Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2016., 11:14   #3341
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Baš gledam zašto se Grana ne spominje. Meni je čisto OK, hrana je ukusna te mi nikada pojedino jelo nije bilo loše, cjene prihvatljive, kad dođe više ljudi jako fleksibilni oko plata itd. Vrijedi probati.
Grana se srozala.
Zadnji put sam bio prije godinu i pol i rekao da me vise nece vidjeti, kao ni sad Deda.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 19.05.2016., 11:17   #3342
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
A ja sam pak bila u nedjelju i bili su izvrsni kao i inače
I čevapi i pljeskavica i količina i cijena

Jedino što mi se kod njih ne sviđa je što šopsku režu na ogromne komade i uopće mi nije ukusna tako jer u jedan zalogaj mogu uzeti samo jedan komad krastavca ili paprike ili paradajza, nikako sve skupa jer su komadine prevelike. (ali to je već traženje dlake u jajetu, svjesna sam toga )



Kotaču jako zamjeram lepinju, tj.nedostatak iste, iako su čevapi možda najbolji koje sam jela (nisam još bila kod Marka).
Ne znam kak tebi mogu biti dobri cevapi u Dedi i u Kotacu, jer ovo sto sam ja jucer probao u Dedi je bili ocajno lose, vjerujem da su bolji cevapi u Konzumovom odjelu gotove hrane...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 19.05.2016., 11:20   #3343
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Najbolji ćevapi su kod Marka u Rakitju.
Najbolji ražnjići kao i vratina su kod Vilima u Aninoj, Rudeš.

AKo hoćeš malo finiji restoran pljeskavice su odlične u Zelendvoru.
Jako dobar roštilj općenito je u NK Ponikve u Gajnicama.

Meni osobno je taj Paulaner na Črnomercu totalno bezveze, to jest rang Batka, teška konfekcija.

Tako da što se tiče roštilja, ima izbora.
Ne bih se složila oko Paulanera.
Ne znam koliko si često tamo, ali roštilj im je daleko od konfekcije.
Dlapek is offline  
Old 19.05.2016., 11:53   #3344
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila oko Paulanera.
Ne znam koliko si često tamo, ali roštilj im je daleko od konfekcije.
Bio sam jednom i to mi je dovoljno.
Jeo hvaljeni punjeni lungić koji se sastojao od prebitog mesa krcatog sirom, tako da sam ustvari jeo sir obavijen lungićem.
Užas.
Žena jela pljeskavicu, pola ostavila.
Plinski roštilj.
To je za mene čista konfekcija.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 19.05.2016., 12:43   #3345
RESTAURANT CAPUCINER GRILL & STEAK

Jedan komentar na jučerašnji brzinski ručak, na nama tada najbližoj lokaciji za ručak ...

Ukratko hrvatska svakodnevnica i klasična priča kad biraš mjesto za ručak i to na blef.

Predjelo juha vraćena u kuhinju, jer je ne znam koji put podgrijana i pokvarena stigla na stol. Osoblje se samo uvjerilo da je pokvareno, pa se konobarica ispričala na tome. Lungić bez priloga, lignje na žaru koje nisu vidjele žara, blitva sa prekuhanom kašom od krumpira. Sve zajedno prilično bez osnovnih začina, reklo bi se bljutavo.

Stol bez začina ... konobari bez iskustva, kuhari bez iskustva ... stolovi puni .... a mi sretni da se nismo otrovali.
Jednom i nikada više.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 19.05.2016., 13:15   #3346
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Bio sam jednom i to mi je dovoljno.
Jeo hvaljeni punjeni lungić koji se sastojao od prebitog mesa krcatog sirom, tako da sam ustvari jeo sir obavijen lungićem.
Užas.
Žena jela pljeskavicu, pola ostavila.
Plinski roštilj.
To je za mene čista konfekcija.
Definitivno krivo jelo.

