Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2009., 21:41   #21
I ja se dižem svako jutro u 5:45, nakon umivanja i kreme stavim leće, pa onda sredim frizuru, a potom se našminkam. Koristim tekući puder, korektor, olovku za oči, maskaru, malo popravim obrve olovkom, stavim rumenilo i ruž. Ponekad našminkam i oči sjenilima, pogotov zimi.
Tada razbudim sve, obučemo se i idemo do vrtića, a potom na posao.
Ako se baš nešto dogodi da kasnim, stavim samo puder i ruž,a našminkam se čim dođem na posao. No baš nikad se nije u ovih 15 godina staža dogodilo da dođem nesređena na posao. Svaku drugu večer namažem nokte drugim lakom i to je to.
Ali to sam samo ja, volim kozmetiku oduvijek i uživam u njoj. Mogu razumjeti da netko to ne voli toliko kao ja i nije mu bitno jel našminkan. No jedino ne mogu podnijeti kad netko bez frizure dolazi na posao, sav zaležan, masne kose. meni je to isto kao da se nije oprao.
I ne smatram da je šminkanje štetno štoviše mislim da je kvalitetan tekući puder zaštita na koži od atmosferilija, ali obavezno je očistiti lice od šminke. Mislim da nikad u svom životu nisam otišla u krevet a da nisam skinula šminku s lica.
Eto ja uživam u kozmetici i zbilaj mi nije nikakva tlaka šminkanje u cik zore.

A ako netko želi dobro izgledati bez korištenja šminke moj savjet je koristiti kremu za lice koja u sebi sadrži sjajne mikročestice koje reflektiraju svjetlost pa lice zgleda svježe i odmoreno, no takve kreme su obično i jako skupe.
isto tako ako se ne želi koristiti maskara, moguće je dati ugraditi umjetne trepavice ili ih mjesečno bojati u tamnu boju pa vizualno bogatije djeluju.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:45   #22
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
SITUACIJA: dižem se SVAKI DAN u 6 u jutro zbog obaveza. i tada mi se neda stavljat šminku jer a) neda mi se tako rano, b) ako je ona cijeli dan na mome licu "teška mi je", a ne želim mučiti sebe a kamoli i svoje lice za koje to nije dobro. prije su ljudi navikli da me gledaju stalno sa šminkom, a sada kada me sretnu bez nje me pitaju "isuse bože što ti je, šta si radila?!" mislim, meni to ne treba u životu, al onda opet ćemo da mučim sebe i svoju kožu na licu. i što da ja sad radim? lice bez šminke mi je blijedunjavo i s podočnjacima, može li se to kako poboljšati i poraditi na tome? uvijek sam zavidila curama koje i bez šminke izgledaju krasno inače, sa šminkom svi mi kažu da sam jako zgodna. pa zar sam toliko čudna bez toga?!
kakvim si to ti ljudima okružena

ako mi se ne šminka, ne šminkam se i boli me k šta će netko misliti.
ruby nakamura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:52   #23
ja se ustajem najkasnije sat i pol prije nego krećem na posao... ne ide sve na šminkanje- volim izguštati kavu bar 20 minuta uz novine na netu, forum.. i slično..

pa onda leće, tuširanje, trackanje kremicama, oblačenje i šminkanje..

svakodnevno nanosim tekući puder, korektor, olovku za oči, maskaru i rumenilo... toliko sam se navikla na to da ne odem ni smeće bacit bez osnovne šminke..

ne volim se natrpavati puderom, sve stavljam u minimalno potrebnoj količini, tako da se ne kuži previše da sam našminkana, a opet izgledam njegovano i sređeno... a i osjećam se bolje već zbog same spoznaje da JESAM našminkana..

sjenila uglavnom ne stavljam za na posao, rijetko kad mi se to zaleti..

