona odlučila prihvatiti (iako joj ja još jednom rekoh da mi tu neš smrdi).. ...kasnije je i meni nekako popustio gard i pomislila sam si ...eto, vidiš...baš si bila nefer, a dečko ipak ok.... iako se s vremenom preselio kod nje i sestre u stan, ona sve plaćala jer je on radio na crnjaka i šef to iskorištavao pa ga nije redovno plaćao...jadan on...tako puno radi, a ne dobije plaću...a kad dobije, plati on režije i tako...super nježan prema njoj...
Kad na kraju, zove ona mene jedan dan....molim te ,,jel možeš doći kod mene...nećeš vjerovati što se dogodilo... saznala da dečko ima problem s kockom, a još k tome i ženu i dijete u Bosni...
Ovaj muž mi ne djeluje kao da ima ljubavnicu i možda je stvarno i ok kao čovjek, ali ovo s kockanjem zvuči zabrinjavajuće...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:04   #82
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Lako za mene koja ne vidim nista strasno u tom muzu jer inace ne patim na zaradu i rashode partnera kao faktor, ali iznenaduju me nasi dezurni muskarci-kalkulatori koji bi po mnostvu drugih postova po okolnim temama trebali glasno graknuti da je tip sponzica, hihi.

U sto na svijetu sve da se kladim da bi se SVI oni sjatili na topic da je u pitanju zenskica koja sa znatno manjom placom uglavnom trosi na nokte :klap: I odmah bi ubacili koju kako okrutni brakovi i izvanbracne z. pogoduju onom supruzniku koji ima/zaradi manje, proklet bio zivot i sve, al te pokralo. Hihihi!

A sunceka dosljedna.
A neeee, tip nikako nije sponzica.

On je potpuno ispravan, a na njoj je - kad već može - da ga izdržava i prisilno subvencionira njegov životni standard. Konačno da se žena potpuno emancipira, zasjedne u povlaštenu poziciju moći a muškarac bude taj koji je potlačen i žrtva.

Zauzvrat će on preuzeti sve bračne dužnosti kao što je kuhanje/pranje/čišćenje - ups, pardon, to se mora dijeliti točno popola. Ali bit će joj spreman ponuditi seks uvijek kad mu se hoće seksa.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:07   #83
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ovaj, jesu alkohol i cigarete skuplji u zemljama zapadne EU nego u Hrvatskoj, ali svejedno treba podosta toga konzumirat pa da se potroši zapadnoeuropska plaća, čak i mala.


ZgSashe, zamisli da moj imaginarni muž i ja odselimo u Klagenfurt i ja se zaposlim kao tzv. live out au pair kod nekih naših, za 5 eura po satu. Sve na crnjaka, naravno. (Primjer je izmišljen, nemam pojma koliko ljudi plaćaju dadilje u Klagenfurtu.) Minimalna plaća je skoro 9 eura po satu.

Marljiva sam i vrijedno radim, 40-45 sati tjedno. Većinu plaće ostavljam na koktelčiće haljinice cipelice parfemčiće krpice kavice. Tu i tamo platim namirnice u dućanu, ukupno dvjesto eura mjesečno. Dobra sam, tu i tamo mužu kupim neku fora majicu ili čarape na batmana.

Imaginarni muž mi kaže "kuki, volim ja tebe i sve, al jebemu mater, ja nam plaćam stanarinu, plaćam režije, plaćam hranu, plaćam karte za Hrvatsku, plaćam sve, ništa nam ne ostaje, daj nađi normalan posao". Ja kažem "neću". Netko mi ponudi posao dadilje, prijava, minimalna plaća, parsto eura mjesečno više. Ja neću jer sam lojalna svom exyu poslodavcu u strašnom tuđem svijetu.

Pet godina kasnije moj siroti muž ipak ima deset tisuća eura ušteđevine. Odlučim se rastat od njega jer je škrta pizdurina koja mi spočitava što ne pridonosim kućnom budžetu, a ja vrijedno i marljivo radim! Je li samo novac bitan?! Đubre materijalističko.

Tražim pola od tih deset tisuća jer smo to ZAJEDNO uštedjeli. Naričem po forumu jer je zgranut što mi tako nešto uopće pada na pamet.

