Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 20:01   #61
Quote:
MoW kaže:
Ne, ljudi znaju da to ne bi bilo dobro za njih. To znaju intuitivno, to im nitko ne mora nametati.
e, neće ići. ooooooooogromna većina ljudi vjeruje u nešto zato što su tako naučeni. ne pitaju, nego slušaju.
nisam ovca, a nisam ni budala koja govori da sam Bog, ali prekriven velom neznanja čije otkrivanje omogućava levitaciju i slične ezoterične gluposti.

u dogme ne prolaze test logičnosti. logika nije zla. to je samo logika.
ja evo, vjerujem u Boga, ali nemam apsolutno nikakav razlog vjerovati da se on aktivno petlja u materijalni svijet koji je stvoren po njemu. jedini izuzetak je (možda) dio ljudskog uma, ali odgovor na to pitanje nitko ne može dati.
i zato se moje poznavanje znanosti ne kosi s mojom vjerom u Boga, dok se dogme masivno kose jer su iracionalne.

naravno, moje mišljenje me ne potiče na nikakvo zlo, dok po Crkvi svako odstupanje od dogme koja nema smisla vodi Vragu.
Također, Crkva je invazivna. U svojoj suštini ne priznaje ekumenu. Na papiru je ljubazna, pomaganje i sve, a traži nešto zauzvrat. Traži više nego što daje.

žalim, ali mislim svojom glavom i time slavim Boga.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:16   #62
Quote:
Endimion17 kaže:
što bi točno bilo uznemireno time što netko kaže da je djevičanstvo unatoč začeću i rođenju djeteta nemoguće?
mistificiranje djevičanstva je nerealno. žena ima himen, žena nema himen. big deal. može žena biti kurva na puno načina, a da joj himen ostane čitav. neću sad nabrajati.
djevičanstvo nema veze s čednosti.
Ti želiš reći da žene mogu biti djevice i ako začmu i rode djecu?
ante_gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:35   #63
Quote:
adria356 kaže:
VeronikaN molim te nađi mi pravi prevod za ovo:

IZ VODENOG TROJSTVA BIĆE ROĐEN JEDAN
KOJI ĆE ČETVRTAK UČINIT SVOJIM PRAZNIKOM,
NJEGOVA SLAVA, HVALA, VLAST I MOĆ ĆE RASTI
KOPNOM I MOREM ZGROMIĆE ISTOK
u ovom obliku je ne prepoznajem,molim broj centurije i katrene
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:44   #64
Quote:
ante_gotovina kaže:
Ti želiš reći da žene mogu biti djevice i ako začmu i rode djecu?
ne, nisam to rekao. rekao sam da je djevičanstvo nevažna stvar po pitanju čednosti. žensko tijelo ima i druge otvore, i kopulacija je moguća na razne načine. općenito, štovanje djevičanstva je danas besmisleno jer ne garantira baš ništa. u ono doba je garantiralo puno više, jer je stanovništvo bilo čednije, i nije se bavilo sportom.
konvencionalno začeće je inače i moguće bez pucanja himena, ali je to vrlo rijetko. ovisi o elastičnosti tog komada tkiva itd.
klasičan porođaj bez pucanja himena je nemoguć.
himen može puknuti i bez konvencionalnog snošaja. recimo, kod sportašica.
ljudi su različiti po pitanjima oblika i dimenzija tijela, a himen nije izuzetak.

ok zašto ja sad pišem o ginekologiji na nostradamusovom threadu? pa u kurac, ajde, sad mi se svi smijte.
ala dico HAHAHAHA!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 21:05   #65
Godina 2007 Ovo vam je orginalni i prvi prijevod na Hrvatski

JALOVA CE BITI SVETA SINAGOGA
I RUKE PASTI NEKRSTU,NESOJU
BABILONSKOM ROBU, PROGNANOGA SA LOGA
ODREZANA KRILA BIT CE MU U BOJU
VIII/96

BIT CE RODJEN NA OBALI VARA
TRI DJETETA MILA STO ZRACE LJEPOTOM
NA PROPASTI CE NARODU, VLAST STARA
PROMJENITI SVE I UZDIGNUTI SE POTOM
VIII/97

PRENECE MOC TRI SILNA KRALJA
STOLICE SVETE NA DRUGO MJESTO
I SMESTINA BICE TAMO KAKO VALJA
I DUHA SVETOGA NACI CE SVOJ PRESTO
VIII/99

