Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 13:22   #561
Pozdrav, zanima me je li javljeno nekome nešto za Osijek? Danas je kao trebalo započeti slanje mailova...
Jasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:19   #562
Bok ljudi,u vezi natječaj preko grada Zagreba..
Nisam mogla prije napisati zbog registracije na forum, ali ću svejedno napisati za ljude koji će čitati idućih godina
da znate da se može i bez veze doći do ovog posla.

Zvali su me na mobitel 7.9. jer je osoba prije mene odustala i ponudili mi posao u školi koju nisam navela u molbi.
U školi su mi rekli da njima uglavnom ostanu asistenti koji su bili prošle godine i da novi dolaze tek kad netko odustane/ zaposli se/ dođe novo dijete te da u gradskom uredu imaju tu rang ljestvicu s našim ostvarenim bodovima i onda zovu po redu ljude.
I kasnije tokom godine vas isto mogu pozvati ako im netko od pomoćnika ode.

Inače nisam radila kao pomoćnik u nastavi, pedagoške sam struke i imala sam volonterskog iskustva s djecom bez poteškoća. A škola za koju su me zvali je blizu mene tako da vjerujem da su i to uzeli u obzir.
mercy seat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:58   #563
nažalost, mislim da ovi novi što se javljaju imaju male šanse pored ovih uhljebara. jedina nam je šansa da netko u zabitom selu odustane. eto da nisam išla pitat tamo gdje treba ne bi ni znala da me nisu uzeli. a njihov način ophođenja i govorenja TI umjesto VI ti već nešto govori. prošle godine sam pitala ima li lista tko je primljen ali to je spretno zakamuflirano odgovorom da se jedino rezultati natječaja objavljuju a poziva ne
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 21:15   #564
sad ću napisat svoje iskustvo,tiće se splita;

prošle godine sam radila s učenicom koja je imala mentalnih poteškoća, rečeno mi je da ću vjerojatno opet poćet radit sad u 9 mjesec,i čak roditelji od djeteta su bili super zadovoljni i rekli da ne žele ni ćut za drugog asistenta,još su me molili da ostanem i da se ponovo prijavim..

eh...ništa od toga,nisu me uzeli,niti me škola upozorila ni ništa,još su mi papiri kod njih.....dakle..baš onako, odj....eto..toliko od mene..
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 00:32   #565
Quote:
mercy seat kaže: Pogledaj post
možda nisi prošla psiho test.


Prema mojim saznanjima ni kod mene nije bilo prema poznanstvima, ali kada bi se satnica povećala, vjerojatno nitko bez veze ne bi dobio posao. Logično je da su asistenti koji su dobro radili ostali sa svojom djecom, a ostala mjesta prema procjeni: prednost onima koji su svoju djecu otpratili k samostalnosti u daljnjem školovanju jer je to u konačnici vrhonaravni cilj posla, ne vidim niti jedan razlog zbog čega bi se kemijalo s novim ljudima, a otkantalo uspješne.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:25   #566
Quote:
patt garrett kaže: Pogledaj post
I naravno da to što navodiš nije logično...(pročitaj moj post od prije kaj je logično,jer očito da nisi baš upućen u europsko pravo,rad tijela članica EU-e,te strukturne fondove EU kojiima se provodi politika EU u zemljama članicama ,tj u ovom slučaju mjere koje su namjenjene za dobrobit društva u cjelini,dakle zapošljavanje i pomoć zajednici,što mora biti ravnomjerno raspoređenoi).
Ili možda pogrešno tumačiš odredbe (ako postoje, nisam upućen, ali kako rigorozno nadgledaju trošenje sredstava, sumnjam da bi odobrili sredstva nakon grubog kršenja natječaja ili u najmanju ruku oštrije nadgledali provedbu sljedećeg sličnog projekta)? Svrha projekta je dobrobit djeteta, a ne pravo da se svi koji žele sudjelovati okušaju u poslu pomoćnika u nastavi. Da je primaran cilj pomoć što većem broju dugotrajno nezaposlenih, sadila bi tulipane uz prometnicu ili stiskala crveno-zeleno na pokretnim stepenicama u shopping centru.

Quote:
Inače što se tvog upada tiče- vi ste upali,onda kad još ni 30% ljudi nije znalo da takav natječaj uopće postoji,tako da čak da ti se i desilo bez "štele",nisi ti tu zaslužan,imali ste širom otvorena vrata.
Kako nisam zaslužan ako sam tada upao zahvaljujući vlastitim sposobnostima i sve ove godine zahvaljujući istima zadržao posao unatoč onima koji su imali veze ili dobili priliku?

