Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 08:18   #21
Quote:
Grozni rules kaže: Pogledaj post
ja imam kuju njemačkog ovčara.
ako mi tko može reć kaj s njom kad se goni molio bih ga da mi pomogne
Dovezi je mojem psu on će znati što da radi
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 08:51   #22
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dovezi je mojem psu on će znati što da radi
kojeg ti imaš
Grozni rules is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 08:52   #23
Quote:
Grozni rules kaže: Pogledaj post
kojeg ti imaš
Njemačkog ovčara...naravno.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:43   #24
možeš i mom, neće se bunit........
__________________
...ja sam samo slijepi putnik koji nema ime ni adrese......
mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:04   #25
Quote:
mišel kaže: Pogledaj post
možeš i mom, neće se bunit........
i onda meni poklonite čistokrvno štene.... i svi sretni i zadovoljni
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:26   #26
dogovoreno!
__________________
...ja sam samo slijepi putnik koji nema ime ni adrese......
mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:08   #27
meni predivni pas!jedan od najljepših...:
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:54   #28
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
i onda meni poklonite čistokrvno štene.... i svi sretni i zadovoljni
mislim kad se več poklanja ja bi htio psa isto
gs s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 07:26   #29
Vidim da ovdije razgovarate o pasmini njem. ovčar, pa dali mi možete pomoči, pod koju grupu spada ovakav ili je to mješanac dugodlakog i kratkodlakog
http://www.pticica.com/slike20071211/239649Medium.jpg
http://www.pticica.com/slike20071211/239651Medium.jpg
http://www.pticica.com/slike20071211/239652Medium.jpg
Jezzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 07:27   #30
Vidjela sam puno njemačkih ovčara ali ni jedan sličan ovome. A možda ga je samo majka priroda podarila takvim izgledom
Jezzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:10   #31
ja imam...
netko nam ju je uzeo i sama se vratila doma nakon godine dana...
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:10   #32
mislim da je ovo gore mješani između dugo i kratkodlakog
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 04:46   #33
nema mješanca dugodlakog i kratkodlakog njemačkog ovčara jer to ne postoji, to bi bilo mješanac njo i njo
Naime, za one koji ne znaju, dugodlaki njemački ovčari se kote od onih normalne, tj. pravilne dužine dlake i to svojstvo je nepoželjno s tim da sam srela popriličan broj ljudi koji žive u uvjerenju da su ovo dvije pasmine pa čak biraju za svoje kuje parnjake duge dlake , naravno, iz svega toga nastaju štenci bez rodovnika jer takvi psi ne mogu dobiti rodovnike pa onda ni uzgojne dozvole jer su netipični primjerci svoje pasmine-njemački ovčar i postoji samo jedan
Simpa psi, mislim na dugodlake s tim da ipak preferiram tipične nisam baš za dugodlake pse
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 10:58   #34
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
nema mješanca dugodlakog i kratkodlakog njemačkog ovčara jer to ne postoji, to bi bilo mješanac njo i njo
Naime, za one koji ne znaju, dugodlaki njemački ovčari se kote od onih normalne, tj. pravilne dužine dlake i to svojstvo je nepoželjno s tim da sam srela popriličan broj ljudi koji žive u uvjerenju da su ovo dvije pasmine pa čak biraju za svoje kuje parnjake duge dlake , naravno, iz svega toga nastaju štenci bez rodovnika jer takvi psi ne mogu dobiti rodovnike pa onda ni uzgojne dozvole jer su netipični primjerci svoje pasmine-njemački ovčar i postoji samo jedan
Simpa psi, mislim na dugodlake s tim da ipak preferiram tipične nisam baš za dugodlake pse
duga dlaka kod njo je recesivno svojstvo i kao takvo neprihvaćeno, al meni su najljepši njo dugodlaki
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:55   #35
Bolest rožnice oka njemačkog ovčara

Danas sam bio kod vetrinara koji mi je rekao da mi pas ima neku bolest rožnice oka koja dolazi samo kod njemačkih ovčara. Pas je star četiri godine i prognoza je dosta loša. Kao lječenje je dugotrajno i ne garantira ništa a bolest dovodi do sljepila. Zahvačeni dio rožnice je natečen i crven. Da li netko ima kakve informacije ili se je možda susreo sa tom bolešću. Molim za pomoć
Illyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 16:07   #36
Quote:
Illyan kaže: Pogledaj post
Danas sam bio kod vetrinara koji mi je rekao da mi pas ima neku bolest rožnice oka koja dolazi samo kod njemačkih ovčara. Pas je star četiri godine i prognoza je dosta loša. Kao lječenje je dugotrajno i ne garantira ništa a bolest dovodi do sljepila. Zahvačeni dio rožnice je natečen i crven. Da li netko ima kakve informacije ili se je možda susreo sa tom bolešću. Molim za pomoć
Prvo, kako TOČNO glasi diagnoza?Drugo, što TOČNO pas jede?