Evo vam sada komtar iz te knjige koja je tiskana 1928 godine.
Kaze ovako U ova tri stiha Nostradamus nam govori o slabljenju utijecaja crkve. Ovaj period vec duze traje i svakim danom i novom godinom njen utijecaj na zbivanja u svijetu je slabiji. najprije je u ime islamske religije veliki arapski princ pokrenuo sveti rat i razvlastio svetu Sinagogu. To se desilo prije nekoliko godina i posle toga ratnoga pohoda, bar prividno, sinagoga je mrtva, a taj sveti hram u najsvetijem mjesu na svijetu vise ne sluzi svojoj namjeni. Interes za religiju opada u cijelome svijetu jer je nastalo drugo vrijeme u kome se pojedninac oseca dovoljan sam sebi, To je vrijeme kada se ljudi osijecaju ravni bogovima i uzivaju u svim ovozemaljskim zadovoljstvima. Posle sudara sa Evropom islamski sveti rat je dozivio propast, porazene arapske snage stigle su do suse, prirodne katastrofe, glad i bolesti. Mnogima je to pomoglo da se osveste i da potraze izlaz van religije. i arapska religija je na niskim granama. vatikan je takodjer u velikom uzmaku pred silama progresa> sve tri vjere vezane za nase podrucije su oslabljenje i na ivici propasti. Tri mocna i slina kralja pronalaze rijesenje u suradnji sa Svetom stolicom tako da je premoste na drugo mjesto, nudeci joj time vracanje nekadasnjeg dostojansta i moci. U isto vreme u Vatikanu se radjaju tri djeteta koja ce svojom lepotom i pamecu vratiti sjaj vjerama koje su trenutno na umoru...

Ovo sam prepiso iz knjige pa ako ima gresak I am sorry a nadam se da cete uspit procitat...
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 21:35   #66
Quote:
Endimion17 kaže:
Kršćanstvo, a posebno rimokatolička religija, ima strašno puno dogmi,
RKC ima tocno tri dogme i to je tebi "strasno puno"?
Sve mi se cini da nisi bas upoznat s onim o cemu tako znalacki pises.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:15   #67
Quote:
Gospon Pes kaže:
RKC ima tocno tri dogme i to je tebi "strasno puno"?
Sve mi se cini da nisi bas upoznat s onim o cemu tako znalacki pises.
nisam mislio na to što ti misliš, nego na brojna vjerovanja. krivo sam se izrazio.
svejedno, da je i jedna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:16   #68
Adria 356

predpostavljam,po sličnosti da je riječ o 1/5o


Rođen iz trostruke vode
četvrtak će svojim blagdanom učiniti
Slava,ugled i moć će rasti,
na kopnu i moru istočnih zemalja oluja.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:03   #69
Quote:
VeronikaN kaže:
Adria 356

predpostavljam,po sličnosti da je riječ o 1/5o


Rođen iz trostruke vode
četvrtak će svojim blagdanom učiniti
Slava,ugled i moć će rasti,
na kopnu i moru istočnih zemalja oluja.
taj mi tvoj prijevod nekako tezi jednostavnosti, procitaj post ispod pa mi reci sto mislis o onome
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:41   #70
BIT CE RODJEN NA OBALI VARA
TRI DJETETA MILA STO ZRACE LJEPOTOM
NA PROPASTI CE NARODU, VLAST STARA
PROMJENITI SVE I UZDIGNUTI SE POTOM
VIII/97

PRENECE MOC TRI SILNA KRALJA
STOLICE SVETE NA DRUGO MJESTO
I SMESTINA BICE TAMO KAKO VALJA
I DUHA SVETOGA NACI CE SVOJ PRESTO
VIII/99

evo moj prijevod
ova tri djeteta iliti kralja su Širdi Baba, Sai Baba i Prema Baba,zasjenit će moč velikih religija i sveta stolica će biti u Puttaparthiju.

