Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 15:03   #61
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
..pitanje je samo sto je razumna mjera!?
Pa gle, mislim da prijetnje u online komunikaciji definitivno nisu društveno prihvatljivo ponašanje.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:05   #62
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Pa gle, mislim da prijetnje u online komunikaciji definitivno nisu društveno prihvatljivo ponašanje.
Ok.
Slazem se.

Ocekujem od policije da ode na Inex.hr i pohapsi otprilike 1000 ljudi...posebno plodonosno ce biti na clancima sa tagovima Zdravko Mamic.
U komentarima ispod ima sigurno jedno 200 godina robije.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:05   #63
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Instaliraj Tor browser i mogu ti se ..da ne kazem sto.
Joj, nemoj molim te širiti dezinformacije. Pliz.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:08   #64
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ne brini, nećeš biti kažnjen ako je NETKO otvorio profil s tvojim imenom i prezimenom i piše gluposti. Onda će biti kažnjen taj netko. Jer će ostalim istraživanjima doći do tog nekog, a ne do tebe.

Drugi tehnički podaci će povezati taj profil s konkretnom osobom. Ako si ta osoba ti - buni se koliko hoćeš, ali bit ćeš odgovoran, ako ne dokažeš da ti je netko otuđio virtualni identitet.
virtualni identitet zakonodavac ne poznaje.

ako nisam u pravu, molim da mi se ukaže na to gdje je to pravno regulirano. ne mislim na dokazivanje identiteta u bankarskom i sličnim sustavima gdje certifikatima i sl. dokazuješ STVARNI identitet.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:09   #65
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ip adresa ne može biti identitet.
ne može.


mislim, pri represiji i tiraniji može, ali nazovimo to onda pravim imenom, koga lažemo?
moze, a plus ima uz to i neciji FB profil i sve ostale informacije koje im trebaju jer prica je o FB ispadima, ne?

u krajnjoj liniji mogu pritvoriti sve na toj ip adresi pa neka dokazuju policiji tko je napisao sto.

i nijen to nikakva 'tiranija' nego zastita prava gradjana i njihovog dostojanstva (od strane delikvanta)...to je tu ideja mislim.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:10   #66
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
u krajnjoj liniji mogu pritvoriti sve na toj ip adresi pa neka dokazuju tko je napisao sto.
ovo mi se cini kao nesto sto bi bilo primjerenije Sj. Koreji nego demokratskim drustvima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:14   #67
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
moze, a plus ima uz to i neciji FB profil i sve ostale informacije koje im trebaju jer prica je o FB ispadima, ne?

u krajnjoj liniji mogu pritvoriti sve na toj ip adresi pa neka dokazuju tko je napisao sto.
ma baš.
pritvori sve pa neka dokazuju nevinost.

ajd u pičku materinu sve... tko vas jebe, budite ovce.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:16   #68
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Bilo je slučajeva - u Hrvatskoj - gdje se ekipu koja je "otišla u Internet kafić" uspijevalo pronaći...

Just sayin'


-Stipe


to ne sumnjam jer ima se uvid i u ono sto tko pise u biblioteci isto.

(primjer gdje lik koji je isao u javnu biblioteku prijetiti jednoj politicarki Jo Cox, a koju je kasnije i ubio - neki ludjak extremen desnice- pa valjda mislio da ce zataskati trag prijetnjama tako da ne pise doma sa kompa nego iz bibliotekle, medjutim sve je bilo prezentirano na sudu i plus objavljeno u novinama sto je pisao odtamo, tako da...

.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 24.06.2017. at 15:46.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:20   #69
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Bilo je slučajeva - u Hrvatskoj - gdje se ekipu koja je "otišla u Internet kafić" uspijevalo pronaći...

Just sayin'


-Stipe
ma je, bilo je i inkasatora koji su televizore locirali "tragačima" i babama po selu derali kazne za neprijavljene prijemnike.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:20   #70
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
ovo mi se cini kao nesto sto bi bilo primjerenije Sj. Koreji nego demokratskim drustvima.
ma molim te o cemu ti- ako ima dokaza za ip adresu znaci osumnjiceni su valjda svi na toj ip adresi.

osumnjiceni, kuzis i onda policija ima power ih privesti na saslusanje...zar nema?


druga stvar sto hm...malo extremniji i upuceniji em kriju ip adresu, em otvaraju lazne profile, to znamo.- lik koji je na fejsu rekao drugome da ga 'treba likvidirati' pa pobrisao to (primjer sa druge teme) - recimo to radi.

takvi ce u pravilu kriti ip adresu ko zmija noge i valjda lupetaju i izmjenjuju extreman sadrzaj privatno medju sobom umjesto da objavljuju neke stvari javno na svoj wall.

ja se pitam kako TE prijaviti pa da ih pravda stigne, lako za one koji su toliko blesavi da napisu nesto kao prijetnju smrcu drugoj osobi i onda ostave i policija ih budaletine nadje u roku 5 minuta i privede.