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 01:28   #37
Quote:
Illyan kaže: Pogledaj post
Danas sam bio kod vetrinara koji mi je rekao da mi pas ima neku bolest rožnice oka koja dolazi samo kod njemačkih ovčara. Pas je star četiri godine i prognoza je dosta loša.
Ovo boldano mi je novo!?!
Otiđi još nekom veterinaru.
epolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 13:15   #38
Kao prvo hvala svima koji se interesiraju i pokušavaju pomoći.
Dakle ovako. Točnu dijagnozu neznam jer sam se osječao jadno kada mi je vet rekla tako obeshrabrujuću dijagnozu, pa ju nisam ni pitao.
Dakle još jednom to je navodno bolest rožnice oka koja se pojavljuje isključivo kod njemačkih ovčara. Nezna joj se uzrok a rezultati lječenja su individualni i kod nekih pasa mogu biti dobri tj. pas može biti izlječen a kod nekih drugih ista terapija ne daje rezultate i pas osljepi.
Bolest se razvije na oba oka i izgleda kao da se na oko navlači mrena. Oko ne ispušta nikakav iscjedak, ali je crveno i pretpostavljam da se je razvio konjuktivitis jer sam dobio maxitrol kapi i mast sa kojima naizmjence tretiram oko svaka tri sata.
Kada se upala malo smiri moram ponovo kod vet po neke druge masti pa ću valjda i nešto više doznati o točnoj dijagnozi
Psa hranim jedan obrok suhom hranom a jedan iz konzerve ili pola pola.
Priznajem da sam mu ove zime davao i nešto " ljudske" hrane ali doista ne često.
Illyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:47   #39
Quote:
Illyan kaže: Pogledaj post
Kao prvo hvala svima koji se interesiraju i pokušavaju pomoći.
Dakle ovako. Točnu dijagnozu neznam jer sam se osječao jadno kada mi je vet rekla tako obeshrabrujuću dijagnozu, pa ju nisam ni pitao.
Dakle još jednom to je navodno bolest rožnice oka koja se pojavljuje isključivo kod njemačkih ovčara. Nezna joj se uzrok a rezultati lječenja su individualni i kod nekih pasa mogu biti dobri tj. pas može biti izlječen a kod nekih drugih ista terapija ne daje rezultate i pas osljepi.
Bolest se razvije na oba oka i izgleda kao da se na oko navlači mrena. Oko ne ispušta nikakav iscjedak, ali je crveno i pretpostavljam da se je razvio konjuktivitis jer sam dobio maxitrol kapi i mast sa kojima naizmjence tretiram oko svaka tri sata.
Kada se upala malo smiri moram ponovo kod vet po neke druge masti pa ću valjda i nešto više doznati o točnoj dijagnozi
Psa hranim jedan obrok suhom hranom a jedan iz konzerve ili pola pola.
Priznajem da sam mu ove zime davao i nešto " ljudske" hrane ali doista ne često.
Nemoj me držati za riječ, jer podaci koje si dao, su jako, jako mršavi.Ali ako je pas jeo dehidrat, može se dogoditi da je u njemu dosta mrkve.U slučaju da je tako, pas je pojeo puno beta karotena, a to znači A vitamina.I moguči uzrok je tu!
Kako ja ne hranim iz vreće, ne poznam ni način označavanja.Međutim, trebalo bi pisati na vreči od čega se sastoji hrana i kemijski sastav.Ako ima posebno naveden A vitamin, a posebno beta karoten, onda treba vrijednosti zbrojiti, od prilike.Niti višak, niti manjak nisu bezazleni.
Da se lakše orijentiraš:
Dnevne potrebe psa su 5000 IU jedinica na 1 kilogram tjelesne težine.Jedan mg(miligram) ekvivalent je za 3,3 IU vitamina A.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:01   #40
To uopće ne kužim, na hrani piše da sadrži 15 000 i.j/kg vitamina A, što god to značilo. Nema posebne oznake za beta karoten.
Ići ću u utorak kod vet pa ću imati više podataka
Illyan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.