Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 17:28   #2981
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Za bilo koju drzavu ukucas "Gross to net salary calculator [ime drzave]" u Google, pa se mozes igrati s obracunima
Nema veze ionako nisam dobio posao. Bolje!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:50   #2982
@Okinawa

OK, puno hvala!!
budo0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:20   #2983
Upoznali smo prošle godine bračni par iz Nizozemske , oni ove godine dolaze u HR na godišnji. Putovati će Hrvatskom pa će doći i u grad u kojem živimo.
Pitanje za vas koji bolje poznajete njihove običaje - da li bi bilo OK pozvati ih na ručak k nama doma? Ili bolje u neki restoran? Ne želim da steknu pogrešan dojam u smislu da silujemo s nekim prijateljstvom , a zaista bi ih htjeli negdje počastiti. Kakvi su tamo običaji u sličnim situacijama?
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:52   #2984
Nizozemci će rado prihvatiti poziv na ručak. Nema za njih veće časti. Za ručak inače jedu dva komada kruha sa ničim između.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:33   #2985
Pozz svima,
Selim se u Nizozemsku za jedno 2 mjeseca, decko i ja smo vec dugo zajedno (on je rodjen i zivi u NL). Voljela bih ako ima netko od vas tko se nedavno preselio (od ulaska u EU) sa istom situacijom (selidba kod decka/cure) da mi se javi u privatno. Htjela bih cuti iz prve ruke sve sto-kako-zasto, jer od trazenja svih informacija ovako (prevec ih je) nekako postanes zbunjen. Naravno decko ce se tamo raspitati i ja u ambasadi, ali lijepse je cuti od nekog tko je to sve vec prosao
bloodysteps is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:53   #2986
Ima li nekog da živi u Haagu, da malo podijeli iskustva vezano za općenite troškove života i generalno život u tom gradu.
U pregovoru sam za jedan posao tamo, pa razmatram preseljenje. Generalno, koliko vidim nešto je jeftiniji nego Amsterdam...
Hyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:17   #2987
Ajd se javi na fejsu u "Nizozemski kutak", pa ce se naci. Znam par ljudi koji se Nedjeljom nalaze na kavi dok su im klinci u Hrvatskoj skoli, ali nemam bas ovako kontakata. Pogledaj i na expatica.nl tamo dosta stranci razmjenjuju kojekakva misljenja.
Spremi se na nesto vece troskove, dok se ne snadjes. Tu ti se placa 1-2 mjesecni polog kod najma stana, za slucaj da napravis stetu. Ako je sve u redu, vraca se kad se kad odlazis.
Je nesto jeftiniji, ali znas kako je to sa prosjecima... Ovisi o lokaciji. O Haggu bas i neznam detaljnije, ja sam u Amsterdamu.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:43   #2988
Quote:
Hyb kaže: Pogledaj post
Ima li nekog da živi u Haagu, da malo podijeli iskustva vezano za općenite troškove života i generalno život u tom gradu.
U pregovoru sam za jedan posao tamo, pa razmatram preseljenje. Generalno, koliko vidim nešto je jeftiniji nego Amsterdam...
Grad je lijepo mjesto za zivot, imas sto za vidjeti, i pun je expats, tako da ces puno cuti engleski po ulici. Ako trazis stan, izbjegavaj dio oko zeljeznickih stanica Den Haag Centraal i Hollandspoor. Mozes naci mozda i jeftiniji smjestaj ako pogledas malo i izvan samog grada - sve je dobro prometno povezano i zacas si u centru.
Kvaliteta zivota je dobra, i mozes ok zivjeti s prosjecnom placom. Ima dosta zelenila, grad lezi uz more, a i blizu su ti Ams, leiden, delft i rotterdam. Samo ima dosta kise i stalno puse vjetar
Ako imas kakvih konkretnijih pitanja, slobodno se javi na pm.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 19:18   #2989
Pozz!
Tu sam u njem,blizu nizozemske granice pa sam mislil potrazit posao u nekom skladistu,vidim da je to popularno tu..
Zna li tko kako dugo se ceka dozvola na ambasadi ili koja je prosjecna placa. Ponudu koju sam dobio je daleko bolja od njemackih,dali oni drugacije obracunavaju place i porezne klase ili sta.
PhnX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:56   #2990
trebam hitno firmu u zg za prodat, isporucit i izmontirati klimu u zagrebu. ja se po zg nikako ne snalazim
stray_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:04   #2991
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Kvaliteta zivota je dobra, i mozes ok zivjeti s prosjecnom placom. Ima dosta zelenila, grad lezi uz more, a i blizu su ti Ams, leiden, delft i rotterdam. Samo ima dosta kise i stalno puse vjetar
Ako imas kakvih konkretnijih pitanja, slobodno se javi na pm.
Kolika je prosjecna placa? nesta mi se kao nudi.
Proslo ljeto za dvoje u Amsterdamu, hotel prijevoz i ulaznice za atrakcije posebno placeno. Novcanica od 500 eura je trajala ko sladoled na +35.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:32   #2992
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Kolika je prosjecna placa? nesta mi se kao nudi.
Proslo ljeto za dvoje u Amsterdamu, hotel prijevoz i ulaznice za atrakcije posebno placeno. Novcanica od 500 eura je trajala ko sladoled na +35.
To je cudno, obicno padnu u nesvjest kad vide u zivo novcanicu od 500 eura. :-)

