Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 18:52   #81
... i pustiš da drugi peru smrad njegovog označavanja?
jer on sigurno ne ide samo ševiti, već i zapišava područje za koje želi da bude njegov teritorij.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:46   #82
^^^^
Odgovor ovima gore.....rekoh ide van - u dvorište. Moj mačak ne luta puno , jer nam je prije malo manje od godinu dana u dvorište došla ženka i ostala. kada je došla, krvarila je i tužno mijaukala, pa pretpostavljam da ju neki vrli vlasnik bacio van jer se omacila. Zavoljela nas je i mi nju..još je s nama. Tako da imam mačji par - parili su se u mom dvorištu i privukli još sedam mačora iz susjedstva.Začudo, nije ostala trudna. Hvala na brizi...moj mačak nikome ne stvara probleme.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:28   #83
aha ako sam dobro shvatila...znači ti imaš nadzor nad mačkom 24 sata na dan...još si gledala kako se pari,i eto maca nije ostala trudna,pa neće nikad,i tako dalje???







jebote
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 22:20   #84
Vječna dilema i sukob mišljenja!
Ja imam 4 mačke, 3 mužjaka i 1 ženku. Od njih četvero samo je perzijaner star 16,5 godina došao k meni na poklon. Već kastriran. Ostale tri su s ulice....
Oba mlada mačka su kastrirana sa 15 mjeseci a ženka nakon što se omacila i bebe otfrknule (rekli su nam da je sterilizirana i izbačna ). Uglavnom bila je koma dok mačići nisu otfknuli jer se tjerala svakih 10 dana. Pazili smo kao kobci na nju.
Ništa im ne fali, svi su razigrani, i super maze. Svi naši gosti vole što se tako maze. Što su zdravi i čisti. A ja imam miran san jer znam gdje su. Luduju igraju se i kada su vani dolaze na poziv. Ne idu na ulicu odu samo do susjeda. Plus ženka je lovica.....
Mislim da je humanije kastrirati mačka u ovoj priči nego maltretirati svoju obitelj...plus baš me zanima da li je i ostatak nespavajuće obitelji za nekastraciju
Larija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:39   #85
Ok, autoru teme predstavlja problem što mu mačak mjauče stalno.
Razlog mjaukanja nam je svima jasan, mačak se tjera.
Autor ga ne želi kastrirati. (predrasude)
Nažalost tema nije o za i protiv kastracije/sterilizacije pa neću gubiti vrijeme na argumentiranje za.

Odgovor autoru: osim kastracije ne postoji niti jedan način rješavanja njegovog problema. Točka.
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 18:19   #86
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
aha ako sam dobro shvatila...znači ti imaš nadzor nad mačkom 24 sata na dan...još si gledala kako se pari,i eto maca nije ostala trudna,pa neće nikad,i tako dalje???







jebote
A koji je tebi ??!!!
Da..zapravo se i može reći da imam nadzor 24 sata jer moj mačor ne provodi puno vremena vani, vjerovala ili ne. Izlazi navečer oko 21 sat i stalno je u dvorištu, a vraća se na spavanje u 7 ujutro. I dok nam se ženka nije pridružila . nije puno lutao..nego bi sjedio u dvorištu i dozivao cure.
Ima mačaka koje su vezane za vlasnike..bili mužjaci ili ženke.
A ako mačka i ostane trudna, imam kome dati malce.
Ah, da....da dodam...živim u predgrađu uz livade i polja tako da je zaista slobodan ako poželi protegnuti noge. On i 7-8 susjednih mačora zajedno.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 18:30   #87
Quote:
A koji je tebi ??!!!
a tebi?ja samo nemogu vjerovati da postoje ljudi poput tebe,koji nonšalantno pišu ovakve stvari
Quote:
Da..zapravo se i može reći da imam nadzor 24 sata jer moj mačor ne provodi puno vremena vani, vjerovala ili ne. Izlazi navečer oko 21 sat i stalno je u dvorištu, a vraća se na spavanje u 7 ujutro. I dok nam se ženka nije pridružila . nije puno lutao..nego bi sjedio u dvorištu i dozivao cure.
aha...znači ti si svaki put od 21 do 7 ujutro gledala njega kako je u dvorištu i "doziva" cure...i 100% si sigurna da nikad nije bio van dvorišta,tj. da je u cijelo vrijeme u dvorištu sam,i samo i isključivo doziva cure?