Punjeni batak i zabatak, odezak munchen i zagrebački su in fantastični. Taj lungić mi je naj lošija stvar koju sam tamo probao.
Pablo is offline  
Old 19.05.2016., 16:46   #3347
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Koji ćevapi su onda za 7 ako su najbolji 5 ili 4,5?
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
da, to bi i mene zanimalo..

meni osobno je marko 10/10, kotač 9/10 kad smo kod ćevapa.
a ražnjići su mi naj također kod marka.
Ma, to 5/7 je internetska zajebancija. (Ne da mi se objašnjavat; ignorirajte.) Kotač mi je 5, a Marko 4,5.
Emericzy is offline  
Old 19.05.2016., 16:47   #3348
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Jedan komentar na jučerašnji brzinski ručak, na nama tada najbližoj lokaciji za ručak ...

Ukratko hrvatska svakodnevnica i klasična priča kad biraš mjesto za ručak i to na blef.

Predjelo juha vraćena u kuhinju, jer je ne znam koji put podgrijana i pokvarena stigla na stol. Osoblje se samo uvjerilo da je pokvareno, pa se konobarica ispričala na tome. Lungić bez priloga, lignje na žaru koje nisu vidjele žara, blitva sa prekuhanom kašom od krumpira. Sve zajedno prilično bez osnovnih začina, reklo bi se bljutavo.

Stol bez začina ... konobari bez iskustva, kuhari bez iskustva ... stolovi puni .... a mi sretni da se nismo otrovali.
Jednom i nikada više.
Koja šteta... U početku im je taj dio s roštiljem (desno u dvorištu) stvarno bio jako OK i cijene su bile više nego pristojne.
Emericzy is offline  
Old 19.05.2016., 16:57   #3349
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Kotaču jako zamjeram lepinju, tj.nedostatak iste, iako su čevapi možda najbolji koje sam jela (nisam još bila kod Marka).
Ljudi to govore već valjda dvadeset godina. I mulac još uvijek nema lepinje. To mi je najveći misterij zagrebačkog ugostiteljstva.

Drugi najveći misterij mi je da ljudi u nas jednostavno ne znaju praviti ćevape nego u gradu od skoro milijun stanovnika moraš biti upućen u misterije lokalnog ugostiteljstva i znati tajne šifre i upute da možda dođeš do jednog ili dva mjesta u gradu gdje su ćevapi vrijedni svog imena.

Treća najveća misterija mi je nestanak kobasica iz Zagreba. Kad sam bio klinac na svakih 500 metara mogao si u lokalima koji su bili zapravo prodavaonice kruha i mlijeka jesti kuhani buncek i kuhane 'srpske' kobasice, debrecinke i hrenovke i uz to prvoklasne žemlje ili kajzerice. Na dva-tri kioska u gradu pekle su se i pečenice.

Sad debrecinke (koje su dostojne tog imena) ne možeš više nigdje ni sirove kupiti. Srpske kobasice su (logično) nestale, ali neki ih je kurac mogao zamijeniti. Mogle su ime promijeniti i nazvati se olujnima. Nitko više ne peče pečenice. Ozbiljnija ponuda kobasica zapravo postoji samo za adventa. Smiješno da moram otić u Njemačku da krkam kobasice.

Kad to shvatim, sve ću shvatiti.
Emericzy is offline  
Old 19.05.2016., 17:27   #3350
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ljudi to govore već valjda dvadeset godina. I mulac još uvijek nema lepinje. To mi je najveći misterij zagrebačkog ugostiteljstva.

Drugi najveći misterij mi je da ljudi u nas jednostavno ne znaju praviti ćevape nego u gradu od skoro milijun stanovnika moraš biti upućen u misterije lokalnog ugostiteljstva i znati tajne šifre i upute da možda dođeš do jednog ili dva mjesta u gradu gdje su ćevapi vrijedni svog imena.