Quote:
Kad ste već tako otvoreni ti i gospođa ljubiteljica Cavea...
jbga znam za Tomu Zdravkovića, jesu njih dvojica braća?

Quote:
...dajte da i ja vama kažem ISTINU u lice ,a ta je da je to posao za podređenu kastu...
Ae, od svega ovo je najveća istina.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 22:46   #567
@patt garrett, ja se iskreno nadam da si trol jer ovo što pišeš nema veze s vezom, a kamo li sa zdravom pameti..
Nije mi ni najmanje čudno što nisi dobila posao, a s ovakvim stavom bome ni nećeš..
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:33   #568
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
Danas nakon prvog dana u Hrv. školi nisam baš oduševljena... Puno mi je bolje bilo u privatnoj, jer je bil i drugačiji sistem...

Mislim ovdje se ne osjećam kao dio kolektiva uopće... Ne mogu doći niti do tople vode da si čaj napravim ili kavu ili da 5 minuta odahnem...

Jel tak i vama ili to samo ja...
Daj i sebi i njima vremena. I ja sam prešla u drugu školu i u početku mi je bilo grozno, ali počinjem se privikavati, i oni na mene. Prva sam im pomoćnica, još imam učiteljicu malo starijeg kova, pa će trebati vremena da se privikne da joj je netko u razredu. Drugi dan mi je došlo da plačem nakon drugog sata, ali da sam počela, ne bih stala do kraja nastave
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:39   #569
Pozvana na testiranje. Može li tko reći otprilike što bude na tom testiranju?
anica1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:36   #570
nekakvi logički testovi i razgovor sa psihologom. bar je tako bilo u vž.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 11:54   #571
Nisam dugo na Forum.hr niti stalni član,ali već u tako kratkom vremenu pada na testu istine i pravde.Jasno vidim potpunu besmislenost komuniciranja putem ovakvih stranica,osim razmjene suhih podataka koji su negdje već izvješeni i obznanjeni,čime se eventualno skraćuje put osobi do općepoznatih podataka.Međutim u svim ostalim važnim situacijama,ovo je potpuno irelevantan način saznanja i uvida u stvari kako stoje na terenu,jer se brišu politički nekorektni postovi,pisanje grube istine,tj obavještavanje ljudi o činjenicama koje su provjerene iz više izvora.Naravno sve se to zakamuflirano opravdava i podvlači pod tobožno vrijeđanje?????, a što bi bilo čak i očekivano,budući postoje osobe kojima je JAKO stalo da se istina nikako ne sazna i da ljudi ostaju u zabludi o elemnetarnim problemima našega društva,a to, složiti ćete se, normalnom čovjeku posebno skraćuje fitilj tolerancije. Nekima to zamagljivanje stvari paše iz čisto osobnih razloga,a pojedinci, nažalost, tek nisu niti svjesni svoje pozicije(neznanja),pa nehotice iskrivljuju istinu-kao primjerice slučaj na ovome forumu,gdje jedan forumaš/ica posao dobija igrom pukog slučaja ,tek kad je netko s vezom odustao svojom vlastitom voljom,a ona to tumači kao ogledni primjer regularnog dobivanja posla,i dokazom nepostojanja nepotizma/korupcije. Bilo kako bilo,raznovrsni su putevi kojama se istina nastoji ne obznaniti narodu.Ja se ovim putem duboko ispričavam što sam uopće mogla i pomisliti da ovaj vid internetskog komuniciranja ne podliježe klasičnom bullingu i cenzuri i da je neovisan o političkoj strukturi države. Kako je ovdje ionako sve anonimno,pa tako zaista nitko ne može čak niti ustvrditi da je uvrijeđen na bilo kojoj,a ponajmanje na osobnoj razini...tako da tim, i sličnim prozirnim obrazlaganjima ukidanja slobode "pera", svakako baš ovdje u virtuali ne bi trebalo biti mjesta. Ako bi i bilo ikakvih prostakluka,to se uvijek može zacrniti,a stavove promišljanja države(društva) i njene mane (nije se imenovalo nominalno niti jednu osobu nigdje!!) treba poticati da se raspravljaju, jer razvijaju logičko mišljenje i napredak u cjelini. Treba ljudima omogućiti baš putem ovakvog načina,uvid u stvari kakve one zapravo jesu (ponekad možda subjektivne,ali zato postoji forum da drugi argumentira) a ne uvijene u celofan kompromisnih laži i ispraznih obećanja,kakve već imamo u generalnoj svjetskoj politici.Ako to anonimni svjetski forumi ne uspijevaju postići među običnim građanima ,nažalost onda smo duboko potonuli i postali suučesnici u globalnoj obmani.Ono što nas zapravo treba vrijeđati je neukazivanje na greške,nedopuštanje izražavanja svačijeg stava ,tolerancija gluposti i dopuštanje curenja laži,nemorala,tj lažnog morala i svjesnog navođenja ljudi u zabludu.
Žao mi je ali ovaj forum svakako nije mjesto promicanja elemetarnih vrijednosti i ne predstavlja pomoć ljudima,već upravo suprotno.
ps.Slobodno za brisanje adminima..zna se