Quote:
Ima mačaka koje su vezane za vlasnike..bili mužjaci ili ženke.
ajme meni...kakve veze ima vezanost uz vlasnika sa nagonima?

Quote:
A ako mačka i ostane trudna, imam kome dati malce.
ovo zvuči super,ajd onda gore do Plave Šape,ili ti dam broj od Udruge iz mog grada,pa pomozi sa udomljavanjima mačića koji su u nevolji (između ostalog) upravo zbog ovakvih vlasnika poput tebe
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 18:59   #88
^^^
Ne budi bezobrazna. Daj bože da postoji više vlasnika životinja kao što sam ja . ja sam do sada spasila 6 mačaka sa ulice od toga sam zadržala dvoje i jednog mačka prije 13 godina koji je doživio duboku starost a nije bio kastriran.
Samo da objasnim drugim, razumnim forumašima, ja nisam protiv kastracije.
dakle..tko tebi daje pravo da sudiš o meni i načinu na koji ja držim ljubimce ?! Dođi kod mene pa pogledaj moje mačke prvo.
I da....ja povremeno gledam sa prozora u dvorište i vidim svog mačka kako ili spava ili vreba miševe u travi.
Zbog čega si tako frustrirana, zaboga ?!
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 20:29   #89
lovely one nitko ovdje ne želi biti bezobrazan prema tebi, već svi ovdje, a i većina koja nije na forumu se bori protiv neželjenih legala, kojih je svake godine sve više i više

utvrdili smo uzrok mijaukanja tvog mačka i dobronamjerno predložili kastraciju... time će prestati neprestano mijaukanje, a i spriječit će se "stvaranje" neželjenih mačića

nadam se da ćeš nas poslušati...
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 21:08   #90
vau-vau...pomješala si nickove otvarača teme i ove cure koja nadzire mačka 24h dnevno
ali poantu si dobro napisala :
Quote:
već svi ovdje, a i većina koja nije na forumu se bori protiv neželjenih legala, kojih je svake godine sve više i više
upravo to je problem,lovely one.Nitko ne sumnja u tvoju ljubav prema mačkama itd. već mi nije jasno kako možeš tvrditi da tvoj mačak nikad nije/nikada neće napraviti 5-6 malih buhtlica.Nekastriran je,može ići vani=samo je pitanje dana.I to možeš spriječiti isključivo kastracijom (isto kao i neke bolesti ).Do tada,ma koliko god ti bila divna i krasna i požrtvovna ljubiteljica mačaka,ipak si kriva za neko leglo mačića.Ti si vlasnik,ti si odgovorna.Odgovornost prema svom mačku i drugim mačkama je jako bitna,kao i ljubav prema njima,itd...razumiješ sad?ili ćeš mi idalje govoriti da sam bezobrazna i frustrirana?
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 21:19   #91
violet alice ah, mislim na sto stvari istovremeno
i za autora teme i za lovely vrijedi isto-kastracija
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 21:39   #92
moji idu na jajorez u 12 i 1 mjesecu
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 12:09   #93
Dobar dan, mačkoljupci
Evo, bacila sam se malo na stranicu o ljubimcima, jer ih i sama imam, i nemalo sam ostala iznenađena količinom žuči koju posjedujete, a za koju sam mislila da ljudi koji imaju, i još važnije -vole- životinje, po defaultu ne bi smjeli imati

Da i ja kažem koju pametnu( o kastraciji. Dakle, čovjek se potužio na mačka, i bome, to sve što je napisao, iznenadilo me da se mačor može baš tako ludo ponašati. Očito mu je jako prikipilo i očito nije sretan, a ljudi su po prirodi takvi da na sve gledaju sa svoje točke gledišta, pa onda čovjek zato i objašnjava da mu nije jasno zašto je mačak takav, a ima sve "uvjete" za lagodan život. Fućkaj ga, kad priroda zove, može on doma imati spavati u svili i imati na izbor 20 jela, ali da ga se pita, radije bi bio gladan i žedan, potucao se po blatu, tukao i spavao kojejud ko klošar, samo da ima "ono".
Sad, stvarno me zanima koji su to takvi nepremostivi razlozi protiv kastracije?
Ne možeš imati kućnog mačka, pristojnog i koliko toliko pametnog a ne kastriranog.
Osim toga, pouzdano znam da kastracija uopće ne utječe previše na ponašanje ljubimca. Znam kastriranog mačora, kastriran sa 6mj!,sad ima 4g, a šašav je i bedast ko da i nije kastriran, samo što onako smrdljivo ne zapišava. Inače, lovi sve i svašta, igra se, vesel je... Mislim da mu ništ ne fali (osim jaja) Muškarci se odma stresu na spomen kastracije

