Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2005., 16:00   #41
druze kruska, ti se uklapas u pricu koja ide koji tjedan kasnije...naime, taj sam put fulao vlak...talijanski vlakovi su "jako" tocni...
a vise nisam zelio imati iskusenja s marokinima pa sam te zvao
hvala jos jednom, al nemojmo ici offtopic
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 16:48   #42
Quote:
stoneisland kaže:
druze kruska, ti se uklapas u pricu koja ide koji tjedan kasnije...naime, taj sam put fulao vlak...talijanski vlakovi su "jako" tocni...
Kamikaza?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 11:22   #43
rimini

evo da se i ja javim iz riminija, iz po meni nakon toscane najljepse regije u it: romagna. ferrara je lijep gradic, a na koncertu sam bio. bolje receno da sam koncert odslusao al ga nisam vidio. jebiga, radio sam. vidio sam dosta mjesta u it, od milana do leccea. definitivno najljepsi grad je firenze, a u rangu je i lecce. milano me podsjeca na zagreb, velik grad, tmuran, ljudi samo trce za novcem i poslom, ne sljive te dva posto. juznjaci su mnogo slicniji nama dalmatincima, sjevernjaci su nekako zatvoreniji, al kad ih bolje upoznas i stvoris prijatljestvo onda su stvarno super, dok juznjaci su malo zajebaniji. pogotovo napoletanci.
i na kraju forza milan!!!!!
acmilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 11:51   #44
Acmilan, bas lijepo da si se javio. Znaci, jos netko iz Italije. Jesi li vec mnogo godina u Italiji?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:22   #45
bio sam u osnovnoj u rimini na ekskurziji (venezia-rimini-ravenna). jako lijepe pjescane plaze, grad mi se jako svidio.
Forza Juve!
__________________
You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead
with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!
Princ Imrahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:53   #46
Italija? i i

Što se tice ljepote arhitekture i pejzaža (naravno, tu ne ubrajam Milano i Torino koji su toliko sivi i odvratno ruzni gradovi da je to za nevjerovati).

Zivjela sam u firenzi nakon 4. godine faksa i to je tako lijep grad da mozes danima setati po ulicicama, kalama, mostovimaTalijani su degenerici koji ne trpe strance i svako malo cujes primjedbu da si tamo "dosla da se udas i spasis od bijede". Da ne spominjem da vecina njih ne zna gdje je Hrvatska
Dosta sam bila po Milanu kod frenda koji je tamo studirao i osim nocnog zivota i zakon buvljaka, nije me se dojmio kao grad gdje bih mogla zivjeti.
Torino-bila xy puta tamo jer je svojedobno moj dragi tamo zivio. grad je Sisak uvecan za 50 puta

Rim je također prekrasan. jebeno krasan, al tamo sam bila samo tjedan dana pa ne znam kakvi su ljudi, nocni zivot, itd.Arhitektura je za umrijet.da ti zastane dah

venecija je prekrasna, ekipa nekako najbolja od svih regija u Italiji.
Padova, Bologna (bolesno aktivan zabavni zivot 24/7), Udine, Ancona...nista posebno..

Jedino di nisam bila, a htjela bih jesu Sicilia i sardegna
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:58   #47
Re: rimini

Quote:
acmilan kaže:
milano me podsjeca na zagreb, velik grad, tmuran, ljudi samo trce za novcem i poslom, ne sljive te dva posto.
tocno
al kad to kazem ovima iz zagreba, naljute se.
Quote:
acmilan kaže:
juznjaci su mnogo slicniji nama dalmatincima, sjevernjaci su nekako zatvoreniji, al kad ih bolje upoznas i stvoris prijatljestvo onda su stvarno super, dok juznjaci su malo zajebaniji. pogotovo napoletanci.
ekipa s kojom sam se druzila kad sam zivjela u Firenzi bili su mahom Sicilijanci. zakon ekipa.
Kazu da njih sjevernjaci isto mrze. valjda je odnos kao zagreb-split.


zao mi je k'o psu sta nikad nisam isla kod njih na Siciliju, a sada sam vec izgubila kontakt.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 11:43   #48
Quote:
NoWa kaže:
...Talijani su degenerici koji ne trpe strance i svako malo cujes primjedbu da si tamo "dosla da se udas i spasis od bijede". Da ne spominjem da vecina njih ne zna gdje je Hrvatska
Ja nemam takav dojam...mislim, nisu bas tako losi.

Doduse, nije bas da nikad nisam cuo neka generaliziranja s njihove strane, ali cinjenica je da ovdje u posljednje vrijeme svako toliko cujem da se neki Talijan ozenio za neku naprimjer Rumunjku ili Brazilku, ili pak da zivi s njom.
Istina je ovo sto si spomenula da ovi sa sjevera ne tretiraju strance nista losije nego njihove juznjake. Rekao bih da juzne Talijane vide cak i gore.