Za prosjecne place, tu je vise-manje ok tablica po zanimanjima, doduse na nizozemskom, ali je mozes propustit kroz google translator:

http://www.gemiddeld-inkomen.nl/gemi...is-per-beroep/
__________________
Uchinaguchi ryukyu matsu noguchi gera!
Okinawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 17:42   #2993
Quote:
Okinawa kaže: Pogledaj post
To je cudno, obicno padnu u nesvjest kad vide u zivo novcanicu od 500 eura. :-)

Za prosjecne place, tu je vise-manje ok tablica po zanimanjima, doduse na nizozemskom, ali je mozes propustit kroz google translator:

http://www.gemiddeld-inkomen.nl/gemi...is-per-beroep/
Hvala

Sta je ovo za 1000 eura, pise porez 10% pa onda 36%? Prevodim ali ne pise detaljno.

Daju mi neku ponudu preko emaila 14 eura neto plus stan, to bi bilo 24 eura bruto za samca? 24 je previse za taj posao. Cini se da me mulja. Jedino da mozda odbijaju porez preko stana? cuo sam da to u Njemackoj neki poslodavci rade.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:47   #2994
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Hvala

Sta je ovo za 1000 eura, pise porez 10% pa onda 36%? Prevodim ali ne pise detaljno.

Daju mi neku ponudu preko emaila 14 eura neto plus stan, to bi bilo 24 eura bruto za samca? 24 je previse za taj posao. Cini se da me mulja. Jedino da mozda odbijaju porez preko stana? cuo sam da to u Njemackoj neki poslodavci rade.
Ugovori se sklapaju u brutto iznosu i tako se placa porez i sve ostalo u vezi toga. ako ti poslodavac zeli dati okvirnu Netto cijenu (na razuni informacije), to je ljubazno od njega.
Na kraju godine podnosis poreznu prijavu pa onda vidis jel dobijes kakav povrat ili si duzan drzavi nesto doplatiti.

ako imas smjestaj, to je super jer je smjestaj PUNO skuplji nego doma.

Ajd vidi ovdje: https://www.loonwijzer.nl/home/salaris/brutonetto

Ova tablica je malo plain, jer za prvih nekoliko eura ne placas porez, pa kako ti se prihod penje tako ulazis u visi porezni razred i placas vise.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:35   #2995
kao sto je nenadx rekao, na prvih nekoliko eura ne placas porez, a inace se porez racuna u nekoliko razreda, slicno kao i u hr.
tako da za ovu tvoju konkretnu tablicu imas bruto, neto, efektivni porez i najveci porezni razred u koji upadas.
__________________
Uchinaguchi ryukyu matsu noguchi gera!
Okinawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:47   #2996
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Ugovori se sklapaju u brutto iznosu i tako se placa porez i sve ostalo u vezi toga. ako ti poslodavac zeli dati okvirnu Netto cijenu (na razuni informacije), to je ljubazno od njega.
Na kraju godine podnosis poreznu prijavu pa onda vidis jel dobijes kakav povrat ili si duzan drzavi nesto doplatiti.

ako imas smjestaj, to je super jer je smjestaj PUNO skuplji nego doma.