ustvari, sa šminkom za na posao želim izgledati jednostavo i njegovano i ustvari da se što manje kuži da se na meni nalazi barem 5 kozmetičkih proizvoda..
takvu se najviše volim...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:12   #24
Baš pogođena tema! Ja baš jučer gledam na sastanku dvije mlade žene, koje uopće nisu našminkane i mislim si kako izgledaju normalno (prihvatljivo ) bez šminke, a ja bih sebi izgledala užasno. A u biti je to stvar navike. Ja nikada, baš nikada, ne idem na posao (ali niti skoro igdje drugo, osim na neke kratke "zadatke", trgovina isl.) nenašminkana. Kada bih došla nenašminkana na posao, to bi mi bilo isto kao da sam došla u pidžami!!! I onda sam i sama na sebe tako navikla, a i ostali. I bez obzira kada moram ustati, uvijek ukaluliram i vrijeme za šminkanje, a to zaista nije puno.
I ne mislim da šminka opterećuje lice, jer koristim kvalitetnu šminku i tu se slažem s Mirelom - više je zaštita, nego što šteti.

Gasolina - jedini način na koji možeš poraditi na tome je korektor, puder/tornirana krema i još po izbrou, maskara i rumenilo, za to ti zaista ne treba puno vremena. I naravno, redovito čićenje i dobra njega. Jer mislim da šminka djeluje loše na lice samo ako se ne skida redovito i ako se lice ne njeguje primjereno.
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:14   #25
[QUOTE=Mirella;23062120]No jedino ne mogu podnijeti kad netko bez frizure dolazi na posao, sav zaležan, masne kose. meni je to isto kao da se nije oprao.

/QUOTE]

Ovo potpisujem.
Čista i uredna kosa, njegovan ten, sređeni nokti on daily basis sve to odaje njegovanost..

I ja sam vječito u nekoj žurbi ujutro ali skoro nikad ne odem na posao bez imalo make-upa, uglavnom stavim mineralni puder u prahu, maskaru i rumenilo, tu i tamo i malo crne ili smeđe olovke i neki neutralni ruž ili labello - za to mi treba 10-ak min i gotovo je neprimjetno tako da ako i dođem nenašminkana ne kuži se, a i nije mi bed, bitno da je ovaj prvi preduvjet ispunjen
__________________
Ajmo crta, štrafta, prošetaj. Ovdi su veliki, mali ne smetaj..
vivien79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:19   #26
Quote:
Školjka kaže: Pogledaj post
Baš pogođena tema! Ja baš jučer gledam na sastanku dvije mlade žene, koje uopće nisu našminkane i mislim si kako izgledaju normalno (prihvatljivo ) bez šminke, a ja bih sebi izgledala užasno. A u biti je to stvar navike. Ja nikada, baš nikada, ne idem na posao (ali niti skoro igdje drugo, osim na neke kratke "zadatke", trgovina isl.) nenašminkana. Kada bih došla nenašminkana na posao, to bi mi bilo isto kao da sam došla u pidžami!!! I onda sam i sama na sebe tako navikla, a i ostali. I bez obzira kada moram ustati, uvijek ukaluliram i vrijeme za šminkanje, a to zaista nije puno.
I ne mislim da šminka opterećuje lice, jer koristim kvalitetnu šminku i tu se slažem s Mirelom - više je zaštita, nego što šteti.

