Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 14:48   #4241
Imam od Optime Tp Link W8961ND ruter i nemogu nikako vise uc u njegove postavke. Prije se znao isto zaglupirat pa bi ga ugasio i upalio i mogo sam uc. Znaci uopce mi ne izbacuje onaj prozor gdje ukucam user i password. Jel zna netko jel ima neki drugi nacin mozda? Strah me da ga na tvornicke postavke jel ce mi pretpostavljam obrisat sve unutra, a nisam siguran da li cu i nakon toga moc imat pristup njemu pa da nebi izvisio pa da nemogu nikako na net.
Da li to moze sama optima zabranit pristup njemu ili se jednostavno previse zaglupiro ovaj put sam ruter.

Hvala.
beni666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 13:55   #4242
pozdrav,
mozda ja malo lose shvacam, al sto zapravo znaci ovo "3. Maksimalna Internet brzina: 6 mjeseci bez naknade"
kao 6 mjeseci se ne placa odabrana brzina ili 6 mjeseci dobivamo besplatno maksimalnu mogucu brzinu?
nekako mi je logicki ovo prvo.
naughty guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:35   #4243
Quote:
beni666 kaže: Pogledaj post
Imam od Optime Tp Link W8961ND ruter i nemogu nikako vise uc u njegove postavke. Prije se znao isto zaglupirat pa bi ga ugasio i upalio i mogo sam uc. Znaci uopce mi ne izbacuje onaj prozor gdje ukucam user i password. Jel zna netko jel ima neki drugi nacin mozda? Strah me da ga na tvornicke postavke jel ce mi pretpostavljam obrisat sve unutra, a nisam siguran da li cu i nakon toga moc imat pristup njemu pa da nebi izvisio pa da nemogu nikako na net.
Da li to moze sama optima zabranit pristup njemu ili se jednostavno previse zaglupiro ovaj put sam ruter.

Hvala.
Ovo se i meni znalo događati. I rješenje je bilo da se uz pomoć čačkalice napravi reset rutera.. Postavke za spajanje ruter povuče automatski i sve normalno radi. I normalno se može ući u postavke rutera.
lostboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:28   #4244
Quote:
naughty guy kaže: Pogledaj post
pozdrav,
mozda ja malo lose shvacam, al sto zapravo znaci ovo "3. Maksimalna Internet brzina: 6 mjeseci bez naknade"
kao 6 mjeseci se ne placa odabrana brzina ili 6 mjeseci dobivamo besplatno maksimalnu mogucu brzinu?
nekako mi je logicki ovo prvo.
Plaćaš brzinu paketa koji imaš, a oni ti daju 6 mjeseci maksimalnu ostvarivu brzinu kod tebe bez dodatne naknade.

Npr. imaš i plaćaš paket 10/0.63, a 6 mjeseci oni ti omogućuju (teoretski) 20/0.75 (jer je to najveća brzina na adsl-u) ili u mom slučaju, imam i plaćam paket 30/5 (vdsl), a oni mi 6 mjeseci puštaju brzinu cca 38/18
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 08:52   #4245
Pozz,
Kakva je kod vas brzina na VDSL kod optime?Jeste li zadovoljni?
Meni su obećali brzinu od 31 mpbs na VDSL-u.
S obzirom na dosadašnjih 10 mpbs to bi trebalo biti poboljšanje.




Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 03:11   #4246
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Pozz,
Kakva je kod vas brzina na VDSL kod optime?Jeste li zadovoljni?
Meni su obećali brzinu od 31 mpbs na VDSL-u.
S obzirom na dosadašnjih 10 mpbs to bi trebalo biti poboljšanje.




Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
Prezadovoljan, kao postojeći korisnik dobio popust TO3 plaćam 250,00 kuna. 40mbps, imam uvijek skoro toliko. Više uređaja spojeno, nikad problema.

U prilogu screenshotovi.

https://s16.postimg.org/6l04otg4l/TO3.jpg
https://s3.postimg.org/ebbya6m8j/Attainable.jpg
https://s3.postimg.org/onae31gmr/Brzina.jpg
https://s28.postimg.org/fnj3ruwf1/Ure_aji.jpg
Norsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 04:41   #4247
Eo ja ću ih malo kritizirati, imam Optimu već nekoliko godina (sigurno barem 5), i zadovoljan sam bio, do prije mjesec dana.

