Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 16:06   #41
Može li krojač od traperica regularnog struka napraviti traperice visokog struka?
Muku mučim sa ovim modernim hlačama, sve mi "padaju", osim one visokog struka, a takvih je sada malo za kupiti i ne sviđa mi se većina modela.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:36   #42
Traži se brza i spretna krojačica koja bi promijenila cijelu podstavu na baloneru, cijena manje bitna samo da ga spasi
Još po mogućnosti da je na potezu Kvatrić Dubrava
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:12   #43
Quote:
Beauty-pop kaže: Pogledaj post
Može li krojač od traperica regularnog struka napraviti traperice visokog struka?
Muku mučim sa ovim modernim hlačama, sve mi "padaju", osim one visokog struka, a takvih je sada malo za kupiti i ne sviđa mi se većina modela.
Ne, nikako.
Bilo bi moguce, ali to je tolika zajebancija da ti se ne isplati, bilo bi ti isplatljivije dati sivati traperice po mjeri.
Naime krojacica mora oparati cijeli gornji dio, cak i dio sa zatvaracem, ubacivati novi komad materijala....fuuuu jezim se od pomisli koliko posla.

No, danas se relativno lako nadu hlace sa visokim strukom! Ja sam kupila jedne u stradivarisu, mislim....znam da sam bila sa sestrom u City centru :/
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:58   #44
Kupila sam predivan baloner, naručila ga iz Amerike, ali prevelik mi je.
Vratiti ga ne mogu jer bi shipping koštao skoro koliko i baloner, a i prošao je rok za povrat, pa sam razmišljala da bih ga mogla dati suziti i smanjiti. Može li se to uopće napraviti i koga mi možete preporučiti u Zagrebu? Hvala
BBW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:31   #45
Pozdrav svima! Tražim krojača/krojačicu za sitne popravke. Idelana lokacija bi bila negdje oko Cvjetnog naselja ili Knežije. Imate li kakve preporuke? Zahvaljujem
stressed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:24   #46
Može li ste koušulja tipa 2 sa slike skratiti kako bi bila kao tip 3 sa slike. Cilj mi skratiti kosulje kako bih mogao nositi košulje bez uvlačenja u traperice.
bier is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 00:49   #47
kao da sam negdje nekada davno pisao ovo pitanje, ne sjećam se, znam da se hlače mogu vrlo lagano urediti, suziti, proširiti, šta god,... ali koliko me pamćenje služi, kada je u pitanju sako, "dovođenje na mjeru" je puno teže, a i skuplje (ako se dobro sjećam, isplatilo se više kupiti novi sako, nego kod krojača nositi postojeće), meni sako nije nikada odgovarao, sada, kada sam smršavio oko 15-ak kilograma još manje, šta je najpametnije da uradim? svaki savjet i prijedlog je i više nego dobrodošao - ovo mi stoji kao plastična vrećica, ništa sa ničim (editiram: a opet bi volio ovaj postojeći sako srediti, pošto je kao nov novcat, bio je dosta skup komplet, kvalitetan je i lijep, od 100% 100's vune)
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:16   #48
Ja sam jednom radila preinake na sakou i nikad više. Upropastili su mi ga i bacila sam cijeli komplet
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:20   #49
Ima li netko ideju gdje bih u Zg mogla dati da mi "spase" pletenu majicu koja se jako izdužila u pranju (rukavi su problem)? U kemijskoj su stavili na najvišu temperaturu sušenja i ništa se nije smanjila
Problem je što se radi o pletenini sa širokom manžetom drugačijeg boda i gumbićima pa je ne mogu jednostavno zavrnuti jer je i materijal izgubio čvrstoću, a ima i vodoravne crte pa i na to treba paziti ukoliko bi se negdje rezalo i spajalo?
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:36   #50
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
kao da sam negdje nekada davno pisao ovo pitanje, ne sjećam se, znam da se hlače mogu vrlo lagano urediti, suziti, proširiti, šta god,... ali koliko me pamćenje služi, kada je u pitanju sako, "dovođenje na mjeru" je puno teže, a i skuplje (ako se dobro sjećam, isplatilo se više kupiti novi sako, nego kod krojača nositi postojeće), meni sako nije nikada odgovarao, sada, kada sam smršavio oko 15-ak kilograma još manje, šta je najpametnije da uradim? svaki savjet i prijedlog je i više nego dobrodošao - ovo mi stoji kao plastična vrećica, ništa sa ničim (editiram: a opet bi volio ovaj postojeći sako srediti, pošto je kao nov novcat, bio je dosta skup komplet, kvalitetan je i lijep, od 100% 100's vune)
Ovisi gdje ga treba preinaciti, ako je muski samo rukavi i duljina sakoa. Kod zenskog se moze malo suziti. Svaka veca preinaka unistiti ce sako. Za samo jednu krojacicu sam mogla garantirati da ce odlicno skratiti rukave na sakou na orukavlju, ali ona je odavno u mirovini. Vidjela sam kako to radi i takav pristup iziskuje majstorstvo koje je malo tko bio spreman adekvatno platiti.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 16:17   #51
Pošto se ne razumijem uopće u ove stvari trebam pomoć. Imam trodijelno odjelo koje je za osobu koja je desetak cm viša od mene. Je li moguće to prekrojiti za mene i ako je je li se to isplati uopće, tj. koliko bi to približno koštalo ? Ne bi inače uopće pitao, ali kako se radi o skupljem (Ermenegildo Zegna) i lijepom odjelu, zanimalo me. Hvala.
Iai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 21:14   #52
kolika je realna cijena od 150 kn za zamjenu zatvarača tj ciferšlusa na jakni(spitki)? meni se nekak čini puno al opet ne znam koliko je to zahtjevan posao
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 21:55   #53
Quote:
sharenaloptica kaže: Pogledaj post
kolika je realna cijena od 150 kn za zamjenu zatvarača tj ciferšlusa na jakni(spitki)? meni se nekak čini puno al opet ne znam koliko je to zahtjevan posao
Ne znam za jaknu, ali ja sam mjenjala ciferšlus na prekrivacu za nadmadrac prošli tjedan i platila 25 kn

