Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 20:03   #21
Da, slažem se, 5008 izvana izgleda ozbiljnije i bolje. Ali, unutrašnjost 3008ice mi je odlična. Nisam vozio, pa neznam kakav je u vožnji.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 21:39   #22
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Novi Megane Scenic je svemirski brod za ovu kutiju na kotacima,pocevsi od motora da samog dizajna auta (al o tom necemo jelte )
Da ali Peugeot Scenicu je postavio model 5008 (da se pohvalim) kao konkurenta, a ne 3008 koji je tema u ovom postu.
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 21:43   #23
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Da, slažem se, 5008 izvana izgleda ozbiljnije i bolje. Ali, unutrašnjost 3008ice mi je odlična. Nisam vozio, pa neznam kakav je u vožnji.
3008 je definitivno više adrenalinski (ne znam kako se bolje izraziti) unutra dizajniran, dok 5008 iako je sličan nekako je više kao limuzina.

Kad sam sjeo u 3008 imao sam sličan osjećaj kao kad sam u vojnoj izvedbi Hammera, ali ipak sa boljim pogledom na suvozača.
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 08:23   #24


kolega:yoshimura-nipon, dali je to taj svemirski brod?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 00:16   #25
velika je razlika u opremi peugeota 3008 prem-pack sa novim 2.0 hdi motorom i 18", od 1,6 hdi comf-pack 16", potpuno druga priča. vožnja,izgled... 2.0 hdi 150ks 5,7l/100km !!!
lufra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 12:04   #26
Quote:
peugeot kaže: Pogledaj post
napravio sam od1998 do dana s sa polo classicom 1.9 sdi 270 000 ništa dirano osim diskova pločica i ulja ........ovo je novo javim se kad napravim 100 000 jer oda ga prodajem
a što se tiče razlike izmedju peugota i q to je druga priča ali ...je puno veći iz nutra 3008 nego q a to mi je bitno probaj pa vidi,,jači motor ....oprema za malo više kn.......jedino što je peugot ...al ni japanac nije japanac.......
Ja mislim da Nissan ugraduje Renaultuve motore, mehaniku. Ako me sjecanje dobro sluzi.... Mozda grijesim. Tako da NIssan vise i nije japanac...Mislim,ako te to muci. Nova primera je razvijena sa Renaultom, tako da mozda je i s njim isti slucaj. A i prodaju se zajedno, Renault, Nissan i Dacia.
AlpineOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 16:52   #27
Quote:
AlpineOs kaže: Pogledaj post
Ja mislim da Nissan ugraduje Renaultuve motore, mehaniku. Ako me sjecanje dobro sluzi.... Mozda grijesim. Tako da NIssan vise i nije japanac...Mislim,ako te to muci. Nova primera je razvijena sa Renaultom, tako da mozda je i s njim isti slucaj. A i prodaju se zajedno, Renault, Nissan i Dacia.
Nissanovi su benzinci, Renaultovi dizelaši.. Razlog je taj što su Nissanovi benzinci bolji od Renaultovih, a njegovi dizeli (koji su inače vrlo vrlo dobri) bolji od Nissanovih. Ostalo je od Nissana
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 17:09   #28
hm

sviđao mi se qasqai, pa kad sam ga vidio uživo odustah... premali mi... sačekah prelijepi hyndai Ix35, provozah ga, a ono katastrofa: plastikaner i bučan unutra užas... sačekah Kia Sportage novi model, provozah ga i prelijep, a iznutra isto plastika i buka... sačekah pravog japanca Mitsubushi AX: provozah ga i isto kao ovaj dvojac: bučan i katastrofa interijer ... jeftino i štedljivo na svakom detalju, buka prenaglašena... sve u svemu za cca 180.000 kn previše jeftilena iznutra i nije mi jasno zašto to nije dosta novca da se udobno provozaš u lijepom autiću u kojem možeš bez problema (nadvikivanja) razgovarat sa suputnikom ili slušat glazbu bez buke motora ili buke podvozja ???

Definitivno sam odlučio kupiti Peugeot 3008, koji sam provozao (oba dizelaša) između Q i ix35, a odustao sam od njega jer sam ga smatrao preskupim i strah me Peugeota zbog loše reputacije (kvarovi).... jednostavno: izvana mi još nije legao ali iznutra je to AUTOMOBIL (udoban, prefini materijali, savršena izrada do detaljčića, bez štednje i podvala) dok su sve ovo drugo što sam probao najobičnija podvala - velike limene kante tapecirane jeftinim materijalima koji izgledom pokušavaju prikriti lošu kvalitetu ugrađenih materijala.... sve u svemu preskupi su svi, 3008 ne bi smio koštati više od 20.000 EURO, a ovi drugi niti 15 tisuća
vision1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 17:18   #29
Quote:
lufra kaže: Pogledaj post
velika je razlika u opremi peugeota 3008 prem-pack sa novim 2.0 hdi motorom i 18", od 1,6 hdi comf-pack 16", potpuno druga priča. vožnja,izgled... 2.0 hdi 150ks 5,7l/100km !!!
Da i kod 5008 je velika razlika, ali ponuda je bila za confort uz bonus limitator i tempomat.