Naime, moji starci imaju običaj plaćati račun ono s 2 mjeseca zakašnjenja, financijski problemi u prošlosti ovo ono, pa malo zaostaju, a već se tako naviknuli, ali uvijek bi platili sve prije isključenja.

U jednom trenutku prilikom plaćanja računa, plina, struje, stari slučajno greškom nije platio telefon.
I oni nam ga isključe, odmah to popodne, doslovno sat vremena kasnije, ja osobno sam platio sve zaostale račune.

I sada dan-dva kasnije, zovu oni nas da nam ponude neke nove njihove usluge, i usput agent napomene da će nam naplatiti dodatnih 60kn za pononvo uključenje.
Pošto sam radio već osobno u 2 različita call centra, doslovno znam, da se uključenje radi s par klikova preko kompjutera.
Starom se naravno to nije svidjelo i krenio prigovarat, nije on tip koji se dere na telefon, no agent počeo postavljati glupava provokativna, arogantna pitanja, kao ko vam kriv što niste platili i slično.
Da bi moj stari rekao, da zeli raskinuti ugovor, jer smatra da je njihov potez apsolutno nepravedan prema njemu kao dugogodišnjem korisniku...

Znači od toga da nam prodaju nešto novo, zbog bahatosti su došli do toga da stari zeli raskinuti ugovor.
Ne znam kako su završili razgovor točno, vjerojatno tipa da je moj stari rekao da ćemo vidjeti što će biti.

Da bi ja došao kući, i ja nazavo, i rekao da zelim znati uvijete za raskid ugovor, pošto nismo u ugovornoj obvezi, mozemo raskinuti kad oćemo.

Naravno ekipa u Optimi se malo ukakila i odmah nas zovu nude nam dodatne popuste. Prvi put ih odbijemo, drugi put ih odbijemo, zovu oni par dan akasnije treći put s još boljim popustima.

I moj stari bez mog znanja prihvati. TV, internet, telefon, uz još par paketića za telefon, za 200 kn, s uključenim PDVom.

Sada ja naravno idem provjeriti, zovem ih, i pitam, jel u to PDV uključen ili nije, kažu je. U dva navrata sam o tome s njima na telefon pričao, i oba puta su mi rekli da je PDV uključen u tih 200 kn. Inače nema šanse da bih pristao. A to što je stari potvrdio da zeli, se moze u privh 8-14 dana raskinuti bez ikakvih problema.

Dolazak signala za TV, je kasnio par dana, krenuvši od 8-9 dana u mejsecu, no ajde nema veze. No...

Naravno, prvi račun dolazi, 250 kn...200kn + PDV.

Stari zove njih, pita ih šta je ovo, 10 minuta mu zenska pije živce i objašnjava, kao kojem idiotu, kako se računa PDV...te da to tako treba bit, dok je napokon nije nagovorio da pogleda ugovor gdje piše 200kn (uključen PDV), nakon što je vidjela da je pogriješila, nije se ni ispričala, nego samo smijala. Ali ajde nema veze.

I sada čekamo odgovor na prigovor.

I dok čekamo, stari išao gledati račun i od prošlog mjeseca, da bi isto otkrio da su PDV naknadno obračunali mimo starog ugovora.


No moram reći isto, da su dosada bili vrlo azurni u uklanjanju vrlo rijetkih problema s internetom, te sutradan i provjeravali da li je sve uredu.

Samo sada i meni već plešu po zivcima, jer pitanje je i što je s ovih prvih 8 dana u mjesecu, kako su to uopće obračunali...
Ne bih se ja puno na to ni obazirao, da već mjesec i pol dana ne seru kvake. Kako baš nikad ne naprave grešku protiv sebe...


Ako isprave grešku, naravno ostajem dalje kod njih, signal za TV i Internet im je odličan, brzina 99% konstantna, ali ako ne isprave, raskinuti ću ugovor pod svaku cijenu, a za dalje ćemo vidjeti, jer u ugovor čitko piše 200 kn (uključen pdv)
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:23   #4248
Danima već problemi sa isporukom opreme,kažu da Overseas vraća opremu koja je adresirana na mene jer prema njima "adresa ne postoji"
U međuvremenu danima nema telefonske veze zbog "zastarjelosti trenutne opreme"
Komično-tragična situacija u svakom slučaju
19ivan50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:50   #4249
Kako promijeniti wi-fi lozinku na ruteru?

