Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 16:16   #5041
sklopivi retrovizori, kartica , kreće bez kontakta, retrovizor koji tamni kod svjetla u leđa itd. Ma ima još ko će se sjetit.
Ja sam laik, ima učenijih glava ovdje. Čar autoindustrije je da stvara modele prema ljudskim čežnjama, i zato koliko ljudi, toliko ukusa. Motor mi je dobar i štedljiv, troši u prosjeku 5,5/100, čak mi se čini više pogođen za vožnju po gradu, živahan je i vuče odmah. NA autocesti, kao da mu fali 7 brzina kad se ide preko 130/h, al za moje relacije, meni super. NEma start-stop sustav, i to mi isto odgovara moram priznati. isto tako , za razliku od megana, i sic suvozača se namješta po visini, što mi je bitno. Namještanje je manual a ne elktrično. Ipak to nije najača verzija.
yation is offline  
Old 23.06.2017., 17:01   #5042
Imas PP. 😃
myroman is offline  
Old 28.06.2017., 13:18   #5043
Molim za savjet od cijeni uvoza, konkretno ovaj automobil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?...rt%20Stop%20DS...

To je prošli model, tako da ga vise nema u konfiguratoru, ali gledajuci prema cijeni novog modela:

Cijena novog u SLO: 34600 EUR (257000 KN)

Cijena novog u HR: 309000 KN

(Nisam računao dodatnu opremu)

Prema ovom kalkulatoru: http://uvozauta.com/

troškovi uvoza izlaze: 30,841.60 kn

Jel to otprilike točno?
scarletton is offline  
Old 28.06.2017., 15:59   #5044
Quote:
scarletton kaže: Pogledaj post
Molim za savjet od cijeni uvoza, konkretno ovaj automobil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?...rt%20Stop%20DS...

To je prošli model, tako da ga vise nema u konfiguratoru, ali gledajuci prema cijeni novog modela:

Cijena novog u SLO: 34600 EUR (257000 KN)

Cijena novog u HR: 309000 KN

(Nisam računao dodatnu opremu)

Prema ovom kalkulatoru: http://uvozauta.com/

troškovi uvoza izlaze: 30,841.60 kn

Jel to otprilike točno?
..Jesi, jesi, samo ne znaš da si to uradio. 03.05.2015. osnovna cijena je bila 237781,13 KN, a ova dodatna oprema diže cijenu na cca. 300000 KN (Vrlo vjerojatno ispod 300 tKN). Eventualna procjena DO 300 tKN, davanja 28230 KN, preko Eurotax-a moguće i blizu 27000 KN.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 01.07.2017., 10:40   #5045
01.07. je tu. Osim sto su cestarine poskupile (ko za inat sam ove noci poslije 00:00 isao sa svadbe pa sam se pocastio novim cijenama) sto se na kraju promijenilo vezano uz uvoz auta. Jel ima negdje nekakav sazetak promjena?
myroman is offline  
Old 01.07.2017., 13:05   #5046
Mislim da ti je pitanje (debelo) preuranjeno... iako to sve nas isto interesira, datum pada na subotu, znači dok prođe vikend i cijeli prvi tjedan, da bi evtl. našli i imali nekoga ovdje sa bilo kakvim iskustvom "po novome"... kakva smo država, pa vidiš da dva dana prije implementiranja jedne takve mjere nitko od nadležnih još nema pojma što i kako, tipično za Hrvatsku, kod pametnih je sve unaprijed dogovoreno, provjereno, testno isprobano, unapri jed opremljeno i ekipirano, ovdje se prvo bilo što uvede i zakonski obvezže, a tek onda gleda hoće li to uopće funkcionirati, onda se traži tko će po tome uopće raditi, kako, sa čime itd itd... sprdačina...
Mutt is offline  
Old 01.07.2017., 15:58   #5047
Quote:
myroman kaže: Pogledaj post
01.07. je tu. Osim sto su cestarine poskupile (ko za inat sam ove noci poslije 00:00 isao sa svadbe pa sam se pocastio novim cijenama) sto se na kraju promijenilo vezano uz uvoz auta. Jel ima negdje nekakav sazetak promjena?
Odgođeno, na jesen ide u saborsku proceduru.
Guud is offline  
Old 02.07.2017., 16:19   #5048
Ionako nisu predviđene nikakve promjene vezane uz uvoz.
frANZi50 is online now  
Old 02.07.2017., 19:27   #5049
Quote:
myroman kaže: Pogledaj post
01.07. je tu. Osim sto su cestarine poskupile (ko za inat sam ove noci poslije 00:00 isao sa svadbe pa sam se pocastio novim cijenama) sto se na kraju promijenilo vezano uz uvoz auta. Jel ima negdje nekakav sazetak promjena?
http://narodne-novine.nn.hr/search.aspx