(a policija ovo uzima za ozbiljno je mi ne znamo tko ce nakon sto prijeti nekome smrcu to ici i uraditi. jer mnogi i urade...da je normalan, pretpostavka zakona je da ne bi ni prijetio na takav nacin, in the first place)

Zadnje uređivanje Gigi G. : 24.06.2017. at 15:42.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:26   #71
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ma molim te o cemu ti- ako ima dokaza za ip adresu znaci osumnjiceni su svi na toj ip adresi.

osumnjiceni, kuzis i onda policija ima power i privesti na saslusanje...zar nema?
i dođu svi na saslušanje koji su bili logirani sa te ip adrese i kažu nismo.
što onda?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:37   #72
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
i dođu svi na saslušanje koji su bili logirani sa te ip adrese i kažu nismo.
što onda?
To ti je već objašnjeno, ali slobodno ti živi u svom šarenom balončiću

Da nije riječ o ozbiljnim i neugodnim stvarima skoro da bi ti ponudio okladu u što god hoćeš, od pive do kuće, da sa svog FB profila uputiš ozbiljne prijetnje nekom pa onda kad ti dođu na vrata kažeš da tu živi i žena i tako se izvučeš

Skoro sam rekao da je ova tema kao da klinci iz 7.b pričaju i teoretiziraju, samo to bi bio velik zajeb, jer dobar dio ovih iz 7.b bi vjerojatno umro od smijeha na ovoj temi.


Da se uz dosta znanja i dosta truda možeš i prikriti - možeš. Za ovakvo nedjelo pogotovo, jer neće baš istrošiti sve resurse na jednu FB prijetnju.

Da će te izvući dječje fore tipa "mogla je i moja žena" ako sad sjedneš za komp, otvoriš fejs i sa svog profila pošalješ nekom prijetnje - LOL neće.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:39   #73
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ma je, bilo je i inkasatora koji su televizore locirali "tragačima" i babama po selu derali kazne za neprijavljene prijemnike.
Prilično si glasan i uporan za nekoga tko je posve neinformiran po tematici.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:39   #74
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
i dođu svi na saslušanje koji su bili logirani sa te ip adrese i kažu nismo.
što onda?
ne mogu ti to sad rech jer to je tajna struke

(i btw koliko bi ih moglo biti - nece ih valjda biti 50).
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:44   #75
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
i dođu svi na saslušanje koji su bili logirani sa te ip adrese i kažu nismo.
što onda?
Onda će ukućani reći tko je od njih to napravio jer imaju svoje živote i ne da im se gubiti vrijeme zbog budale koja piše po fejsu. Ili ako je počinitelj stariji od 16 godina će sam vidjeti da je vrag odnio šalu i poštediti obitelj daljnjih neugodnosti.
Teoretizirate do apsurda. Manje kriminalističkih drama gledati.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:47   #76
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
To ti je već objašnjeno, ali slobodno ti živi u svom šarenom balončiću
da, objašnjeno mi je da ne moraju dokazati identitet počinitelja da bi nekog osudili.
meni je to novo a vi se ponašate kao da je to sasvim ok i vjerojatno, u korist društva.

nikad ne prijetim i nisam ovim ugrožen, znam sakriti ip adresu, znam mogućnosti policijskih istražitelja, znam ovlasti i ulogu pravosuđa a poznajem i politiku i njene dvojbe.

i do krvi ću braniti vaše pravo da govorite, iako je rečeno kontra mene a pogotovo da vas nitko ne može privesti i osuditi bez dokaza.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:50   #77
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
da, objašnjeno mi je da ne moraju dokazati identitet počinitelja da bi nekog osudili.
Netočno, moraju

Samo što tebi nije jasno što se uzima kao dokaz pa se vadiš na to da je tvoja žena kriva

Quote:
meni je to novo
Vidi se

Quote:
a vi se ponašate kao da je to sasvim ok i vjerojatno, u korist društva.
Jer jest

Quote:
nikad ne prijetim i nisam ovim ugrožen, znam sakriti ip adresu, znam mogućnosti policijskih istražitelja
Ne znaš

Quote:
i do krvi ću braniti vaše pravo da govorite, iako je rečeno kontra mene a pogotovo da vas nitko ne može privesti i osuditi bez dokaza.
Ništa nije bez dokaza

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Onda će ukućani reći tko je od njih to napravio jer imaju svoje živote i ne da im se gubiti vrijeme zbog budale koja piše po fejsu.
Otprilike, da

Quote:
Teoretizirate do apsurda. Manje kriminalističkih drama gledati.
Točno

Inače, utvrđivanje identiteta na stranu, već se i previše vremena na te trivijalnosti izgubilo; jedan od najpoznatijih takvih slučajeva bio je pacijent koji je prijetio Kosorici.

Onda joj je jednom došao na kućna vrata i začas zaradio 2 godine psihijatrije, i 8 mjeseci uvjetno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:54   #78
Ja se držim zlatnog pravila, nemam otvoren facebook profil.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:57   #79
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ja se držim zlatnog pravila, nemam otvoren facebook profil.
Odakle onda ti prijetiš?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:59   #80
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Onda će ukućani reći tko je od njih to napravio jer imaju svoje živote i ne da im se gubiti vrijeme zbog budale koja piše po fejsu. Ili ako je počinitelj stariji od 16 godina će sam vidjeti da je vrag odnio šalu i poštediti obitelj daljnjih neugodnosti.
Teoretizirate do apsurda. Manje kriminalističkih drama gledati.
ukućani?
što ako je ip adresa nekog hotspota?

kupim računalo, odem i logiram se na hotspot i jebem mater nekom.

bacim računalo u smeće.

i dokazat ćeš mi nešto?


jedino što ćete učiniti je neki novi, budući set zakona o anonimnosti na mreži.
logirat ćeš se samo sa svojim online identitetom i odgovarati za sve što na mreži činiš.
to će, naravno, ukinuti neke slobode, odnosno sve, ali vas to nije briga, jer više neće biti anonimaca koji vam jebu mater na fejsu.
e, da, i zaboravite da ćete pljuvati po vladi i organizirati neke prosvjede i slično. bit će kažnjivo. a ultimativna kazna biti će ban iz virtualnog svijeta, što fejsbuk generacija neće moći podnijeti pa će biti dobra i poslušna.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.