Nije mi jasno zašto su tako asketski popunili confort da čak ni naslone za ruku vozača i suvozača nema.

Sve gledam kako to namontirati.
Od ostalog što mi fali su zatamljena stakla, ali to ću sad riješiti i automatsko sklapanje retrovizora koje nisam siguran jer premium ima.
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:03   #30
Evo meni prije 2 dana stigo 3008 Premium 1.6 hdi 112, auto je fenomenalan a motor 2.0 s e ne isplati vozio ih obojicu i 2.0 je 20k kuna skuplji puno manje elastican i ekonomican a daje samo 5km mox brzine vise i 0.4 sekune prednosti 0-100 i da napomenem uzeo sam GRIP CONTROL i jucer odma do korenice ma 4x4 mu nije ravan s programom SNOW
ivanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:35   #31
Quote:
vision1 kaže: Pogledaj post
sviđao mi se qasqai, pa kad sam ga vidio uživo odustah... premali mi... sačekah prelijepi hyndai Ix35, provozah ga, a ono katastrofa: plastikaner i bučan unutra užas... sačekah Kia Sportage novi model, provozah ga i prelijep, a iznutra isto plastika i buka... sačekah pravog japanca Mitsubushi AX: provozah ga i isto kao ovaj dvojac: bučan i katastrofa interijer ... jeftino i štedljivo na svakom detalju, buka prenaglašena... sve u svemu za cca 180.000 kn previše jeftilena iznutra i nije mi jasno zašto to nije dosta novca da se udobno provozaš u lijepom autiću u kojem možeš bez problema (nadvikivanja) razgovarat sa suputnikom ili slušat glazbu bez buke motora ili buke podvozja ???

Definitivno sam odlučio kupiti Peugeot 3008, koji sam provozao (oba dizelaša) između Q i ix35, a odustao sam od njega jer sam ga smatrao preskupim i strah me Peugeota zbog loše reputacije (kvarovi).... jednostavno: izvana mi još nije legao ali iznutra je to AUTOMOBIL (udoban, prefini materijali, savršena izrada do detaljčića, bez štednje i podvala) dok su sve ovo drugo što sam probao najobičnija podvala - velike limene kante tapecirane jeftinim materijalima koji izgledom pokušavaju prikriti lošu kvalitetu ugrađenih materijala.... sve u svemu preskupi su svi, 3008 ne bi smio koštati više od 20.000 EURO, a ovi drugi niti 15 tisuća
Slažem se podpuno vozio sam ix35 imao sam osječaj da vozim limenku na kotaćima povuće on snažno tu nema zamjerki ali ipak buka i osječaj ko da je auto od kartona a volan opće ne možeš osjetit ko da nema točkova neznam možda previše subjektivno...
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 17:13   #32
Ako ćemo o nekoj kvaliteti koja se kao lagano naginje u korist QQ-a,to nije istina. Bila je ovdje tema o QQ-u i bilo je jako puno nezadovoljnih vlasnika tog vozila. Za 3008 nitko nezna,jer je prekrato na tržištu.

Osobno bi uzeo rađe Puga,ako zbog ničeg drugog onda zbog unutrašnjosti koja je u usporedbi sa QQ kao da ga uspoređuješ sa autom visoke klase. Stražnji kraj puga iskreno bi izbjegavao pogledati uopće,ali vjerujem da se čovijek s vremenom(godinama) navikne.
sucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 17:18   #33
vozio sam 2-3 tjedna službeni 3008 i auto me doslovce razočarao.



1.6 HDI - gluva krava na cesti - karoserija prevelika za taj motor.



potrošnja oko 9,5 litara prosjek. prevelik unutarnji središnji greben. mjenjač ko raskliman.



ono što mi se svidjelo - kod utovara spušta se kod zadnjih vrata donji dio - kao nekad na regatama.
__________________
"Najstarije i najkrace rijeci "da" i "ne" zahtjevaju najvise razmisljanja." ( Pitagora )
vatrokurac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 17:39   #34
Quote:
vatrokurac kaže: Pogledaj post
vozio sam 2-3 tjedna službeni 3008 i auto me doslovce razočarao.

potrošnja oko 9,5 litara prosjek.

Uf, zbilja si ga dobro stisnuo. Ja sam imao službeni par dana i 2.0 Hdi i 1.6 Hdi na probi i normalnom vožnjom prosjek je bio nekih 7,5 kod 1.6 Hdi a oko 8l kod 2.0.

