Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 20:07   #41
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Nije ni rekao da će ga ubiti ili štogod, rekao je da mačke to vjerojatno riješe. Znam da ih moja rješava, kao i pacove svih mogućih vrsta. Što ćemo, pozvati miliciju jer mačka ubija zmije, guštere i štakore?
Mačke su užasne za ekosustav i treba ih se držat u kući/stanu. Samo u Britaniji mačke godišnje ube 275 milijuna drugih životinja i to većinu iz zabave. Velika količina ptica je istrijebljena od strane domaćih mačaka.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:39   #42
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Mačke su užasne za ekosustav i treba ih se držat u kući/stanu. Samo u Britaniji mačke godišnje ube 275 milijuna drugih životinja i to većinu iz zabave. Velika količina ptica je istrijebljena od strane domaćih mačaka.
Nisu gore od ljudi sigurno. Ajde ti budi u kući cijeli svoj život, molim te, samo daj.

Istrijebljena?! Aha.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:47   #43
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Nisu gore od ljudi sigurno. Ajde ti budi u kući cijeli svoj život, molim te, samo daj.

Istrijebljena?! Aha.
Pokreces jos jedan ljudi-su-govna-i-ne-znaju-sa-zivotinjama fuckfest!
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:50   #44
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Pokreces jos jedan ljudi-su-govna-i-ne-znaju-sa-zivotinjama fuckfest!
Ma boli me đoko. Čovjek traži savjet i pomoć, a oni došli propovjedat i nasjedati na svaku rečenicu. Kad je bal, nek se i princeza jebe.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:05   #45
Prije par godina kod punice su imali problem sa velikim jastrebom mislim da kod nas postoji nekoliko vrsti a največi je tkz RIĐI ili u narodu ptičar jedan takav se namjerio na kokoši koje slobodno pasu po vrtu ali kako je taj jastreb došao od nekud tako je i otišao mislim više nisu imali problema
I ako je mogao diči kokoš od par kila onda mu taj pas nebi trebao biti problem

ALI PAS NIJE U PREHRANI GRABLJIVICA i vidim da se pišu teške gluposti da orao,jastreb,sokol i sl slučajno zabunom napadne nešto drugo osim njegova pljena
Da pojasnim ptice grabljivice su vrhunski lovci sa savršenim vidom
Nije da se radi o velikoj bijeloj psini koja zabunom napada surfere jer kao izgledamo kao tuljani iako su i to otkrili da to nije slučajno nego se opet radi o predatoru koji sve kaj pliva i manje je od njega smatra hranom
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:15   #46
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Nisu gore od ljudi sigurno. Ajde ti budi u kući cijeli svoj život, molim te, samo daj.

Istrijebljena?! Aha.
Ja nisam ničiji kućni ljubimac i izlazim iz kuće jer bih u suprotnosti umro.

http://en.wikipedia.org/wiki/Feral_c...ts_on_wildlife
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:33   #47
Jel je moguće da orao leti u podsljemenskoj zoni? Uvijek dođe baš kad pustim svog malog peseka u dvorište..
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:55   #48
Ptice grabljivice vs. malen pas

Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Prije par godina kod punice su imali problem sa velikim jastrebom mislim da kod nas postoji nekoliko vrsti a največi je tkz RIĐI ili u narodu ptičar jedan takav se namjerio na kokoši koje slobodno pasu po vrtu ali kako je taj jastreb došao od nekud tako je i otišao mislim više nisu imali problema

I ako je mogao diči kokoš od par kila onda mu taj pas nebi trebao biti problem



ALI PAS NIJE U PREHRANI GRABLJIVICA i vidim da se pišu teške gluposti da orao,jastreb,sokol i sl slučajno zabunom napadne nešto drugo osim njegova pljena

Da pojasnim ptice grabljivice su vrhunski lovci sa savršenim vidom


Pun je jubito manje ili vise uvjerljivih snimaka napada:

Vidi ovo:
http://www.liveleak.com/view?i=4cb_1383483634

Izdresirani lovac, naucen na ljude i bez problema je napao jorkia koji nikako ne slici na njegov plijen (vrlo vjerojatno tamo rastjeruje ptice) izmedu ljudi. OK, to je ipak podosta promijenjena ptica od divljih.