Ajd vidi ovdje: https://www.loonwijzer.nl/home/salaris/brutonetto

Ova tablica je malo plain, jer za prvih nekoliko eura ne placas porez, pa kako ti se prihod penje tako ulazis u visi porezni razred i placas vise.
Hvala. Ispada da bi preko pola otislo na porez. Sto bi znacilo 28 eura po satu bruto, drugi su nudili 19 najvise za isto zanimanje. Mislim da laze tako da idem radit za njih, jos joj napisem ako je 14 neto da je to oko 24 bruto, od onda se ne javlja. To je agencija za zaposljavanje, lopovi, i drugi kazu samo u nuzdi preko njih da se ide.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:17   #2997
Pozdrav,
Koliko traje proces dobivanja radne dozvole kada je trazi poslodavac ? Registriran na IND

Hvala
wannabecabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:54   #2998
Quote:
wannabecabin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Koliko traje proces dobivanja radne dozvole kada je trazi poslodavac ? Registriran na IND

Hvala
Ako je kennismigrant status onda je expresno, manje od mjesec dana. Ako je regularna procedura, onda se može i do 6 mjeseci rastegnuti. To ja tako iz iskustva.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:13   #2999
Seliba u Nizozemsku

Pozdrav!

Procitala sam dobar dio ovog foruma, i iako sam dosta informirana o cijeloj proceduri za Hrvate, htjela bih cuti ako netko ima slicna iskustva da mi mozda da malo nade

Zarucnik je Svedjanin i upravo je dobio posao u Amsterdamu, pocinje za tjedan dana. On ce srediti svoju dokumentaciju i iznajmiti stan, a ja cu naravno s njim. Zadnje dvije godine smo zivjeli u Svedskoj, ja sam tamo zavrsila Master studij Modnog Menadzmenta te bih svakako trebala posao u Amsterdamu. Imam internacionalno radno iskutvo u marketingu i slicno. Jasno mi je da mi ne se pise dobro u Amsterdamu, da mi treba radna dozvola i vec sam nekoliko puta dosla do zadnjeg intervjua za posao i to vrlo dobar posao, a onda su "nasli boljeg kandidata". Kasnije sam shvatila da je to vjerojatno zbog dozvole. Bjeze li stvarno sve firme od Hrvata?

Zakljucila sam da je najpametnija da preko zarucnika dobim residence permit (umjesto da se prijavljujem sama jer onda imam rok od par mjeseci da nadjem posao) i da na taj nacin trazim posao. Ostaje mi i opcija ponovnog studiranja ili pak otvaranja nekog svog biznisa. 26.10. imamo termin za residence permit no kontam da samo njega prijavimo da me ne deportiraju nakon 3 mjeseca sto nisam nasla posao. Sto je sada pametno, a sto ne? Mogu li ikako preko njega kao EU citizena koji je zaposlen?
Zao mi je jer oboje imamo visoku edukaciju i zapravo smo zeljni iskustva, zivota u drugim kulturama i dobrih poslovnih ponuda - koju je on sad dobio. Jadna sam jer smo par koji komunicira na engleskom i potrebno nam je englesko govorno podrucje sto Amsterdam je, ali ja sam stalno ta kocnica s nasom putovnicom koju svaki dan gledam i mrzim.

Zahvalna sam na svakom savjetu, iskustvu i slicnom

Pozdrav!

Zadnje uređivanje sun_shine : 14.10.2017. at 12:24.
sun_shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:05   #3000
Pozdrav, koliko je tesko doci do med. specijalizacije u Nizozemskoj kao Hrvat s nasom diplomom?
Underground King is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.