Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 02:50   #81
Početak "Bag of Bones" mi je bio malo prerazvučen, ali mi je na kraju knjiga ispala jako dobra. Moje preporuke.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 18:06   #82
Stephen King

Ima li to fanova ovog genijalnog pisca. Evo, šta sam ja pročitala:

Djevojka koja je obožavala Toma Gordona (moja najdraža)
Vreča kostiju
Potrebite stvari 1,2
Tamna strana
Očajavanje
Stegovnici (pod pseudonimom Richard Backman)
Rose Madder
Dolores Claibourne
Nesanica
Harčevi u Atlantidi
Godišnja doba
Mobitelj
Četiri iza ponoći

Kao što vidite ti spada goto sve, ali me jako zanima gdje da nabavim ostale knjige? Inaće ih iznajmljujem u biblioteci, a nemam baš šoldi da ih kupim.
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:32   #83
djevojčica koja je obožavala Toma Gordona je bila prva njegova knjiga koju sam pročitala... (naslov mi se nekako svidio)
i taaaaaaaako me razočarala.......
pomislih... što to ljudi vide u Kingu?
al odlučih mu dati drugu šansu pa pročitah i Rose Madder...
ni ona me nije oduševila al je bila barem čitljiva
inače nisam ljubitelj tog žanra pa mi je razumljivo da me ne oduševljava
namjeravam pročitati još koju
__________________
Imam pravo na krivo mišljenje!
Yuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 02:32   #84
Quote:
Majadl kaže: Pogledaj post
Ima li to fanova ovog genijalnog pisca. Evo, šta sam ja pročitala:

Djevojka koja je obožavala Toma Gordona (moja najdraža)
Vreča kostiju
Potrebite stvari 1,2
Tamna strana
Očajavanje
Stegovnici (pod pseudonimom Richard Backman)
Rose Madder
Dolores Claibourne
Nesanica
Harčevi u Atlantidi
Godišnja doba
Mobitelj
Četiri iza ponoći

Kao što vidite ti spada goto sve, ali me jako zanima gdje da nabavim ostale knjige? Inaće ih iznajmljujem u biblioteci, a nemam baš šoldi da ih kupim.
gotovo sve? ni blizu.
vidiš.
hm..potraži u knjižnici na engleskom?
a i ja sam ih jako malo čitala...al radim na tome
čekam da mi prođe ispitni rok pa da pročitam duma key i blaze.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 08:42   #85
Quote:
oceanborn kaže: Pogledaj post
gotovo sve? ni blizu.
vidiš.
hm..potraži u knjižnici na engleskom?
a i ja sam ih jako malo čitala...al radim na tome
čekam da mi prođe ispitni rok pa da pročitam duma key i blaze.
ma znam da nije to nit blizu, ali u moju biblioteku ne dobivaju ni nove ni stare, šta imaju imaju. Žalosno. Čitala sam zelenu milju na engeski, al sam na taj način spora ko blato. Ništa, pitat ću ja u knjižnici šta oni vele, a do tad...
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 10:27   #86
Vidio sam u Algoritmu neki dan novu knjigu Duma Key se cini mi se zvala. Zna li netko nesto o tome i je li citao vec?
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:02   #87
piše prije dva posta..čekam da mi ispitni rok završi.
a ja isto ne znam..u zagrebu se još nisam učlanila u knjižnicu, al u zadru već godinama stoje iste knjige..pročitala sam sve što sam našla, i na hrvatskom i na engleskom al to je sve malo.
heh ja sam za 50 kuna na interliberu kupila svih 6 knjižica zelene milje. evo baš opet čitam.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:15   #88
Čitala mnogo toga. Niš posebno. Previše ko na pokretnoj traci. S godinama sve više izbjegavam...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 18:06   #89
Vreća kostiju je malo prerazvučena, da... Mislim na početak. Ali u cjelini, ideja knjige o položaju crnaca u tadašnje vrijeme je dosta dobra...
__________________
"I'm not a big believer in... magic. But this place is different. It's special. The others don't wanna talk about it because it scares them, but we all know it, we all feel it."
Lostie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 18:38   #90
u 'Kingov svijet', da se tako izrazim, upala sam preko ''Desperation-a'' i zaljubila se na prvo citanje. netko prije je napisao da pise sve na istu foru. to se zove stil, a svi pisci imaju svoj. do sad sam procitala sve prevedene na hrv. i veliku vecinu na engleskom, i moram priznati da su me se najvise dojmile vec spomenuto 'Ocajavanje', 'Ono', 'Isijavanje', Carrie', 'Tamna polovica', Nesanica', Talisman', 'Geraldova igra' i Crna kuca' koju je napisao zajedno sa Peterom Straubom.
jedna od stvari koje me kod njega odusevljavaju jest kako u zagradama
(kao sasvim slucajno)
opisuje podsvijest ili nesto slicno. ma predobro!

jednostavno, covjek je genije
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 19:19   #91
The Walkin Dude
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:19   #92
Langolijeri
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:37   #93
u osnovnoj skoli sam ga obozavala, "gutala" sam njegove knjige, i bile su medju prvim knjigama koje sam na engleskom procitala. kasnije mi je odusevljenje prilicno splasnulo, ali i dalje ne mislim da je los pisac.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:33   #94
Meni su Potrebne stvari pre dobre

Odusevljenje nije splasnulo, on me nedavno uveo natrag u svijet knjige (sramim se, poceo sam ozbiljnije citati tek u 20. godini )
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:27   #95
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Meni su Potrebne stvari pre dobre


ooo da...Needful things su mi kultne, a bogme je King i u Dolores Clairbourne je nabio stravicnu atmosferu (iako tu nema niceg "out of this world" - valjda bas zato?)...

...iako mu je Dean Koontz za petama, King je i dalje nenadjebiv...
__________________
Ambitious, but rubbish
Grimhild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 20:08   #96
meni su najdraže očajavanje i stegovnici
jazz0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 17:43   #97
pročitala sam samo potpaljivačicu jer mi se takav žanr baš i ne sviđa, ali bih željela pročitati isijavanje, ali knjigu nigdje ne nađem...
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:51   #98
Pročitao sam sve njegove knjige osim Cycle of the werewolf, sviđa mi se njegov stil, karakterizacija likova, ali u 80-ima je puno bolje pisao, čini mi se da se sada malo razvodnio. Lisey's story mi je bila ok, ali ništa posebno, kao i većina stvari koje je napisao u zadnjih 4-5god. Najbolje su mi Misery, It, Cujo- ovu zadnju je prema vlastitom priznanju od prve do zadnje stranice napisao na kokainu
napoleon11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 11:21   #99
Stephen King

Ako postoji knjizevni genije danasnjice onda je to definitivno on... Ja ga obozavam vec godinama, a oko njega sam vodila vec bezbrojne rasprave sa raznim ljudima koji ne podnose njegov nacin pisanja... On mi je pomogao da shvatim zasto su ljudi nekada tako velika govna...
Zanima me sta ste citali od njega... i naravno volite li njegovu knjizevnost...ili ne....?
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:31   #100
Pridružujem se u mišljenju da je genije, i definitivno najbolji horror pisac današnjice. Čita sam od njega dosta toga: The Dark Tower (ujedno njegovo najdraže mi djelo), It, The Stand, The Shining, The Talisman, Black House, Eyes of the Dragon, Cujo, Firestarter, Rose Madder, Different Seasons, Bag of Bones, Four Past Midnight, Insomnia, Desperation, Regulators... Ima toga još, al se sad ne mogu svega ni sjetit. U svakom slučaju, King je legenda.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.