Treća najveća misterija mi je nestanak kobasica iz Zagreba. Kad sam bio klinac na svakih 500 metara mogao si u lokalima koji su bili zapravo prodavaonice kruha i mlijeka jesti kuhani buncek i kuhane 'srpske' kobasice, debrecinke i hrenovke i uz to prvoklasne žemlje ili kajzerice. Na dva-tri kioska u gradu pekle su se i pečenice.

Sad debrecinke (koje su dostojne tog imena) ne možeš više nigdje ni sirove kupiti. Srpske kobasice su (logično) nestale, ali neki ih je kurac mogao zamijeniti. Mogle su ime promijeniti i nazvati se olujnima. Nitko više ne peče pečenice. Ozbiljnija ponuda kobasica zapravo postoji samo za adventa. Smiješno da moram otić u Njemačku da krkam kobasice.

Kad to shvatim, sve ću shvatiti.
Sad si me podsjetil na nekadašnju"Prehranu" na početku tadašnje ulice Kneza Višeslava blizu Džamije. Srpske kobase na vagu koje su bile kuhane u velikom 30 litrenom crvenom loncu s bijelim točkama.
Plastični izraubani tanjur i aluminijski escajg al' je bilo fino.
panorama is offline  
Old 19.05.2016., 18:35   #3351
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Sad si me podsjetil na nekadašnju"Prehranu" na početku tadašnje ulice Kneza Višeslava blizu Džamije. Srpske kobase na vagu koje su bile kuhane u velikom 30 litrenom crvenom loncu s bijelim točkama.
Plastični izraubani tanjur i aluminijski escajg al' je bilo fino.
E, to. Odlične kobasice. Ma, bilo je toga na puno mjesta. Ja sam ih najčešće jeo u Prehrani preko puta zatvora u Petrinjskoj. Ili njih ili buncek. A pečenice sam jeo na kiosku na Britancu.
Emericzy is offline  
Old 19.05.2016., 18:54   #3352


Pod zidom

Teleca jetrica na palenti. Meni je to jako fino. :radovan:

Fin prostor unutra... malo nespretni visoki klateci stolovi na simpa terasi van. Pa smo jeli unutra. Konobar za peticu!
Deedy is offline  
Old 19.05.2016., 20:37   #3353
jel ta palenta konzistencije kao hrana za bebe? ne privlači me baš
Krkimir is offline  
Old 19.05.2016., 20:50   #3354
Bila je pireaste konzistencije, a njihov opis je kremasta palenta s gorgonzolom.
Vrlo ukusno.

Kao i jetrica i umak od vina. I luk tanko rezanchast i izvrsno obradjen.
Mate Jankovic se tamo mota, sto osobno sto na cover fotki fejsa. Ne znam je l im on radi menu ili sto vec. Al tamo je. Mota se
(Ok sad ide red postova o Mati koji nigdje nije uspio lol, al mozda je bolje da probate sto radi lik... gdjegod sam jeo a gdje je krocio lik bilo je super)
Deedy is offline  
Old 19.05.2016., 20:59   #3355
Kako se krecu cijene u Carpacciu
?
Hvala
iwanamilinkovic is offline  
Old 19.05.2016., 21:09   #3356
Kod Graše, Zabok

Prvi put bili tamo pa me baš zanimalo hoćemo li čekati na konobara, cugu, klopu... jer sam takve komentare bila čitala.

Međutim, mladi izuzetno profi i ljubazan konobar došao minutu-dvije nakon što smo sjeli.

Pala sam na guzicu kad na moje "Union grejpfrut" i njegovo "Tomislav" nije rekao da nemaju Ide nam na kuki da skoro gdje god dođeš, svi imaju dilove s Karlovačkim il Panom il Žujom tj. nemreš popit ono kaj ti se pije. Grašo je zato pravo osvježenje jer ima ono što gosti traže, a ne ono što mu uredi terasu il kupi televizor.

Uzeli smo platu za dvoje koju je nedavno pofotkao Špic, a umjesto uključenih kroketa zamolili zamjenu pomfriem.

