Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2010., 22:21   #21
ok ajmo preformulirat pitanje: jel ima netko murvu koju treba obrat a da nije tipa na zelenom valu?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 00:23   #22
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ok ajmo preformulirat pitanje: jel ima netko murvu koju treba obrat a da nije tipa na zelenom valu?
Bilo ih nekoliko na Cmroku.Idi vidi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:23   #23
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
uploadaj svakako
Evo ga



bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 16:28   #24
ma zakon si

šteta kaj sutra idem na put inače bi bilo na bic i tražit murve
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:57   #25
sam da se pohvalim da sam u Istri našla jedan dud bijeli i da sam uspjela dohvatiti jedan jedini
al je bio slastan
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 01:16   #26
I ja sam u kaštelima našao bijeli, tek sam ga jučer skužio kad mi ga je frend pokazao.
A prošao sam milijun puta kraj njega.


Samo mi nije baš po ukusu, jedino oni plodovi koji uhvate ljubičastu/rozu boju su ok.
Crni mi je draži.
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 18:58   #27
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Zna netko gdje se može kupiti?
Prijavljujem da sam danas našla crni dud na placu u Utrinama. 5 kuna za jedno pakiranje (u onim plastičnim kutijicama kak prodaju jagode).
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 22:22   #28
jebate, odoh sutra tam kupit
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 22:56   #29
ja sam jučer ležala u hladovini jednog duda koji se nadvio nad potokom koji je žuborio. raj.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 22:59   #30
kad sam, prije par godina, bila u Bugarskoj negdje u ovo doba, živjela sam na murvama
kod njih ih, naime, prodaju bilo gdje, kud god se na tim njihovim groznim plažama na njihovom groznom moru okreneš, postoji netko tko ti želi prodat ogromnu kutijicu duda, bijelog, crnog, kakvog god, za par kuna. bila u hotelu s 5 zvjezdica, ali mislim da ništa od njihove ponude nisam jela, jer nisam mogla zbog silne količine murva koje sam tih dana pojela

sutra idem na plac u utrinama
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 03:16   #31
Skužila danas da je u zapuštenom vinogradu do našeg stablo duda...puno plodova, iako još nezrelih. Pojela sam šaku ovih kaj su se bar malo zarumenili Valjda nikad nisam bila tam u ovo doba, najčešće su samo stari i buraz dežurni vinogradari, a od prošle godine dragi i ja često uskačemo ko težaki, kad treba pomoć...

Dakle, dudoljupci - u radu je spas! (Iliti: prijavite se za radne akcije, tko zna na čijem gruntu leži dud )
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 13:29   #32
Još jedna lijepa vijest, normalno s Kvatrića.
Fran, ove godine više ne moramo besramno krasti.

Na Kvatriću, kada leđa okrenete Šubićevoj, točno na sredini, preko puta štandova s cvijećem, štand s raznim sadnicama i trešnjama drži gđa Ksenija, a još cijeli sljedeći tjedan ima ove divote. Cijena: 50-60 kn/kg.
Upravo počinjem raditi jedan džemasti uradak od uslikanih sastojaka i bezobrazno ga zamišljam kao punjenje u Franolinama.

Bijeli počinje za desetak dana.

Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 17:56   #33


Hmmmm.. U srijedu imam posla oko kvatrica pa bum ju vjerovatno posjetila
Hvala pell
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 21:27   #34
Imaš murvu u mom kvartu
Detalji na Pm ako želiš, inače je ničija i svačija. jedino što raste pokraj ceste, nije baš prometno kao zeleni val ali opet.
Znam i za jednu višnju, ali nju sam pobrstila.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 01:27   #35
dud je predobro voce. podsječa me na djetinjstvo.

nije mi jasno zašto ga se jedva nađe za kupiti i zašto ga ljudi više nemaju toliko kao prije? ili možda ja više nejdem po mjestima gdje ga ima


Uglavnom čitala sam prije da je jako zdrav za krvne žile i bla, bla ma i da nije zdrav fine je za poluditi.
Baš ču pogledati jer ga ima na Dolcu.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 21:22   #36
Ja sam iz Slavonije i ja imam jednu jako jako neobičnu i lipu dudu nema ona neku određenu boju kako bi reko.Ona pocinje zrit nigdi oko 2-5.6 plod bude ko palac velik plod prvo bude zelen jist se moze kad pobijeli i vec onda je jako slatka onda ona sve kasnije postane rosa pa malo tamnija i na kraju bude tamno tamno ljubičasta a ako nema kiše i bude sušno vrime možeš pojist maksimalno 15 komada jer jednostavno je preslatka koda si ubacio šaku šečera u usta a kad pade onda bude fino ritka samo šteta šta je samo ja imam i niko više možda i na svitu trazio sam jel ima još niko ali nema. Imam 10 stabala duda imam i bijeli samo nemam crnu pokusavam je nabaviti..U blizini ima jos jedna jako neobična duda kad dozrije bude jako crvena to je ništa najlipše za vidit ali okus je poseban više od 75% je slatka a ostalo je kisela to je najbolja kombinacija okusa za mene kiselo-slatko. Tako stalno ljudi pitaju nisam procito vaj forum dokraja ali svi stalno ispituju kako možete dudu si nabavit ili nisu sigurni ako je iz simena oce li valjat ako digot najdete po kanala ili sta ja znam izniklu dudu onda je jednostavno nakalamite na nju koju vi želita jea mislim najbolje cijepiti na pup kazu da se tako najbolje prima a mozete i na raskol.
bobban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:55   #37
Želio sam podići jedan topic zaboravljen kao i ovo predivno voće. Malo truda i nađe ga se bez problema, a ima ga i na Kvatriću.



Savijača od crnog duda (murve) i skute


Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:57   #38
Hjooooooj.... Ma nis ne bi radila s njim, samo bi se obzderala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:03   #39
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Hjooooooj.... Ma nis ne bi radila s njim, samo bi se obzderala
ovo.
Pelle, bezobrazan si
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:11   #40
Po čemu je specifičan panela šećer? Referiram se na recept koji zvuči stvarno zamamno.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.