Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2016., 01:26   #801
Može proći, vrijedi te novce. Ima slabiji cpu i kraću garanciju, ali i zasebnu grafičku (što je +) i primjetno manju cijenu. Inače nisu ti ni budžet lenova neko oličenje kvalitete (kažem ti iz prve ruke), ali nema tu nekog velikog biranja za te novce.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 02:38   #802
Kao što The New Guy reče, nema tu baš nešto izbora u tom cjenovnom razredu. Niti od jednog branda ne očekuj neku extra kvalitetu. Netko ti je preporučio da izbjegavaš HP a taj netko vjerojatno ima loša iskustva s jeftinim HP-ejcem. Isto tako ćeš bez problema naći i nekog tko je imao loša iskustva s jeftinim Asusom, Acerom, Lenovom, Toshibom... pa ti sad budi pametan.

Zato uvijek govorimo kako je što dulje jamstvo (bilo tvorničko bilo nekakvo drukčije) koliko-toliko osiguranje investicije. A stav samih proizvođača prema svojim proizvodima vidiš prema jamstvu koje daju: Dell 3 godine, Asus i Toshiba 2 godine + još neka "spešl" jamstva, dok su na začelju Acer, HP i Lenovo sa 2 godine, odnosno s 1 godinom za neke modele...

A kako cijenovni razred raste tako se i kvaliteta podiže, jer nitko nije lud ugrađivati slabije komponenete u skupe lapove pa da se često kvare. Tako je recimo HP poznat po iznimno dobrim i kvalitetnim skupljim laptopima i radnim stanicama, baš kao i Lenovo...

Što se procesora tiče, TNG ti je opet dobro rekao, taj 4-jezgreni Pentium u Pavilionu je nekakav minimum koji bi trebalo zadržati da pri malo intenzivnijem radu ne uletiš u probleme, no ako ti lap stvarno služi samo za ležerno surfanje i face, onda ni taj AMD u Lenovu nee biti problem...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 11:15   #803
Hvala obojici na odgovorima i pomoći. Taipan, imaš li ti možda preporuku za neki laptop za mene, ako može, do cca 3500 kn...znači, neki tvoj best buy izbor?

Ako je AMD procesor (koji ste naveli da baš i nije nešto), da li će biti problema sa gledanjem filmova?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 12:29   #804
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci, rečeno mi je da izbjegavam hp računala, ne znam iz točno kojeg razloga

Što mislite o ovom laptopu? Jel vrijedi štogod za te novce? https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...crno-014620167
Pa onda su ti bolji izbor ova dva Asus-a;

https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...jelo-014260043

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=13256

,
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 13:02   #805
Upravo tako. Te i ja gledam. Oni dolaze s dvije godine jamstva i još ih prijaviš za Asus promotions i mirna si...

AMD već dulje vrijeme ima lošije procesore od Intela u laptopima (bar u ponudi kod nas), no taj proc u linkanom Lenovu je okej. Nećeš imati nikakvih problema s njim u normalnom korištenju, kao što rekoh. No, ako nagaziš nešto, recimo otvoriš sto tabova u pregledniku, gledaš film ili slušaš mjuzu, downloadaš par stvari istovremeno i još kopiraš nešto s vanjskog diska što antivirus skenira u realnom vremenu... e tu bi recimo bilo malo pametnije imati nekakvu rezervu u snazi...

Osim gore navedenih Asusa koji imaju dobre procesore, velike diskove a onaj iz Arhiteha i zasebnu grafku GT920m (što je super jer se integrirana grafika služi ram memorijom dok zasebna ima vlastitu, pa ti ram ostaje potpuno slobodan za aplikacije) još se može spomenuti recimo HP Pavilion na akciji s 3 godine tvorničkog jamstva ali s integriranom grafikom, pa Lenovo s punokrvnim i3 procesorom (najjačim koji se da naći), no isto s integriranom grafikom i na kraju reda radi (odnosno ljepote radi) Toshiba zbog punokrvnog i3 procesora, najjače grafike od svih predloženih i dvogodišnjeg jamstva + još jedna godina ako ga prijaviš za dodatno "No matter what" jamstvo na njihovim stranicama.

Što se tiče cijene, ova dva Asusa:

http://www.adm.hr/product.asp?produc...&code=78955ADM
http://www.adm.hr/product.asp?produc...&code=78933ADM

su nekako najpovoljnija jer uz solidne procesore i brze diskove (ukoliko to nije greška u opisu ) prvi dolazi s integriranom grafikom i 8 gb rama a drugi sa zasebnom grafikom i 4 gb rama, a što se tiče ukupnog dojma, snage i jamstva, te ako cifra od 3.700 kn nije prevelika, onda se Toshiba nekako nameće kao prvi izbor...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 13:44   #806
Samo ću dodati malu ispravku u vezi Lenova sa prijašnje stranice i AMD procesorom, nije posebna grafička nego integrirana. AMD A procesor je isto "APU", tj. Accelerated Processing Unit, proc sa ugrađenim grafičkim procesorom.

