Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 14:08   #41
ja sam se prije šminkala dnevno i guštala sam u tome
ne znam šta mi se događa zadnjih pola godine, jer se uopće ne šminkam, sama sam sebi najljepša bez ičega na licu
najtragičnije je što nisam smanjila kupovinu kozmetike, dapače povećala sam je
ellast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 15:33   #42
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ustajem u 6:32, doručkujem, umijem se, mažem kremom za lice i okoloočnom, oblačim se, stavim tonirani kremu (eventualno i malo pudera u kamenu), rumenilo, maskaru, olovku i ruž/sjajilo.
To bi bilo to.
Ako sam raspoložena stavim i neko sjenilo, najčešće neke neutralne boje.
Kad sam doma cijeli dan ne stavljam ništa osim preparativne kozmetike i nije mi bed ići baciti smeće bez žbuke Idem čak i do trgovine

Ma ono, mislim da se uopće ne šminkam previše, nema neke prevelike razlike ako me netko vidi sa šminkom ili bez.
ti si meni slična . naime, ja ustajem po pravom satu u 6:18. ali sam naštimala mob 7min ranije pa varam samu sebe da se kao ustajem u 6:25. bolje sam volje nekak u 6:25 nego 7min ranije
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 15:52   #43
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
Ja sam si lijepa bez šminke, to kod mene nikada nije bilo upitno, al sam si još ljepša SA šminkom. A za to što drugi misle me fno zaboli. Sve je to u glavi. I that's it.

Slazem se
__________________
You keep creating pictures in your mind and just believe they will come true in time
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:21   #44
Ja se počinjem dizati u 6.20. Nakon toga mob zvoni svako 5 minuta (2 alarma s razlikom od 5 minuta, snooze svako 9 minuta). Dignem se napokon oko 6.40-6.45-6.50.

Kuhinja, stavim vodu za kavu, pod tuš i čišćenje lica (uvrh glave 7 minuta), napravim kavu i sjednem 10 min popit par gutljaja. Nakon toga krema i buđenje MMa, pa podloga (ponekad) pa tonirana, 3 rečenice s MMom, pa puder u kamenu i podloga za sjenilo.
pravljenje doručka, sjenilo, pripremanje marende za posao, maskara i rumenilo.

I onda čekam MMa da bude gotov.

Sve skupa na šminku i tuširanje potrošim 15 minuta

MMu treba puuuuno duže da bude gotov a ne koristi šminku
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 19:20   #45
Quote:
Happy_Day kaže: Pogledaj post
Ja si uvijek navečer pripremim sve što ću obući, uključujući donji veš, čarape, obuću, accessorize. Za tuširanje, pranje kose, mazanje mlijekom, zube, leće, feniranje i šminkanje (tonirana krema + malo korektora + maskara + rumenilo + sjajilo) mi treba max 30min. 15min za oblačenje, kavu i otvaranje garaže i izvlačenje auta. Dakle za sve 45min, a ako ne perem kosu 10min manje. Rađe bi preskočila kavu nego šminkanje. Sve je u dobroj organizaciji i bez praznih i povratnih hodova
ovo je najbolje,dan prije pripremiš pa ujutro nema glavobolje
tak sam i ja radila kad sam išla u srednju,a i sad na faxu sam si tu i tam
neznam dal sam ikad na fax otišla nenašminkana...
jednostavno to volim,volim da mi je lice njegovano i našminkano,isto sam ko gola ako odem bez šminke na fax ili na kavu,jbg a za po doma mi je čudno ako imam šminku-sve je stvar navike...

a kava se uvjek može popit na poslu a doduše može se i našminkat
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 19:21   #46
skura,ovo tvoje spremanje ko za reklamu!
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 19:42   #47
Ponekad se tako i osjećam

I da, ja se vikendom ne šminkam... Uglavnom Jer mi se ne da.
I jednako sam si lijepa

Ili samo našminkam oči i stavim (eventualno) rumenilo.

I da, ja idem bacat smeće našminkana - zato što smeće bacam prije nego što idem na posao

Btw, sad vidim kako moj jutarnji ritual izgleda napisan - to uopće nije tako strašno i trčeće i stresno kao što zvuči
Čakštoviše - ne da sve stignem nego još ponekad i upalim komp i pogledam što ima na forumu...