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Lecos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 17:47   #54
Quote:
Lecos kaže: Pogledaj post
Ne znam za jaknu, ali ja sam mjenjala ciferšlus na prekrivacu za nadmadrac prošli tjedan i platila 25 kn

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
možeš mi piiz reći gdje? ( ako je u zg?)
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 19:01   #55
Quote:
Iai kaže: Pogledaj post
Pošto se ne razumijem uopće u ove stvari trebam pomoć. Imam trodijelno odjelo koje je za osobu koja je desetak cm viša od mene. Je li moguće to prekrojiti za mene i ako je je li se to isplati uopće, tj. koliko bi to približno koštalo ? Ne bi inače uopće pitao, ali kako se radi o skupljem (Ermenegildo Zegna) i lijepom odjelu, zanimalo me. Hvala.
Teško. Hlače da, sako ne. Izgubit će cijelu formu.
Dal problem dužina i rukavi?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2019., 16:57   #56
Dobila sam nekoliko odličnih vintage vunenih kompleta (suknje i sakoi) od jedne gospođe. E sad, ja imam 26 godina i naravno ja bih od suknji koje su ispod koljena da mi budu kao minice visokog struka i sakoi da mi budu suženi jedno 4 broja. Ima li šanse za to?

Nije mi bitno da izgleda savršeno, obzirom da sam dobila besplatno a u zari je komplet suknja i sako 500 kn, opet mislim da mi se isplati. Ima netko da je slično nešto radio?
RedLipstick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 09:30   #57
Quote:
Iai kaže: Pogledaj post
Pošto se ne razumijem uopće u ove stvari trebam pomoć. Imam trodijelno odjelo koje je za osobu koja je desetak cm viša od mene. Je li moguće to prekrojiti za mene i ako je je li se to isplati uopće, tj. koliko bi to približno koštalo ? Ne bi inače uopće pitao, ali kako se radi o skupljem (Ermenegildo Zegna) i lijepom odjelu, zanimalo me. Hvala.
Najkompliciranije je prekrojiti sako - to ne radi svatko tj. to je najbolje dati nekome koji i siva sakoe jer njega treba cijelog rastaviti, prekrojiti pa ponovno sasiti tako da to radi samo tamo gdje ces dobiti pravi preporuku da to rade.

Moj suprug je prekrajao sako i ispalo je savrseno, ali to je radio susjed koji je cijeli zivot radio kao krojac i krojio i sivao odjela pa je to njemu bio macji kasalj - cijene se ne sjecam ali ne mogu ti ga ni preporuciti jer vise ne radi zbog zdravstvenog stanja.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 12:11   #58
imate preporuku za krojača u zagrebu, centar ili širi centar? treba mi novi patentni zatvarač na hlačama i da provjerim mogu li podići ramena na fejk kožnom kaputu. nisu velike preinake pa ne bi da me oderu

edit: okej, upravo sam shvatila da za podići ramena na kaputu treba rezati i podstavu, možda je ipak malo više posla pitanje svejedno stoji!
fgm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 14:17   #59
Quote:
RedLipstick kaže: Pogledaj post
Dobila sam nekoliko odličnih vintage vunenih kompleta (suknje i sakoi) od jedne gospođe. E sad, ja imam 26 godina i naravno ja bih od suknji koje su ispod koljena da mi budu kao minice visokog struka i sakoi da mi budu suženi jedno 4 broja. Ima li šanse za to?

Nije mi bitno da izgleda savršeno, obzirom da sam dobila besplatno a u zari je komplet suknja i sako 500 kn, opet mislim da mi se isplati. Ima netko da je slično nešto radio?
Možda probati kod onih teta iz Kamenskog? One imaju iskustva sa sakoima, kaputima i sl.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 19:59   #60
Da li vam nedostaju modne marke u Hrvatskoj? 👀 Recite nam! 👇👇👇

https://www.survio.com/survey/d/V1E2X0U5J4E8N9N7Q

Bok! Studentica sam koja trenutno piše završni rad. Kao dio toga, radim istraživanje tržišta za europsku modnu e-trgovinu koja razmatra širenje u Hrvatsku ❤️. Molimo popunite brzi upitnik koji je potpuno jednostavan, besplatan i anoniman. Pomozite nam da vas upoznamo i da dovedemo drugačiju modu u Hrvatsku! ❤️👌🏼👗
Marketa12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.