Kako promijeniti wi-fi lozinku na ruteru?
znatizeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:50   #4250
Udes u ruter preko web browsera

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 07:13   #4251
Quote:
znatizeljko kaže: Pogledaj post
Kako promijeniti wi-fi lozinku na ruteru?
ukucate ip adresu i defaultnu lozinku i username
Kod INNBOXA je user:user a kod TP-LINKA admin:admin

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 18:14   #4252
Thumbs down mrš!

Imamo internet preko Optime i sve bilo OK godinama, ADSL Huawei adapter šljaka od 2008, nazvali bi vas 1 godišnje da vide jeli internet veza stabilna, prije isteka ugovorne obveze nazovu vas... ali to je prošlost! Sadašnjost je puno ružnija.
Dakle ovaj put nisu nas nazvali da podsjete da ističe 2 godine ugvora. Ok, baš me briga. Ali došao ovaj i prijašnji mjesec skoro 50% veći račun doslovce za ništa. Šta se zbilo? Podigni nakandu za internet tarifu O2 koja se više i nemože pronać normalnim putem na stranicama. I podigli naknadu za "Mobitel 100" koja je nekad bila simbolična. Imali smo 10 poziva u mjesecu na fikse brojeve ako nekog to zanima.
A njihov broj 0800? Pa javit će se neko ali uzmite barem 1 dan godišnjeg. Ili uvalite nekome IT pismenom umirovljeniku iz obitelji da zove.

Neznam što im to treba ali mi im kažemo zbogom, i dobrodošao nam Bnet.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:03   #4253
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Imamo internet preko Optime i sve bilo OK godinama, ADSL Huawei adapter šljaka od 2008, nazvali bi vas 1 godišnje da vide jeli internet veza stabilna, prije isteka ugovorne obveze nazovu vas... ali to je prošlost! Sadašnjost je puno ružnija.
Dakle ovaj put nisu nas nazvali da podsjete da ističe 2 godine ugvora. Ok, baš me briga. Ali došao ovaj i prijašnji mjesec skoro 50% veći račun doslovce za ništa. Šta se zbilo? Podigni nakandu za internet tarifu O2 koja se više i nemože pronać normalnim putem na stranicama. I podigli naknadu za "Mobitel 100" koja je nekad bila simbolična. Imali smo 10 poziva u mjesecu na fikse brojeve ako nekog to zanima.
A njihov broj 0800? Pa javit će se neko ali uzmite barem 1 dan godišnjeg. Ili uvalite nekome IT pismenom umirovljeniku iz obitelji da zove.

Neznam što im to treba ali mi im kažemo zbogom, i dobrodošao nam Bnet.
Ljudi oprez, istina. Istekao mi je ugovor i podigli su cijenu paketa sa 169 kn na nekih 199 kn. Naravno da nije bilo govora o tome prilikom potpisa ugovora, i naravno tako nešto do sada nije bio slučaj. Uvijek si plaćao cijenu paketa onakvu kakvu si potpisao, pa makar ti istekla ugovorna obveza. I naravno, nikakve obavijesti ili upozorenja o toj promjeni (dizanju cijene paketa) nije bilo.

Tako da pripazite, provjerite dokle vam traje ugovor pa prije isteka odlučite što će te da vas račun nebi iznenadio.