S tim da se ja uvijek na vrijeme dižem - sat ipo/dva prije nego što izađem iz kuće - a to sam gore zaboravila napisati
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 19:59   #48
Idem bacit smeće bez šminke, a bome i u dućan a i do pošte do koje mi treba tri duge godine, isto bez šminke. Moj odgovor na nenašminkano lice su: velike sunčane naočale! Fakat nikud bez njih ne idem Ne nosim ih jedino kad pada kiša, a onda se i tak sakrijem iza kišobrana

Što se tiče jutra i šminkanja za posao, doma stavim puder, korektor i popunim obrve. Dan prije si pripremim robu a tako odaberem i rumenilo i sjenilo-dvije stvari koje mijenjam svaki dan ovisno o robi i raspoloženju.
Dojdem na posao (imamo pola sata prije nego što otvaramo za stranke, to bi, kao, trebalo bit za pijenje kave-kavu ne pijem a jedna kolegica me grozno živcira plus što svako jutro priča o jebenoj crnoj kronici Onak, fakat NE ŽELIM u osam ujutro slušat koliko je ljudi poginulo u prometnoj nesreći u Kamčatki (bez zajebancije, o tome žena priča, ono, jebote, kaj da sad radim, da im svijeću palim )), fino se zakapijam u svoju sobicu i tu kreće ostatak: sjenilo, tuš/olovka (ovo nije tak strašno kako se čini, crta je tanka a ja se osjećam bolje ), rumenilo i labelo.
Od ruževa i sjajila sam odustala jerbo stalno pijem vodu iz boce pa mi se sve skine dok si rekao keks.

Kaj se tiče šminkanja za van, tu je proces nešto dulji i zahtjevniji , ali u principu, ne vidim šminkanje kao neku tlaku Nisam nešto zastrašujuća bez iste, ali svakako si bolje izgledam kad stavim korektor, maskaru i malo urumenim. A za to fakat nije potrebno više od pet minuta.
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 00:43   #49
Do dućana, parkića, pošte i sl. idem bez ičega i uopće nemam neku potrebu šminkati se Moguće je doduše da živim u zabludi

Za fax i popodnevne kavice stavim toniranu ili tekući (ovisno o tome kakav mi je dan i stvarno lagani nanos, čisto da mi ujednači boju lica), puder u prahu, rumenilo, maskaru i labello ili sjajilo. Za van eventualno dodam sjenilo i/ili tuš, ali oči stvarno rijetko šminkam.

Što se samog spremanja tiče, tu si uzmem vremena, trudim se da nikad nisam u žurbi pa makar to značilo dizanje u 6 i volim svoj jutarnji ritual - tuširanje i sve što tu ide, kavica, švrljanje po netu, polagano šminkanje i oblačenje uz glazbu. Dižem se dva sata prije nego trebam izać (ako idem ujutro, jel ) da sve stignem i u biti to ne doživljavan na kraju kao neku tlaku niti igdje kasnim

Ipak, kada bih nešto trebala žrtvovati ujutro, tipa da kasnim onda bi to bez beda bila šminka - puno mi je bitnije i kod mene i kod drugih čistoća i higijena od ušminkanosti

Mislim da sam sve pokrila
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 01:20   #50
na posao kad idem stavljam najosnovnije: maskara + olovka za oči

ako sam jako blijeda taj dan i baš grozno i ispijeno izgledam stavim malo rumenila...a ako sam jaaako dobro raspoložena (i ako sam se nekim čudom probudila ranije pa eto imam vremena i disati dok se spremam) stavljam tekući puder

znalo se desiti i da sam došla nenašminkana na posao...so what! ima dana kada sam bolesna i jadna i šminka mi je zadnja stvar na pameti..ionako ne radim sa strankama pa onda hu kerz

za večer si dam oduška jer volim proces šminkanja..to me opušta

uuuu i volim kada me netko drugi šminka sve me škakljuca po licu pa se sva naježim ..opušta ko masaža

dečko kaže da sam lijepa i bez šminke...al on je zaljubljen pa ne vidi dobro
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 01:20   #51
Ja sam muskarac ne sminkam se
Armija-Bih-a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 02:02   #52
šminkam se kad mi se hoće... to je skoro uvijek kad idem do grada/na fax... za izlaske se krenem šminkati pol sata ranije da stignem sve, a pošto nisam jutarnji tip, dok sam išla ujutro na fax to je bilo: buđenje - doručak - kava&stavljanje tuša i maskare i eventualno sjenila ako imam vremena. podočnjake nemam, rumenilo rijetko stavljam, ne znam si 'mjeru' odrediti...il sam si prejako il preslabo rumena, nema sredine

svi oko mene znaju kako izgledam bez šminke, a dragi najbolje...

na posao sam uvijek išla našminkana (tuš + maskara), to mi je valjda od mame prešlo, jer sam ju cijeli život gledala kako pije kavu i stavlja tuš i maskaru ... kao neka 'kultura' biti fina, oprana, čiste kose
pero55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 09:56   #53
Curke vi tu dosta pišete da koristite tonirane kreme...koje? Ja jedino šta mogu vidit u prodaji su nivea i balea...kaj to baš svima paše? Imala sam i avonovu, al ta mi nije bila dobra
-zvrkica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:01   #54
Shiseido ili Chanel. Ove jeftine su mi teške i masne.
Happy_Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:04   #55
volim se šminkati i u pravilu se šminkam svaki dan.