Ti mi kažeš da sam odurna pizdurina, ili popljuješ njega jer ne uviđa da sam ja doprinosila koliko i on?
prvo, ne znamo koji su iznosi i odnosi ovdje u igri
drugo, ne znamo koji on to posao radi
trece, je li vec mozda nekome palo na pamet da covjek zna o svom poslu i bransi, ne go zena koja izvoljeva biti nezadovoljna i dode do genijalnog zakljucka da je taj posao na zapadu bolje placen (a koji nije?)
a kad smo vec bivse spominjali, moja je takoder meni davala slicne besplatne savjete, iako od informatike nije znala ni koji su shortcuti na tastaturi za copy i paste
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:13   #84
Ali je sigurno znala da informatičari mlate masne pare i da si ti potplaćen i iskorištavaju te 😆

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:33   #85
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Koliko kužim vi radite negdje vani, kolika je ta njegova plaća i gdje se potroši, negdje mora biti trag novca , ako kocka to je već druga priča.
baš, znači vi imate odvojene račune i lovu i nitko ne zna na što ovaj drugi potroši plaću ili?

autorica pobjegla?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:11   #86
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ali je sigurno znala da informatičari mlate masne pare i da si ti potplaćen i iskorištavaju te 😆

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ja jesam informaticar, no eto, ljudi si uzimaju za pravo blebetati bez ikakvog znanja i poznavanja materije
ima i na forumu tih besplatnih savjeta "nauci programirati, tu ti je dobra lova"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:24   #87
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
ženicama koje se boje reći da im je to jadno, ali jadno je biti jadnik koji radi za alkohol i cigarete i ne traži bolje.
Zašto? Ako on ne želi bolje i sasvim je zadovoljan sa svojim životom ispijanja piva i pušenja, ne vidim zašto bi bio jadnik.
Samo što u tom slučaju ne ženiš materijalisticu koja non stop teži boljem.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:29   #88
Dvostruka mjerila. Žena je materijalist ako zarađuje svoju lovu i ako ne zarađuje. Ako ju netko makar polovično uzdržava i ako ne.
Muškarac se samo trudi. Jadan trudbenik, šljaker, njemu je samo dovoljno to što ima, on nije materijalist ... buhuhu
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:36   #89
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Da li bi se sve promijenilo kad bi imali djecu? Netko bi reko sad razvedi se, ali ja nisam od onih koji se razvode, zelim samo naci neko rjesenje, ali ne znam kako da ovaj puta djelujem, jer sve ovo do sada nije djelovalo.
Na djecu ni ne pomišljaj. Muž ti je stravično nezreo. Odanost poslodavcu, pičkanje love na cvijeće koje uvene za dva dana, igrice... sve to ajde nekako ako imate 20 godina, ali pretpostavljam da imate bar malo više. Nije on materijal za oca, ali nikako. Ne bi me čudilo da zbriše čim dijete počne kmečati usred noći. Na djelovanje također zaboravi jer vidiš da ne daje rezultate.

Nisi spomenula kakav je seks, a to je u ovim okolnostima vrlo bitan podatak.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:55   #90
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Na djecu ni ne pomišljaj. Muž ti je stravično nezreo. Odanost poslodavcu, pičkanje love na cvijeće koje uvene za dva dana, igrice... sve to ajde nekako ako imate 20 godina, ali pretpostavljam da imate bar malo više. Nije on materijal za oca, ali nikako. Ne bi me čudilo da zbriše čim dijete počne kmečati usred noći. Na djelovanje također zaboravi jer vidiš da ne daje rezultate.