Z VODENOG TROJSTVA BIĆE ROĐEN JEDAN
KOJI ĆE ČETVRTAK UČINIT SVOJIM PRAZNIKOM,
NJEGOVA SLAVA, HVALA, VLAST I MOĆ ĆE RASTI
KOPNOM I MOREM ZGROMIĆE ISTOK

evo opet trojica,Baba preporuča molitvu červrtkom, a vidim spominje se i istok
.tako, ja sam to prevela kako je meni drago.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:56   #71
a neznam sve je moguce.. ja mislim da jenajbolje pogodio 2003 godinu u kojoj spominje pad Arapskoga princa
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 01:13   #72
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
taj mi tvoj prijevod nekako tezi jednostavnosti, procitaj post ispod pa mi reci sto mislis o onome

Nažalost ljudi su krivo informirani i zavedeni svojevoljnim prevodima,širenjem teksta,izmišljanjem rima,pa ako nemaju mogućnosti usporedbe ne shvaćaju.
Nostradamus često ne piše ni glagole,ni veznike njegov tekst je kratak i jednostavan. U ovoj katreni što sam prevela ne postoje riječi :jedan,.trojstvo,hvala zgromiće.
To je proizvod mašte ili nepoznavanja jezika sa strane prevodioca.

Ove katrene koje navodiš pogledati ću,pa ću postati.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 01:51   #73
[QUOTEi=BIT CE RODJEN NA OBALI VARA
TRI DJETETA MILA STO ZRACE LJEPOTOM
NA PROPASTI CE NARODU, VLAST STARA
PROMJENITI SVE I UZDIGNUTI SE POTOM
VIII/97


U (kod)zemlje VAR izmijeniti se svemoćnik
u blizini obale osvanuti tri zgodna djeteta
propast naroda kad punoljetni(budu)
promjena vlasti u zemlji i rast.

Dali ti upada u oči ova razlika u prevodu i samom smislu?
Na osnovi takvih ISKIĆENIH prevoda kao ovaj iznad mog, ljudi donose još iskičenija tumačenja.
.........
PRENECE MOC TRI SILNA KRALJA
STOLICE SVETE NA DRUGO MJESTO
I SMESTINA BICE TAMO KAKO VALJA
I DUHA SVETOGA NACI CE SVOJ PRESTO
VIII/99

Radi moći tri svjetska kralja
sveta stolica na drugo mjesto premještena,
gdje sadržaj ljudskog duha,usvojen,
smješten će biti kao istinsko sjedište.
.................
Napominjem,da je SVAKI ali baš SVAKI prijevod na bilo koji drugi jezik,
često nemoguć u duh i smisao tog jezika.Na pr. riječ la substance u starofrancuskom može omati 5 značenja,u našem samo jedno.

dali vam je sada SVIMA barem malo jasnije,zašto svaki tumač Nostradamusa ima svoje vlastito tumačenje,često cijele svjetove udaljeno od onog što u stvari piše.I zašto ga e gotovo nemoguće pravovremeno protumačiti.
Zato je svako nagađanje ili predpostavljanje besmisleno.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 04:03   #74
Quote:
VeronikaN kaže:
dali vam je sada SVIMA barem malo jasnije,zašto svaki tumač Nostradamusa ima svoje vlastito tumačenje,često cijele svjetove udaljeno od onog što u stvari piše.I zašto ga e gotovo nemoguće pravovremeno protumačiti.
Zato je svako nagađanje ili predpostavljanje besmisleno.
p tu se slazemo, nagadjanje je besmisleno ukoliko nisi 100% upoznat sa jezikom na kojemu je nostradamus pisao, najbolje se ipak sve poveze nakon sto godina prodje..
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:05   #75
navodno postoji niz svjedočanstva kako je Nostradamus proricao budućnost.
znao je danima postiti,da bi zatim pomoću opijata(koje je sam spravljao) zapao u "trans" i našao bi se u budućnosti...vidio je ono što očekuje svijet
(kroz boje,mirise,glasove,likove)...kod povratka u normalno stanje,ne zahvaća više cjelinu viđenog,već pretežno samo detalje...(tumači centurija tvrde da je u tome najveći problem kod odgonetanja)

problem je u nekim njegovim godinama,kada je rekao da će se to dogoditi,a nije bilo tako(u detalje opisuje događaje,a oni se nisu ostvarili u pretkazano vrijeme)...prorekao je vlastitu smrt u studenome 1567.,a umro je 2.7.1566.

...centurije ne slijede kronološki,tako da je teško reći na koje doba se odnose
...dok se ne dogode...
alisax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:32   #76
Quote:
shakti9 kaže:
da, baba je objavio svoj odlazak ali je objavio i svoje ponovno utjelovljenje u prema babi (koji sliči isusu).kako to tumačiš s obzirom na ovaj "tvoj" scenario,a osim toga on je baš taj koji uči o jedinstvu svih religija.
a i ovaj odlazak s materijalnim tijelom,kako to misle izvesti?
Prvo i prvo, to nije moj scenario, to sam pokupio iz određenih knjiga koje neću imenovati. Istražujte.

