Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 11:27   #61
Ni slučajno joj ne davaj kumpir, jer psi ne mogu probaviti škrob.
Ovako, ja bi ti savjeetovala da malo proguglaš po netu, upiši
što te zanima. Imaš jedan topic koji sam ja otvorila pa pročitaj
oko brige i hrane za štene.
Ako te zanima neka druga tema, upiši u google Prehrana šteneta, Što psi mogu jesti, kako naučiti da hoda uz nogu, na vodilici, cijepljenje, čišćenje od parazita.
Vjeruj mi tako ćeš puno više naučit i zapamtit pročitano.

Jesi je čistila od parazita?
Jeli primila sva tri cjepiva, bjesnoću?
jesi li je čipirala?
Ampule (komarci, buhe krpelji)...
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:29   #62
Quote:
srdilica kaže: Pogledaj post
Moja je jako nestašna i već nam je u dva tjedna kak ju imamo rasčerupala 2 kokoši i gusku!
ovo ti je znak da imaš normalnog sibirskog haskija
kobayasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:30   #63
http://www.husky-petlove.com/husky_alpha_training.html

ovih prvih par redova su tzv alfa pravila, nama je pomoglo, jest da mi imamo malamuta ali princip je potpuno isti...najvažnija je dosljednost tim pravilima, jednom kad shvati pravilo dati će sve od sebe da to isto pravilo skrši odnosno testira doslovno sve granice koje mu se postavljaju...

mi još samo da izdržimo pubertet i sve će bit super
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:32   #64
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ni slučajno joj ne davaj kumpir, jer psi ne mogu probaviti škrob.


Ampule ( krpelji)...
ampula protiv krpelja obavezno,jer ako ga slučajno ugrize krpelj bude uginuo
kobayasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:13   #65
Sutra idemo prvi put na cijepljenje! Imam ju tek dva tjedna vlasnik od kojeg sam ju kupila nije ih ni jedanput cijepil! I naravno odma kupujem i ampule! Išla sam kod nas u Ludbreg u vet stanicu pa nisu imali cjepivo pa su nas doma poslali sad sam nazvala u koprivnicu i rekli su mi da je to smiješno pitanje dali imaju cjepivo ali sam im objasnila situaciju sa veterinarom kojem sam ju odvela prošli tjedan!
srdilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:38   #66
Dakle ona niti jednom nije cijepljena i nije čišćenja od nametnika ...

Gdje živiš? Zar nema niti jedna veterinarska stanica oko tebe osim te
u kojoj nemaju osnovna cjepiva za životinje, mislim kakva je to
veterinarska stanica.

Gledaj pod hitno je cijepi, i ni slučajno sa njom vani dok ne primi
drugo cjepivo.

I molim te pročitaj ovaj topic.

Briga o štenetu
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:46   #67
To sam sve već pročitala! A pa nisam ja kriva kaj ju čovjek od kojeg sam ju nabavila nije cjepio! Sutra idemo i bude ju cjepil! A ionak još ne izlazim iz dvorišta s njom pa tak da nema brige da idem van prije sljedećeg cjepljena! sad ju tek moram naučit na vodilicu! Taj tip je sam čekal da mu zbrojim novce i stavil mi ju je u auto! Vidim na oglasniku da još ima dvije za prodati! Imal ih je 8! Neki ljudi iskorištavaju pse samo da bi "lako" zaradili!
srdilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:56   #68
Eto vidiš i ti si žrtva "švercera". Tko zna što je sve pasica preživjela
i u kakvim uvjetima se okotila i rasla.