Jorki trckara nasred igralista i sova ga napada (uzeti sa zrnom soli jer se napad ne vidi)
http://youtu.be/wcvyR2DqEqM

Ili sova pokupila psica i odbacila ga nakon par stotina metara kad je ocito skuzila pogresku, ozljede su definitivno od pticurine
http://youtu.be/n1UWxE8pYvU

Ili napad na drona:
http://youtu.be/AhDG_WBIQgc


Na zalost i ptice su zbunjene s promjenama u okolisu oko njih plus sto je kroz evoluciju nesto malo sto trckara po travi uvijek bilo rucak, minijaturni psi su ipak proizvod ljudske intervencije
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:18   #49
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Istrijebljena?! Aha.
Da, mačke utječu na istrebljenje. Ali nisu mačke krive već ljudi koji su ih prvo udomaćili i onda pustili da im se populacija poveća do mjere da predstavljaju opasnost drugim ugroženim vrstama. Ali s ovakvima poput tebe se to ne može promijeniti jer vam je sve za ismijavanje.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 21:45   #50
Ptice grabljivice vs. malen pas

Veceras prilikom setnje s psetom, par ulica dalje iz jednog u drugo dvoriste projurilo nesto duljine prosjecne macke ali znatno vitkije i s jos toliko dugim repom te potpuno crno ili tamno smede.

Prvo sam pomislio da je velika vjeverica kakve znam vidati ali je ovo definitivno imalo malenu glavu s malim usima. Prije ih se znalo vidati po kvartu dok je jos netko znao drzati kokosi ali bas mi nije jasno sto rade izmedu mnostva zgrada i kuca.

Neka od kuna ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 22:20   #51
Kuna vjerojatno...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:49   #52
Po mom mišljenju, sudeči po opisu vrlo vjerojatno se radi o lasici.
Oće ona gdje ima pernatih živina.
Kuna obično se doseli u gospodarstva gdje joj je mir i općepoznato je da nikad ali nikad ne radi štetu na tom gospodarstvu
već u susjednom
Ovo za peseka i grabljivice mislim da nemaš straha,pre par godina sam imala malog pesa i vranu i sokola, jesu se nekad poklopali ali niš opasno.
Večinom je peso bio kriv jer je izazivao
Vranu smo pustili u njen dom, šumu, nakon šta joj je krilo zacijelilo a ono šta je zanimljivo bila je fascinirana svjetlećim stvarima, upaljač, penkalo....Sve je ona to violila čop i odnese negdje
Jastreb je opet poznat kao kokošar, i obično lovi manje životinje od sebe, mada kad se radi o ženki(koja je puno veća)može ulovit životinju do veličine zeca...
Ali mislim da nema bojazni po tvog pesu.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:10   #53
Vrane

Imam mačka starog dva i po mjeseca. Stalno je u stanu i prije sedam dana smo ga prvi put izveli malo na planinu, gdje nije bilo ni ljudi, ni životinja, ni auta. Trčkarao je, njuškao cvijeće i svidjelo mu se. Pošto i ovdje gdje živimo ima veliki park iza zgrade, koji je ujutro prazan, izvela sam ga par puta, ali problem su vrane. Vrana me primjeti i sa mnom mače i onda sleti iznad nas i napuše se i grakće. Zadnji put kad smo izašli, čak su mi i letale jako blizu, pored mene da me što više isprepadaju i moram priznati da im uspjeva. Ogromne su i strašne i odem. Što je najgore, prate me sve vrijeme i gdje god da odem, opet me nađu i počnu letjeti iznad mene i iskreno strah me da to letanje ne pređe u napad.
Mačak je mali i većinom ni ne hoda, držim ga u rukama, na povocu, ali izgleda vranama je to nebitno. Čitala sam da se vrane gnijezde i dižu legla u ovom periodu godine, sve do kraja jula i da su tad naročito agresivne.
Imali još neko ovakvih problema kad izvodi ljubimce i šta raditi? Da li postoji neka odbrambena tehnika ili je jedino rješenje da ne izlazimo više.
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.