Jedinstvo svih religija će biti postignuto tek u doba mira. Kao što se vidi, u svijetu nema mira. Drastična promjena je nužna.

Što se tiče njegovog odlaska, način materijalnog uzašašća je nezahvalan predmet razmišljanja. Treba pitati Sai Babu?
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:35   #77
Quote:
Endimion17 kaže:
e, neće ići. ooooooooogromna većina ljudi vjeruje u nešto zato što su tako naučeni. ne pitaju, nego slušaju.
nisam ovca, a nisam ni budala koja govori da sam Bog, ali prekriven velom neznanja čije otkrivanje omogućava levitaciju i slične ezoterične gluposti.

u dogme ne prolaze test logičnosti. logika nije zla. to je samo logika.
ja evo, vjerujem u Boga, ali nemam apsolutno nikakav razlog vjerovati da se on aktivno petlja u materijalni svijet koji je stvoren po njemu. jedini izuzetak je (možda) dio ljudskog uma, ali odgovor na to pitanje nitko ne može dati.
i zato se moje poznavanje znanosti ne kosi s mojom vjerom u Boga, dok se dogme masivno kose jer su iracionalne.

naravno, moje mišljenje me ne potiče na nikakvo zlo, dok po Crkvi svako odstupanje od dogme koja nema smisla vodi Vragu.
Također, Crkva je invazivna. U svojoj suštini ne priznaje ekumenu. Na papiru je ljubazna, pomaganje i sve, a traži nešto zauzvrat. Traži više nego što daje.

žalim, ali mislim svojom glavom i time slavim Boga.

Oprosti, ali levitacija nije ezoterička glupost. Jednako je realna kao što si ti realan, ali je rijetka pojava i moguća je samo u proširenim stanjima svijesti.

Složio bih se da većina ljudi vjeruju u ono što im se priča, dakle slušaju, a ne pitaju. To nije nužno zlo, iako bi bilo mnogo bolje da sami dolazi do odgovora.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:14   #78
Quote:
MoW kaže:
Prvo i prvo, to nije moj scenario, to sam pokupio iz određenih knjiga koje neću imenovati. Istražujte.

Jedinstvo svih religija će biti postignuto tek u doba mira. Kao što se vidi, u svijetu nema mira. Drastična promjena je nužna.

Što se tiče njegovog odlaska, način materijalnog uzašašća je nezahvalan predmet razmišljanja. Treba pitati Sai Babu?
nisam ni rekla da je tvoj, stavila sam ga u navodne znakove.za pretpostaviti je da će biti prvo jedinstvo svih religija pa onda kao posljedica toga doba mira.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 17:16   #79
Quote:
shakti9 kaže:
nisam ni rekla da je tvoj, stavila sam ga u navodne znakove.za pretpostaviti je da će biti prvo jedinstvo svih religija pa onda kao posljedica toga doba mira.
Nažalost, to je neodrživo u bliskoj budućnosti. Pogledaj što se događa u muslimanskom svijetu i to ti dovoljno govori. A tek vječni problem Izraela - dosl. "Onaj koji se bori s Bogom"
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 00:03   #80
ja nemogu virovat da vi možete pisat ovakve pizdarije. Ma taj Nostradamus je napisa neke pizdarije i onda ih je iskida na komadiće stih po stih da to nebi ko naša i proglasia ga vještcem. I onda je to neko sastavia posli, a pogledajte samo koliko kombinacija možete napravit od 4 riječi, a da ne govorim od pustih pjesama koje je on napravia. Nije on ništa predvidia. A to da će doć Antikrist to je sigurno. I napoleon i hitler su proglašeni antikristima i svijet je postoja i prije njih i poslje njih. Doć će opet neki karizmatični konj koji će pokušat vladat svijetom i zajebavat će cili svit par godina i onda će dobit po zubima i to je to. Zašto bi sad bia kraj svita? I nuklearni rat možemo preživit. Ideja o apokalipsi u sve skorije vrime dolazi sa napretkom tehnologije i masovnih medija. To su PIZDARIJE!!!!!!
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.