Upravo zato i sumnjam da joj je dao pasticu za čišćenje od glisa.
Molim te hitno danas otiđi u veta i zatraži pasticu, ako već nisi, ili
pratel tabletice. Možda je ifestirana i može ti od toga uginut.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:02   #69
Mislim da nije to neki švercer jer su bili prisutni i mama i tata od nje i jako su svi peseki bili ljepi! Ali ona je bila posebno slatka odma mi je zapela za oko! Mislim da je i dobro jela jer mi se čini i malo predebela! I dosta se čini sretna jer da je svašta preživjela nebi bila tak nestašna i zaigrana više bi bila prestrašena! Prve tri noći nije htjela vani spavati sama pa je samnom u kući! Čak je i tražila van dok je morala obaviti nuždu i sve! Ima ljepu dlaku! Sve bum ja to obavila! Jako mi je za nju pa neću da mi ugine! Nebi bila takva da joj nije dobro! Ali hvala na brizi i savjetu! Sad malo švrljam po netu i već sam si našla neke savjete! Već sam i prije svašta isprintala i pročitala! Htjela bi si knjigu naći o njima! Zna možda ko za kakvu knjigu o haskijim?
srdilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:20   #70
Jedan od simptoma da je psić zaražen glisticama je napuhani stomačić.
Ako tebi djeluje debeljuškasto, tj., trbuščić joj je okrugao i izražen,
preporučila bi ti da je zbilja što prije očistiš od nametnika.

Kad već počme kakat proljev ili povraćat, znači da je jako zaražena
i da ćeš mučit muku isustovu dok je očistiš, ako uspiješ.

Molim te otiđi i to riješi. Sretno.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:27   #71
Sad je već bolje nakon dva tjedna ludovanja kod mene joj je trbuh malo splahnul! Ali sve bum ja to dala provjeriti sutra imamo zakazano kod veterinara pa mu bum rekla da ju ljepo skroz pregleda da mi bu dobra i zdrava!
srdilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:31   #72
Quote:
srdilica kaže: Pogledaj post
Mislim da nije to neki švercer jer su bili prisutni i mama i tata od nje i jako su svi peseki bili ljepi!

Jeste išli do čovjeka doma birat štene?
Jesi li vidjela ostale štence?
Jesi li vidjela gdje drži kuju koja ju je okotila?
Jesi vidjela u kakvim uvjetima žive?
jeli ju čistio od crijevnih nametnika?
Jeli dobila prvo cjepivo?
Kako znaš da su joj to mama i tata?

.........................
Gledaj, sve je to o.k., dobro je što si se javila na forum, i što tražiš
pomoć i svajet. Na ovakvim mjestima puno stvari možeš naučit za ubuduće.

Najbitnije za sada je da ti nju lipo otpeljaš do veta, da ju cijepi i
očiti od nametnika. Pravilna prehrana i briga o zdravlju. Što znači ne prije drugog cjepiva vani. Sretno, vjerujem da će vam biti jako lijepo, jer se
vidi da ju volilš.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:58   #73
Jeasm bila sam kod njega birati i držal ih je na otvorenom u dvorištu! Pa rekel je da su joj to mama i tata! I bili su dosta zbliženi svi skupa! Bile su tri male ženkice i dva odrasla! Mislim da nije baš sam tak mogel nabavit dva odrasla pesa da mi pokaže da su joj to roditelji! Jer sam ga zvala isti dan prvi put i doma nakon 2 sata sam bila kod njega! Rekel je da jede sve a ja sam bila tak uzbuđena dok sam ju vidjela da sam drugo ne ništa pitala! Malo sam ju platila to sigurno jer sam dala samo 400kn za nju! Nema papire ali to mi i ne treba jer ju nemam za razmnožavanje i izložbe nego radi društva jer jako se volim šetati tak da mi nebu dosadno! Svaki dan sam s njom i učim ju pomalo ali neće baš slušat! Najljepše mi je dok dođem doma i ona me dočeka tak cvili od sreće i svu me zmaže dok skače po meni i liže me i vuće za rukave i nogavice! Jedva čeka da dođem! Sad budemo pomalo učile i nadam se da bude dugo i ljepo živjela samnom!
srdilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:59   #74
Ma hoće, bit će vam lipo...
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:48   #75
koliko se taj pas količinski linja (mislim koliko mu dlake ispadne),jel se svake godine različito količinski linja jer mi se prošle godine puno manje linjao
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 20:44   #76
moj haski ima 7 mjeseci i mogu rec da se u zadnje vrijeme jako puno linja vjerovatno zbog ovih vrucina,,,,
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 07:43   #77
baš, naša se linja od desetog mjeseca prošle godine, neopisivo puno dlaka non stop...ne znam jel to zbog ovog nuklearnog vremena il šta već, ali nije normalno definitivno.