Imam mačkicu kastriranu, jednom je rodila, (htjela sam da bar jednom bude majka), pa je odnjela kastrirati, i evo je - kao da ništa nije bilo, osim što se dugo ljutila na mene.

Moram fotkice staviti
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 11:55   #94
Ah...moram odgovoriti još jednom....ja nemam žuči, ali ne podnosim kada forumaši napadaju nekoga kao pitt bull bez da promisle. Da ja sada nekome nadugo i naširoko objašnjavam kakav je moj mačak....takve osobe svejedno ne bi vjerovale.
Ispalo je da sam protiv kastracije, a nisam. rekla sam da ja sa svojim mačorom nemam problema. On je sada prošao 4 godine a NIJEDNOM nije otišao . Vjerovali ili ne....čak je bježao od ženke u početku. ( možda je gay... )Da je nemoguć, da zapišava, išao bi na kastraciju. Za sada još ne mora, to je sve.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 13:38   #95
pa, dobro. Ako nemaš problema, ako nije tako lud i ne odlazi od kuće, sama znaš procijeniti što i kako. I, nisam mislila konkretno na tebe (nisam baš sve ni čitala) nego sam odmah spočetka uočila napade na čovjeka i svađu da sam se začudila.
Ako on ne želi kastrirati mačka - onda se mora pomiriti s tim da će mu mačak biti takav, ako uopće i ostane kod kuće, ako se jednom definitivno ne vrati.

Ja sad imam 4 mačke, samo je jedna sterilizirana, ali to ih čeka sve; drugačije je vlasnicima ženki jer kad ti se svaka 2 puta godišnje oteli - ipak je malo too much toga, a svi mačići se zaista više ne mogu podijeliti. Već ih nemam kome dati.
Vlasnici mužjaka nemaju tih problema, ali imaju drugih; najčešće se dogodi da mačak nestane. A to zapišavanje!! nama cijela kuća i dvorište smrdi kad se tjeraju, sve nam zapišaju
Imam muške kod bake, i čini mi se da su mački općenito zadnjih godina poludjeli skroz. Imali smo ih i kad sam bila mala, i nikad nisu odlazili od kuće ni ništa, a sad, nek navrši godinu dana, tamam stasa i bude najljepši - ode! Jedan nam se vratio nakon više od godinu dana , polumrtav, agresivan, bolestan, i na kraju je opet otišao! Ovo ljeto su dva isto godinu stari otišli. Fakat mi ih je žao.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:04   #96
Da...slažem se. Mačci znaju biti nemogući.
Pazi ovo.....prije smo živjeli sa mojim bakom i djedom. Mi smo imali mačka ( kojeg sam našla na ulici ) a deda je nabavio jednog. Zajedno su odrastali, dva mužjaka. Njihov nije bio puno mažen, skoro da nije smio unutra i tako. Kada je spolno sazrio, zapiššavao je cijelu kuću i skitao i sve to. Moj mačak...isto nekastriran - nije to radio. Mi smo ga jako voljeli, bio je puno unutri...živa maza. Doživio je 12 godina. Dedin mačak je odlutao i nestao nakon samo 1.5 godinu.
Tako je i sa ovim sada.....on bi radije spavao na toplom nego išao van na zimu.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 14:17   #97
Quote:
catproblems kaže: Pogledaj post
Kako da ga barem malo odgojimo i promijenimo njegovo ponašanje? Kastracija ne dolazi u obzir!
Hvala puno


Absolutno SVAKI PROBLEM naveden u tvom uvodnom postu je zato sto macak nije kastriran. I onda ti zavrsis temu sa nemojte mi samo predlagati kastraciju???!! Pa gluplje nemoze biti zar ne? Ali ocito ti znas da je to taj problem inace nebi tako zavrsio.

