Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 12:13   #1
Fissler lonci

Znam da ima par tema u kojima se spominju i općenito hvale ali imam konkretno pitanje pa pokrećem novu.

Imam par setova lonaca ali pucam na Fissler viseo, računam oko 1800 kn troška na njih. Pitanja za vlasnike:
- jesu li crni (aluguss) lonci su sa teflon-like premazom? Imam nešto jako slično i taj sloj se počeo otkidati . Lako je za lonce, no nije zdravo. Kuham svaki dan i zbilja mi znači dobar lonac.
- kako se ponašaju lonci i posude od inoxa? Kako se ponaša ulje u njima, zagori li brzo i lijepi li se sadržaj pri kuhanju?
- ima tko ove setove? Htjela bih čuti mišljenja iz prve ruke.
- gdje ste ih kupovali, osim u Kiki na Jankomiru i Kerametalu u centru ZG?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 16:16   #2
imas nesto fisslera i u intersparu. nedavno im je bilo snizenje za 20%, mislim da vise nije.

ne znam kakvi su (pretpostavljam odlicni, barem mi tako izgledaju ), ali mislim da su ih spominjali na temi ''koje posudje?'' pa si tamo pogledaj.

ja sam se zagrijala za jednu fisslerovu tavu, al' malo mi je previse dat' 900 kn za tavu pa sam na kraju kupila jednu lijepu veliku tesku od inoxa v mercatorju (proizvodi srpski metalac) za 370 il' kol'ko vec kuna (u svakom slucaju manje od 400, i to s poklopcem) i jako me dobro sluzi (doduse, imam je tek par mjeseci). dosad sam koristila teflonke, a onda sam im rekla zbogom i drzim ih samo za rezervu i za palacinke. teflonski wok u kojeg sam bila zaljubljena sam isto od*ebala. malo sam se bojala jer dugo nisam radila u inox tavi, al' ova moja mi je super, nije mi nista teze, a meso se, ako ga malo pustis poklopljenog, poslije samo odlijepi od dna. samo ga njezno podignes i okrenes. maksimalnu temperaturu i jako struganje izbjegavam. vjerojatno cu kupiti jos ponesto od metalca (linija legat ima *ebacki debelo dno), iako nije bas da padnes na dupe od ljepote. u inoxu mi hrana ne zagorijeva nista brze, dok sam u teflonu za neke stvari imala potrebu stavljati puno vise ulja nego sto je uobicajeno da bi normalno ispale. fora je u tome da nakon nekog vremena smanjujes temperaturu ili je uopce ne pojacavas do maksimuma, a i poklopac glavu cuva , tako da s inox posudjem, pogotovo onim koje nije najjeftinije, neces imati problema. a u loncu, pa mislim, normalno da se zalijepi. riza i tako to.

od novijih lonaca imam ovaj od 5l iz ikee, isto vrlo povoljan. super oblik, brzo se skuha i dobro zadrzava toplinu. malo mi je dobio mrlje iznutra, samo ne znam je li to zbog previsoke temperature ili zbog, khm, malo duzeg boravka vode u njemu. uglavnom, ono sto htjedoh reci jest da se ne iznenadis ako nakon nekog vremena primijetis mrlje, mislim da je to za inox normalno. sad vidim da ih imam i na dnu (izvana) od metalca.

nego... mene zanima jel' i vlasnici fisslera primjecuju mrljice?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 10:37   #3
Ja imam cijeli set fisslera cca 8 godina...meni super posuđe.
I nema mrlje. Ja ga sa "smac-om" i hrapavim djelom spužvice prođem i onda nema,a ako nekad to ne napravim, naravno da ima mrlje. Bez obzira koja marka siđa bila, ako ne "izribaš" imat će ti mrlje.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 17:05   #4
ne sve marke
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:43   #5
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ne sve marke
Stvarno? A koje to ne?
Ja imam Fissler, Silit, Tescomu, neku iz Ikee, (a šta ćeš, volim padele) moja sveki ima Zepter, mama AMC i sa svima je ista stvar. Učemu je onda caka?
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 00:06   #6
Imam Zepter oko 2 godine i nemam nikakve mrlje po njemu
Osim prvi put nikad ih izvana nisam s ničim ribala
Manje perem u perilici a veće na ruke
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 08:58   #7
Samo da se pohvalim, kupila sam Zeitlos. Klassisch. Pur. viseo sinoć. Živo me zanima kako će se ponašati sa hranom.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 09:40   #8
Imam Fissler set (family line). Dvije godine star ikakvih primjedbi, svakome bi ih preporučio..

Ps: Samo da to ne postane još jedan topic u kojemu Zepteraši uvjeravaju ostali svijet kako njihov komplet lonaca vrijedi svaku kunu..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 09:47   #9
@G bit će propisno nagrađeni po pravilima foruma
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 09:52   #10
Pa eto, možemo zamoliti cookie & bolgera da se tema vrti isključivo oko Fisslera. Tema za hvalospjeve o Zepteru već postoji

edit: viđu munje što je brz
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:48   #11
@Grogo... a jel može AMC?

@Götterdämmerung - za Fissler ne znam... imamo doma nešto Lagostine (tave), Tefalov Ingenio koji smo prenijeli iz podstanarstva i koji nam je "putni" - "jeftini" all in one set jer je malen zbog drški koje se skidaju i dakako AMC kojim smo zadovoljni.