Zadnje uređivanje patt garrett : 21.09.2016. at 12:37.
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:38   #572
Dobivamo li za prijevoz bas pokaz ili 360 kn na placi ako smo preko eu fonda?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 13:06   #573
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Dobivamo li za prijevoz bas pokaz ili 360 kn na placi ako smo preko eu fonda?
Iznos je 400 kn za troškove prijevoza, mislim da dobiješ na plaći.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:50   #574
Ima li se smisla javljati na natjecaje (trazi se 1 pomocnik) koji su sturo napisani te nije navedeno sto je sve potrebno priloziti uz prijavu?
Mogli su se bar to potruditi napisati kak spada..
mjvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:10   #575
Pozdrav svima!

Počeo sam raditi kao pomoćnik u nastavi ove školske godine, na preporuku prošle asistentice (poprilično specifična situacija pa je potrebna preporuka jer zahtjeva dodatne vještine da bi se ostvarila komunikacija s djetetom) preko Ministarstva (projekt "Učimo zajedno"). Na razgovoru s ravnateljicom rečeno mi je da je riječ o "dvadeset sati rada tjedno pri čemu je 25kn/h, što ispada pola učiteljske plaće". Potpisao sam ugovor o radu na određeno nepuno radno vrijeme.

Sada, kako se bliži kraj mjeseca, obaviješten sam da trebam ispuniti mjesečni izvještaj o radu, pri čemu je jasno da moja odrađena 4 školska sata rada dnevno nikako nisu jednaka četirima satima od 60min. Što dovodi do zaključka da ne mogu računati na plaću 20h*25kn, i da ću biti sretan kada se donekle približim cifri od 2000kn mjesečno. Ali dobro, što se tu može? Tako je kako je...

Ono što me zanima su školski praznici. Pošto su to neradni dani, nameće se zaključak da će mjesečni izvještaji za prosinac, siječanj, travanj i lipanj biti poprilično "prazniji", a samim time će i plaća biti manja. Tajnica mi je na moj upit samo prstom pokazala na dio ugovora koji kaže "Godišnji odmor zaposlenik će koristiti tijekom školskih praznika (nenastavnih dana)", ali nigdje ne piše je li taj godišnji plaćen ili neplaćen. Ona mi, naravno, nije znala/htjela više reći. A ne osjećam se baš ugodno zapitkujući po školi takve stvari, i ovako se osjećam kao "građanin drugog reda" u toj ustanovi.

Prihvatio sam posao jer mi kao nastavniku, bez obzira na radno iskustvo, ne preostaje ništa nego nadati se ponekoj školskoj zamjeni. Ovako sam računao da ću imati barem te dvije tisuće, ali sada se pitam hoće li se ijedan mjesec približiti toj cifri. Moje je mišljenje da je radno mjesto pomoćnika u nastavi poprilično mutan teritorij koji bi svakako trebalo urediti. Vidim da ovdje ljudi pišu da se nerijetko tu postavljaju "svoji ljudi", što me ne čudi kada usporedim sa situacijom u kadrovima osnovnih i srednjih škola. Svi znamo kako se tu dolazi do posla, i tko se uopće može nadati poslu. Također, činjenica da se za ovo radno mjesto ne traži iskustvo rada s djecom i/ili djecom/odraslima s poteškoćama u razvoju (bilo psihičkom, intelektualnom ili fizičkom) kao ni neka osnovna pedagoška naobrazba, mi je apsolutno apsurdna.

Nadam se da će mi netko iz iskustva moći reći makar što mogu očekivati sa školskim praznicima, da se odmah pripremim?

Puno hvala i sretno svima s poslom!