Na jednoj drugoj temi smo već malo raspravljali o ovome, npr. ovaj HP mi izgleda solidno. Procesor je isto AMD, ali malo novije generacije (A4-6310 umjesto A4-6210), 8 GB rama i sve ono ostalo traženo (1TB hard, DVD čitač, 17''...), a ima i Win10, vjerojatno je zato cijena u klasi ~3500 kn.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 19:09   #807
Ako misliš na onaj iz linksa što je daisy28 linkala sa m330 (r5) to je zasebna low end grafička
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 21:22   #808
Hm, da, sada vidim da piše 1GB... čudno mi je da ima to ekstra pošto ionako APU ima integrirani GPU koji sumnjam da je puno slabiji od ove grafičke.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 21:48   #809
Ako postoji igpu (cpu bez igpu kod laptopa ne postoji godinama), ne znači da neće stavljat i zasebnu. Neke rade i u crossfireu
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 09:07   #810
Pa da, ali smisao dodatne grafičke mi je da digne performanse, ova je više da se može reći da ju ima nego da će biti toliki napredak u performansama u odnosu na ovi integriranu. No opet, koliko košta taj laptop može biti da su to stavili unutra zato što ne znaju što bi sa tim jer nije nešto utjecalo na cijenu.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 19:08   #811
ne znam gdje da pišem a vidim da je ova tema vrlo aktivna i sudjeluju pravi poznavatelji materije. U mikronisu sam uzela laptop Ideapad 100 gdje se u specifikacijama navodi ovo Grafički sustav: nVidia GeForce 920M 2GB. znači li to da ima 2GB dodijeljene memorije ili je dio dodijeljenja + dijeljena. deško inzistirao baš na ovom laptopu jer igra nekakve igrice i sad vidi da piše da ima dedicated 1024 MB + dijeljene 1751MB. dali su me preveslali?
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 22:08   #812
Koji točno laptop (puno ime)?

Postoji gt 920M od 2gb, pogledaj u nekom programu tipa gpu-z, ili općenitom poput speccy, aida64 i sl.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 23:00   #813
evo ovaj

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideap...0qq002ssc.aspx

a u nvidia control panelu piše dedicated 1024 MB, ostalo shared
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 23:15   #814
Nije te nitko preveslao. Grafulja koristi do 2gb memorije. Nigdje nije izrijekom pisalo što znači to "2Gb" No, mislim da to nije ni bitno u krajnjoj liniji jer to nije grafulja od koje se očekuje nešto posebno i nije namijenjena igranju. Iskreno, mislim da je tako svejedno koliko memorije ima i koliko je koristi, te da to ne pravi nikakvu razliku na 1366x768 rezoluciji. Da je neka veća rezolucija, onda još i možda, ali ovako...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 09:33   #815
Zapravo nije ni bitno toliko, već sam princip. Ionako igram manje zahtjevne igre a kad je cura naručivala rekao sam da uzme taj zbog cijene.
Ako se za zasebnu grafičku navodi 2 gb onda pretpostaviš da je u pitanju dodijeljena. Jutros su joj iz mokronisa to i potvrdili, mislim, da ima 2 gb
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 18:17   #816
Što mislite o ovom laptopu, naravno s obzirom na cijenu?

Može li se proći bolje u tom cjenovnom rangu, ili za malo više para dobiti puno bolji laptop?

Služio bi za internet, serije, fimove...

http://www.elipso.hr/informatika/lap...0__80FY00GVSC/
__________________
Gulbis, T. Haas, Youzhny, Llodra, Klizan, Benneteau, Dimitrov, Paire, Goffin, Dr. Ivo, Raonic Barthel, Penneta, Robson, Kvitova, Sharapova
asuekoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 18:51   #817
Pozdrav,

molio bih mišljenje. Za ženu kupujem laptop, 15,6 ,do 3500 kn prvenstvena namjena light korištenje, office, prevođenje, face, youtube, eventualno video. Zagreb, nije bitan način plaćanja. Profesorica, pa pretpostavljam da ima mogućnost windowsa od Carneta. Lenovo, Hp, DELL. Mislio sam lenovo G70-80 i zbog ekrana i zbog tipkovnice, ali ona ne želi 17,3 monitor. Razmišljao sam o nečemu ovog ranga http://www.mikronis.hr/dell-inspiron...p-n-n0271.aspx molio bih mišljenje o ovom lapu ili preporuku za nešto u tom rangu, znam da joj nije bitna zasebna grafička i da je ovaj model 100 kn jeftiji bez nje - ali neka joj Hvala unaprijed.
lancelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 20:17   #818
@ lancelot:


Dell s 3 godine tvorničkog jamstva je jedan od najboljih (ako ne i najbolji) izbor za tu namjenu, dakle - kupuj...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 20:24   #819
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovom laptopu, naravno s obzirom na cijenu?
Povoljan je, daleko najpovoljniji jer je ispod 2kk a dolazi i s Windowsima. No, ekran je samo 14" i procesor je dvojezgreni koji bi mogao imati problema ako ga samo malkice više opteretiš.

Što se procesora tiče (a on je u ovoj priči o jeftinim lapovima glavna karika) prvi koji koliko-toliko zadovoljava nekakav današnji standardni radni setup je ovaj:

http://www.elipso.hr/informatika/lap...Y__80MJ008VSC/
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 20:54   #820
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
@ lancelot:


Dell s 3 godine tvorničkog jamstva je jedan od najboljih (ako ne i najbolji) izbor za tu namjenu, dakle - kupuj...
Zahvaljujem
lancelot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.