Dok se "ovdje ne pojavi promjena".. NE BI SMIJELO biti "iznenadne promjene"..

Ali nikad nisi baš siguran u Republiki Kroaciji..

lalala123 is online now  
Old 02.07.2017., 19:29   #5050
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ionako nisu predviđene nikakve promjene vezane uz uvoz.
Biće ih 1000 %. Nisu stigli smislit, kako obuhvatit da "dignu 5 % od svih", pa i od uvoznih priča..
lalala123 is online now  
Old 02.07.2017., 19:33   #5051
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je pitanje (debelo) preuranjeno... iako to sve nas isto interesira, datum pada na subotu, znači dok prođe vikend i cijeli prvi tjedan, da bi evtl. našli i imali nekoga ovdje sa bilo kakvim iskustvom "po novome"... kakva smo država, pa vidiš da dva dana prije implementiranja jedne takve mjere nitko od nadležnih još nema pojma što i kako, tipično za Hrvatsku, kod pametnih je sve unaprijed dogovoreno, provjereno, testno isprobano, unapri jed opremljeno i ekipirano, ovdje se prvo bilo što uvede i zakonski obvezže, a tek onda gleda hoće li to uopće funkcionirati, onda se traži tko će po tome uopće raditi, kako, sa čime itd itd... sprdačina...
Ja "onog" SMISLIT NE MOGU.., ali uspio je izgovorit jednu normalnu rečenicu..:

"SLUČAJNA DRŽAVA". Milijardu % ispravno.
lalala123 is online now  
Old 02.07.2017., 20:10   #5052
Ekipa, sori kaj gnjavim, i vjerojatno je negdje vec spomenuto, no zanima me isplati se uvozit auto iz EU koji je 30 % jeftiniji i 30% manje kma, radi cijene naravno ? Takodjer, koja bi mi bila najbolja stranica na netu za provjerit kolke bi mi bile trosarine i je li to uopce moguce/precizno ? Hvala
Legion90 is offline  
Old 03.07.2017., 07:02   #5053
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Ja "onog" SMISLIT NE MOGU.., ali uspio je izgovorit jednu normalnu rečenicu..:

"SLUČAJNA DRŽAVA". Milijardu % ispravno.
Ja ga isto organski ne podnosim, ali kada vidiš praksu - čovjek shvati da i nije baš tako jako u krivu... ako je uopće...
Mutt is offline  
Old 03.07.2017., 09:58   #5054
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Ja "onog" SMISLIT NE MOGU.., ali uspio je izgovorit jednu normalnu rečenicu..:

"SLUČAJNA DRŽAVA". Milijardu % ispravno.
Slažem se. Barem su se u njegovo doba auti unosili za razumnu lovu. Onda dođe novi "vjerodostojni" ministar financija i sve ode u 3 pm slobodno rečeno.
Orlov77 is offline  
Old 03.07.2017., 11:57   #5055
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ionako nisu predviđene nikakve promjene vezane uz uvoz.
Istina, po onom što su najavili zakon o posebnom porezu na motorna vozila u bitku ostaje isti, mijenja se samo dio vezan uz uvoz odnosno unos vozila od privatnih vlasnika gdje se osim ppmv trebalo platiti dodatnih 5%. Ali vjerujem da takvih vozila nije bilo mnogo.

