Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2009., 15:23   #21
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
P.S. Mercedes je pocetkom 80-ih godina kod extremno niskih temperatura dozvoljavao cak do 35%benzina u dizel gorivu za kamione, ne znam da li je isto vrijedilo i za osobne automobile.
dođeš na benzinsku i slučajno u auto natočiš benzin, nekoliko litara... i onda skužiš kaj si napravio... ali ništa zato... samo dalje natoči dizel goriva do vrha... i auto ide kao da ništa nisi napravio...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:00   #22
jos jedno pitanje o aditivima ili cemu vec

nadam se da nije promaseno mjesto za post, ako jeste sorry.

ovako. imam peugeot 307 2.0 hdi (110ks) 2001. godiste.
od prije nekih pola godine slabije vuce u drugoj brzini (koja je nekad bila odlicna), posebno u voznji uzbrdo.
do filtera sigurno nije, kao i do kvaliteta goriva, jer to je uvijek isto, a filteri dva puta vec mijenjani u tom periodu.
u servisima nista nisu nasli po njima je kao sve u redu, ali znate kako je kad auto vozite vec 7 godina i znate ga u dusu. sta preporucujete, da li bi aditivi mogli nesto pomoci? da li bi se moglo desiti da su zapusene dizne ili sl. ? ima li neko slicnih iskustava, ako ima neka javi kako ih je rijesio.

hvala.
Lukavac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:04   #23
ne može auto uvijek jednako raditi. sada je ipak već star 7 godina. ima kilometara.
to što slabije vuče samo u 2. može biti i samo tvoj subjektivan dojam.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:19   #24
nije do dizni. to je ipak HDI motor, nemre se to tak lako začepiti.
ja bi prije gledao EGR ventil i crijeva oko njega. njega skinuti i pročistiti u nekoj otopini, da se omogući njegovo normalno funkcioniranje.

a možeš uvijek probati i sa univerzalnim rješenjem logičara
10% benzina u rezervar. s time možeš sjebat pumpu i dizne za vijeke vjekova, no kaj te briga, ionako ti auto ne radi kak treba
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 13:02   #25
ne vjerujem da je subjektivni dojam, jer se znalo desiti ponekad da nesto vecu uzbrdicu auto jedva savlada u drugoj. motor konstantno gubi snagu i nekad imam osjecaj da je bilo jos nekih 10m uzbrdice da bi stao. tako da bih subjektivni osjecaj u svakom slucaju iskljucio. sve ostale komentare rado primam i citam. laik sam pa nemojte zamjeriti na losim procjenama.
hvala u svakom slucaju.
Lukavac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 14:34   #26
vidim ja da ti nešto stalno brda spominješ. a da ti nije lamela pri kraju vijeka?!
vjerojtno nisi neki fest vozač pa na ravnom i ne osjetiš smanjenje ubrzanja u ostalim brzinama...

da ti neš ne štima sa motorm onda bi i u ostalim brzinama osjetio kak slabije ide.

auto ti sigurno ima oko 150 000, još sise ganjal po bregima... lamela... koeficjent 1.45 u supersportu
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 09:16   #27
hehe ma kod nas u bosni su svugdje brda, zato ih stalno i spominjem.
sto se tice lamele ne znam ni sam, neki kazu da bi tada trebao osjecati kao da motor ima snage, ali je lamela ne prenosi, a moj je osjecaj kao da bas motor gubi snagu, tj gusi se. usput na preporuku serivisera zamjenio sam zamajac, ali neki novi tip, tzv. cvrsti sklop (nesto u folu kao zamajac i set kvacila u kompletu ili kako vec-cca 500€). taj cvrsti sklop mi je isto preporucio serviser, jer kao kada bih mijenjao posebno onda bi me svaki od tih dijelova dosao po 400€.
ne znam ni sam. lamelu nije niko spominjao, a mene je licno strah fap filtera, da nije pri kraju pa pravi probleme. to je vec kvar od kojeg boli novcanik.
Lukavac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 10:16   #28
dobro je te makine sa tim modernim filterima tu i tamo ponekada stisnuti malo brže. da se malo pročiste.
ali nisam ziher jel to vrijedi samo za ona čađavce iz njemačke... naime francuzi imaju neki aditiv za gorivo (u svrhu tih modernih filtera), koji se nalazi u posebnom spremniku, i mislim da se nadopunjuje svakih 200 000km...