Poanta?

Dobro i kvalitetno suđe košta onoliko koliko si možeš priuštiti. WMF, Fissler i Lagostina spadaju među kvalitetne proizvođače, stvar je ukusa i želja što ćeš odabrati. Inox ili teflon? Za kvalitetno suđe je - svejedno. Indukcijsko i debelo dno? Super stvar jer čuva toplinu i štedi energiju i vrijeme.

Što odabrati, znaš po onom što misliš u njemu pripremati i koliko očekuješ da ti traje priprema i samo suđe (Tefal Ingenio gura već svoju 6-u godinu i još je k'o nov a nije bio jako skup, s druge strane Lagostina tava za 2 jaja na oko ili za "zaprške" je koštala 50 EUR što je gotovo četvrtina Tefalovog seta od 5 posuda s 2 ručke i dva poklopca, o cijeni AMC-a neću).
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 22:45   #12
ja imam fissler lonce i totalno sam zadovoljna. al ja nisam ni nesto pretjerano zahtjevna jer mogu skuhat sve u bilo cemu bez neke prevelike sitnicavosti.

sa zepterom se nikad nisam slozila, ne znam zasto, jednostavno mi ne odgovara i to je to. mama mi je kupila wok koji jos nisam ni isprobala.
a moja mama valjda od udaje ima lagostina rajngle i ne da su savrsene, nego su sve sto si covjek pozeljeti moze. (znam jer sam godinama kuhala u njima. i zgledaju ko nove. jos.)
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 17:55   #13
Čitao sam po forumima da je kod Zepter lonaca hrana ukusnija pa dal to vrijedi i kod kuhanja u Fissler loncima ako bi usporedivali sa loncima koji koštaju po 100 - 200 kn ?
Također me zanima dal je posuda za pečenje od 20cm dovoljno velika ili bi bilo bolje da uzmem od 24 ??

Ne kužim se u ovo, a određena osoba je zaželila promjenu posuđa pa je mislim iznenaditi...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 11:09   #14
Quote:
xraven13 kaže: Pogledaj post
Čitao sam po forumima da je kod Zepter lonaca hrana ukusnija pa dal to vrijedi i kod kuhanja u Fissler loncima ako bi usporedivali sa loncima koji koštaju po 100 - 200 kn ?
Također me zanima dal je posuda za pečenje od 20cm dovoljno velika ili bi bilo bolje da uzmem od 24 ??

Ne kužim se u ovo, a određena osoba je zaželila promjenu posuđa pa je mislim iznenaditi...
Ja u dugogodišnjem kuharskom stažu nisam baš primjetila da ni Zepter ni Fissler na bilo koji način doprinose okusu hrane.
Istina,lakše je kuhati,ne prima se za dno,lako se održava (fissler),štedi energiju...
Ali da poboljšava okus hrane - to ne.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 01:19   #15
A što bi mi savjetovali kakvo posuđe da kupim da poboljšam kvalitetu skuhane hrane ? Nema veze ako to posuđe zahtjeva drugačiji način pripreme, npr. bez ulja...
Uglavnom, kad vec kupujem ovakvo nesto volio bih da imamo sto je vise koristi od toga, a zdravlje i ukusnija hrana su naravno bitni...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 08:28   #16
Quote:
xraven13 kaže: Pogledaj post
A što bi mi savjetovali kakvo posuđe da kupim da poboljšam kvalitetu skuhane hrane ? Nema veze ako to posuđe zahtjeva drugačiji način pripreme, npr. bez ulja...
Uglavnom, kad vec kupujem ovakvo nesto volio bih da imamo sto je vise koristi od toga, a zdravlje i ukusnija hrana su naravno bitni...
Ajde, pusti ti Zepter-spike o zdravom kuhanju, bez ulja, koje je moguće samo u njihovim loncima od par tisuća kuna, itd.
Umjereno korištenje ulja ti neće zdravlju naškoditi. Čak ako jednom, dvaput mjesečno pohaš ti neće ništa biti..

Što se tiče tvog pitanja, ne možeš pogriješiti ni sa Fisslerom, WMF-om ili Silitom. Na akcijama se daju naći od 1000 - 1500 kn za komplet lonaca koji su jednaki Zepterovim ili AMC loncima.

PS: Sektaše iz Zeptera i AMC molim da se sudržaju ovog topica..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 13:51   #17
Gledao sam Fisslerove setove i nisam siguran dal je 20cm posuda za pečenje premala ?? Dal se u Fisslerovim tavicama može i dinstati hrana ? I ako uzmem najvecu velicinu opet nisam siguran dal ce to biti preveliko za palacinke...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:12   #18
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvog pitanja, ne možeš pogriješiti ni sa Fisslerom, WMF-om ili Silitom.
ovisi o kojoj je Fissler, WMF ili Silit liniji rijec.
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:27   #19
Evo kupio sam danas Fissler Viseo set i Fissler tavu Crispy... Valjda ce biti dobro... Javim za par tjedana dojmove...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:08   #20
Quote:
xraven13 kaže: Pogledaj post
Evo kupio sam danas Fissler Viseo set i Fissler tavu Crispy... Valjda ce biti dobro... Javim za par tjedana dojmove...
super! javi kak ti se svidaju.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.