Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2010., 20:43   #21
Quote:
mala2207 kaže: Pogledaj post
I ja moram pohvalit Franicu! Izvrstan ambijent i odlična hrana!!!!

Misliš možda na konobu Tri maruna??? ILi Pod prevolt???
Moguće da je Tri maruna, ali nisam sigurna.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 00:34   #22
meni definitivno Rivica u Njivicama jedan od najboljih u Hrvatskoj, kamoli ne na Krku

Nego načuo sam za odlični neki restoran medju prva dva/tri most kad se prodje most, a drzi ga obitelj nekog bivseg boksackog prvaka.. fakat sam zaboravio ime i detalje ali kao ugodna obiteljska atmosfera sa odlicnom narodnom kuhinjom..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 09:41   #23
Val u Klimnu, hrana solidna, položaj ne plaži predivan. Zalazak sunca uz buzaru, nezaboravan
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 15:41   #24
Hvala Luna
laponci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 17:35   #25
Ja sam u nedjelju bila u jednoj predivnoj konobi u mjestu Milohnić. Konoba se zove Pod Privolt. Ambijent je prekrasan, atmosvera kucna, a hrana predobra. Stvarno nemam zamjerki. Evo naseg menia:
Kad smo dosli pocastili su nas rakijom od kuša (kadulja). Rakija mi je imala jedan slatkast okus, ali bome i full jaka.
Za hladno predjelo smo jeli domaci sir i domacu pancetu (vlasnica sve sama radi)
Toplo predjelo: Makaruni sa mrkacem
Glavno jelo: Ogroman liganj od 20 cmmm, 4 orade, mrkac pod pekom, krumpir koji se pekao s mrkacem. Blitva, fina salata od pomidora i krastavca s kapulom.
Desert: Vlasnica je napravila kolac dole biskvit, a gore jogurt, šlag i višnje. Meni savršeno.
Samo bi jos htijela rec da je to obiteljski posao i da sve sami rade. Mislim da se prije mora rezervirat stol.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:31   #26
Konoba pod Prevolt

Mislim da sam našla ono što tražim.
http://www.aptp5.it/id_hr.php?id=842...=H&Cat=SECONDA
Otvorila sam temu konobe i restorani na otoku Krku a nisam vidjela da već postoji slična tema. Ispričavam se. Administrator će već nešto učiniti
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:08   #27
Quote:
Mira K kaže: Pogledaj post
Mislim da sam našla ono što tražim.
http://www.aptp5.it/id_hr.php?id=842...=H&Cat=SECONDA
Otvorila sam temu konobe i restorani na otoku Krku a nisam vidjela da već postoji slična tema. Ispričavam se. Administrator će već nešto učiniti
Neces požalit ako odeš tamo.. dobar tek
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 16:01   #28
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Neces požalit ako odeš tamo.. dobar tek
Već sam se čula sa vlasnicom, idemo tamo, donešena odluka Napisat ću dojmove a možda i slikam nešto... Hvala!
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 21:38   #29
Tri maruna u Poljicama je izvrsno mjesto - konoba predivno uređena, fantastičan gulaš i maneštra.
Bracera je tipičan turistički restoran, ali imaju ok hranu. Međutim nemojte očekivati ništa specijalno.
Nada u Vrbniku je super kad nije sezona. Za vrijeme sezone puna je turističkih grupa i onda kvaliteta hrane jako pada. Nedavno sam ostala iznenađena kada sam vidjela da prodaju talijanski pršut i sir??!!
Super je restoran Ulikva u Omišlju, domaća kuhinja, super ribice, u proljeće šurlice sa šparogama - tam se isplati otići...
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:58   #30
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Neces požalit ako odeš tamo.. dobar tek
evo poslušat ću te iako vidim da preporučuješ Nadu i Galiju pod najbolje pa mi je odmah slabo nisam tamo bio nikad i nikad čuo pa možda stignem dok se ne pokvari

inače ovo što Štemajzl kaže o Tri maruna - SVAKA MU JE NA MJESTU!!!! ukratko : to već dugo nije ono što je bilo prije (što ne znači da nije vrijedno posjeta i danas ali ...nije to - TO ) odličan opis Štemajzl - ODLIČAN

Galija je konfekcija , tako da to ipak ne bi trebali gurati pod "najbolje na Krku"

Nadu - pa ne znam tko može napisati da je to najbolje , jednostavno mi to nije jasno , nada je obična prevara i amen
S@ntiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 01:19   #31
Smile

Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Ja sam u nedjelju bila u jednoj predivnoj konobi u mjestu Milohnić. Konoba se zove Pod Privolt. Ambijent je prekrasan, atmosvera kucna, a hrana predobra. Stvarno nemam zamjerki. Evo naseg menia:
Kad smo dosli pocastili su nas rakijom od kuša (kadulja). Rakija mi je imala jedan slatkast okus, ali bome i full jaka.
Za hladno predjelo smo jeli domaci sir i domacu pancetu (vlasnica sve sama radi)
Toplo predjelo: Makaruni sa mrkacem
Glavno jelo: Ogroman liganj od 20 cmmm, 4 orade, mrkac pod pekom, krumpir koji se pekao s mrkacem. Blitva, fina salata od pomidora i krastavca s kapulom.
Desert: Vlasnica je napravila kolac dole biskvit, a gore jogurt, šlag i višnje. Meni savršeno.
Samo bi jos htijela rec da je to obiteljski posao i da sve sami rade. Mislim da se prije mora rezervirat stol.
Eto, mi bili i sve što si ovdje napisala, stoji! Isto smo pili rakiju od kuša, hladno predjelo isto a za glavno jelo mrkač sa krompirom pod pekom. Domaći kruh, salata od domaćih pomidora i za desert presnac. Vino je bilo ozvrsno! Rezervirali stol ( ne samo zbog gužve jer se ovakva hrana mora isplanirati i duže pripremati). Prezdovoljni smo bili! Domaćini su super!
Hvala na pomoći!
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 18:31   #32
ponadao sam se ozbiljnijoj raspravi, ali ovdje su pizzerije i "konobe" plafon..

ako se smatrate gastronomima i hedonistima, restoran hotela Pinia je TO ..

inače, oni koji Nada u Vrbniku i Zora u Dobrinju smatraju kvalitetnim restoranima, nisu nigdje bili..

savjet; posjetite Piccola Venezia- Porat
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:31   #33
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
ponadao sam se ozbiljnijoj raspravi, ali ovdje su pizzerije i "konobe" plafon..

ako se smatrate gastronomima i hedonistima, restoran hotela Pinia je TO ..

inače, oni koji Nada u Vrbniku i Zora u Dobrinju smatraju kvalitetnim restoranima, nisu nigdje bili..

savjet; posjetite Piccola Venezia- Porat
Nekad davno (nisam bio već godinama), Nada je bila odlična. Žao mi je čuti da ne valja. Ma, previše su se oni proširili; nije to slutilo na dobro.

Piccola Venezia -- je li to onaj točno nasuprot restoranu 'Porat' u Poratu? Ili ja to nešto brkam?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 11:15   #34
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nekad davno (nisam bio već godinama), Nada je bila odlična. Žao mi je čuti da ne valja. Ma, previše su se oni proširili; nije to slutilo na dobro.

Piccola Venezia -- je li to onaj točno nasuprot restoranu 'Porat' u Poratu? Ili ja to nešto brkam?
Djelomično sam porijeklom iz Vrbnika i rado bih ih branio, ali ne ide, pokvarili su se..
Pokušajte sa konobom LUCE, spuštanje prema Na mori, prema lučici, preporuka..

Piccola je u prvi restoran do konobe Porat ( za izbjegavanje ), da ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 17:10   #35
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Djelomično sam porijeklom iz Vrbnika i rado bih ih branio, ali ne ide, pokvarili su se..
Pokušajte sa konobom LUCE, spuštanje prema Na mori, prema lučici, preporuka..

Piccola je u prvi restoran do konobe Porat ( za izbjegavanje ), da ..
Hvala!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 10:40   #36
Galija u Krku, Kod tri maruna u Poljici (Poljicama, kako god da se već kaže) i Raguza u Puntu (meksička klopa)
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 12:49   #37
Mislio sam da su tema restorani..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 17:36   #38
Pod prevolt

Quote:
Mira K kaže: Pogledaj post
Eto, mi bili i sve što si ovdje napisala, stoji! Isto smo pili rakiju od kuša, hladno predjelo isto a za glavno jelo mrkač sa krompirom pod pekom. Domaći kruh, salata od domaćih pomidora i za desert presnac. Vino je bilo ozvrsno! Rezervirali stol ( ne samo zbog gužve jer se ovakva hrana mora isplanirati i duže pripremati). Prezdovoljni smo bili! Domaćini su super!
Hvala na pomoći!
domaćini jesu super ali malo i smotani. kuharica nam ponudila brodet od sipe a dobili šaku sipa (za 4 porcije!) i tri škarpoča. izvadili su se poslije janjećom đigericom i domaćim pomfrijem na svinjskoj masti. ipak rado ću ići opet, ali pažljivije naručivati.
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:30   #39
Quote:
S@ntiago kaže: Pogledaj post
Galija je konfekcija , tako da to ipak ne bi trebali gurati pod "najbolje na Krku"

Nadu - pa ne znam tko može napisati da je to najbolje , jednostavno mi to nije jasno , nada je obična prevara i amen
Potpis
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:31   #40
Znam da će me mnogi napasti, ali Rivica je izmislila ugostiteljstvo za mnoge koji se danas zovu "restoranima"..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.