Ono sto te vjerojatno zasmetalo je sto u razgovoru sve strance stavljaju u isti kos. Naprimjer, oni koji nisu nikad bili kod nas, ne prave razliku izmedju nas, Ukrajinaca, Poljaka i Rusa. Svi su im "gente slava", koja za njih kao da dolazi iz iste drzave, itd...
Vecina njih ovdje ne kuzi da kod nas nije bas tolika bijeda kao u nekim drugim zemljama, a istina je da je za mnoge emigrante iz dalekih zemalja ovo ovdje obecana zemlja i izlaz iz bijede, te traze svakakve nacine da bi dosli do papira.

Cuj, Talijani u prosjeku imaju slabiju opcu naobrazbu nego mi, tako da neka takva neznanja s njihove strane covjek jednostavno treba prihvatiti bez da se cudi. Sto se toga tice, takvi su vjerojatno i Njemci, Francuzi i ostali.
Nekoliko puta mi se desilo da mi je ovdje dosao neki od poznanika i rekao ovakve neke stvari: "Jucer ti je pobjedio Partizan". Bilo je jos bisera jako puno.
Onda im trebas po 100 puta objasniti da to nije klub iz moje drzave, itd.

Ali inace, dosta su otvoreni i pricljivi - druzeljubivi, rekao bih. Meni je sto se toga tice dobro ovdje.


Ono sto mene uzasno smeta tu je degenericna birokracija i neke stvari kako im u drzavi funkcioniraju. Kada sam dosao ovdje, cekivao sam da mnoge stvari funkcioniraju bolje nego u HR, a ono mnoge stvari su jos i gore. Dosta da uzmes u ruke osobnu iskaznicu ili prometnu dozvolu vozila - ti dokumenti kao da vuku korijen iz Austrougarske.
Prometna dozvola vozila je jedan ruzni A4 karton, nemozes vjerovati da u jednoj ozbiljnoj drzavi tako moze izgledati ozbiljan dokument u danasnje vrijeme. A tek onaj permesso di soggiorno, itd. Pa svugdje uvijek guzve na drzavnim salterima, posti, itd.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 13:29   #49
gatto, ma talijani su 10 puta nekulturniji i nazadniji od nas u vecini slucajeva, samo sto su na HOCH zapadu pa ih se dozivljava drugacije zbog visokih placa. i grebanaj turista.

mi se cudmo kad na Talijani tu dođu i sjednu za sank..Kao, zasto ne sjednu na štekat ispred kafica?Onaj tko nikad nije bio u Italiji ne zna da cijena kave ima drugaciju kavu ako je:
a)popijes s noge
b)popijes unutar kafica
c)popijes van kafica u trecem redu sjedalica
d)popijes van kafica u prvom redu sjedalica (najbolji pogled)
e)popijen van kafica u prvom redu sjedalica, ali sa malim buketicem (!) na stolu (desilo se meni pa mi je frajer objasnjavao da ja na stolu imam fucking cvijece i d ami je zato kava duplo skuplja)

retardi.
a frajeri misle da mogu dobit svaku curu, posebno ove sta su "gente slava", a kad ih odbijes nerijetko dobijes pogrdan komentar.
kad sam bila u Italiji imala sam jednog dobrostojeceg momka i odmah su svi komentirali kako sam se "dosla jadnica spasiti od bijede na Istoku"
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 13:45   #50
Ovo za popiti kavu je istina, odnosno opcenito kad negdje izadjes vani, sjesti i tako to.
Meni je naprimjer smjesno kad dodje ekipa negdje sjesti, uvijek naravno ultima moda na njima i s nekim dobrim autom, i onda ih pola naruci vodu. To sam cesto puta dozivio i u mojem drustvu ovdje, pa ih ja uvijek zajebavam zbog toga da su falsi i skrti. Ono, salimo se, dobri smo, pa si mozemo svasta reci.

Jebiga, otic normalno na cugu, bez da mislis tko ce sto platiti i da popijes normalno pice bez velikog razmisljanja, to ces tu rijetko vidjeti. Tu samo sto se zrak ne naplacuje, a gotovo uvijek svatko sebi placa pice. Nema spontanosti kao i kod nas.
Mislim da je svugdje na zapadu tako.

A sto se kulture tice, meni se svidjaju kakvi su na poslu. Premda su temperamentni, nisam nikad vidio da se netko na nekog ruzno i neprimjereno izderao, itd. Kod nas u HR je toga bilo, ohoho.

I tako, neke stvari su losije, a neke bolje nego kod nas. Doduse, svaka cast monumentima i povijesnim jezgrama, ali meni je ipak u Hrvatskoj najljepse. Eto mene veceras oko 8 sati u Lijepoj nasoj.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 13:50   #51
Quote:
gatto kaže:
svaka cast monumentima i povijesnim jezgrama, ali meni je ipak u Hrvatskoj najljepse.
i meni. zato sam se vratila:-)))

dobro nan doša.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 13:56   #52
Quote:
gatto kaže:
Cuj, Talijani u prosjeku imaju slabiju opcu naobrazbu nego mi, tako da neka takva neznanja s njihove strane covjek jednostavno treba prihvatiti bez da se cudi.
Slabija opća naobrazba?

Jao majko moj,a kakvih ih se sve može upoznati ovdje kad dođu na more (Istra).
Imam osjećaj kao da uglavnom dolaze sami glupani.

