Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 15:33   #61
Quote:
El Fenomeno kaže: Pogledaj post
Zivotinja nije za stan ili kucu, ona je za prirodu, kao takva ne smeta linjanje nikome..
Tvoj Nick je rekao svoje

Al nemrem sutit - ti se ne linjas? Ako se ne linjas onda si fenomen kao sto ti i nik govori, a ako se ipak linjas kao i svi ljudi i sve sto ima iole dlaka na sebi - onda ni ti nisi ni za stan ni za kucu, vec za prirodu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:58   #62
Slažem se sa Fenomenom, većina ljudi nije za zatvorene prostore.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 00:03   #63
A neki (ljudi) nisu uopće za naseljena područja. Možda bi Antartika bila prigodno stanište.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:31   #64
šišati ili ne šišati?

nisam znala gdje bi postavila svoje pitanje pa sam našla ovaj post. Pitanje bi otprilike formulirala ovak:
znam da psima kao i pticama perje dlaka ujedno služi i kao neka vrsta izolacije i od sunca i od vanjskih podražaja, i jasno ima svoju funkciju. Moje dvorište je isto puno dlaka, doslovno grumeni lete pa se negdje zalijepe ko čičak. Razmišljam o tom da ošišam svog pesonju, al neznam jel to vrsta "za šišanje", neznam kak da se izrazim. kratkodlaki je mješanac zlatnog retrivera i vrijeme provodi vani pa neznam dal je zdravo i dobro općenito za pse koji su vani ili koji su mješanci da ih se šiša, ako to uopće i ima kakve veze? ujedno sam primjetila da mi se pesonja počeo češati pa ak su buhe u pitanju prije će ih se moć riješiti ak ga šišnem, a i sezona je krpelja, malo malo se zakelji koji, i njih bi lakše primjetila i izvadila tak da šišanje bi imalo više pluseva. samo neznam velim jel to na ikoji način može oštetiti psa?
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:48   #65
Ja imam križanku labradorice i zlatnog retrivera, naširoko i nadaleko poznatu Sitku, i muku mučim s opadanjem dlake. Dlaka joj je kratka, otprilike kao u laba, ali tanka i nježna kao u goldena. I stalno ispada, koliko god da je iščešljam. U jednom su mi trenutku predložili da je ošišam, kao, meni će biti lakše. Indignirano sam odbila tu ideju, a mislim da nisam pogriješila: dlaka će joj opadati bez obzira na duljinu, a kad naraste do duljine višednevne brade, teže ću je skupljati i čistiti. Da ne govorim o tome koliko će ona izgubiti na zaštiti. Od krpelja i buha nećeš se spasiti šišanjem, nego adekvatnom zaštitom - vidi teme o tome.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:20   #66
Ja jednostavno ne znam kako moj kratkodlaki pas može proizvodit toliko dlake koja otpada, i još da ima dlake na sebi

Svaki dan jednog psa iščetkam iz nje.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:45   #67
Kako upijete nagovoriti psa na češljanje?
ne znam radili li što krivo ali moja mala kavalirka ne podnosi češalj, odmah se počne vrtiti, skakati, igrati, gristi me... uglavnom na karaju ispadne da ju mž drži dok ju ja češljam ili ju moram zaglaviti među noge da joj barem uha uspijem počešljati.
češljam ju sa Furminatorom za štence koji ima dva nastavka, jedan kao češalj i drugi baš četka, ovakav
http://www.furminator.com/Products/p...rush-comb.aspx
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 23:47   #68
Možda je malo oštro za mladog psa, koju pasminu imate?
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 14:10   #69
Moja se linjala kao nespasena, a onda se uvaljala u nesto vani pa sam ju oprala furminator deshedding samponom koji sam kupila prije par mjeseci. Od tada se linjanje smanjilo za 80% sigurno Pise da se moze njime prati jednom mjesecno, sto je meni pretjerano jer sam ju do sada prala par puta godisnje, ali svakako super stvar.
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 16:27   #70
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Kako upijete nagovoriti psa na češljanje?
ne znam radili li što krivo ali moja mala kavalirka ne podnosi češalj, odmah se počne vrtiti, skakati, igrati, gristi me... uglavnom na karaju ispadne da ju mž drži dok ju ja češljam ili ju moram zaglaviti među noge da joj barem uha uspijem počešljati.
češljam ju sa Furminatorom za štence koji ima dva nastavka, jedan kao češalj i drugi baš četka, ovakav
http://www.furminator.com/Products/p...rush-comb.aspx
Mi smo učili češljanje od kad je bio mala beba kojoj nisi imao šta počešljati pa sad uživa u tome. No, možete pokušati podmićivanje hranom dok ju češljate pa će zavoliti s vremenom.
Doduše furminator nije baš predviđen za kavalire. Mi imamo pin brush, ali skroz mekanu i to mu dođe kao masaža Tako da treba razmisliti o kupnju kvalitetne četke (one u PC-u za 20kn to nisu) i nježnom groomanju uz keksiće.
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 19:49   #71
Quote:
Paranoid Sheep kaže: Pogledaj post
Moja se linjala kao nespasena, a onda se uvaljala u nesto vani pa sam ju oprala furminator deshedding samponom koji sam kupila prije par mjeseci. Od tada se linjanje smanjilo za 80% sigurno Pise da se moze njime prati jednom mjesecno, sto je meni pretjerano jer sam ju do sada prala par puta godisnje, ali svakako super stvar.
Gdje si ga kupila? Ima kod nas ili naručujem izvana?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 21:46   #72
http://m.zooplus.hr/shop/psi/njega_k..._sampon/312058

__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:11   #73
PC ga nema?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:45   #74
Ima samo regenerator koji je takodjer dio tretmana, ali nisam kupovala jer ova moja jedva izdrzi i tih 5 minuta za djelovanje sampona.
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 20:22   #75
Quote:
sindenis uinen kaže: Pogledaj post
Mi smo učili češljanje od kad je bio mala beba kojoj nisi imao šta počešljati pa sad uživa u tome. No, možete pokušati podmićivanje hranom dok ju češljate pa će zavoliti s vremenom.
Doduše furminator nije baš predviđen za kavalire. Mi imamo pin brush, ali skroz mekanu i to mu dođe kao masaža Tako da treba razmisliti o kupnju kvalitetne četke (one u PC-u za 20kn to nisu) i nježnom groomanju uz keksiće.
Hvala! Možeš mi molim te dati neki link na kvalitetnu četku d znam što točno da tražim? Možeš i na PM
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.