nisam baš upoznat sa mdernim dizelima i njihovim filterima čađe... tak da najbolje da ti neki mudriji više o tome napiše...
ako ti auto ima više od npr. 150-200 000km, moguče da ti nešto po tom pitanju ne štima...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 12:27   #29
Liqui Moly dizel aditiv u 1.9 TDI 105 KS

ima netko iskustva..
kako djeluje na turbinu, glasnoću rada..
?
miroslavkolaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 12:35   #30
Quote:
miroslavkolaric kaže: Pogledaj post
ima netko iskustva..
kako djeluje na turbinu, glasnoću rada..
?
Ja sam ga, prema preporuci Marušića, stavljao u taj motor. U prvo ulje ga nisam stavljao, stavio sam ga na 15 000, 30 000 i 45 000. Na 60 000 nisam. Nisam zapazio nikakve promjene, niti pozitivne niti negativne. Potrošnja ulja s aditivom je bila malo manje od litru (oko 9 dcl) na 15 000 km. Sada sam na 65 000 i neki dan sam nadolio oko 4 dcl ulja. Ako se potrošnja ulja nastavi tim intenzitetom, to će značiti da bez aditiva troši oko 3 do 4 dcl ulja više.
Prestao sam ga koristiti jer mislim da to u biti nije potrebno za to ulje koje u sebi sadrži sve potrebne aditive i prilagođeno je za taj motor. Da taj aditiv zaista podiže kvalitetu tom ulju, stavili bi ga odmah u ulje, barem taj molibdenov disulfid nije skup.
Mislim da taj aditiv više dolazi do izražaja kada se stavi u neko jeftino ulje za stare motore.
I wonder bi mogao znati puno više o ovoj problematici, ja samo iznosim svoja zapažanja.
vicenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:15   #31
Quote:
vicenzo kaže: Pogledaj post
Ja sam ga, prema preporuci Marušića, stavljao u taj motor. U prvo ulje ga nisam stavljao, stavio sam ga na 15 000, 30 000 i 45 000. Na 60 000 nisam. Nisam zapazio nikakve promjene, niti pozitivne niti negativne. Potrošnja ulja s aditivom je bila malo manje od litru (oko 9 dcl) na 15 000 km. Sada sam na 65 000 i neki dan sam nadolio oko 4 dcl ulja. Ako se potrošnja ulja nastavi tim intenzitetom, to će značiti da bez aditiva troši oko 3 do 4 dcl ulja više.
Prestao sam ga koristiti jer mislim da to u biti nije potrebno za to ulje koje u sebi sadrži sve potrebne aditive i prilagođeno je za taj motor. Da taj aditiv zaista podiže kvalitetu tom ulju, stavili bi ga odmah u ulje, barem taj molibdenov disulfid nije skup.
Mislim da taj aditiv više dolazi do izražaja kada se stavi u neko jeftino ulje za stare motore.
I wonder bi mogao znati puno više o ovoj problematici, ja samo iznosim svoja zapažanja.

mislim da on pita o aditivima za gorivo, ne za ulje...

ja sam do sad imao jedan tretman sa diesel purge sredstvom i zacadjenost se smanjila za cca 30%... vazno je reci da se aditiv mora sipati na sto manje goriva, idealno bi bilo ako je moguce da motor radi na cisti aditiv, bez imalo diesela...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:21   #32
Vidi stvarno, ja zabrijao da je pitao za LM oil additiv. Sorry.
Ovaj za gorivo nisam stavljao.
vicenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 09:27   #33
Quote:
vicenzo kaže: Pogledaj post
Vidi stvarno, ja zabrijao da je pitao za LM oil additiv. Sorry.
Ovaj za gorivo nisam stavljao.

Ustvari sam pitao za uljni aditiv, ali sam nespretno postavio topic, mislio sam za dizel kao diesel motor
Sorry
miroslavkolaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 10:30   #34
Quote:
miroslavkolaric kaže: Pogledaj post
Ustvari sam pitao za uljni aditiv, ali sam nespretno postavio topic, mislio sam za dizel kao diesel motor
Sorry
J... lud zbunjenog!
Dobro, barem nisam opširno pisao bezveze!
vicenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 10:09   #35
Wink Aditiv za gorivo-koji?

dakle malo pitanjce za vas znalce:

Koji aditiv uzeti za gorivo(diesel)za nadolazecu zimu.....i kako ga mijesati
Dali taj aditiv pomaze uopce?
svaki prijedlog bi dobro dosao

radi se o tdi motoru VW grupacije..(ako je bitno)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 10:11   #36
Quote:
velidar-hrkac kaže: Pogledaj post
dakle malo pitanjce za vas znalce:

Koji aditiv uzeti za gorivo(diesel)za nadolazecu zimu.....i kako ga mijesati
Dali taj aditiv pomaze uopce?
svaki prijedlog bi dobro dosao
novi auto+novo gorivo = bez aditiva
ili jako malo benzina (1:50)
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 10:15   #37
glede aditiva ja sam znao koristiti liqy molly disel aditiv za procišcavanje dizni
florijan31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 14:46   #38
Quote:
florijan31 kaže: Pogledaj post
glede aditiva ja sam znao koristiti liqy molly disel aditiv za procišcavanje dizni
i jel pomoglo sta?
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:06   #39
pa, sad, frendu je da prođe eko test, ja nisam osjetio neke velike razlike.
florijan31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:17   #40
ja sam isto to znao koristit, sad sam usul neki dizel aditiv za " pali -gasi" gradsku voznju, posto mi je pocel svijetlit indikator kvara, pa rekoh, mozda propuse
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.