Oni ne samo da nisu čuli za Hrvatsku nego nisu čuli za neki drugi jezik osim talijanskog.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 13:58   #53
Quote:
NoWa kaže:

kad sam bila u Italiji imala sam jednog dobrostojeceg momka i odmah su svi komentirali kako sam se "dosla jadnica spasiti od bijede na Istoku"
Ol nisi?
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 13:58   #54
Quote:
NoWa kaže:
a frajeri misle da mogu dobit svaku curu, posebno ove sta su "gente slava", a kad ih odbijes nerijetko dobijes pogrdan komentar.
Mene cesto puta zezaju ovi moji Talijani ovdje da sto im ne dovedem kamion nasih cura iz Hrvatske. A ja ih zezam da moraju ipak malo narasti, jer se Hrvaticama svidjaju visoki decki.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 14:01   #55
Quote:
gatto kaže:
Mene cesto puta zezaju ovi moji Talijani ovdje da sto im ne dovedem kamion nasih cura iz Hrvatske. A ja ih zezam da moraju ipak malo narasti, jer se Hrvaticama svidjaju visoki decki.
Dobro si im i rekao. Krebili.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 14:12   #56
Meni je jedan Talijan iz Napolija (!!) objašnjava kako je putova po Istri i da je sta uz cestu kupit neko vino ili sir ili šta već prodaju oni seljaci šta stoje uz put i da je platija - papirnatim maramicama. Sad ja ostanem šta ovaj priča... A on meni kaže - pa valjda su toliko siromašni da bi uzeli bilo šta...

Prvo sam mu reka da je kreten i da izmišlja, a onda da oni s Juga imaju još kruva jest dok dostignu istarski standard. Pa mi se više nije baš obraća, ali jebiga
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 14:36   #57
kao sto rekoh, retardi.

ja sam među tim talijanima bila jebeni genij sto se obrazovanja tice.

glupi su kao da im je SAD susjedna drzava
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 17:14   #58
Quote:
NoWa kaže:
gatto, ma talijani su 10 puta nekulturniji i nazadniji od nas u vecini slucajeva, samo sto su na HOCH zapadu pa ih se dozivljava drugacije zbog visokih placa. i grebanaj turista.
Zivila sam u Italiji 8 god.,Toscana, Versiglia i mislim da nemas pravo. Svugdje ima kulturnog i ne kulturnog svijeta.
Nikad necu zaboraviti kad sam u ST bila sa klincima u parku, jedno dijete se srusilo sa ljuljcke, majka umjesto da vidi sta mu je, poslala ga je k' vragu i zalipila trisku. E takvo nesto u Italiji nema sanse da dozivis i tko je sad kulturan?
S druge strane, vjerovatno si u HR okruzena, tvojim kriterijima, izabranom ekipom, dok si u Italiji naisla na ljude koje u biti nisi prije poznavala i tu onda mozes na svasta naici.
Mislim da je jako ne zahvalno usporedjivati talijansku kulturu sa hrvatskom .

Quote:
NoWa kaže:


retardi.
a frajeri misle da mogu dobit svaku curu, posebno ove sta su "gente slava", a kad ih odbijes nerijetko dobijes pogrdan komentar.
kad sam bila u Italiji imala sam jednog dobrostojeceg momka i odmah su svi komentirali kako sam se "dosla jadnica spasiti od bijede na Istoku"
Na srecu, ja sam udana za frajera od 90kg misica i 185 cm, tako da nisam imala neugodnih iskustava ali primjetila sam da svasta trpaju pod "slava".
Ne zaboravi da sve to nije bez razloga. Zahvali komunizmu i ne imastini poslije drugog svijetskog.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 17:18   #59
Mi (ja i neki drugi ljudi) smo pričali sa Talijanom na skijanju koji je radio kao konobar u jednoj Hütte odmah na stazi, te ga pitasmo kako se kaže žičara na talijanskom, a ovaj u porođajne muke te se nije sjetio, onda smo ga pitali kako se kaže "predati se" jer smo htjeli uzvikivati "nema predaje!!" ali ni to nije znao. Na talijanskom. A nema nacije koja se više puta predala. Smješnoća.

Zar nije zanimljiva priča.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 17:27   #60
Quote:
gatto kaže:


Ono sto te vjerojatno zasmetalo je sto u razgovoru sve strance stavljaju u isti kos. Naprimjer, oni koji nisu nikad bili kod nas, ne prave razliku izmedju nas, Ukrajinaca, Poljaka i Rusa. Svi su im "gente slava", koja za njih kao da dolazi iz iste drzave, itd...
Zato im ja kazem da sam Dalmata i nema problema, prihvacaju me kao svoju .

Quote:
gatto kaže:


Prometna dozvola vozila je jedan ruzni A4 karton, nemozes vjerovati da u jednoj ozbiljnoj drzavi tako moze izgledati ozbiljan dokument u danasnje vrijeme. A tek onaj permesso di soggiorno, itd. Pa svugdje uvijek guzve na drzavnim salterima, posti, itd.
Dobro si im opisao dokumente .
Na postu i ostale saltere se ide za vrijeme pause di pranzo
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.