2.0 Hdi mi se čini kao puno bolja opcija jer su ubrzanja dosta bolja a i krajnja brzina je nešto veća, pa čak se i obzirom na kubikažu manje osjeti buka i vibraciju u unutrašnjosti od modela sa 1.6 Hdi motorom.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:45   #35
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Uf, zbilja si ga dobro stisnuo. Ja sam imao službeni par dana i 2.0 Hdi i 1.6 Hdi na probi i normalnom vožnjom prosjek je bio nekih 7,5 kod 1.6 Hdi a oko 8l kod 2.0.

2.0 Hdi mi se čini kao puno bolja opcija jer su ubrzanja dosta bolja a i krajnja brzina je nešto veća, pa čak se i obzirom na kubikažu manje osjeti buka i vibraciju u unutrašnjosti od modela sa 1.6 Hdi motorom.
neznam bas o 2.0 jer je auto prevelik i za 1.6 i na 170 i vise ga je tesko odrzavat zbog otpora vjetra i gromaznosti tako da nema potrebe za vecim morotom inace mi je frend test vozac u sloveniji i kaze da je 1.6 taman za takav auto
ivanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:46   #36
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Uf, zbilja si ga dobro stisnuo. Ja sam imao službeni par dana i 2.0 Hdi i 1.6 Hdi na probi i normalnom vožnjom prosjek je bio nekih 7,5 kod 1.6 Hdi a oko 8l kod 2.0.

2.0 Hdi mi se čini kao puno bolja opcija jer su ubrzanja dosta bolja a i krajnja brzina je nešto veća, pa čak se i obzirom na kubikažu manje osjeti buka i vibraciju u unutrašnjosti od modela sa 1.6 Hdi motorom.
a sto se vibracije tice ovisi o gumama moj je na Dunlop fast respose i doslovno se ljepe za cestu a buka i vibracija s obzirom da je to dizelas je minimalna
ivanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 14:38   #37
Quote:
vatrokurac kaže: Pogledaj post
vozio sam 2-3 tjedna službeni 3008 i auto me doslovce razočarao.



1.6 HDI - gluva krava na cesti - karoserija prevelika za taj motor.



potrošnja oko 9,5 litara prosjek. prevelik unutarnji središnji greben. mjenjač ko raskliman.



ono što mi se svidjelo - kod utovara spušta se kod zadnjih vrata donji dio - kao nekad na regatama.
Jesi ti siguran da si vozio dizela a ne benzinca ako trosi 9,5 mom je to trenutna potrosnja kad ga stisnem do kraja uz velebit i ako ti 112ks nije dosta na tom autu il si ti picajzla il s tom sngom i potrosnjom tj motorom nesto ne stima :S
ivanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:26   #38
Imamo u firmi 2.0hdi i ide ko blesav. Ubrzava odlicno i motor je vise nego dovoljan za njega. Potrosnja nije pretjerana, ne mogu sad napisati kolika je jer ga vozimo svakako ali pogledati cu jednom kad odem na malo duzi put.
Mene vise smeta neudobnost i nedostatak mjesta, pogotovo otraga a ni naprijed nije nesto, najvise zbog predimenzioniranog grebena. U samoj voznji mi se cini dosta nestabilan i ne osjecam se presigurno.


Osobno ga nikad ne bih kupio, ima puno boljih automobila za te novce.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:19   #39
Quote:
vatrokurac kaže: Pogledaj post
1.6 HDI - gluva krava na cesti - karoserija prevelika za taj motor.
Imam 5008 i 1.6 mi je više nego dovoljan, za usporedbu derao sam u ubrzanju 2.0 Picasa.
Ovo mi je prvi Dizelaš i jednostavno ne vidim zamjerku Dizlu u odnosu na benzinac za sada (možda baš zbog motora).

Quote:
vatrokurac kaže: Pogledaj post
potrošnja oko 9,5 litara prosjek. prevelik unutarnji središnji greben. mjenjač ko raskliman.
Pa što si mu radio, ja nisam dignuo iznad 6.7l prosjek na "izletu" sa familijom na Sljeme uz pun K opreme i ostalog tereta koje prati četveročlanu familiju.
Ali pošto je službeni onda mi nekako i nije čudno da se "gazi".
E da mjenjać sam jednom "preslabo" gurnuo i vratio se, drugačije od prijašnjeg Volva, ali samo jednom stvar valjda navike.
Istina volio bih kraći put mjenjača pri mjenjanju brzina.

Quote:
vatrokurac kaže: Pogledaj post
ono što mi se svidjelo - kod utovara spušta se kod zadnjih vrata donji dio - kao nekad na regatama.
E to mi fali, lijepše je izvedeno na 3008.
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:53   #40
3008

Quote:
peugeot kaže: Pogledaj post
Evo da Vam se javim u vezi peugeota 3008. Vozim ga od 11 mj 2009 cca 20 000 km za sad sve ok.
Pozdrav! Razmišljam o 3008 pa ako može još neki dojmovi.. jel se kvario za ovo vrijeme... kako se ponaša u vožnji...
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.