navečer prije spavanja složim šminku po redoslijedu korištenja (yap, po redoslijedu korištenja skupa s kistovima :mig) i dok čekam da voda zavrije natrackam se na brzaka. nikad dulje od 5 min. tekući, korektor, u prahu, baza za sjenilo, sjenilo, highlighter, rumenilo, fixator za obrve, maskara i nešto na usta

smeće bacam nenašminkana jer živim u kući. do dućana idem ubi bože i obučena i nenašminkana (u pidžami ponekad)

volim se šminkati, meni je to gušt, a ne teret. kad postane teret- prestat ću
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:15   #56
Quote:
-zvrkica- kaže: Pogledaj post
Curke vi tu dosta pišete da koristite tonirane kreme...koje? Ja jedino šta mogu vidit u prodaji su nivea i balea...kaj to baš svima paše? Imala sam i avonovu, al ta mi nije bila dobra
Ja koristim BB kremicu Mischa - ona je između pudera i tonirana, skroz lagana i prekrasno izjednači ten

Bilo mi lakše napisati tonirana nego BB kremicu...

Inače ni meni ne paše Nivea, a Baleu nisam ni provala...
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:02   #57
Volim se sminkat, stvarno mi je to gust pogotovo za izlaske
Ujutro mi treba 15-20min da se sredim za faks, znaci umijem se, hidratnanta krema, korektor, malo pudera, maskara i rumenilo. to je to
Za izlaske se potrudim, naravno naglasak na oci Tad mi treba nekih pola sata.
Ljeti naravno bez sminke. Samo krema sa zastitnim faktorom i koji put maskara
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:15   #58
doriana majke ti kako ti stignes svu tu sminku nanijet u 5 minuta . ja za 5 min ne stignem nista .
dignem se u 5:56 . trcim u kupaonu, wc, umivanje, stavljanje leca, pranje kljova, pranje gebisa i stavljanje gebisa (retainer zovem gebis, da neko ne pomisli da fakat imam gebis ), stavljanje kreme na facu, pa okoloocne, pa labela. spremam cetkicu za zube u kutiju, onda cetkicu, kaladont i kutiju za gebis spremim u vrecicu . tad je vec 6:05. dakle meni 10 min ode na higijenu. a doriana je za to vrijeme vec potpuno namazana .
6:05 - korektor na najizrazenije pjegetine i ako imam kakav prist/oziljak od prista. drugi korektor na podocnjake, kistom ga dobro razmazujem da se ne kuzi da imam 3 tone korektora . stapic od uha u ruke i otklanjam viskove korektora. pogled na sat . ako je manje ili jednako 6:11, onda stavljam puder u prahu. nakon toga rumenilo. pogled na sat. ako je manje od 6:15, stavim i neki highlighter na jagodice . oko 6:15 (max 6:17 ako sam bas jako usporena taj dan) maskara u ruke. predjem par puta po jedom oku pa par puta po drugom oku. onda jos jedan sloj isto tako. onda cackalica u ruke i razdvajam trepavicu po trepavicu. pogled na sat - ako je 6:23 super, ako je vise, panika. cesljam obrve. stavljam sjajilo. ako ima vremena, prstima prodjem kroz kosu, ako ne idem cupava. u 6:25-6:27 izletavam iz kupaone i idem se oblacit. ako je 6:27 u panici sam. dezic, roba, parfem, sat. pogled na sat - ako je vise od 6:30, u panici sam . kuhinja - kinder bueno pakujem u torbu, pijem 2 case vode, oblacim jaknu, izbacujem cipele ispred vratiju. nabodem cipele na pola koplja i trcim pozvat lift. vratim se zakljucat stan i obuc cipele kako treba. u liftu zakopcavam jaknu i oblacim rukavice. kad sidjem pogled na sat - ako je vise od 6:33 trcim ko manijak.
ok, na maskaru izgubim dosta vremena jer razdvajam svaku trepavicu. i tu bi teoretski mogla ustedit 5 minuta. i opet mi ode 25 min na mazanje :mama. u cemu je vasa tajna :zubo?
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:30   #59
Ajme Jog

Tajna je u ne-picajzliranju

Nema razdvajanja trepavica i sl... Ja korektor ne upotrebljavam - ništa pomno ne pokrivam niti se trudim. Najviše vremena provedem birajući koju ću sjenilo staviti

U biti, kad bi se prekasno i digla jednog dana, bez po beda bi na posao pošla bez šminke
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:37   #60
ma posla bi i ja bez sminke. al ako se vec mazem, onda mi je korektor najnuzniji. ovaj za podocnjake jel. nema sanse da bi stavila maskaru ako nisam stavila korektor na podocnjake. pa s maskarom su mi oci uocljivije i svima ce letit pogled na moje podocnjake do kolina. ako nemam maskare, tjesim se da ljudi ne gledaju moje podocnjake . kako god, meni je korektor za podocnjake najnuzniji .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.