Macak mijauce ocito radi hormona, jer zeli ici vani i pariti se okolo sa mackama i tuci sa drugim macorima. To je tebi sve super i cool jer nije on taj koji ostane skotan 3-4 x godinje i rodi 20tak macica godisnje. Ne jer tvoj napravi 100 njih godisnje, a ti to nista ne vidis pa ti je svejedeno. Ti si "dobar" jer si svog macka spasio iz azila, a koliko je on stete napravio odkako je napustio taj azil ti je svejedno? Naravno da bolje da je ostao u azilu, jer bi onda bio "jedna macka" bez doma , a ovako ih je on napravio stotine novih bez doma.

Toliko o problemu koji je on napravio, a tebi je ko fol bilo njega zao u tom azilu a nije ti zao onoga sto je on stvorio i okrutne nacine na koje su vecina tih macica nastolog od tvog "spasenog macka" skoncali?? Pa gdje ti je savjest???

Drugo kad njega pod hormonima ludim zatvoris unutra i kazes nema vise citav zivot ispucavanja hormona mislis da je to HUMANIJE nego da ga kastriras? Pa koliko ti imas godina dijete drago i koliko si informiran bio o nabavci kucnog ljubimca prije nego si ovog uzeo?

Neka se on muci, ali muke mu ti neces skratiti, logicnim i normalnim pristupom kastracije? Zasto? Zato sto si ti musko pa razmisljas kako bi tebi bilo, stavljas sebe u isti kos sa mackom i ponasas se na ideju tvog macka da je kastriran jednako kao da je neko to tebi predlozio?

Sazetak

MACAK MIJAUCE JER NIJE KASTRIRAN.

MACAK CE BJEZAT VAN UVIJEK, TUCI SE, DOCI KUCI SAV RANJEN JER NIJE KASTRIRAN.

MACAK CE S VREMENOM SKROZ POLUDIT AKO GA ZATVORIS U KUCU AKO NIJE KASTRIRAN.

Sta tu ima nebiti jasno???? Koliko primitivan moras biti da to ne skuzis?

Sretno macku s tobom.

Quote:
c.sunny kaže: Pogledaj post
Odgovor autoru: osim kastracije ne postoji niti jedan način rješavanja njegovog problema. Točka.
Tocka.
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 07:44   #98
Svaka životinja udomljena iz azila bi MORALA-TREBALA bit kastrirana/sterilizirana!!!
afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 04:06   #99
tako je
i kakav je to azil dao macu bez potpisanog ugovora? u kojem stoji da je kastracija obavezna
a otvaraču teme reći ću sam ovo
budi sretan što živiš u ljepoj našoj a ne negdje vani u europi ili americi gje bi te neki od susjeda prijavili za zlostavljenje zanemarivanje i okrutnost prema životnji gdje bi bilo KASTRIRAJ ili plati kaznu ako nećeš onda brate sljedi u pržunu i radi u dobrotvornoj ustanovi + odizimanje životinje
upamti KASTRACIJA SPAŠAVA ŽIVOTE
pa zaboga miloga pa zar je tebi humanije gledat svog ljubimca kako pati i trpi bolove svaki put kad dođe ozljeđen i poderan izgreban potrgane nogice pa ogledaj se malo okolo i po ovom forumu di završe svi oni mačići i psići koje niko ne želi
i nemoj se čuuditi kad ti se jednog dana macak više nikada ne vrati ili bude umirao u agoniji otrovan
i za kraj pitao si za pomoć i kad su ti svi ovi dobri ljudi htjeli pomoć ti si na nijih sasuo drvlje i kamenje
za dobrobit svoju i onu od ljubimca KASTRIRAJ mačka to je jedino riješenje
a ako ti toliko smeta mjaukanje daj macu nekome ko će se brinuti za nju kako treba i dati joj puno ljubavi i pažnje i brige koju ovdje kod tebe očito nema pitam se jesi li ti koji put pomazio tu macu i poigro se snjom? a ne samo nahranio dao vode očisto wc i to je to vidi se da maca nije sretna kod tebe
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 16:12   #100
moj mačak je kastrirat pa i dalje bi išao van... nije se nimalo smirio..
mcole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.