Tocno tako bi se i ja osjecala. Kad nemam sminku, kao da sam gola.
I potpisujem ovo za masnu i rascupanu kosu. To mi je uzas. Ali ima jos takvih stvari koje su mi nepojmljive na radnom mjestu: zmazane i neuredne cipele i zguzvana roba.
Ne znam jel to postala neka moda, ali oko mene na poslu je sve vise ljudi koji bas nemaju naviku peglati robu. Grozno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:51   #27
Evo meni se jutros u trgovini dogodilo da me je prijateljica pitala koju toniranu kremu imam..a to je samo rezultat sisleyevog noćnog seruma,lice mi cijeli dan od njega bude lijepo,bila sam bez šminke jer sam slobodna,ujutro sam oprala lice Kanebovim gelom,stavila serum Sensai silk,Avene extreme toleriane kremicu i to je to,naveče nakon temeljitog čišćenja stavim samo Sisleyev serum..Inače kad radim stavim tekući puder i u prahu od Kaneba,malo rumenila,maskare i neki mat ruž u boji mesa ili baby roza boje,za to mi 10min treba..sjenilo i tuš stavljam naveče jer ne volim jak make up u to doba dana,ni na sebi ni na drugima vidjeti..
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 00:15   #28
i te tonirane kreme, treba li i njih čistiti sa lica kao i puder?
i bez uvrede ikome, stvarno svima hvala na odgovorima, ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
ja ne radim, već govorim o šminkanju za faks.
majko isusova, pa kaj glumimo. za kaj da se šminkam tamo? prerasla sam taj kompleks šminkanja al mi lagano ide na neku stvar iščuđavanje ljudi, tako da mislim da ću počet to sa toniranom kremom, maskarom i rumenilom. mogla bih tu niveinu kupit.
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 00:30   #29
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
i te tonirane kreme, treba li i njih čistiti sa lica kao i puder?
i bez uvrede ikome, stvarno svima hvala na odgovorima, ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
ja ne radim, već govorim o šminkanju za faks.
majko isusova, pa kaj glumimo. za kaj da se šminkam tamo? prerasla sam taj kompleks šminkanja al mi lagano ide na neku stvar iščuđavanje ljudi, tako da mislim da ću počet to sa toniranom kremom, maskarom i rumenilom. mogla bih tu niveinu kupit.
u potpunosti se slažem.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 00:54   #30
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
i te tonirane kreme, treba li i njih čistiti sa lica kao i puder?
i bez uvrede ikome, stvarno svima hvala na odgovorima, ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
ja ne radim, već govorim o šminkanju za faks.
majko isusova, pa kaj glumimo. za kaj da se šminkam tamo? prerasla sam taj kompleks šminkanja al mi lagano ide na neku stvar iščuđavanje ljudi, tako da mislim da ću počet to sa toniranom kremom, maskarom i rumenilom. mogla bih tu niveinu kupit.
ne vidim tu ništa tužno. ako ta žena voli izgledati lijepo i dotjerano (a bez šminke ne izgleda tako), i ako ima dovoljno živaca i ludosti biti uvijek tip-top sređena, zašto ne... to je njezin izbor.
hrčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 00:54   #31
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
i te tonirane kreme, treba li i njih čistiti sa lica kao i puder?
i bez uvrede ikome, stvarno svima hvala na odgovorima, ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
ja ne radim, već govorim o šminkanju za faks.
majko isusova, pa kaj glumimo. za kaj da se šminkam tamo? prerasla sam taj kompleks šminkanja al mi lagano ide na neku stvar iščuđavanje ljudi, tako da mislim da ću počet to sa toniranom kremom, maskarom i rumenilom. mogla bih tu niveinu kupit.
ni ja se nisam šminkala za fax.
počela sam se šminkati tek kad sam završila fax.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 06:15   #32
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
i ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
pa i je tužno.. tužno je zato jer ja ne mogu funkcinirati ako nisam našminkana.. kao što je ovdje već netko rekao- kao da sam gola ili u piđami....