Nisi spomenula kakav je seks, a to je u ovim okolnostima vrlo bitan podatak.
Vjerojatno ga nema jer je autorica stalno nezadovoljna
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:21   #91
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Dvostruka mjerila. Žena je materijalist ako zarađuje svoju lovu i ako ne zarađuje. Ako ju netko makar polovično uzdržava i ako ne.
Muškarac se samo trudi. Jadan trudbenik, šljaker, njemu je samo dovoljno to što ima, on nije materijalist ... buhuhu
Materijalist je osoba koja gleda materijalno više od iskustvenog, osjećajnog, duhovnog, kako god. Ona je slučajno materijalist (zaključujem po tome što zadovoljstvo temelji na tome može li platiti nešto više od računa i poreza, a muž joj je dobar zato što joj kupi cvjeće) i slučajno je žena, ja bar ne vidim tu nikakav šovinizam na temi.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:37   #92
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Dvostruka mjerila. Žena je materijalist ako zarađuje svoju lovu i ako ne zarađuje. Ako ju netko makar polovično uzdržava i ako ne.
Muškarac se samo trudi. Jadan trudbenik, šljaker, njemu je samo dovoljno to što ima, on nije materijalist ... buhuhu
Lako li mu je bit zadovoljan s onim što ima kad ona plaća stanarinu i režije... Da ga ostavi i on se bude morao sam uzdržavati vidjela bi kako bi bio zadovoljan
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:42   #93
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Lako li mu je bit zadovoljan s onim što ima kad ona plaća stanarinu i režije... Da ga ostavi i on se bude morao sam uzdržavati vidjela bi kako bi bio zadovoljan
Pa jebem mu kaj radi za kikiriki kad nema za režije Pa da radi za 2500 kuna u HR ima za režije u pm.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:42   #94
autorica ostavila dva posta, a ostali iz toga izvukli da nije za oca, da je nezreo, pičkica koja bi mogla zbrisati kad čuje plač bebe, zaigran, kockar, a ni ljubavnica nije isključena.

realno, jadnika je trebalo pobaciti čim se saznalo da će biti muško. doktori to možda ne mogu znati, ali zato su neki od forumaša ovdje već tada znali kakav će ispasti.

internet
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:12   #95
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
autorica ostavila dva posta, a ostali iz toga izvukli da nije za oca, da je nezreo, pičkica koja bi mogla zbrisati kad čuje plač bebe, zaigran, kockar, a ni ljubavnica nije isključena.

realno, jadnika je trebalo pobaciti čim se saznalo da će biti muško. doktori to možda ne mogu znati, ali zato su neki od forumaša ovdje već tada znali kakav će ispasti.

internet
Ma najbolje ovo ne čitati i ništa ne pisati samo se čovjek bezveze živcira
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:18   #96
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
autorica ostavila dva posta, a ostali iz toga izvukli da nije za oca, da je nezreo, pičkica koja bi mogla zbrisati kad čuje plač bebe, zaigran, kockar, a ni ljubavnica nije isključena.

realno, jadnika je trebalo pobaciti čim se saznalo da će biti muško. doktori to možda ne mogu znati, ali zato su neki od forumaša ovdje već tada znali kakav će ispasti.

internet
Žene će uskoro proglasiti kršenjem zakona i diskriminacijom ako muškarac ne troši na nju nekih 95 % plaće.
Revolucion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:37   #97
ma meni je najbolje kako je žena došla po savjete za konkretno pitanje, a sad bi još mogla početi razmišljati i o tome je li joj muž zaista u nekakvim kockarskim dugovima i ima li možda drugu obitelj koju uzdržava u nekoj vukojebini. osobno bih ubacio i ubojstvo u cijelu priču, čisto neka se nađe.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:51   #98
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
autorica ostavila dva posta, a ostali iz toga izvukli da nije za oca, da je nezreo, pičkica koja bi mogla zbrisati kad čuje plač bebe, zaigran, kockar, a ni ljubavnica nije isključena.

realno, jadnika je trebalo pobaciti čim se saznalo da će biti muško. doktori to možda ne mogu znati, ali zato su neki od forumaša ovdje već tada znali kakav će ispasti.

internet
Zašto? Pa i takvi likovi imaju svoj šarm. Ako su dobri jebači, ofkors.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:12   #99
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Pa jebem mu kaj radi za kikiriki kad nema za režije Pa da radi za 2500 kuna u HR ima za režije u pm.
Pa to je i meni čudno.
Plaćanje cigareta, pive i povremeno namirnica - to je participiranje u troškovima na razini studenata koji zarade nešto preko SC - a.

Koliko god on bio skroman i neprobitačan, ne vjerujem da baš tako malo zarađuje.
Dio love odlazi na nešto, a autorica, kao ni mi, ne zna na što.

Osjecajna, pitaj muža di su pare
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:13   #100
poštovana leteća. biste li bili ljubazni pojasniti što je to dobar jebač? ja bih to naime želio postati, ako već nisam, a da toga nisam svjestan, te mi je stoga ta informacija od krucijalnog značaja
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.