Stvari se mijenjaju za one koji kupuju vozilo u Hr od privatnog vlasnika ili za one koji imaju vozilo u hr na njihovo ime i namjeravaju ga prodati. Za one koji kupuju vozilo do firme, ili su vlasnici firme na koju su kupili vozilo, se ništa ne mijenja.
Guud is offline  
Old 03.07.2017., 12:04   #5056
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Istina, po onom što su najavili zakon o posebnom porezu na motorna vozila u bitku ostaje isti, mijenja se samo dio vezan uz uvoz odnosno unos vozila od privatnih vlasnika gdje se osim ppmv trebalo platiti dodatnih 5%. Ali vjerujem da takvih vozila nije bilo mnogo.

Stvari se mijenjaju za one koji kupuju vozilo u Hr od privatnog vlasnika ili za one koji imaju vozilo u hr na njihovo ime i namjeravaju ga prodati. Za one koji kupuju vozilo do firme, ili su vlasnici firme na koju su kupili vozilo, se ništa ne mijenja.
Da, samo taj porez na "prijenos" vlasništva koji je isti kao i kod promjene vlasništva između privatnih osoba unutar RH.
frANZi50 is online now  
Old 03.07.2017., 12:45   #5057
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Slažem se. Barem su se u njegovo doba auti unosili za razumnu lovu. Onda dođe novi "vjerodostojni" ministar financija i sve ode u 3 pm slobodno rečeno.
A koja je razlika i u čemu su ista davanja bila onda razumna lova, a sada je shit? Mislim, po meni je shit i onda i sada, prelijevaju iz šupljeg u prazno i mijenjaju nazive za isti harač...

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
mijenja se samo dio vezan uz uvoz odnosno unos vozila od privatnih vlasnika gdje se osim ppmv trebalo platiti dodatnih 5%.
Što će ukinuti tih 5% za kupnju od privatnih vlasnika vani?

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Stvari se mijenjaju za one koji kupuju vozilo u Hr od privatnog vlasnika ili za one koji imaju vozilo u hr na njihovo ime i namjeravaju ga prodati.
Daj to malo "elaboriraj"... thx!

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Za one koji kupuju vozilo od firme, ili su vlasnici firme na koju su kupili vozilo, se ništa ne mijenja.
A za kupnju od tvrtke - kako je bilo do sada? Misliš na to što se na račun nije plaćalo ništa od PPMV?
Mutt is offline  
Old 03.07.2017., 20:19   #5058
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12265986&display=Renault%20Megane%2 0Sedan%201.5%20dCi%20KREDIT%20BREZ...


Jel bi mi mogao netko izracunati sva davanja do registracije.

Mislim da auto ima potvrdu proizvodaca (COC) te cu sam otici po njega.

EDIT: Kolko je ovo precizno (uzeo sam cijenu novog 150000 kn u hr)

Cijena vozila u kunama (tečaj 7,41):9629,81 kn
Procijenjena vrijednost vozila na dan prve registracije:150000,00 kn
Deprecirani postotak od prodajne cijene: 557,76 kn
Deprecirana osnovna naknada (ovisi o CO2):201,19 kn
Deprecirana ekološka naknada (ovisi o CO2):1185,24 kn
Potvrda o sukladnosti:700 kn
Trošak zoll tablica i osiguranje: 700 kn
Vlastito dopremanje automobila i ostali troškovi: 300 kn


Sve zajedno ispada 13500 kn plus registracija u hr
apostolLLLL is offline  
Old 03.07.2017., 21:55   #5059
+ trošak ovjere ugovora u SLO + eko zbrinjavanje + 5% prijenos.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 03.07.2017., 22:05   #5060
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
+ trošak ovjere ugovora u SLO + eko zbrinjavanje + 5% prijenos.
Zasto prijenos ?

Auto je koliko vidim od trgovca rabljenim vozilima - nema prijenosa ako dobije racun sa oporezivanjem marze
signum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.