EDIT: Ono što me dodatno buni je nužnost ispisivanja odrađenih sati na dva mjesta (to radimo u školskoj zbornici svakog dana, kao i na tim mjesečnim izvješćima) ako je potpisan ugovor o radu, a ne o djelu. Koliko sam dosad razumio, ugovor o djelu garantira isplatu odrađenog posla, dok se ugovorom o radu određuje satnica i broj mjesečnih sati koji se isplaćuje. Ili sam pobrkao nešto?
mushtra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 23:30   #576
Quote:
mushtra kaže: Pogledaj post
Na razgovoru s ravnateljicom rečeno mi je da je riječ o "dvadeset sati rada tjedno pri čemu je 25kn/h, što ispada pola učiteljske plaće". Potpisao sam ugovor o radu na određeno nepuno radno vrijeme.

Sada, kako se bliži kraj mjeseca, obaviješten sam da trebam ispuniti mjesečni izvještaj o radu, pri čemu je jasno da moja odrađena 4 školska sata rada dnevno nikako nisu jednaka četirima satima od 60min. Što dovodi do zaključka da ne mogu računati na plaću 20h*25kn, i da ću biti sretan kada se donekle približim cifri od 2000kn mjesečno. Ali dobro, što se tu može? Tako je kako je...
Ako ti na ugovoru piše nepuno radno vrijeme od 20 h tjedno onda je to 4 sata od 60 minuta dnevno, barem je tako većini.

Quote:
mushtra kaže: Pogledaj post
Ono što me zanima su školski praznici. Pošto su to neradni dani, nameće se zaključak da će mjesečni izvještaji za prosinac, siječanj, travanj i lipanj biti poprilično "prazniji", a samim time će i plaća biti manja. Tajnica mi je na moj upit samo prstom pokazala na dio ugovora koji kaže "Godišnji odmor zaposlenik će koristiti tijekom školskih praznika (nenastavnih dana)", ali nigdje ne piše je li taj godišnji plaćen ili neplaćen. Ona mi, naravno, nije znala/htjela više reći. A ne osjećam se baš ugodno zapitkujući po školi takve stvari, i ovako se osjećam kao "građanin drugog reda" u toj ustanovi.
U pravilu je godišnji plaćen. Moja županija je bila iznimka tokom zimskih praznika prošle godine jer nisu htjeli platiti "neodrađeno" iako su bili dužni prema ugovoru koji su nam dali, ali ove godine će nam biti plaćeno, kao što su nam bili plaćeni uskrsni praznici, te početak ljetnih.

Quote:
mushtra kaže: Pogledaj post
EDIT: Ono što me dodatno buni je nužnost ispisivanja odrađenih sati na dva mjesta (to radimo u školskoj zbornici svakog dana, kao i na tim mjesečnim izvješćima) ako je potpisan ugovor o radu, a ne o djelu. Koliko sam dosad razumio, ugovor o djelu garantira isplatu odrađenog posla, dok se ugovorom o radu određuje satnica i broj mjesečnih sati koji se isplaćuje. Ili sam pobrkao nešto?
U globalu nisi. EU traži da se prati provedba projekta, pa zato moraš na mjesečnim izvješćima pisati odrađene sate. Najbolje da pitaš u tajništvu ili druge asistente koji rade na istom projektu kako to popunjavati
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 13:29   #577
Ima neko informaciju kada će biti edukacija za one koji su išli preko projekta? Ja nisam prošla, ali navodno da mi je falilo par mjesta pa su mi poslali mail da me zbog visokih rezultata namjeravaju uključiti u edukaciju (pa ću biti rezerva) koja će biti u listopadu. Pa me sad zanima ako ne netko možda čuo kada bi to moglo biti
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 14:47   #578
situacija...
osoba radi kao asitent preko udruge. i sad odjednom vele da ce joj isplacivati putni trosak od cca 200kn jer su dobili pare za sve asistente na ime putnih troškova i da ima pravo na njega. jedina caka je u tome što ta osoba ima manje od 1km do škole i po nekakvim pravilima za tu relaciju u pravilu nema naknade. što raditi? prihvatiti ili reći da ne želi taj novac i neka ga vrate ministarstvu il od kog su ga već dobili?
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:09   #579
Naravno da treba prihvatiti. To je tzv. "cipelarina", tj. najmanji putni trošak koji se isplaćuje osobama koje i ne putuju, te žive u neposrednoj blizini radnog mjesta.

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
__________________
Volim Dečeca svoga
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 16:02   #580
Može li mi netko tko radi u Rijeci, u srednjoj školi kao asistent u nastavi (zaposlen od županije)napisati više o plaći i uvjetima?
Hvala!

Zadnje uređivanje the redCat : 21.11.2016. at 16:52.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.