I što se tiče call centra, u zadnje vrijeme gotovo ih je nemoguće dobiti, jedno pola sata je zvonilo dok se agent nije javio.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:58   #4254
pitanje: dosada sam bio na H1,telefon+internet,brzina za danasnje pojmove bijednih 4/512,racun redovito oko 200-220 kn uz malo do umjereno koristenje poziva (pazilo se koga se zove i koliko).
Neki dan zove tip iz optime,nudi paket telefon+internet,brzine 30 mb prvih 6 mjeseci,kasnije 20, uz nekakav flat telefon i bez potpisivanja ugovorne obveze,za 175 kn mjesecno(ukljucen pdv). tri puta sam ga pitao za cijenu,potvrdio je.
Buduci da nisam ugovorom vezan za H1, ovo zvuci kao dobra(bolja ponuda) od trenutne. Ispricavam se ako ponavljam necije pitanje, ali molim odgovor tj. misljenje da li je to neka patka,tipa nisi citao slova velicine fonta 3,ili je to realna ponuda i cijena za to sto se nudi. Nemam vremena proucavati ostale operatere i dostupnosti,bitna mi je veca brzina od trenutne i manja cijena ukoliko je to moguce/tocna informacija za cijenu.
Hvala na odgovoru
ratm22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:44   #4255
Da, recimo da je to tako kako ti je rekao s time da brzina 6mj ide do 30 a to ovisi o propusnosti parice. Meni su to isto obecali da bi na kraju vidjeli da to ne mogu ispostovati, pa sam zavrsio na 10 i to je to..kao ne mozemo isporuciti i ako ne zelite prekinite ugovor onosno posto nema ugovorne obveze, tko te sisa idi dalje ili uzmi sto ti se nudi.
Svi davatelji net usluga su koma i definitivno preskupi. Pogledaj si novu Tele2 ponudu za pokucni net, mislim da bi to mogla biti puno bolja opcija od Optime.
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:31   #4256
Quote:
robee kaže: Pogledaj post
Da, recimo da je to tako kako ti je rekao s time da brzina 6mj ide do 30 a to ovisi o propusnosti parice. Meni su to isto obecali da bi na kraju vidjeli da to ne mogu ispostovati, pa sam zavrsio na 10 i to je to..kao ne mozemo isporuciti i ako ne zelite prekinite ugovor onosno posto nema ugovorne obveze, tko te sisa idi dalje ili uzmi sto ti se nudi.
Svi davatelji net usluga su koma i definitivno preskupi. Pogledaj si novu Tele2 ponudu za pokucni net, mislim da bi to mogla biti puno bolja opcija od Optime.
hvala ti na odgovoru tip je rekao da sam blizu centrale i da je propusnost 32 Mbps. U sto cisto sumnjam jer smo imali probleme s brzinom kod h1,pa su dosli cackat po uticnici ali opet,optima koristi svoju infrastrukturu dok h1 koristi tudju.. a ne znam,ako je to ta cijena isplati se probati.. makar to sto kazes,tele2 opcija s tim netom izgleda zanimljivo,ali sto s telefonom?
ratm22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:40   #4257
Quote:
ratm22 kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru tip je rekao da sam blizu centrale i da je propusnost 32 Mbps. U sto cisto sumnjam jer smo imali probleme s brzinom kod h1,pa su dosli cackat po uticnici ali opet,optima koristi svoju infrastrukturu dok h1 koristi tudju.. a ne znam,ako je to ta cijena isplati se probati.. makar to sto kazes,tele2 opcija s tim netom izgleda zanimljivo,ali sto s telefonom?
Navedena tarifa koja ti je ponuđena je točna što se može provjeriti na stranici Optima Telekoma.

Moguće je da ti mogu ponudit tu brzinu, Optima i H1 imaju svoje kolokacije (Optima doduše 3 puta više od H1). Zatraži pisanu ponudu i tako se najbolje ogradiš od svega.
Norsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:33   #4258
problem s optitv uređajem

pozdrav, ako se netko susreo sa sličnim problemom... savjeti su dobrodošli jer ulovit nekog iz szk-a ko susrest godota

danas su nam trebali aktivirati uslugu TV (telefon i internet već imamo kod vas). prijemnik sam spojila s ruterom i TV-om AV kabelom - pokrene se početna animacija (crveni logo na bijeloj pozadini), dolje piše Pokretanje.. ali kao da se prijemnik onda izblesira i prijeđe kao u BIOS, dok se u pozadini vrti trailer za neki crtić
cijelo vrijeme blinka LED crveno - narančasto - žuto. na daljinski se ne da ugasit, već se samo resetira i tak cijelo vrijeme. kao da je zapeo u nekom boot loopu, uopće ne kreće ni na update niti mi nudi mogućnost unosa korisničkog imena/lozinke.

ima tko kakvu ideju? :/ Popodne sam čak i uspjela dobit agenta, al smo se onda bavili time jesu li činčevi dobro ukopčani po bojama i pomaže li resetiranje rutera (hint: jesu i ne pomaže)

uređaj je SML-482 HD Base

ovak to izgleda: http://imgur.com/a/al6fo
selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 01:03   #4259
Jesi li taj AV kabel dobila sa njim ili si ga sama morala kupovati?
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 23:18   #4260
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Jesi li taj AV kabel dobila sa njim ili si ga sama morala kupovati?

došao je s njim u paketu
selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.