a ne mogu ići gola ili u piđami bacit smeće- živim u neboderu, srest ću bar 5 susjeda na putu do kontejnera i natrag...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 07:45   #33
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
i te tonirane kreme, treba li i njih čistiti sa lica kao i puder?
i bez uvrede ikome, stvarno svima hvala na odgovorima, ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
ja ne radim, već govorim o šminkanju za faks.
majko isusova, pa kaj glumimo. za kaj da se šminkam tamo? prerasla sam taj kompleks šminkanja al mi lagano ide na neku stvar iščuđavanje ljudi, tako da mislim da ću počet to sa toniranom kremom, maskarom i rumenilom. mogla bih tu niveinu kupit.
gle, tebi se ljudi ocito iscudjavaju jer su te navikli vidjet sa sminkom, a sad si odjednom odlucila hodat bez sminke. meni se nikad niko nije iscudjavao jer su me svi barem nekad vidjeli bez imalo sminke .
ja osobno ne zelim bit rob nicemu, pa tako ni sminki i sigurno necu trosit vrijeme na sminkanje ako u tom trenutku smatram da ga mogu potrosit korisnije .
i osjecam se jednako dobro sa sminkom i bez nje. a drugi to onda vide. ako si ti sama sebi cudna i osjecas se losije bez sminke, i drugi to primjecuju .
slazem se s curama koje su rekle da im je uzas kad neko na job dodje izguzvan, masne i neuredne kose, poluoguljenog laka za nokte isl, al ne slazem se da je pod muss namazat se za job. okej, ako radis sa strankama i imas podocnjake do poda i problematican ten, onda bi bilo pristojno da stavis puder i korektor, da ne plasis bas ljude (s tim da je meni osobno ljepse vidjet i problematican ten nego kad se na osobi kuzi da ima puder . fakat mi ruzno kad kuzim da osoba ima puder. ili jos gore kad nema pravu nijansu pudera i kad se vidi prijelaz izmedju lica i vrata). al sad da je tip-top make-up nuzan, meni bogme i nije...
al mislim da je to i do okoline. ako si okruzen zenama koje su namazane ko za docek nove godine, ti ces bit cudna s maskarom i korektorom. a u mojoj okolini sam ja najnasminkanija - iako na dnevnoj bazi koristim korektor + transparentni puder u prahu (ako mi se da) + rumenilo + sjajilo + maskara (ako mi se da). i ja mislim da bi ljudima bilo cudno mene vidjet s puderom, jer me obicno ne vidjaju s puderom. isto kao sto je ljudima cudno tebe vidjet bez pudera ako su te navikli gledat s puderom...

kazes da ti je lice bez sminke bljedunjavo i s podocnjacima - meni se to cini cist fajn . mislim, nemas neki problematican ten, pristice isl . tako da mozes hodat bez pudera. tonirana je isti vrag ko i puder, samo manje prekriva - moras ju stavljat i skidat ko i puder.
ja bi ti preporucila da svakako stavis korektor na podocnjake, odmah ce ti faca izgledat odmornije i svjezije. i eventualno rumenilo da ti da malo boje u faci . maskare, sjajila i ostala cudesa ti fakat nisu nuzna .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 08:21   #34
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
i te tonirane kreme, treba li i njih čistiti sa lica kao i puder?
i bez uvrede ikome, stvarno svima hvala na odgovorima, ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
ja ne radim, već govorim o šminkanju za faks.
majko isusova, pa kaj glumimo. za kaj da se šminkam tamo? prerasla sam taj kompleks šminkanja al mi lagano ide na neku stvar iščuđavanje ljudi, tako da mislim da ću počet to sa toniranom kremom, maskarom i rumenilom. mogla bih tu niveinu kupit.
ja bacam smeće bez šminke
ja se prvenstveno šminkam jer ja to volim, jer volim sam postupak šminkanja
u tome uživam, vjerojatno jednako kao i u jutarnjoj kavi...

a sad se ti nemoj ljutiti, ali meni je tužno da se netko, ko se ne želi šminkati i smatra da nije zdravo imati šminku na licu cijeli dan, šminka samo zbog toga što će drugi reći
nemoj se šminkati ako to ne želiš
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 08:27   #35
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
i te tonirane kreme, treba li i njih čistiti sa lica kao i puder?
i bez uvrede ikome, stvarno svima hvala na odgovorima, ali meni osobno je tužno kada žena nije u stanju smeće otić baciti bez šminke.
ja ne radim, već govorim o šminkanju za faks.
majko isusova, pa kaj glumimo. za kaj da se šminkam tamo? prerasla sam taj kompleks šminkanja al mi lagano ide na neku stvar iščuđavanje ljudi, tako da mislim da ću počet to sa toniranom kremom, maskarom i rumenilom. mogla bih tu niveinu kupit.
Treba čistiti, jer one sadrže malo boje. Ali lice treba čistiti i ako nema pudera.