pročitao sam u temi "poklana se aljaški malamut" da se priprema neki zakon koji će zabraniti polarne pasmine na ovim prostorima i ja se u potpunosti slažem s tim...totalni užas, treba sačekat ponoć da ti pas dobi želju protegnut noge malo po vani...bez air-conditiona ni ne pomišljat nabavljat ovog psa
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 09:26   #78
Quote:
Žuribus Šumasti kaže: Pogledaj post

pročitao sam u temi "poklana se aljaški malamut" da se priprema neki zakon koji će zabraniti polarne pasmine na ovim prostorima i ja se u potpunosti slažem s tim...totalni užas, treba sačekat ponoć da ti pas dobi želju protegnut noge malo po vani...bez air-conditiona ni ne pomišljat nabavljat ovog psa
ako se taj zakon dovede onda uredno mogu zabraniti pse jer koliko znam bar za haskije da oni bolje podnose ove vrućine nego većina drugih pasa
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 17:48   #79
ne znam di si ti to saznao ali mislim da bi ti bio dovoljan jedan pogled na mog psa ovog trena da te malo prosvijetli...a danas ni nije nesto vruce...

nije toliki problem u jakom suncu koliko je problem ova sparina i tlaka koja hara vani, pas mi je doslovno polumrtav preko dana a ljeto jos nije ni pocelo kak spada.

vjerujem da ni drugim psima nije lako, pa nije ni nama ljudima na kraju krajeva...ali ja ne vidim druge pse sa litrom sline na jezicima koji doslovno plaze do poda i da bauljaju okolo ko da su pijani...i tako iz dana u dan...

a samo za usporedbu, kad je normalno vrijeme vani trcim s njom i po 15 kilometara u komadu, odmori se deset dvajst minuta i odma ima volje za dalje.
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 00:31   #80
Quote:
Žuribus Šumasti kaže: Pogledaj post
ne znam di si ti to saznao ali mislim da bi ti bio dovoljan jedan pogled na mog psa ovog trena da te malo prosvijetli...a danas ni nije nesto vruce...

nije toliki problem u jakom suncu koliko je problem ova sparina i tlaka koja hara vani, pas mi je doslovno polumrtav preko dana a ljeto jos nije ni pocelo kak spada.

vjerujem da ni drugim psima nije lako, pa nije ni nama ljudima na kraju krajeva...ali ja ne vidim druge pse sa litrom sline na jezicima koji doslovno plaze do poda i da bauljaju okolo ko da su pijani...i tako iz dana u dan...

a samo za usporedbu, kad je normalno vrijeme vani trcim s njom i po 15 kilometara u komadu, odmori se deset dvajst minuta i odma ima volje za dalje.
mislim da sam taj podatak počitao na stranici jednog uzgajivača,uglavnom kolko se sječam stvar je u tome da ima preko tijela neku mast koja ga štiti od hladnoće i topline i zbog toga se smije jako malo prati (oko 2 puta godišnje)

ja neznam kakvog ti imaš haskija ali znam da moj jedino ono kad su najveće vrućine od oko 12 do 5 popodne se ne šeta po dvorištu nego na hladnom spava ,iako se znalo desiti da zna začoriti po pol sata na tom najvećem suncu i kad si ga dotaknuo sav vruć,a još mi je jedan vlasnik rekao da i njegov isto spava tako na suncu ,a da se uvjeriš da i drugi psi budu imali litru sline posudi od nekoga drugog psa pa odi trčat po vrućini
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.