Hrana došla u normalnom vremenu, plata stvarno velika. Kad ju je spustio na stol, konobar skužio da su gore kroketi, a ne krumpir pa se ispričao i odmah otišao do kuhinje pa nam za minutu-dvije donio krumpir. Profi reakcija za svaku pohvalu

Pljeske izuzetno tanke, valjda 3 mm, standardnog okusa. Uštipci s većim komadićima dimljenog špeka, šiševi kratki. Ništa od mljevenog nije bilo ni pikantno, a kamoli ljuto, što iznenađuje. Za pljeske još razumijem, ali uštipci i pogotovo šiševi moraju biti ljuti. Možda smo pri narudžbi trebali pitati. Mljevenina za moj ukus presitno mljevena.

Kobasice također sa štihom na dim.

Apsolutno najbolji dio plate su kotleti. Fini, meki ko putar. Perfektni

Od priloga su na plati još šampinjoni s grila koji su bili perfektni, skroz sitni, i zapečeni grah koji nas nije oduševio (intenzivan žmah lovora netom stavljenog u jelo, brašnast).

Kajmak zanimljiv, drugačiji nego što se obično služi, kremast, porcija odlična, serviran u sosijeri.

Lepinje donesu tatlane, mi ih ne jedemo, nisu ih naplatili.

Konobar odličan, komunikacija i posluga s pravom mjerom, odlično dozirano, ponudi koliko treba, dođe koliko treba

Tomislav, Union grejpfrut, plata, zelje salata, krastavci u vrhnju i kajmak 183 kn.
tweetee is offline  
Old 19.05.2016., 21:10   #3357
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
E, to. Odlične kobasice. Ma, bilo je toga na puno mjesta. Ja sam ih najčešće jeo u Prehrani preko puta zatvora u Petrinjskoj. Ili njih ili buncek. A pečenice sam jeo na kiosku na Britancu.
Emericzy, jesi bio kod kralja kobasa u oktogonu? ovdje ih dosta hvale; jedva cekam da se opet nadjem u zg, mislim da ce mi to biti jedna od prvih destinacija.
countrywoman is online now  
Old 19.05.2016., 21:14   #3358
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Bila je pireaste konzistencije, a njihov opis je kremasta palenta s gorgonzolom.
Vrlo ukusno.

Kao i jetrica i umak od vina. I luk tanko rezanchast i izvrsno obradjen.
Mate Jankovic se tamo mota, sto osobno sto na cover fotki fejsa. Ne znam je l im on radi menu ili sto vec. Al tamo je. Mota se
(Ok sad ide red postova o Mati koji nigdje nije uspio lol, al mozda je bolje da probate sto radi lik... gdjegod sam jeo a gdje je krocio lik bilo je super)
Jetrica mrak izgledaju
Nisam bila tamo - je li to gablec ponuda il cjelodnevna? Cijene?
tweetee is offline  
Old 19.05.2016., 21:21   #3359
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Pala sam na guzicu kad na moje "Union grejpfrut" i njegovo "Tomislav" nije rekao da nemaju Ide nam na kuki da skoro gdje god dođeš, svi imaju dilove s Karlovačkim il Panom il Žujom tj. nemreš popit ono kaj ti se pije. Grašo je zato pravo osvježenje jer ima ono što gosti traže, a ne ono što mu uredi terasu il kupi televizor.
Tomislava inače ima svugdje gdje ima Žuje, i zajedno sa ostalim pivama iz Zagrebačke pivovare... istinizavolju nema svugdje Ožujsko Amber zato jer je relativno novo pivo pa mnogi ni ne znaju za njega
Krkimir is offline  
Old 19.05.2016., 21:36   #3360
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Tomislava inače ima svugdje gdje ima Žuje, i zajedno sa ostalim pivama iz Zagrebačke pivovare... istinizavolju nema svugdje Ožujsko Amber zato jer je relativno novo pivo pa mnogi ni ne znaju za njega
Nope. Svugdje gdje ima Žuje, nema i Tomislava.
tweetee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.