Gle, nije mi jasno u čemu je problem. Ti si se, koliko kužim, ranije šminkala, sada si to prerasla i na faks ideš nenašminkana, ali ti na neku stvar ide iščuđavanje ljudi, što znači da nisi prerasla neke druge stvari. Kao prvo, to iščuđavanje će prestati. Pa ljudi će se navići na tebe bez šminke, isto tako kao što su bili navikli na tebe sa šminkom. As simple as that. Stvar je u tomu što ti želiš. Ako se ne želiš šminkati, ne vidim razloga da to radiš zbog drugih ljudi.
A ako, ipak, želiš, imaš ovdje brdo raznih "specijaliziranih" tema na kojima možeš vidjeti sve o puderima, toniranim kremama, maskarama isl.
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:18   #36
Ja si uvijek navečer pripremim sve što ću obući, uključujući donji veš, čarape, obuću, accessorize. Za tuširanje, pranje kose, mazanje mlijekom, zube, leće, feniranje i šminkanje (tonirana krema + malo korektora + maskara + rumenilo + sjajilo) mi treba max 30min. 15min za oblačenje, kavu i otvaranje garaže i izvlačenje auta. Dakle za sve 45min, a ako ne perem kosu 10min manje. Rađe bi preskočila kavu nego šminkanje. Sve je u dobroj organizaciji i bez praznih i povratnih hodova
Happy_Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:21   #37
Ja sam si lijepa bez šminke, to kod mene nikada nije bilo upitno, al sam si još ljepša SA šminkom. A za to što drugi misle me fno zaboli. Sve je to u glavi. I that's it.
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 12:01   #38
dižem se u 5:15, krećem u 5:45

u tih pola sata se umijem, nahranim mačke, , stavim maskaru, bazu za sjenilo, sjenilo...becutan i rumenilo...

nekaj napravim s kosom...najčešće rep i to je to...
oblačim se u hodu...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 12:51   #39
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
ja bacam smeće bez šminke
ja se prvenstveno šminkam jer ja to volim, jer volim sam postupak šminkanja
u tome uživam, vjerojatno jednako kao i u jutarnjoj kavi...

a sad se ti nemoj ljutiti, ali meni je tužno da se netko, ko se ne želi šminkati i smatra da nije zdravo imati šminku na licu cijeli dan, šminka samo zbog toga što će drugi reći
nemoj se šminkati ako to ne želiš
slazem se! ja sam za to ako djevojka/zena zeli utrositi 2 sata na sređivanje i ako ju to veseli i ako se to na kraju i odrazava na njeno raspolozenje pa tako i na izgleda zasto ne! odlicno! isto tako ako se netko spremi za 20 minuta i izgleda kao da se spremao 2 sata jos bolje! i ako se netko ne sminka i dobro se osjeca bez sminke i neopterecuje se s tim,nek se ne sminka i to je super!
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 13:30   #40
Ustajem u 6:32, doručkujem, umijem se, mažem kremom za lice i okoloočnom, oblačim se, stavim tonirani kremu (eventualno i malo pudera u kamenu), rumenilo, maskaru, olovku i ruž/sjajilo.
To bi bilo to.
Ako sam raspoložena stavim i neko sjenilo, najčešće neke neutralne boje.
Kad sam doma cijeli dan ne stavljam ništa osim preparativne kozmetike i nije mi bed ići baciti smeće bez žbuke Idem čak i do trgovine

Ma ono, mislim da se uopće ne šminkam previše, nema neke prevelike razlike ako me netko vidi sa šminkom ili bez.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.